92
  • Murdoc
    #92
    A minőségért én is hajlandó vagyok áldozni pénzt. A mi jó, azért igen. Én pl. azért töltök le filmeket, hogy megnézzem DVD vásárlás előtt, mert én is támogatom a jó filmeket. A 20 kedvenc filmemnek a DVD-je pl. ott figyel a polcomon.
    És a mediamarkt/Cora/Tesco-ban mindig megnézem az 1000 forintos dvd-ket, és ha vasn jó, megveszem.
    De régen is ezermillió másolt kazim volt, akkoriban még talán kisebb arányban volt originál cuccom. :)

    Kedves Hic! Az Usa-ban fele ennyiért adják a cd-t, és ott veszik is. ÉS AZÉRT MERT OLCSÓ!Nem vagyok nagyon tisztában az ottani dolgokkal, de rokonomék, akik kb. ugyanolyan életszínvolon élnek mint mi, sokkal több cd/dvd-t vesznek. AZÉRT MERT OLCSÓBB!Nem volt még másolt játékuk mikor náluk voltam, én tettem fel nekik a DC-t, és szedtem le az UT 2004-et. :)
  • Pogácsa
    #91
    Tökéletesen igazad van. Tök fölösleges ennyi előadó. Az igazán jók úgyis meg tudnak élni (vígan) akár a koncertezésből is. A férgese meg...
  • testerlnx
    #90
    Én most már csak arra vagyok kiváncsi, hogy akkor a Cora mennyit fizet rá az 1000Ft-ért árult DVD-ire? Amúgy tetszik a németek hozzá állása, végre vmi pozitív cikk a témában... Amúgy szerintem túl sok a "művész", és igazából a nagy része populáris szemét, egyáltalán nem lennék szomorú ha megszünne a nagy része (vagy sokan csak hobby-ból csinálnák)...
  • PyRex
    #89
    "És igen, a jogdíjból ők is kapnak és nem csak filléreket."

    Mármint a szerzőkre, előadókra gondoltam.
  • PyRex
    #88
    Erről beszélek, az előállítási ár "fillérek" mint ahogy te is mondtad, csak ha el is akarod adni, akkor még a jogdíjat rá kell hogy tedd az árra, meg azt az összeget, amit keresni akarsz vele és akkor máris nem tudod ilyen olcsón adni. Ugyanez a helyzet a netes legális tartalmakkal... Csak ott még a tárolásért is külön kell fizetni, de ez már egy másik téma...
  • PyRex
    #87
    Gyáá, a jogvédők pont azért vannak - mint a nevük is mutatja - hogy az előadók, szerzők, stb. JOGAIT képviseljék. És igen, a jogdíjból ők is kapnak és nem csak filléreket. És egy normális jogvédő hivatal fellép az illegális (pl. internetes) tartalmak ellen. És emiatt - mert védi a védendők jogait - kap X százalékot a jogdíjból.
  • dez
    #86
    No, ha lehúzzák, és változik a törvény ennek megfelelően, akkor már nem lesz feljelentősdi, perbefogósdi. Csak az a bibi, hogy ki döntené el, ki mennyit kap belőle... Talán akik számait többször töltik le...? :)
  • Robin Hood
    #85
    Ezek a németek jófejek.

    A prominensek szerint lehetne ésszerű, mindenki számára elfogadható megoldást találni a problémára, például be lehetne vezetni egy méltányos összegű kultúrális-hozzájárulást vagy díjat építhetnének be az internet-hozzáférések összegébe és a hardveralkatrészek árába.
    Ez viszont tök hülyeség, verjék ki a fejükből de azonnal! Ez a gyakorlatban úgy nézne ki mint a cd, dvd lemezeknél: szépen lehúzzák mindenkiről a tarhát, aztán ugyanúgy feljelentgetnek mint előtte. Akkor meg nehogymár még fizessünk is érte!
  • dez
    #84
    Lapos.
  • TeszteloPontHu
    #83
    Egy idekapcsolódó cikk:
    Láthatatlan lopás
  • Fenjoy
    #82
    Végre valami elkezdődött:) egy kicsit off meg kicsit nem:)
    Egy CD/DVD -nek mennyi az életciklusa? Aki tud irjon már pls márka szerinti életciklust köszönöm!

    Üdv
    :)
  • Laci73
    #81
    "...egy szabad világhálót követelünk és egy fair javadalmazást a művészeknek"

