51
  • Lupis
    #51
    Jó ,ha vannak olyanok akiket semmivel se lehet meggyőzni valós valótlan hitük ellenkezőjéről.
  • pemga
    #50
    Az internetes szabványok egy nagy kivételhalmaz, ezeket az IETF koordinálja, nyílt szabványokból. Az összes többinél meg valami kizárólag cégekből álló forum csinálja a szabványokat. Ez utóbbiak zártak, és már a speckó lekérése is többezer USD-be kerül (pl. ATM, SDH, GSM, UMTS, de még az SDL is.)

    A példát a DHCP-vel nem értem, mert az egy IETF szabvány, itt az alap, és mint ilyen, nyílt.
  • spR
    #49
    Ja, csak akkor meg rögtön mennének a perek, hogy loptak/lemásoltak egy védett szabványt.
  • [HUN]PAStheLoD
    #48
    BSA bla bla bla .. hogy lehet egy "szabványt" , ami végülis egy csomó specifikáció, konkrét technológia nélkül, szabadalmaztatni ? Ha pl a DHCP (dinamikus hoszt konfig protokoll) zárt szabávány, kidolgoznak egy "nyíltat" , meddig tart? Átmásolják a DHCP szabványból az egészet , átírnak pár számot , adnak neki valami csicsás mozaikszó-nevet és virulhatnak..
  • Killgore
    #47
    Sorry igazad van. Rosszul tudtam.
    De nézőpontomon ez nem változtat.

  • Cat #46
    igen, ezt én is igy tudom
    azért 65 év után illene tudni az igazságot
  • sh4d0w
    #45
    De itt utánanézhetsz: http://hu.wikipedia.org/wiki/II._világháború#A_Pearl_Habor-i_t.C3.A1mad.C3.A1s_terve
  • sh4d0w
    #44
    Killgore: jó lenne, ha legalább a fáradtságot vennéd, hogy utánanézz annak, amiről beszélsz. A hordozók kint voltak a nyílt óceánon és egyetlen egyet sem ért semmiféle találat, merthogy a japánok nem találták őket. Ha utánanéznél, akkor tudhatnád, hogy az ott horgonyzó 8 csatahajó sérült meg/süllyedt el, ezenkívül cirkálók, rombolók és repülőgépek semmisültek meg, de hordozó egy sem.
  • Killgore
    #43
    #42 Az amerikai repülőgéphordozóknak nagy része ott volt, és súlyos károkat szenvedtek.

    #41
    Nem vagyok naiv. pontosan látom az USA hibáit, de még mindíg ezerszer különb ország, mint az arabok, vagy akár a kínaiak, vagy az oroszok.
  • sh4d0w
    #42
    OFF:

    Killgore: bocs, de mit gondolsz, Pearl Harbor-nál miért nem voltak az amerikai repülőgép-hordozók a kikötőben? Azért, mert tudták, hogy mennek a japánok (akik elsősorban a hordozókra utaztak) - ha ott tartották volna azokat a hajókat, akkor az életben nem nyomták volna vissza őket a Csendes-Óceánon... Úgyhogy ennyire volt váratlan 1941. december 7.
  • Macc
    #41
    Az USA-t pont az ilyen naiv emberek eltetik, es ezert tehetnek meg barmit.
  • Mike
    #40
    a BSA-nak dolgozók rohadjanak meg egy temetőben
  • pemga
    #39
    Ez az amerikai verzió. A japánok ezt úgy mesélik, hogy ők több hónappal előre megírták nekik a ultimátumot, átadták Amerikában a nagykövetségükön, és teljesen le voltak döbbenve, hogy ők nem szóltak a saját népüknek, hogy támadnak a japánok. Javaslom a Tora! Tora! Tora! c. film megtekintését, ebben mind a két oldal leforgatta a saját verzióját egymástól függetlenül, aztán időben párhuzamosították egy filmmé. Elég döbbenetes, ebben úgy néz ki, mintha az amerikaiak direkt hagyták volna a japánokat támadni, hogy majd a saját népük döbbenetét és felháborodását használják fel a kemény ellencsapások erkölcsi alátámasztásához. Érdekes, de a WTC nyomán is pont ugyanilyen események voltak.
  • NeoMaN
    #38
    Van egyébkén két oldal:
    Arab-USA
    Melyik lehet a jobb?
  • NeoMaN
    #37
    A BSA-nak ez nem teccik, az nem teccik.
    Engem ki kérdez meg mi tetszik nekem?
    pl. a BSA nem tetszik... :)
    Azt sosem felejtem el mikor hír volt, hogy meghalt a magyarországi BSA ügyvezetője vagy ki. Hát azok a kommentek... :)))))))))
    Egy nagyon bennem maradt:
    Jaj szegény, de sajnálom.....
  • Inquisitor
    #36
    Nem az derült ki pár éve, hogy tudtak a támadásról és nem tettek semmit? Ööö ... mármint Pearl Harbour-nál.
  • rolika
    #35
    ja, ezt én is láttam a national geographic-on. és ha szuper üveg nem lenne elég, volt ott még új sprinklerrendszer is. csak abban a szárnyban, ahova a gép ment... secperc alatt kioltotta a belső tüzek nagy részét.

