78
  • Seten
    #78

    Ja, egyébként meg a partraszállás előtti éjszakán úgy összekeveredtek a hadosztályok, hogy 82-es,84-es,101-es is együtt harcoltak.
    Lásd pl "Az elit alakulat" könyv ill. filmsorozat.

  • Seten
    #77

    "a hidat a végén egyáltalán nem a 101.-esek védték hanem a 82-esek. ugyan úgy mint neville-be se 101-esek harcoltak"

    Mondjuk kezdjük ott, hogy a Ramell nevű város nem is létezett. :)

  • John Cena
    #76
    Kibaszott jó film!!! imádom
  • mac100
    #75
    Hmmm, hamár történelem hüségről beszélünk, háát nem is tudom elég sok dolog nem úgy történt meg mint a filmben, pl. a hidat a végén egyáltalán nem a 101.-esek védték hanem a 82-esek. ugyan úgy mint neville-be se 101-esek harcoltak, vagy abban a szektorban ahol partra szálltak, ott az 5-ik Rohamosztagosoknak kellett volna lenniük. Vagy mikor az Al-ezredes mondja hogy az Ejtőernyősöknek kellett volna helyet csinálni nekünk ehelyett elvitte őket a szél, könyörgök Omaha Beach mögé egyáltalán nem terveztek ledobást.
  • BabBob
    #74
    na jó hagyjuk a négereket de mikor elindulnak esik az eső és a német orvlövész elkezd ott tevékenykedni és azt meg pont szemenlövik na az is szép rész
  • Seten
    #73

    Egyeseknek semmi nem jó!
    Mit kellett volna? Hogy a Harlem Globetrotters induljon el kiszabadítani Ryan-t?

  • BabBob
    #72
    1 db néger? hát nemtudom a mai népesség arány 280millió:30millió akkor is valami hasonló lehetett a szaracén az meg tejeskávé nem originál néger,de szerintem ez a film nem valódi rendes történelemmel kapcsolatban álló háborús film hanem kasszasikernek szánt holly wood-i piros festék áradat
  • Seten
    #71

    Ami az "afro amerikaiak"-at illeti (már ez is milyen hülye elnevezés, mintha Afrikában csak négerek lennének :) nem nézted figyelmesen a filmet: aki a haverjával lelövi a magukat megadó németeket, hát bizony az egy szaracén.
    A másik probléma (mindenki ebbe köt bele): "Miért áldozna a hadsereg egy rajt egyetlen ember megmentéséért?"
    Eisenhower magasan szart volna James Francis Ryan-re meghal-e vagy nem.
    Nem erről szólt a film.

    Ez marketing! Gondolj bele, micsoda sajtóvisszhangja volt az egésznek miután a srác hazakerült!
    MI NEM HAGYUNK HÁTRA EGY EMBERT SEM! Csak propaganda volt az egész.
    Ezzel reklámozza magát az U.S. Army napjainkban is. Ennyi.

  • BabBob
    #70
    hello nekem csak egy kérdésem van hol vannak ebben a filmben az afro amerikaiak?nem mintha különösebb érdekem fűződne hozzájuk de azért az amerikai hadseregben volt néhány afro és voltak mexikóiak is meg kanadai alakulat is volt a partraszállásnál én itt nem láttam ilyesmit amerikaiak mindenhol. Nem rossz film de szerintem a Nagy Vörös egyes (Big Red One) sokkal jobb(felirattal a szinkronnal általában elrontják a filmeket)Egyébként azerintem a történet is kicsit noreal ha Eisenhowert nem érdekelte hogy az angolok eljutottak Szlovákiába, de nem engedte őket Magyarországra (tehát szart bele kb 20 millió ember életébe)akkor nem hinném hogy egy közlegényért ennyit vacakolt volna
  • REALista
    #69
  • David2
    #68
    biztos halálra unta volna magát

    amúgy meg izlések és pofonok
  • Seten
    #67

    Téged szívesen elküldtelek volna az Omaha -partra.
    Kíváncsi vagyok mit csináltál volna ott unalmadban!

  • Boeing737
    #66
    Ezen a filmen nincs mit feldobni.


    DÖG UNALMAS.
  • Beni521
    #65
    csak próbálkozni kell
  • Beni521
    #64
    kihalt a topik. dobjuk fel: Egyik rokonunknak meg van DVD-n és MAGYAR SZINKRONNAL!
  • Dred bíró
    #63
    Ja én két álom között is drukkoltam :)
  • Seten
    #62

    Én igazából végig a németeknek drukkoltam, csak hát a történelmi tényekből kifolyólag sejthető volt, hogy veszíteni fognak. :)

  • Dred bíró
    #61
    Tényleg észre vehető az amerikaiak de szuperek filing.
  • Dred bíró
    #60
    Végig néztem Sztem a tv2 teljes verziót adott mer aszittem sose lesz vége kb 3 óra volt.
  • Kandurex
    #59
    Figyelj a groteszk emelő macskakörmökre

    lsd: kéziszótár: macskakörmök, grotesztk stb...
  • Kandurex
    #58
    Csapd fel az értelemző kéziszótárt keresd az "irónia" szót, elemezd, majd olvasd el újra Bandew hozzászólásást...
  • Seten
    #57

    Azért gonosz mert közelharcban megöli a másikat? Voltál te katona?

