475
Társas játékok és egyebek
  • ity
    #354
    Tatai társasjátékos emberekkel ismerkednék.
    Priviben jelentkezzen, akit érdekel.
  • Atomreaktor
    #353
    Én a Citadellát tudom ajánlani! Kártyás stratégia, nagyon jó, de 4-5 játékossal az izgalmas!
  • Apa27
    #352
    Sziasztok! Valaki nem játszott valami új társassal? Vagy amit szívesen ajánlana nekünk?
  • Lateralus
    #351
    Valaki kicsit túlegyszerűsítve összefoglalta a lényegét.

    Eurogame: alkotni/termelni kell valamit
    Ameritrash: rombolni/ölni kell

    Vannak azért átfedések, kevert játékok is. Én pl. mindkettőt szeretem.
  • Apa27
    #350
    köszi :)
  • dregnarr1 #349
    Itt egy nagyon jó összefoglaló:
    http://boardgamegeek.com/thread/763154/what-is-the-difference-between-euro-or-ameritrash
  • Apa27
    #348
    Sziasztok! Valaki mesélje már el nekem, hogy pontosan melyek azok a társasok, illetve milyenek, amiket "ameritrash" és "eurogame" jelzőkkel illetnek!
    Köszi a választ!
  • Voltan
    #347
    Na, kipróbáltuk a dolgot, nagyon jó!

    Gyakorlatilag egy zombi horrorfilm elevenedik meg a táblán, a stílus minden kliséjével. Nem hittem volna, de tényleg filmélmény szerű, izgalmas, pörgős és nincsenek agyonbonyolítva a szabályok szabályok, minden a helyén van. Igaz, első körben a basic játékmódot választotuk, a doboz tartalmaz külön paklit és egyebeked az advanced módhoz is, ott már megfűszerezik a dolgot pár extra opcióval.

    Taktikának is van helye, hiszen az embereknek muszáj együttműködni ahhoz, hogy az adott célt elérhessék (több is van), vagy hogy egész egyszerűen túléljék a menetet. Lehet, hogy Ameritrash, de lássuk be, ez illik a legjobban a műfajhoz, és egy magamfajta zombi mániákusnak ennél nem is kell több. Ha valaki egy kicsit is szereti a zombifilmeket, annak csak ajánlani tudom. Sajnos nem egyszerű megszerezni, mert kifutott termék, 2007-ben adták ki az első nyomtatást. Kis szerencsével azért itthon is le lehet csapni rá.
  • lammaer
    #346
    Köszi, így azért kicsit más a leányzó fekvése :)
  • Lateralus
    #345
    Jól érzed, tényleg van egy kis pejoratív felhangja, de nem én találtam ki a jelzőt. Maguk az amerikaiak is így hívják, és csak az eredeti jelentése sértő, a kategória megnevezése nem.

    A társasjátékokon belül ezek a nagyon színes-szagos, tematikus, szép kivitelű, erősen egymás elleni, kocka vagy néha kártyavezérelt, sok harcot-akciót tartalmazó játékok. Szemben mondjuk a eurogamekkel, amikben inkább a számolgatás, taktikázás viszi a prímet és nem egy szépen kidolgozott figurával hanem csak pár színes koronggal lépkedsz.
  • lammaer
    #344
    Jól érzem hogy ez az ameritrash jelző nem éppen egy pozitív megjelölés? Mert igy furcsa hogy gratulálsz :)
  • Apa27
    #343
    Első ránézésre valami Arkham Horror-ra hasonlít :) Biztos jó lehet...
  • Lateralus
    #342
    Gratula.
    Annyit tudok, hogy zombis-túlélős, ameritrash.
    Még nem sikerült kipróbálni.
  • Voltan
    #341
    Mai szerzemény. Hétvégén tesztelve lesz. Valaki ismeri, szereti?
  • Dynamic
    #340
    Ezeket is nézegettem. Sajnos az Earth Reborn és a Gears of War ára elég húzós (16-19 ezer Ft) ezeket nem merem úgy megvenni, hogy nem tudom előtte kipróbálni. Legalábbis nem láttam a szellemlovas kölcsönzőben. Úgyhogy egyelőre első körben maradok a Claustrophobiánál, ezt elvileg akár kölcsönözni is tudom. Köszi még egyszer.
  • Lateralus
    #339
    Az Earth Reborn amúgy a Dungeon Twister tervezőjének újabb játéka. De nem sakk jellegű, inkább a Claustrophobiára hasonlító, térképlapokon lépegetős. Elsőre bonyolultnak tűnhet, mert több mint 40 oldalas szabály van hozzá, de pár játék alatt átlátható és egyértelmű.
  • Lateralus
    #338
    Hát, ha pont kétszemélyest keresel, akkor ideális.

