88
A bezárt rocker topik után beszélgessünk itt arról, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a különböző helyzetű emberekkel, ki milyen mentalitást várna el stb.
  • Taranov
    #88
    :D
  • tigeroo
    #87
    :D
  • Munch
    #86
    Van 1,5 millióért ház... Eldugott falvakban, főleg határközeli helyeken.
    Ukrajnában éppen tudok egy hatalmas nagy lakást, egész szép környezetben, barátságos társasházban.
    Magam sem akartam elhinni az árát: 1.200.000 Forintban átszámítva...
    5 kilométer, és Magyarországon vagy. :D
    De inkább kihagynám... :))))
  • sz4bolcs
    #85
    "Nem elég, hogy élek, még figyelnek is" :D
  • sz4bolcs
    #84
    Ja.. szégyenlős embereknek elég hátrányos lehet a dolog :)) ,de azt hiszem egy paranoidnak a város nagyobb kihívás :D
  • sz4bolcs
    #83
    Igen. Fővároson kívül minden vidék.

    Megnéznek, megnéznek persze, egy közösségben élsz velük akkor azért, ha meg nem, akkor azért, hogy honnan jöttél mit akarsz ott. :D
    De talán jobb, mint a telljes közöny. Beleszólni úgysem tudnak abba, hogy mit csinálok.. :) Én 2000 fős faluban lakom, de nem érdekel túlzottan, hogy falu végén megellett a Józsi ba' tehene, szerintem őt sem érdekli, mit csinálok éppen. Viszont akkor bömböltethetem a zenét telljes hangerőn, amikor csak akarom, nem fog beszólni a szomszéd. :)
  • Taranov
    #82
    Persze, hogy vidék.
    Van vidéki kisváros, vidéki nagyváros, vidéki község, vidéki falu. Te tisztázd inkább magadban ezeket :)
  • Taranov
    #81
    Hát a faluban jól meg is figyelnek.
  • sz4bolcs
    #80
    Kéne egy "Földlakók és idegenek" topic
    Falu- mindenki ismer mindenkit, bárkivel találkozol köszönsz...
    Város- nem ismer az ember mindenki, nem köszön.
    Anyum mesélte, mikor elég fiatalon bekerült faluról városba, mindenkinek köszönt, és nem értette, miért nem köszönnek neki :)))
  • Random_
    #79
    Pontosan a vályog sokkal értékesebb olykor mint a gagyi 70-80-as években készült tégla. Szüleim is egy 100 éves házban laknak. Bár kicsik az ablakok és fél méteresek a falak, de télen meleg nyáron hideg. Ja és nagyon nagy a ház is meg a telek is.
  • Random_
    #78
    Na ja, de ha valaki a munka reményében a városba költözik akkot eladja a kérót és albérletbe megy a városon. Ilyen eccerü a téma.
  • sz4bolcs
    #77
    Feltételezem, a személyünk dolgozott közben, és megtakarított annyi pénzt, hogy el tud költözni. Költözhet albérletbe, kis lakásba, az már megvan pár millából. Tisztáztad ezeket a körülményeket? Nem. Azt nem tudom, BPn milyenek az árviszonyok, feltételeztem, hogy nagyságrenddel nagyobb, mint faluhelyen... Igazából Pécset és környékét ismerem, de látom BPn kívül minden vidék :) És még azt, hogy faluról menekül az ember, aki teheti, nem azért, hogy eligya a pénzt, amit kap a házért amit esetleg elad. Vályogház? Akkor jó sokat kapott érte.