  • Seten
    #56

    pl:
    "Vaskereszt"
    "Sztálingrád"

  • David2
    #55
    mit vártál egy amcsi filmtől, s egy zsidő származású rendezőtől?
    szvsz ebben a filmben nincsennek annyira "ördögként" feltűntetve, mint pl az élet szép vagy a zongoristában, ahol válogatott, gonosz kisugárzású embereket bújtattak a német egyenruhákba(akárcsak a passióban a hóhérok)

    ui.: látott már vki olyan 2vhs témájú filmet, amelyben esetleg a tengelyhatalmak nem roxnak vannak feltűntetve?
  • Bandew
    #54
    Semmi, csak egy tipikus "a németek gonoszak" jelenet.
  • Seten
    #53

    Amikor Mellish-t leszúrja a német katona? Na azzal meg már mi a gond?

  • Bandew
    #52
    Elég csak a késelős jelenetre gondolni.
  • Seten
    #51

    Én nem tudom Spielberg elfogult-e a németekkel szemben (még nem beszélgettem vele erről:) de nem éreztem úgy, hogy a filmben az amerikaiak "jók" és a németek "gonoszrohadtszemétnácik" lennének. Egyszerűen csak az egyik oldal szemszögéből mutatja a háborút.

  • Bandew
    #50
    Pontosan ez az! Az elején láthatunk egy elég durva, naturalista módon bemutatott partraszállást. Nem mondom elég hátborzongató volt, de ehhez a jelenethez többnyire inkább pénz szükségeltetett és történelmi tudás. De innentől kezdve egy orbitális baromság.
    Ja meg azt is bírom amikor azt mondjék, milyen tökéletesen visszaadja a film a háborút. Na persze, mert mindeki pontosan tudja mi az a háború. A harcokat lehet, hogy jól visszaadta, de a háború nem csak ebből állt. Arról nem is beszélve, hogy Spielberg elég elfogult a németekkel szemben, szóval az ő ábrázolásmódja eleve nem lehet "élethű".
    Spielberg mindi is jó közönségfilmeket készített, tudja mi kell az emberek többségének, és kiváló üzletember, de sosem emeltem magamban a nagy rendezők közé.
  • Prof William
    #49
    Nem tudom. Elit Alakulat VS. Ryan hasonló táma mindkettő és nmégis Rossznak éreztema Ryant és az Elit alakulatot szupernek...
  • Seten
    #48

    Szerintem kérd el valahonnan a teljes verziót és ne felejtsd el megnézni az első fél órát valamint az utolsó 40 percet is. :)

  • Seten
    #47

    "Tökös amcsi mindig győz!"
    Aha, hányan is maradtak életben az osztagból? Ketten.
    Egyébként a II.vh-t tényleg elvesztették a németek. :)

    Na, az ilyen elmés hozzászólások alkotják a közönség-kritikát.

  • Dred bíró
    #46
    Szerintem a közönség a legnagyobb kritika.


    A kedves filmes szakértőid még jó hogy azt mondják hogy jó. Főleg ha a kezük még benne is volt. Én mindenesetre ennél unalmasabb filmet ritkán láttam.

    Még jó hogy otthon kényelmesen a tv-be néztem és nem moziba mer az kész kinszenvedés lett volna végig ülni.
  • Prof William
    #45
    Tökös amcsi mindig győz! Tökös amcsi osztódással szaporodik.

    Egy másik fulmben volt hsaonló ahol a gonosz támadó kalózokat ritkították mindenféle csapdával. De valahogy mégis egyre többen lettek. :)
  • Seten
    #44

    Igen, rengeteg a "hozzáértő" kritika.

  • Seten
    #43

    Majd kérdezd már meg Dale A. Dye-t (mindkét filmben/sorozatban benne volt a keze), hogy szerinte is rossz lett az egyik?:)
    Mert ha valaki ért hozzá, Ő igen.

  • selyem
    #42
    szerintem ez a film egy kalap szar. egyszer megnézetem de többet soha.
    az Elit Alakulat részeket én is ajánlom mindenkinek. ennél jobb háborus filmeket még nem látam.
  • NeoMaN
    #41
    Akkor nézd meg az Elit Alakulat sorozatot (Band Of Brothers).
    :P
    Ryan x10.
  • David2
    #40
    sztem, a háborús film kat. egyik legjobb darabja. Spielberg rendezői tehetségének, bravúrjainak köszönhetően hatásosan visszadja a háború borzalmait.
  • Dred bíró
    #39
    Nézd meg máshol hogy vélekedbnek róla a többség.


    Szerintem mindenki sokkal többet várt tőle.