114
Isten közbeavatkozása avagy véletlenek?
  • [SiX] Boci
    #114
    Jézus nemsokára újra visszatér. Nem sok idő maradt a megbánásra.
  • Skyll
    #113
    Áhhh, yóóó nektek... :)
  • mikike
    #112
    látjuk
  • Skyll
    #111
    Gyerekek... honnan is tudjuk annyira biztosan, hogy isten létezik??? :D
  • z0ty #110
    egyáltalán nem azért nem hiszek benne, mert én annyira jónak és nagynak tartom magam.
    vicces módon az egyház miatt nem hiszek -főleg-.
  • Pigo
    #109
    Elképzelehő hogy nem volt semmi akkor(bár ezt senki nem tudja biztosan).De elképzelhető hogy egy másik civilizáció megsemmisülése a mi "ÉLETÜNK"kezdete.
  • Pluskast
    #108
    Isten őrizzen, hogy én itt bárkit is meg akarnék győzni. Mindenkinek tiszteletben atartom a véleményét. Én csak max elmondom az enyimet...
  • mikike
    #107
    és még akik neked tanították, azok sem tudták tökéletesen
    csak tippelgetünk itt, elmondjuk egymásnak az elméleteinket, de meggyőzni egyikönk sem fogja a másikat, soha, majd mindenki bejárja a saját útját

    azért abban reménykedem, hogy legalább én, ha valami elmélete másnak, ki tudom belöle lopni azt, ami tényleg úgy van és felhasználom, de ugye ez sem biztos
  • Pluskast
    #106
    Én elvileg tanultam mert nagyon régen voltam első áldozó meg templomba is jártam gyerek koromban de az emlékek kopottasak:)
  • Pluskast
    #105
    Igen ebben egyetértek. Vannak dolgok amiket nem képes felfogni az agyunk és egyben a testünk sem. Itt van példáúl az ősrobbanás dolog. Kérdem én mi az ami elindította? Mi volt az a mozgató erő aminek köszönhetően beindúlt ez a folyamat? És egyáltalában, hogy létezhetett bármi nemű anyag a semmiben??
  • mikike
    #104
    hát igen, elég gáz amikor olyanról vitatkozunk, amihez egyönk sem ért
  • Pluskast
    #103
    Ha jól tudom nem mert ugye ádám és éva mikor a tudás fájának gyümölcséből evett egyben a szabad akarat tudását is megszerezte. Bár lehet, hogy most nagy baromságot mondtam:)
  • mikike
    #102
    istenben azért hihetsz, mert nem elképzelhetetlen, hogy vannak nálunk fejlettebb teremtmények, nem kell mindig azt képzelni, hogy mi vagyunk a legjobbak
  • mikike
    #101
    én is kb. így vélem
  • mikike
    #100
    ami ha jól tudom eredetileg nem volt az írásokban hanem (nem emlékszem pontosan) pál apostol csempészte bele
  • Pluskast
    #99
    Ezt az elméletet hívják a keresztények szabad akaratnak.....
  • Taranov
    #98
    Az alcímről beszélt. Így értelmetlen.
  • sz4bolcs
    #97
    Hát hogyha a fizika, kémia és természettudományok törvényei közé beletartoznak azok a törvények, amiket még nem ismerünk, akkor ezek a tudományok a legnagyobb halmazok.

    De! Mivel még nem ismerünk minden ilyen törvényt, ezért elhamarkodott ezekbe a csoportokba beosztani őket. Hogy osztasz csoportba olyan dolgokat, amiket nem ismersz? :) Tehát ezt több szemszögből is lehet vizsgálni, és egyáltalán nem biztos, hogy így van.