  • Taranov
    #76
    1,5 millióból hol veszel új házat?
    1,5 millióból nem költözhetsz városba.
    Akinek 1,5 milliós háza van, az nem költözik, a költözés valamennyire luxusnak számít, ahova születsz, ott laksz.
    Másrészt 1,5 milliós ház telekkel nem sok helyen van, ahol igen, ott elég nagy már a szegénység.
    Gondolj bele, Budapest vonzáskörzetében tizen-, huszonmilliós házak vannak, kisebb falvakban sem nagyon kapsz jobb helyeken 5 millió alatt, de persze attól is függ, hogy milyen házról van szó.
    A 1,5 milliós szerintem valami kis vályogház lehet Szabolcsban vagy valahol.
  • sz4bolcs
    #75
    Nem megalapozott észrevételek, pontatlanság, általánosítás. Az egy dolog, hogy Te mit gondolsz, és az, hogy mi van valójában. Túl messzemenő következtetéseket vonsz le. Próbálj meg mindig csak egy kicsit tovább látni, nem egyből távcsővel nézni... Itt ez a példád: Az hogy valaki eladja a házát, egyáltalán nem biztos, hogy elissza a pénzt amit kap érte. Te olyan tényként kezeled ezeket a dolgokat, amiket leírsz, mintha 80 év élettapasztalatod lenne. Nem azt mondom, hogy hülyeségeket írsz, de én rengeteg dolgot másképp látok. Ha egyénre bontasz, akkor ne általánosíts, ha pedig mindenképp statisztikát akarsz, akkor a legdominánsabb tényezőt nézd! Ha valaki eladja a házát, ebből egyáltalán nem az következik, hogy az ember elissza a pénzét, hanem hogy el akar költözni. Falun általában ez van. Városba akarnak költözni az emberek, és a falvak lakossága csökken. A cigányok csinálják az utánpótlást.
  • zakika
    #74
    kulonben sokat lehet tanulni a falusi ember beszedebol - megfuszereszve olyan karonkodasokkal hogy csak amulsz tole egyszeruen elmondjak az igazsagot (legfeljebb kiszinezik)
  • Taranov
    #73
    De nem is tudom hogy merül fel, hogy a vita rossz dolog, és ha mindenki ugyanazon a véleményen van, az jó.
    Abból kerekedik ki a beszélgetés, ha ütköznek a vélemények, hisz meg lehet ismerni a másikét.
  • Taranov
    #72
    Nem is volt flém. Nektek minden flém, ahol nincs egyetértés?
  • Glpetyus
    #71
    az
  • Taranov
    #70
    Jön a miskóci front? :D
    De egyébként komolyra fordítva a szót, el tudom képzelni, hogy vannak bűnözők is az indiaiak között, de mindent egybevéve én bírom az idegeneket.
    Az biztos, hogy az angoloktól veszik el a munkahelyeket.
  • The Garrett
    #69
    hm ha ez megnyugtat barkit is, london sokkal vagyobb falu mint budapest es itt 15000x szer szarabb a helyzet mint A NAGY BUDAPESTTEN. :)
    Addig örüljetek amig nem kapunk mi is 5 millio indiai bevandorlot, majd akkor megtudjatok mi a lopascsalasgazemberseg :)
    Nem az ami most megy ;)


