88
A bezárt rocker topik után beszélgessünk itt arról, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a különböző helyzetű emberekkel, ki milyen mentalitást várna el stb.
  • Random work
    #48
    Nem szeretem ezek az általánosításokat mert nagyon nem igazak.
    Én falusi vagyok faluban lakok mégse hiszem, hogy a külsőségekre adnék. Ott a 2 éves kocsi a garázsban és gyalog járok vagy biciklivel dolgozni meg busszal. Egyszerűen azért mert olcsóbb. Ha a külsőségre adnék akkor lemondanám otthon a netet és kocsira költeném.

    Ember típusok vannak! Természetesen ez kicsit szűkíthető lakhelyre, de nem általánosan.

    Pl én Pécsen csak rendes embert ismerek és segítőkészeket ez nem jelenti azt, hogy az egész megye lakossága ilyen.
  • zakika
    #47
    en sajnos alacsonyabb vagyok
  • Voltan
    #46
    Én mindenkit lenézek.
  • Taranov
    #45
    Nem én mondtam :D
  • _Vegeta_
    #44
    Hehe, itt az elozo topik utorezgese. :)
    En csak annyit fuznek hozza h minden egyen kulonbozo es teljesen felesleges altalanositani, bar teny mindenki megteszi a sajat elmenyei/tapasztalatai alapjan. Nem akarom feszegetni a temat, de Taranov ti csinaljatok mert jo olvasni. :))

    KasztKasztKaszt ... lehet beteszem alairasnak. :D
  • Punkerwork
    #43
    nem lesz 90-ben meghalt :(
  • zakika
    #42
    lehet... nezd csak meg a varosi embert hogy vasarol, ha bejut egy hyperszupermarketbe (tecko es hasonlo) akkor tele van a kosara mert:
    1. ha mar egyszer bent vagyok, akkor nem erdemes kis csomagolast venni
    2. ugyis autoval vagyok, tehat elbirom
    3. ki a franc fog jovo heten is ide jonni vasarolni, inkabb elmegyek a sarki uzletbe ha valami meg kell (persze van, aki minden hete szeret kikapcsolodni es kolteni a penzt nagyban)
  • mikike
    #41
    és lehet, hogy neki volt (lesz) igaza
  • zakika
    #40
    azzel a nagy csomagolassal ugy van, hogyha en is megyek a szuleimhez akkor viszek cukrot, lisztet stb., mert meg tudom venni nagykerben es a falusi kis boltok qrva dragak hozza kepest. falusi spajzba meg mindent lehet talalni (egeret is)
  • Punkerwork
    #39
    szörnyű a spórolás lehet az ő szemszögéből ez a természetes, anno nagymamám mindig tartott otthon kb 50 kiló cukrot mert ő ahoz szokott hozzá a háborúban meg utánna hogy nincs és sose értettem meg, egyszerűen annyira beleivódott hogy képtelen volt leszokni róla soha többé.
  • Taranov
    #38
    Hát a gazdagság is viszonylagos. Egyrészt azért, mert kinek mi a gazdag, másrészt azért, mert gazdag-e az az ember, aki hidegben él és keveset eszik, de a házát építi folyamatosan. Akikről én beszéltem, azok elég sok pénzből élnek, de szörnyű a spórolás.
  • Punkerwork
    #37
    persze ezt is 1 öreg néni adta el aki bevonult a pénzből az öregek otthonába és amíg él lesz aki gondozza, de gondolj bele az hogy valakinek nagy a háza nem azt jelenti hogy gazdag, haver választhatott vesz a hegyek között 1 vikkend házat ahol lehet hétvégén bulizni pihenni vagy itthon 1 garázst......
  • Punkerwork
    #36
    nincs munka és ezt értsd szószerint, elmenni nem tudsz mert még annyi pénzed sincs hogy 1-2 hétig kihúzd amíg valami városban találsz 1 utcaseprői állást.....
  • Taranov
    #35
    Csak sajnos akik eladják a telkület 1,5-ért házzal, azok vagy öregek és idősek otthonába mennek, vagy elisszák és hajléktalanok lesznek. Meg ugye vannak, akik még ki sem bírják fűteni a házukat, és ha az ilyenek jutnak 1,5 millához, valószínűleg nem tudják rendesen kezelni és elisszák.
  • Punkerwork
    #34
    most mondják a hírekben hogy itt Heves megyében X faluban 1 forintért adják a telkek négyzetméterét hogy ne menjen el mindenki, ez a nagy ház dolog falun kicsit másképp megy, 1 olyan telket ami itt nálunk Egerben kb 25 milla haver falun 1,5 milláért vette házzal együtt, lekaszálta az udvarról a gazt és 2,5 felet kínáltak érte rögtön.....
  • Taranov
    #33
    Nem gondolod, hogy engem mondjuk érdekelnek az emberek és a mentalitásuk és téged nem?
  • Taranov
    #32
    Igazad van, de valljuk be ők is tehetnek róla. Nem tudnak kiemelkedni. Képességekkel ki lehetne, bár nem könnyű, lehet, hogy azoknak lehetetlen is, akikre te gondolsz.
  • Pyx #31
    értelmetlen flémtopik
  • Punkerwork
    #30
    ne várj sok kultúrát olyan helyeken ahol egyik napról élnek a másikra az emberek, mert szó szerint nincs semmijük.....
  • zakika
    #29
    abbol is ket kategoria:
    1. nem futja ra es csak elvan
    2. sajnalja a penzt meg a kajara is