    Ott a pont. Egyedül a kisüzletek (kölcsönzők-tékák, CD,DVD boltok) tulajdonosai és alkalmazottai járnak pórul - ki kell mondjam, szakmájuk pár évtized múlva lassan kihal. A jövedelmek aránytalansága (dollármilliókat bezsebelő, sokszor csak emberszabású alkotók) pedig sajnos annyira jellemző korunkra, hogy sok ember már csakazértis a Netről töltöget.
  • NeoMaN
    #80
    ez igaz sajna.
  • bandia
    #79
    Sztem alaptalanul sokat keresnek a mqvészek, és eddíg is megvették a malibui házakat, meg a luxusautókat, pedíg volt filecsere. Valamelyik marha most felfújta ezt, és pénzt akar belQle csinálni. Én még nem hallottam egy színészrQl sem hogy sírt volna, mert csak 2 ferrarit vehetett a 3 helyett.....Na most akkor mi van. Sztem nem lopás ez az egész, mivel nem is 100% os a másolat....Ennyi...Amit meg szeret az ember arra áldozni fog pénzt is letöltés ide vagy oda szvsz
  • Pogácsa
    #78
    Pont erről van szó. Miért a filmes jogvédőknek megy a lóvé. És az előadók. Amúgy ha felteszed az albumot a netre és 500 Huf-ért letölthető, ha valaki letölti neked kevesebb darab marad? Szerintem meg lesz 500 Ft-od letöltésenként.
  • tomo
    #77
    egy biztos a jogdij nem megoldas.
  • PyRex
    #76
    Milyen nyelven mondjam, hogy megértsd, hogy ez mind ok. De ha el akarod adni, rá kell, hogy tegyél még az árra darabonként sok-sok forintot (mondjuk a DVD-knél lehet, hogy ez 1-2 ezer is lehet akár), ami megy a filmes jogvédőknek.
  • AL7
    #75
    Tényleg kár vitázni, mert nem is erről szólt a hír, hanem a netes terjesztésről :) Ott meg eleve nincs ilyen :)
  • NeoMaN
    #74

    2 céget tudok, akikkel kapcsolatban vagyunk, a többi lenyúlós.

    Első gyártás 250, utángyártás (ilyenkor már megvannak az üvegmasterek, borítók, szita, minden) 150.
    Ez DVD.

    A borítót egyszer kell megcsináltatni egy grafikussal (legyen 50K).
    Full előkészítés elsőre (100K max).
  • dez
    #73
    Na jó, én meg kiszállok, mert nincs kedvem 25x leírni majd ugyanazt.
  • Piscator
    #72
    De az is függ, mennyire nagy tételben készül, nem? Meg adhatják nagyker áron a CD-t a cégnek, mivel abban nincs benne az Artiakármijust, egy jó nyomdai gép, és valóban meg lehet a darabonkénti sztem inkább 200-500 FT-s ár, de nem értek hozzá.
  • PyRex
    #71
    ezt mondom én is!
  • PyRex
    #70
    Pf, szerinted egy mozifilm amikor rákerül DVD-re. Benne van 300 forintban JOGDÍJAKKAL EGYÜTT? Mert akkor nemtom hol élsz. Én most nem a sufnifelvételekről beszéltem...
  • dez
    #69
    Lényeg, hogy ne az élősködők (kiadók) keressék már halálra magukat, terrorizálva az embereket.
  • AL7
    #68
    És mit gondolsz, a " MŰSOROS, sorozatgyártott CD-kről és DVD-k" hogy keletkeznek?
    Már eleve így öntik őket?
    Az rendben van, hogy nem CD írókkal írjákőket, hanem a master lemezről nyomják, de nyersanyag akkor is kell hozzá :D
  • PyRex
    #67
    Na kicsit elkanyarodtunk a témától, esküszöm belinkelem, hogy egy audio cd után mennyit kell vizetni a mahasznak / artisjusnak és mennyi a gyártási költség, mert kezd elegem lenni az okoskodókból. jó hogy nem 2 ft / cd áron akartok venni. Bár a magyar mentalitás miatt akkor is letöltené inkább mindenki, mert az is drága lenne...
  • NeoMaN
    #66
    Jó, vita lezárva.
    Bénán csináltátok, vagy szar helyen gyártattatok.
    Aki 300 FT felett gyárt ill. gyártat DVD-t (nem CD-t!) az egy f*sz.
  • Piscator
    #65
    Majd mesélj, kivi vok, mit művelnek a kiváltságosék a falak mögött.
  • PyRex
    #64
    Jajj de hülye szöveg, én nem mondtam, hogy ők NE keressenek sokat....
  • dez
    #63
    A zenész, író, stb. keresse. De a kiadó még nála is 10x többet keres.
  • NeoMaN
    #62
    Oké, mondjad légyszi kik "alkotnak".
    Keressen sokat szerintem: orvos, rendőr, tűzoltó, tanár, építész. kit hagytam ki?
  • PyRex
    #61
    Az audio CD többe kerül. Mondom, hogy adtunk ki CD-t bazmeg és még úgy, hogy sikerült a jogdíjakból faragni, még úgy is többre jött ki, pláne jogdíjjal. Nem kéne kamuzni. Egy filmnek meg pláne magasabb a jogdíja.
  • PyRex
    #60
    Te nem vagy normális....
  • NeoMaN
    #59
    150FT / db egy komplett DVD tokkal vonóval filmmel joggal bazz.....
  • dez
    #58
    Nem, a RIAA elsősorban a kiadókat képviselni.
  • PyRex
    #57
    Miért ne keresse? Ha olyat alkot ami egyedülálló, szerintem igenis megérdemli.
  • NeoMaN
    #56
    20FT alatt van.......
  • PyRex
    #55
    még mindig elbeszélünk egymás mellett. én a MŰSOROS, sorozatgyártott CD-kről és DVD-kről beszélek, nem az üres, nagy tételben árult cuccról...
  • NeoMaN
    #54
    És igenis: NE KERESSE SZARRÁ MAGÁT SENKI.
    Elöbb utóbb elindulunk úgyis... :Ð
  • Piscator
    #53
    Szigoúan példa volt, persze, én is örülnék ha gazdag lennék, de nem úgy, hogy ezt világgá verem, meg srácokat csuknak le, mert nem tejelnek.