    egyébként az a véleményem lassan a szerzői jogvédelemről, mintha rájöttek volna, több pénzt lehet keresni a perekkel és büntetésekkel, mint a védelem tárgyaival...
  • Killgore
    #34
    "Ott a csendes óceáni flottájukat feláldozták a céljaikért."

    Hogyan is áldozták fel? Amikor teljesen váratlanul rohanták le őket, védekezésre sem hagyva időt?
  • Zsoltika 007
    #33
    Amúgy is túl sok a véletlen és az összefüggés.
    De most már elég az off-ból
  • Zsoltika 007
    #32
    Hallottál már Pearl Harbor-ról?? Ott a csendes óceáni flottájukat feláldozták a céljaikért. Szted 2 nyamvadt toronyért nem tennék meg újra??? Dehogynem. A Pentagon meg amúgy sem sérült meg "annyira".
  • Killgore
    #31
    Jah és mégvalami. Az a dokumentum úgy xar, ahogy van. Ne mond már nekem, hogy a saját népüket gyilkolják lefelé...Meg a többi baromság, ami ott van... Méghogy nem tartozik sehová a dokumentum írója. kicsit se a gyűlöljük USA-t club tagja...
  • Killgore
    #30
    te meg paranoiás vagy. a fél EU NATO tag is. Gondolkozz picit..
  • Killgore
    #29
    Persze, USA sem tökéletes. De azért nem kéne szidni, mert az olajért vívott egy háborút. Kell neki, kész. Magyarország ugyan ezt csinálta volna, ha olyan helyzetben lenne mint az USA. Az az igazság, hogy akinek az egyik legerősebb hadserege van a Földön, az bármit megtehet. Amúgy meg még mindíg jobbak, mint az oroszok, azok kaját sem tudnak adni a népnek, de ott a szuper hadsereg...
  • Killgore
    #28
    Ehh, náci haláltábor....
  • arty
    #27
    nem birta ki ... LOL
  • HUmanEmber41st
    #26
    Különben van a cikkben egy kérdés:
    "És most Afganisztán. Nemsokára Szomália? Irak? Jemen? Hova fog ez vezetni?"