  • sz4bolcs
    #96
    Én is azt hittem először, hogy arra írta, és hozzá is szóltam, hogy versus="ellen", nem "és", aztán elolvastam még1x mert csak nem téved ekkorát, elég gyakran látja az ember a vs.-t, és kitöröltem miután észrevettem, hogy főcímhez értelmetlen lett volna a hozzászólása, tehát alcím miatt írt. Oda is írta: "téma hosszú címében" :))) Érdekes, hogy mást is megtévesztett.
  • iko
    #95
    minden a fizika, kémia törvényei szerint törénik.
  • Takezó
    #94
    nem arra mondta, te alma...
  • Pigo
    #93
    Hohó az a baj hogy én VS-t írtam
  • Gladiator
    #92
    a téma hosszú címében javítsd ki. nem 'avagy', hanem 'vagy'.
    Ez olyan mintha azt mondanád, hogy: Isten közbeavatkozása másnéven véletlenek?
  • z0ty #91
    hm... de tökmind1 mi a döntés, következménye úgyis csak egy lesz, attól hogy te még nem tudhatod sose biztosra, hogy mi. szal nem értem, hogy miért jönne létre egy párh. univerzum ?
  • z0ty #90
    szal a "mi lett volna ha..." részire :D jön létre egy párhuzamos univerzum? és az milyen? mennyi ideig létezik? és perpill hány db ilyen van?:D
  • z0ty #89
    őő.. biztos.
  • flashX
    #88
    Nem azt mondtam, hogy ők találták ki...
  • Jimmyke
    #87
    Jah, és minden egyes döntés létrehoz egy párhuzamos univerzumot (mi lett volna ha... effektus :) ).
  • sz4bolcs
    #86
    És nekem nincs agyam :) Talán először tájékozódj, azután írj :)
  • sz4bolcs
    #85
    Minden hit alapja ez. Nem a sátánisták találták ki. :)
  • z0ty #84
    az én "elméletem" valami olyasmi, hogy se isten, se véletlen. minden úgy történik meg, ahogy megtörténik, és minden a körülményektől függ... meg attól, hogy te hogy cselekszel, vagy hogy valami mire késztet. de ezt a késztetést nem isten adja, hanem a körülötted lévő kismillió dolog, ami miatt úgy történik minden, ahogy. és ha egy kamionos elüt egy kocsist, abban nincs semmi véletlen, a körülmények miatt történt meg, tehát sokban te tudod befolyásolni a saját életed, de a körülmények -és nem a véletlenek- rengetegszer megváltoztatják az általad előre elképzelt, és megtervezett jövőképet. igazából ebben se stimmel minden, de mivel istenben nem hiszek, és azt sem akarom hinni, hogy a véletlenek befolyásolják az életem - még ha szerencsés véletlenek lennének is, így nekem ez a legszimpatikusabb elképzelés. de nem mondom, hogy igazam van...
  • Pigo
    #83
    Nha ezt nbem lehet megmagyarázni.Ez kb oolyan mintha egy egészséges életet folytattó emeber(aki nem cigizik) meghall tüdőrákban és aki emg cigizak az meg él 80-90 évet.Az élet kegyetlen
  • Taranov
    #82
    Hát ezt nem nevezem senkinek, csak a vétkest gyilkosnak, de nem gondolom, hogy ez Isten műve.
  • Jimmyke
    #81
    igazságtalanságnak...
  • Láma!
    #80
    mák
  • artschiatwork
    #79
    És minek nevezitek azt, amikor egy vadbaromállat megy 200-zal, a szembejövővel karambolozik frontálisan, a másik autóban a vétlen sofőr +az utasok meghalnak, ő meg életben marad??
  • The Garrett
    #78
    szerintem csak erohatasok :) #1..
  • FtranX
    #77
    Szerencse. Egyesek őrült szerencsével úsznak meg valamit, mások meg őrült szerencsétlenül maradnak ott. De a véletlen az életünk minden területén jelen van.
  • Jimmyke
    #76
    Nem hinném, max hangyákat ölhettek (ha voltak ott olyanok) :D
  • Taranov
    #75
    Nem tudom, de lehet :)