475
Társas játékok és egyebek
  • Apa27
    #395
    Szia Dregnar! Amint olvastad/láttad újra gondolkodom illetve folytatom a kis társasos projektem :) De privátban mesélhetnél, hogy hogy álltok a Tieddel!
  • dregnarr1 #394
    Kovácsné Szabó Edit:
    ...szabni a "nyersanyagok inflációjának mértékét" is úgy, hogy nem viszünk bele semmilyen szerencsét befolyásoló tényezőt.
  • dregnarr1 #393
    Én úgy csinálnám meg, hogy "évszakokhoz/idényhez" hasonló rendszert vinnék a játékba, ahol mindig más-más termény lenne az, ami a legtöbbet érné. Ez egyrészt kiüti a szerencsefaktort, mert mindenki előre látja, hogy mikor mivel érdemes készülni, másrészt el kell dönteniük, hogy most adják el a szükségszerűség jegyében, vagy esetleg akkor, mikor többet ér majd. Idényeken belül is lehetne arányokat felállítani a nyersanyagok között (vagy pedig mindig egy adott, előre kiszabott, vagy adott szabályok szerint, játékos által választott nyersanyag piacon található mennyiségéhez képest lenne igazítva a többi nyersanyag is.

    Tehát mondjuk 2-es idényben, xy szabály szerint, az egyik játékos által válaszott Kutya féle nyersanyagok 2x többet érnek, mint a piacon található Répa nyersanyagok összege... szóval idényszerűséggel előrelátható lesz a piac, illetve meg lehet szabni az "nyersanyagok inflációjának mértékét" is úgy, hogy nem viszont bele semmilyen szerencsét befolyásoló tényezőt.
  • QuippeR
    #392
    a Power Grid című társast ismered?
    így néz ki ott, ahol erőforrásokat tudsz vásárolni:
    Power Grid resource market

    az olcsóbb helyről veszik meg a játékosok például a szenet, jelen képen például 7-ért lehet venni egyet, de utána már csak 8-ért van a piacon. a piac frissítése ebben a játékban automatikusan történik, körönként X szén kerül fel a táblára. ugyanezt meg lehet csinálni fordítva is, hogy a játékosok tudják eladni a portékájukat, minél több van belőle már a piacon, annál olcsóbban, és a piac automatikusan felvásárol körönként X darabot.
  • Apa27
    #391
    persze erre én is gondoltam. csak a "baj" az, hogy én bányászos/kitermelős játékra gondoltam...és ha mindenki kibányászik akkor igazából nem a játékosok lennének akik felvásárolnának, hanem a fiktív piac.
    Mert ha a játékosok vásárolnának egymástól termékeket, akkor kézzelfoghatóbb lenne a kereslet-kínálat elve. De mivel nem lenne ilyenfajta felvásárlás nem tudok túllépni ezen a "tökéletes" piacos dolgon. Nem tudok rájönni, hogy mi határozhatná meg a termény értékét. Nem akarom belevonni se a szerencsekártyákat se a dobókockát...és így meglőve érzem magam!
  • norbre
    #390
    pl függjön a forgalomtól.. minél több van valamiből, annál kevesebbet ér.. minél kevsebb van forgalomban, annál többet
  • norbre
    #389
    bocsi.. félreolvastam egy mondatot :/
  • norbre
    #388
    én egyenlőre úgy látom fogalmad sincs mit szeretnél :)
  • Apa27
    #387
    Sziasztok!
    Olyanban kérném a segítségeteket, hogy próbálok "tervezni" egy társast, csak a piacnál (kereslet-kínálat/ termény beválltás) elakadtam...
    Nem olyat akarnék ahol az van, hogy PL.: 2fa 1arany és így tovább...
    meg nem is úgy, hogy dobókockával dobsz és az határozza meg
    vagy nem úgy, hogy kártyalapok húzásával, ahol minden terménynek előre leírt/meghatározott ára van...
    Valahogy úgy terveztem, hogy a temények egymástól függnének, de nem is tudom, hogy hogyan :(
    Ti mit gondoltok?
  • bekkácska
    #386
    Tesómmal nagy Scrabble partikat játszunk, és neten is találtam hasonló szó-kirakós játékot, ami azért is jó, mert bizony meg kell erőltetnem magam, hogy előhívjam a közgé órákról szerzett tudásomat :D De ilyen nyereményekért hozok ennyi áldozatot :D
    https://www.facebook.com/Ismerkedj/app_387180568032405
  • Frank27
    #385
    Dehogy is nincs. Nézz körbe jobban. Elég sok Carcassone-unk van.
  • Kata
    #384
    Úgy láttam nincs Carcassone-otok, szerintem érdemes lenne beszerezni a kiegészítőivel együtt. Nekem legalábbis nagy kedvencem.
  • Apa27
    #383
    Szia! Írtam privit, e-mailt, de akkor itt is megkérdem, mikor lesz újabb összejöveteletek?
  • Frank27
    #382
    Figyelem győriek, Győr környékiek Társasjáték Klub alakult Győrben.
    2 hetente játszunk, tagjaink száma folyamatosan bővül, következő játék október 13. szombat.
    Juego Társasjáték Klub - Győr Elérhetőség a facebook-on a következő linken:
    http://www.facebook.com/pages/Juego-T%C3%A1rsasj%C3%A1t%C3%A9k-Klub-Gy%C5%91r/191580490917015