    Hát ide.. csak nem ebben a sorrendben...
    Irak=>Irán=>Afrika=>Ázsia=>EU
    Már most katalógusba veszik az embereket..=biometrikus útlevél. Beadják, hogy ezzel a biztonságodat növeled..persze. A náci haláltáborokban sorszámot tetováltak a foglyokra..
    Itt kifinomultabban kell eljárni..a sok ember siet megcsináltatni az útlevelét..hova is?
  • HUmanEmber41st
    #25
    Rögtön tesztelték az üvegeket is...kibír-e egy repcsit is ??? vagy bombát ???,
  • Zsoltika 007
    #24
    Azt is érdemes még megemlíteni a szöveg kapcsán hogy érdekes módon a Pentagon azon szárnyán, ahol a becsapódás történt 1 évvel előtte felújították. Ezzel nem is lenne semmi gond, azonban ezen a szárnyon végeztek egy olyan módosítást, amit máshol nem!! Méghozzá speciális robbanás álló üvegeket szereltek fel. És a gép pont ide csapódott. Micsoda véletlen.
  • whitehawk
    #23
    MS is BSA tag. Hát ennyit ér a Billy féle interoperabilitás duma :D
  • dez
    #22
    Frankie a partizán...
  • dez
    #21
    Attól függ. Minek is a rövidítése a BSA: Business Software Allience. Azaz profitorientált szoftvergyártók üzleti érdekvédelmi szövetsége. Tehát ők a nagyobb gyártókat képviselik, a törvények betartatása a rendőrség és a bíróságok dolga. Teljesen várható volt ez a reagálás. Az egy másik dolog, mennyire hallgatnak rájuk.
  • Robin Hood
    #20
    Ja. Legközelebb dávid csillag viselésére kötelezi a warezolókat a BSA-Gestapo, meg gázkamrákat is felállít...
  • NEXUS6
    #19
    Ráadásul a BSA szereptévesztésben van, neki nem az a dolga, hogy törvényeket hozzon, vagy segítsen azok elkészítésében, hanem hogy ameddig lehetőségei engedik őrködjön azok betartása felett.
    Ha a törvényben az lesz, hogy csak sokkal korlátozottabban lehet a szoftverszabadalmakat illetve az azok biztosította jogokat gyakorolni, akkor neki ahhoz kell tartania magát.
    Ez a nyilatkozat kb annyira számít (ideális esetben) mint akármelyikünk beírása itt a fórumon.

    Az a ciki, hogy a szabványok és szabadalmak ügyét tudatosan összemossák.
    Ha mérnöki/rendszermérnöki szempontok alapján építek egy rendszert akkor ott csak az számít hogy a rendszer elemei szabványosak legyenek. A rendszer működését egyáltalán nem befolyásolja, hogy az adott szabványhoz tartozó szabadalomért fizettem vagy sem.
    Ha létezik olyan szabvány ami ingyenes, hülye lennék fizetőset választani, HACSAK TÖRVÉNY NEM ÍRJA ELŐ!
    Na itt akar ez a szemét társaság belepisilni a levesestálba!
  • pemga
    #18
    ÖÖö, a BSA nem egy non-profit érdekvédelmi szervezet, független szakértőkkel? _Elvileg_ azok, akárcsak a többi AA. Tehát minden píz, ami nekik folyik be, elköltik / szétosztják a megbízók között (mint non-profit). Mondjuk az más kérdés, hogy ez a formáció megcsúfolása...

    Egyébként ezeknek a cégeknek szerintem közös a külső tanácsadójuk. Mind pont ugyanarra a kaptafára nyomulnak a társadalom ellen: bilincses reklámok, perek, perselyezés. Igenis a társadalom ellen, amikor a _saját_ felméréseik alapján is kb 6millió ember ellen nyomulnak, az már nem lehet elhanyagolható, ez egy kisebbfajta ország, vagy ha nekik így jobban tetszik: ennyivel már választást is lehet nyerni :)).
  • Macc
    #17
    Ez nagyon jo, teljesen ezen a velemenyen voltam eddigis, de jo hogy igy le van irva osszeszedetten!
  • IrkaBirka
    #16
    A BSA profitorientált szervezet. Nem szabadna hagyni hogy tulajdonosai nyomást gyakoroljanak Európa egészére.
  • Frank99
    #15
    olvassatok ebbe bele, és gondolkodjatok, EZEK mi mindenre képesek???

    érdemes...
  • Yossarian
    #14
    hányni kell már ezektől a bérenceketől...
  • arty
    #13
    hehe, gondolom a BSA szponzorok uszitották nyilatkozatra ezt a k*cs*g szervezetet ... cumi. izé.. Cumi, nagybetüvel.
  • PityBull
    #12
    Az elmúlt évek tapasztalatai után ítélve ezek tetszhetnek BSA-nak:
    1. Sok beszedett pénz a felhasználóktól a szoftverek után
    2. Illegális szoftverhasználat elleni ijesztgető kampányok (lehetőleg bilinccsel)
    3. Perek, eljárások a illegális szoftverhasználók ellen