    A Dungeon Twister is egyszerű, de sokan azért húzzák mert sakkszerű, és így elég száraz tud lenni. Gyakorlatilag minden figura saját szabály szerint léphet, és ugye mindkét oldalnak ugyanazok a figurái. Fantasy téma de a játékmenet inkább a sakkhoz hasonlít.

    Szerintem a Claustrophobia a legjobb manapság. Ha nem kötelező a fantasy, akkor korábbról a Doom (ez a videojáték átdolgozása), vagy az újak közül a Gears of War (ez meg az Xbox játék táblás változata), vagy az Earth Reborn is ajánlott. Mind ilyen "csapatok egymás ellen", harci-taktikai. Ezekben is ott van viszont az ameritrash társasjátékok nagy hibája: hiába hozol jó taktikai döntést a körödben, és hiába vagy erős (sok kockával dobhatsz), ha nem jó a harci dobásod, akkor azonnal megfordulhat a küzdelem menete.
  • Dynamic
    #337
    Köszi. A kockákat én sem nagyon kedvelem, de a játék annyira szimpatikusnak tűnt, hogy kivételesen elviselem:) A 2 játékos meg nem hátrány, sőt direkt olyat kerestem, amit ketten lehet játszani (bnőmmel). Vagy van még esetleg valami a kategóriában, amit érdemes megpróbálni, 2-nek is élvezetes, és nincs nagyon komplex szabályrendszerrel megáldva?
    (Dungeon Twisteren gondolkodtam még)
  • Lateralus
    #336
    Az egyik legjobb modern dungeon crawler.
    Nincs túlbonyolítva, de ettől függetlenül azért vannak benne taktikai lehetőségek.
    A tartozékok, főleg a bábuk, zseniálisak.

    Számomra két hátránya van: 2 játékos, és a harcban sok a szerencsefaktor (a la ameritrash játékok). Kicsit a tereplapok felhúzogatása is szerencsefüggő.
  • Dynamic
    #335
    A Claustrophobiával szemezek. Valaki játszott már vele?
  • Apa27
    #334
    Kellemes Karácsonyt és Boldog perceket a játékokhoz minden kedves játékostársnak :)
  • dregnarr1 #333
    ITT van az összes eddigi Catan játék, minden kiegészítőjéhez külön kell megvásárolni az 5-6 játékos kiegészítőit.

    A nemrég megjelent második kiadás már műanyag elemekből áll, ebből a kiadásból még nem láttam az alapjátékhoz 5-6 játékos kiegészítőt (csak a kiegészítőkhöz).

    Egyébként az Alhambra már 5 kiegészítővel rendelkezik, az első kettő már nagyban növeli a stratégiai lehetőségeket, a másik három kiegészítő pedig még inkább kiegészíti a játékot, rengeteg új elemet hozva be (amik mindegyike különálló, játékosoktól függ melyekkel kívánnak játszani).
  • Zomil
    #332
    értem, megtudod mondani nekem melyik az? :)

    mert akkor az itteni vélemények alapján talán a legjobb választás a Catan, de erösitsetek meg benne :D
  • dregnarr1 #331
    Catan-hoz külön lehet kapni egy kiegészítőt az 5. és 6. játékos behozatalára, szóval az alap játék csak 4 személyig játszható.
  • Kata
    #330
    Carcassonne nekem is van, sok kiegészítője van, eléggé összetett és hosszú játék, én szeretem.
  • Zomil
    #329
    és a Carcassone?

    az a baj, h nemtudom melyikkel lenne érdemes 5emberrel játszani, h pl. Catant lehet-e.
  • Lateralus
    #328
    A Civ. nagyon jó, de elég összetett is. Erősen nyelvfüggő, de van magyarul. Viszont 4 személyes az alapjáték. Az 5. játékos csak kiegészítővel, ami viszont angol.
  • Zomil
    #327
    30-as korosztályhoz kéne, én vagyok a legfiatalabb az 5emberböl a 23 évemmel :D
    de a fantasy vagy világháborus téma se gáz sztem, a lényeg h élvezetes legyen a játék

    azt nem emlitettem meg, h 5emberhez kéne tipp

    néztem ezt a civilization táblás játékot is ez is egész érdekesnek tünik
  • dregnarr1 #326
    Ha családdal játszatok, akkor érdemesebb olyan témát választani, ami mindenkinek megfelel, például egy világháborús/katonai, vagy fantasy téma a női taguknak, vagy idősebb férfiaknak nem mindig jön be, s így már a játékra is rányomja bélyegét az "előítélet" részükről.