    Játékainkról bővebben az oldalon, a képek menü pont alatt.

    Aki győri vagy környékbeli és van kedve játszani jelezze itt: [email protected]
  • mue
    #381
    Sziasztok, ha vkit érdekel esetleg, lefordítottam a The Resistance c. társasjáték szabályát magyarra, ezzel egyidőben pedig átdolgoztam franciakártyával (gyakorlatilag az eredeti megvásárlása nélkül) játszahatóvá:

    http://tarsas.ininet.hu
    Az eredeti hangulatát nem adja vissza, de legalább azok is megérthetik a játékot akik nem beszélnek angolul és kedvet kaphatnak a megvásárlásához.
  • MrGaboor
    #380
    Érdekel valakit egy Drakula dühe társas? Ha igen jelezze...
  • Aata
    #379
    Sziasztok!

    Készítettünk egy oldalt, ahol ingyen letölthetitek a nyomtatható játékokat, illetve olvashattok a játékok tervezéséről és új játéktervezői pályázatokról: http://jatektervezok.blogspot.hu/

    Várunk mindenkit sok szeretettel!
  • inspikeee
    #378
    Eladó SKÁLA rally nevű RETRO játékom.
    irányár 10e Ft, de alkuképes.

    És ugyanitt eladó nagyon szórakoztató Donald kacsás társasjátékom, mely gazdálkodj okosan féle játék. (sok része még nem is használva, a házak ki sincsennek vágva)
    irányár 10e Ft, de alkuképes.

    jelentkezni: [email protected] -n lehet !

    Üdv
  • Teppik Amon
    #377
    Véletlenül akadtam erre: http://cardsagainsthumanity.com/
    Elég jónak tűnik, csak sajna angolul van, rengeteg utalás és vicc csak az amerikaiaknak "jön át".

    Nem kell megvenni, ki is lehet nyomtatni a kártyákat. Kéne rá egy magyarítás, itthoni "celebeket", helyeket meg politikusokat felhasználva, nem?
  • NatureDamage
    #376
    Szia amennyiben meg van még a Red November című játékod érdekelne, légy szíves válaszolj a [email protected] email címre, ha meg van - ha nincs akkor is!

    Előre is köszi,
    NatureDamage
  • dregnarr1 #375
    Egy almenük és bármiféle rendszerezés nélküli teljes játéklista nem jönne rosszul:)
  • Kis Szabó
    #373
    no, ha már megszólítottak:
    gémklub - dragonspire 10 900 ft, sima thunderstone már nincs
    compaya: a legolcsóbb kieg 7500, amiben fele annyi kártya van mint alapszettben, thunderstone advanced: 11900
    szellemlovas: thunderstone alap 9900, dragonspire engedménnyel 9890, advance 11900

    jogos, 10e-ért már lehet kapni boltban. nálam uaz a minőség, bontatlanul 9000ft volt, amit már máshol átírtam és levittem 8-ra mert nem kellett senkinek.
    valóban nagyon-nagyon sok pénzt kérek el h már 20%-al bolti ár alatt vagyok...én hülye, mit is gondoltam! :D
    amúgy azóta már elcseréltem, sajnos még csak szervezés alatt, remélem valóban is egy descent magyar kiadásra.
    köszönöm a figyelmet és a megértést!