    egy vicc: kep reszeges (lumpen proletar) talal 1000 forintot es tanakodnak hogy koltsek el:
    - 100 forinter veszunk kajat a tobbit elisszuk
    - hulye vagy, minek annyi kaja
  • Taranov
    #28
    Ebben igazad lehet, biztosan van különbség. De az erdélyiekről sem hallottam, hogy buták lennének, sőt nagyon sok híres magyar ember származik a határon túlról, akik kicsit sem mondhatók butának. Azonban Szabolcs megyében biztos nem az eszükről ismernénk meg az embereket. Nem akarok megsérteni egy ott élőt sem, meg nem is azt mondom, hogy ő személyesen hülye, mint a talaj, de nem akármilyen állapotok dúlnak ott. Pl. volt rá precedens, hogy 5000 Ft-ért öltek meg embert, bár lehet, hogy ezeket a cigányok művelik.
  • Punkerwork
    #27
    nem tom
  • Punkerwork
    #26
    meg van az aki semmit nem vesz, itt a környéken elég sok van :(
  • zakika
    #25
    ahol sok a buta toth
  • zakika
    #24
    mar par oraja foglalkoztat a kerdes, ki rakta at?
  • Random work
    #23
    A vidéki embereket el kell különíteni 2-3 csoportra. Van a Budapest környéki a nyugat-magyar és a kelet-magyar lakosság.

    Gondolom ezt azért mert ez a mi mire költ témát én tejesen máshogy látom. Sőt szerintem ez nem lakhelyenként különbözik. A józan paraszt olyat vesz ami hasznos a hazdag olyat amivel lehet villogni.
  • Punkerwork
    #22
    nem nyúltam a másik topic-hoz, nem én raktam át és nem én zártam be.
  • Taranov
    #21
    Itteni? Honnan írsz?
  • zakika
    #20
    nem vagyok MO, azert nem ismerem a tajakat es az embereket, de szerintem a magyar ember (meg a falusi is) inteligensem atlagba mint az itteni
  • zakika
    #19
    tegneap se azert volt anyazas mert boncolgattuk a temat hanem jott valki nagyokos hogy ez hulyeseg, megprobaltad lenyugtatni, elkezdett anyazni, gondolom erre te attetted az egeszet a zene topicba es ott be lett zarva mert a tartalma mar nem a zenerol szolt.
    aldas es bekesseg a topicnak, nyugodjon bekeben (marmint az elozo)...
  • Taranov
    #18
    Pl. a költők nagyon jó példák lehetnek arra, hogy okos és tájékozott emberek is vannak a falusiak között, egy szóval sem mondtam, hogy nem, viszont vannak olyan falvak, pl. Kesztölc, Piliscsév, ha már Budapesthez közelit keresünk, ahol állítólag azért buták az emberek, mert egymás között házasodtak, és a butitó bort itták, amit ők termesztettetk. Mondjuk a Gödöllői-dombságban is buták az emberek tapasztalataim szerint, de ez általánosítás, ezért a mmondat végére képzeljétek oda azt, hogy "kivéve, akik nem".
  • Punkerwork
    #17
    amíg nem megy át anyázásba addig nincs baj.
  • Taranov
    #16
    A tegnapi topiknak is változott a témája, először a rokkerek voltak terítéken, majd a prolik, ennek is változhat. Nem arról szól a topik, hogy majd én osztom az észt, csak hallanék már véleményeket :)
  • zakika
    #15
    ugy kezdodott az egesz, hogy az egyes zenei szubkulturakat elemezgettuk es atment a lakossag szubkulturaina elemzeseig. en is falun eltem, most varosban csaladi hazban (ami a felesegem szuleie es ott elnek velunk - vagyis mi veluk). altalanositani ovatosan kell, meg ha karikaturat akarsz beloluk csinalni akkor is es mindig csak egy megkozelitesbol.
  • Taranov
    #14
    :D
    Ebben igazad van, csak úgy gondolom, hogy a rokker-diszkós és atis-nvidiás ellentét inkább csak egy gyerekes vicc, de az már évszázadok óta igaz, hogy a tanult ember lenézi az egyszerűt, és talán ez nem véletlen. Nem akarok szellemi sznob lenni, de bizonyos szinten összefüggenek a dolgok. Persze vannak egyszerű falusi családoknak nagyon okos gyerekeik, de egyrészt nem ez a jellemő, másrészt meg ha ezek tanulnak, akkor nagy valószínűséggel ők lesznek leginkább sznobok szellemileg.
    Persze lehet egy szegény, tanulatlan ember is rendes, vannak egyszerű, de rendes családok, ezek a dolgok nem zárják ki egymást.
    Tehát az egyszerű családból kiemelkedettek.
  • Kaszi46
    #13
    jah és amiert a 'kicsit lenézi a nagy' ezért megfordula dolog és amiatt hogy le van nézve a kicsi, ő is lenézi a a ngyot, ugye azert mert őt is lenézik:DDDd
  • Punkerwork
    #12
    tegnap már ezt megbeszéltük......
  • Kaszi46
    #11
    a tanyasit lenézi a falusi, a falusit lenézni a kisvárosi, a kisvárosit lenézi a nagyvárosi. a kis országot lenézi a nagy ország, a butus embereket lenézik a fejlett okos ufóbácsik, nénik. a rokkert lenézi a diszkós, a diszkóst a rokker. az ati-s lenézi az nvidiást az nvidiás az atist, az inteles az amd-st az amd-s az inteles, a pc-s a konzolost, a konzolos a pc-st, a fehér a feketét, a fekete a fehéret. szal a városi . vidéki emberek ből kiindulva erre jutottam. illetve régóta erről tezs tanubizonyságot számomra az élet. remélem témához hűen kapcsolólodtam bele ebbe a beszélgetésbe:)
  • PResident Evil
    #10
    ez a dolgok rendje :DDD
  • Taranov
    #9
    Hát semmire sem, mert ha valami az általánosban nyílik, átkerül a zenébe, aztán bezáródik :)