    Catan ebből a szempontból tökéletes választás, de mellé még tudom ajánlani a Freskót, vagy a Pergamont.
    Mindkettő nyelvfüggetlen játék egyébként.
  • Lateralus
    #325
    Magyarul is megjelentek közül komolyabb stratégia pl. a Shogun.
    Területfoglalós, kicsit építkezős, háborúzós.
    A harc elég egyedi megoldású: egy kockatornyot mellékelnek hozzá, amibe mindenki beszórja egyszerre a csapatait jelképező színes fakockákat, és akinek alul több kipotyog, az nyert.

    Itt találod a magyar szabályát, hogy mire számíts: LETÖLTÉS
  • Zomil
    #324
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani vmi komolyabb társasjátékot? Catan telelepeseire gondoltam, de hátha tudtok valami hasonlo jobbat.
    A rizikot már unjuk kicsit, aztán alhambrával probálkoztunk, de az meg olyan tul egyszerü és nem sok stratégia kell hozzá.

    Elöre is kösz a választ :)
  • Vajk333
    #323
    Eladó Rizikó társasjátékom legújabb változata.

    http://jatek.vatera.hu/tarsasjatek/strategiai/riziko_modern_idok_1522454033.html

    4500 FT-ért akár a tiéd is lehet.
  • Lateralus
    #322
    Az elmét kiválóan pallérozó, mély és összetett társasjáték :)

    http://tittygrab.com/howtoplay.html

    (ahogy nézem ez egy az egyben az itthon is kapható Jungle Speed, csak a unalmas fadarab helyett egy gumimellett kell markolászni)
  • Apa27
    #321
    Ez atom :)
    Köszi, hogy beraktad :D
    Tessék :D ez is azt jelzi, hogy nem szabad kihagyni a társasból a dobókockát :D
    Na jó, csak vicc volt :)

    Nagyon ász a vidi :)
  • Lateralus
    #320
    Dobókockák egyik felhasználási módja:

  • Apa27
    #319
    Most már értem :)

    Bele gondolva amit írtál... egyet is értek Veled! Nem tudtam miért sem foglalkozom én sem ezekkel a játékokkal... Lehet, hogy tudat alatt nem is vonzottak...

    Ami nálam a kedvenc az a (régi) Cluedo! Valahogy azt nagyon eltalálták.
  • Lateralus
    #318
    Sötéten én sem látom a helyzetet, de a játékok jó része évek óta ugyanazokat a témákat puffogtatja. Ha viszont egyedi mellette a játékmenet, akkor felőlem jöhet.

    De nálam fél siker az egyedi téma is.
  • Lateralus
    #317
    Ezeket a kedvenceket nem szabad! Persze szigorúan, szerintem.
    Ezek a játékipar kedvenc és elcsépelt témái. Ezek azok a témák, melyekre személy szerint nem kapom fel a fejem, ha csak nem valami szokatlan összeállításban érkeznek. Például egy Posztapokaliptikus zombis vonatos munkáslehelyezős játékra felkapnám a fejem.

    Persze attól, hogy egy játék középkori város/birodalomépítős, még lehet jó. Csak már egyedi témájú nem.
  • Apa27
    #316
    Nem a kedvencre gondoltram, hanem arra, hogy mi az amit " Ezerek nem szabad" mondatra!!!
    Mármint ezeket (amiket felsoroltál típusokat nem szabad csinálni, mert akkor egyel több lesz csak a polcon belőlük?) a tucat fajtákat ne tervezze az ember és csináljon valami frappánsat?
  • lammaer
    #315
    Hát nem tudom, én ha bemegyek egy boltba nem látom ilyen sötéten a helyzetet.

    Persze lehet azért, mert szűrő van a szememen, és én csak a modern kori játékokat meg scifiket látom :)

    Azért a scifi önmagában felér még legalább 5 kategóriával... űrhajós, posztapokaliptikus, zombis/lövöldözős, stratégiai, szörnyes :)