    //persze ezt az egeszet nem kell komolyan venni, csak 1 keletmagyarorszagi osbunko irta aki 1 paneldzsungel kelloskozepen lakik a negyedik emeleten, tehat biztos lop, csal, nemszabad neki kolcsonadni,es 100% hogy penze sincs soha. //
    Na mind1 igy kell ezt, csak igy tovabb ;)
  • Random_
    #68
    Menjen a munkás is sztrájkolni ki tartja vissza?
  • Tetsuo
    #67
    A parasztok bármikor sztrájkolhatnak, felvonulhatnak s akkor kapnak egy rakás milliárdot, a munkásember meg kussol 1000rel mert ha csak beteg lesz, kirúgják..
  • Taranov
    #66
    Szelektálni kell, mert egy-egy közös programon nagyon fel bírnak idegesíteni az idióták :)
  • ÁjjLe BoBBi
    #65
    loál
  • sapkafej
    #64
    Hozzászólhatok én is, mint a bunkó gödöllői-dombsági?

    Taranov! Miért kell minden embert beskatulyázni?

    (ne bánts, nem akartam beszólni :P )
  • flashX
    #63
    "Rosszindulatu roma aka Cigany"
  • _Vegeta_
    #62
    Rosszindulatu roma aka Cigany mindenhol van nem csak itt szabolcsba. :)
  • PResident Evil
    #61
    :C
  • tigeroo
    #60
    Zenéhez: nem nagyon vannak koncertek vidéken (jóó..)...
  • Random work
    #59
    A mi falunknak az a szerencséje, hogy Szegedhez 2x2 sávos úttal kapcsolódik és csak 10km a távolság. Sokan jönnek is ki Szegedről lakni annak ellenére, hogy városban dolgoznak.
    Azért is néptelenednek el a falvak mert elavult az úthálózat és a vasút, busz kevés.

    Sajnos Szeged se fejlődik mert nincs autópálya így ha én lapátra kerülnék mehetnék pestre ugyanis egy kezemen meg tudom számolni a cégeket ahol a szakmába elhelyezkedhetnék.
  • Taranov
    #58
    Mikor Szabolcs-Szatmár-Beregről beszélek, és épp az ott lakókkal kapcsolatban általánosítok, akkor pont azokra gondolok, amit az utolsó mondatban írtál a lövöldözésről és a 15k-s tartozásról.
  • tigeroo
    #57
    Lehet most belekötésnek fog hangzani
    De: Gyere le ide pár napra, meglátod itt is ugyan olyanok az emberek mint máshol. Persze Sz-sz-bereg megyében sokkal több falu van mint város . Pár éve fiatalok(most apa/anya:) is városokba mennek, hisz ott több munkahely van/pénz..a falvak szó szerint öregednek..
    Az meg egy másik dolog hogy ide vajmi kevés jut a "fejlesztésekből"...mi is fizetünk adót, de pesten a költségvetés felét "elkátyúzzák" a Fővárosban pl. A mentalitást itt végül is máshogy értelmezik(értelmezték régen..) (alföldnél vagyunk, nem elfelejteni!!!) például lehetsz itt orvos/akármi ha egy vasszöget nem tudsz beverni:)Mert papámék még mindig mezőgazdászkodnak.. Vagy éppen hogy megélsz a havi 70.000Ft-ból, de nagyon okos vagy, csak éppen az iskoláztatás nem volt megoldható gyerekkorodban..:/
    2oldalas elemzés!!!jó tom, hülyén jött ki de aki meg akarja érteni az megérti (Itt m.szalkán is voltak lövöldözések téliszünetbe'...asszem vmi 15K-s tartozás+kamatért 2 roma vandálkodott...)
  • Taranov
    #56
    ~7000 hajléktalan van 2.000.000 emberből
  • Bandee1987
    #55
    Sztem se jó az általánosítás, mert akkor lehetne azt mondani Pestre, hogy a hajléktalanok városa, csak azért, mert szinte minden aluljáróban látni hajléktalant, és közben ez a megállapítás hülyeség...
  • Random work
    #54
    A jobb szó inkább a becsületes vagy tisztességes!

    A rendes az eléggé szubjektív.
  • Taranov
    #53
    A rendest nem a lenézésre értettem, hanem arra, hogy nem lop, megadja a kölcsönkért pénzt, jómodorú stb.
    Ebben azért azt hiszem, hogy az értelmiségiek vezetnek.
  • Random work
    #52
    Sőt az egyszerűbbek között több mert az nem néz le senkit mint egy értelmiségi esetleg.
  • Taranov
    #51
    Igen, de ezek is egyszerű emberek iskola tekintetében, tehát én nem sértem meg őket, és nincs velük semmi bajom, ezért is mondom, hogy vannak egyszerű emberek között is rendesek.
  • Random work
    #50
    Nem lehet mindenki orvos vagy ügyvéd esetleg műszaki értelmiségi.
    Kell olyan is aki kétkezi munkából él meg napi 10-12 órát ledolgozik és megértem őt ha nincs kedve azután színházba menni vagy jótékonykodni.
  • nemcsakfeel
    #49
    Nem hiszem hogy lakhely ( ld. megye ) alapján lehetne ilyen általánosításokat levonni.. Igen, az valóban igaz, hogy a keleti régióban sokkal kevesebb a munka lehetőség, dunántúlon, fővárosban meg sokkal több beruházás van. Nyilván ennek vmilyen szintű vonzata az is hogy az életkörülmények egészen mások.