  • QuippeR
    #372
    nekem megvan, szerintem jó. a lényeg, hogy különböző fajokkal kell elfoglalni területeket, de a fajok "ereje" elég gyorsan apad, ezért hanyatlásnak lehet indítani őket, és akkor kapsz egy másikat, ami megint ereje teljében van. valójában a megfelelő fajválasztás mellett a hanyatlás kezdetének helyes időzítése a stratégiai elem benne.

    ha tudsz angolul, a TableTop első részében is ezzel játszanak.
  • Apa27
    #371
    valaki játszott már a Small World-el? Láttam hozzá egy csomó kiegészítő egységeket. Jó játék? Mit is kell benne pontosan csinálni?
    Megéri a pénzét?
  • Apa27
    #370
    Ezzel egyet értek!!! Én Vaterán így vettem meg a "régi" Rizikót (Risk-et).
  • QuippeR
    #369
    én biztos csökkenteném valamennyivel, de azért számíthat olyan emberre is, akinek mindenképpen a régi verzió kell, és ha az már nem kapható boltban...
  • winnie
    #368
    akkor boltban veszem meg, nem? másodkézből mindenképpen csökkenteni kell az árat, főleg, ha már nem is aktuális a játék.
  • contakt567
    #367
    A Stargames-en lehet valódi pénzben játszani. Elég sok játék van még amivel lehet játszani: snapszer kanaszta, billiárd, backgammon, stb. http://penzesjatek.info/stargames én erről az oldalról regisztráltam mert a magyar játékosok kapnak extra bónuszt. Ha jól tudom, kb. minden 10. játékos kap 10€-t ingyen. :)
  • Lateralus
    #366
    "...és valódi pénzben"

    Már csak az a kérdés, mennyit fizetnek, hogy játsszak vele? :P
  • Apa27
    #365
    Hol találtál rá ilyenre?
  • contakt567
    #364
    Ezt nem hiszem el!!!
    Ki nevet a végén társasjátékkal lehet játszani online és valódi pénzben. :D
    Mondjuk, így a ki nevet a végén sokkal erősebb jelentéssel bír. :)
  • Lateralus
    #363
    Elvileg egy videoklip, valami szar elektro bandának.
  • Apa27
    #362
    Ez mi a franc? :D
  • Lateralus
    #361
    Hát...végül is társasjáték:

  • QuippeR
    #360
    azt írja bontatlan, akkor nem ugyanolyan mintha boltban vennéd?
  • winnie
    #359
    manapság a dragonspire és advanced thunderstone világában, melyek boltban is kaphatóak 9-10e-ért, nagyon nagyon sok pénz ez a régi verzióért.
  • Kis Szabó
    #358
    eladó a Thunderstone, 9000 huf, email: [email protected] BONTATLAN
  • Kis Szabó
    #357
    sziasztok!
    eladó:
    deadlands: battle for slaughter gulch: 7000 ,- (boltban 11e), 1x játszott
    varázstorony, magyar fantasy-területfoglalós játék 1x játszott: 5000 ,-

    elcserélhető: thunderstone alapszett

    emailben keressetek meg: [email protected]
  • Apa27
    #356
    Gyerekek :)

    Van fe[URL=http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=capitaly&c=0]"Retro" Capitay[/URL]nt "régi"
  • Apa27
    #355
    Sziasztok!

    Most a Vaterára fel van rakva a "régi" Cluedo
    Ajánlom minden kedves társasosnak, akik szeretnének egyedi, festett bábukat, nem csak műanyag vacakokat :)