112
  • arty
    #42
    jah, ha éppen egy ismertet szerzel be ...

    nem olyat, amit nem ismer az irtod ... ami még leszed párat, egyikük kilövi az antispyware cuccod, s elözönlenek :D velem megtörtént, azota avant browser nyugdijazva :)
  • hornbali
    #43
    Miért is?
  • pedrohsi
    #45
    hejjessirass:)
  • Sil78
    #46
    Mondtam már párszor, hogy SP2 nincsen pl Win98SE-re, ami nekem van, és egyelőre nem tudok új gépet venni. Különben is ilyeneket alapból kéne tudnia egy rendes böngészőnek. Egyébként arra lennék kíváncsi, egyéb, nem biztonsággal kapcsolatos változtatások lesznek-e az IE7-ben, pl javítják-e a szabványokkal kapcsolatos jelenlegi hiányosságait (főleg a CSS megjelenítése terén, legalább a súlyosabb hibákat).
  • whitehawk
    #47
    Ja mert a világon mindenki becsületes és elmondja a hibákat. Amikor meg ilyen volt akkor nem is javították. ("security through obscurity" nevezetű mese :P) Egyébként az MS támadásáról csak annyit, hogy akik nem igényesek a termékükkel szemben azok meg is érdemlik. Kevesebb száj jártatás jó volna a részükről. És mint tudjuk, csótány több él a Földön mint ember, de ez nem jelenti azt, hogy a csótány fejlettebb létforma. :D
  • L3oN
    #48
    Miért kell mindig fikázni a windowst? Ugyis mindenki használta már illetve most is használja ugyanugy! IE-vel is mi a gond? Sok fikázónak üzenem hogy az IE egyátalán nem rossz csak "érteni kéne hozzá" és megy minden vele. Természetesen vannak betegségei ,de mindennek vannak hibái.
  • ironmaiden
    #49
    Jah én is állandóan IE-t illetve egészen pontosan Maxthon-t használtam, de eddig egy spy illetve ahhoz hasonló volt a gépemen. Az is a FlashGet hordaléka volt. Az, hogy a Firefox biztonságos csak azért van mert kevesebben használják ki a hibáit (még).
    De mindig lesz olyan aki beleköt még az élő fába is pl. Sil78, aki az alapján mond véleményt az IE-ről, hogy csak a régi verziót használja. Illetve az a legnagyobb baja a Maxthon reklámblokkolójával, hogy a Firefox-é fél centivel rövidebb oldalt csinál.
  • whitehawk
    #51
    IE: nincsenek böngésző lapok, CSS implementáció nem teljes. sebezhető, és mivel erősen integrált ez az egész OSre kihat. Nem is komondottan gyors. Instabil. (amennyire tapasztalom, ha van más akkor azt használom) "Ez a mindenki használta már" ez olyan, mint a mondás miszerint mindenki rendőrnek születik. :D (csak van aki továbbtanul.) Egyébként kár, h Bill Gates 2 legutóbbi nyilatkozatára (interoperábilitás, és szoftver szabadalmak) itt nem jelent meg a a két válasz, amelyek közül az egyiket az Opera fejese, a másikat pedig Richard M. Stallman írta. Tanulságos mind2 :D stallman válasza.az opera válasza
  • whitehawk
    #52
    Az MS fikázás témához annyit fűznék hozzá, hogy az MS hireti, hogy ugye a windóz júzerfrendli, és mindenki használhatja mert nem kell hozzá szakértelem. Leül a sok tudatlan, aki azthiszi, hogy ért hozzá, mer esetleg van egy ECDL vizsgája, (amikor néha a tanár se ért hozzá!!) és azt hiszi, hogy akkor ő faszagyerek, és fogalma sincs tűzfalakról, csomagszűrésről, vírusírtókról stb. Aztán szépen kapja a szart, majd a zombivá lett gépe tovább, terhelve a netet, meg az én és mások postaládáit. És ez csak az MS hibája, hiszen annó alapból mindent megengedőre állítottak, és a felhasználónak semmihez se kellett nyúlnia, így aztán kurvára nem tudja, h mi hol van. Aztán most az SP2 idején elkezdtek sírni, amikor hirtelen minden tiltásra került. És elhiszem, hogy van aki be tudja állítani a winjét, meg nem is fertőzi meg semmi a gépét, de a többség nem ilyen! A biztonsági rések pedig azt jelzik, hogy nem egy minőségi termékről van szó. És a sebezhetőség nehogy már az elterjedtség függvénye legyen! Mert ha ekkora bevételek mellett nem képesek ezzel szembenézni az gáz. A Longhornra kiváncsi leszek, vajon a sok tesztelés meg fejlesztés eredményes lesz-e.
  • tehen_m
    #53
    Op rendszernek sok feladata van. Pl az hogy működjön megfelelően. Ehhez elengedhetetlen a megfelelő biztonság.Ms egy viszonylag régi cég (win generációkat nézve). Számomra elképzelhetetlen hogy nem tudnak egy olyan wint írni ami !viszonylag! biztonságos (nem hibátlan,az $ igényes meg tul. képpen megvalósíthatatlan) CSak annyira biztonságos/hibamentes hogy (mint te is írtad) ne tudjon a "sok b_zi bizonygatni".

    Az meg hogy "Az Windows biztonságos mindaddig ameddig ..." olyan mintha becsuknám a szemem és én nem látok másokat, akkor más se lát engem. Vagy pl akkor is biztonságos a win ha a polcon van.Tuti nem törik fel akkor.
  • NEXUS6
    #54
    Miért kell fikázni a wint?

    Csak azért mert pl a tartósítószer is kell a kajába, hogy 5 évig meglehessen enni, de azért nem örülünk még külön az impotenciának is, amit okoz.

    Attól még hogy mindenkinek ezt kell zabálnia nem azt jelenti, hogy valami jó is.
    Elhiszed hogy ha lenne más, akkor azt használnám!
  • Hierogli
    #57
    Erdekes, arra senki nem gondol, hogy esetleg a HTML nyelvnel kitalalhatott volna a w3c egy sokkal konnyebben elemezhetobb nyelvet is? Manapsag sincs normalis bongeszo, es az egesz a w3c iroasztal modott ulo okosainak a kovetkezmenye.
  • Csaba
    #58
    Hmm. Mi bajod a Winnel? Tudsz rajta filmet nézni? Tudsz. Tudsz rajta játszani? Tudsz. Tudsz rajta zenét írni? Tudsz. Tudsz rajta dvd-t írni? Tudsz. Ha nagyokos vagy, akkor tudsz rajta programozni? Tudsz. Tudsz rajta e-mailozni? Tudsz. Tudsz rajta böngészni? Tudsz. Tudsz rajta szöveget szerkeszteni? Tudsz. És még sorolhatnám a rengeteg dolgot, amit meg lehet csinálni a felületén. Akkor meg mi a baj? Komolyan mondom, divat lett szidni. Elhiszem, hogy mindenki irigyli őket, mert jól megy nekik, de azért ne essünk már túlzásokba. Te használj más böngészőt, sőt, oprendszert is, nekem jó a win. A biztonságra ott van az Ad-aware, a spybot, egy jó vírusírtó progi, tűzfal, időnként teljesen kiüríteni a cookie-kat, előzményt, miegymást. Sp2-vel ott van a beépített popupblokkoló, amire aztán tényleg nem lehet azt mondani, hogy szar lenne, mert mindent blokkol, azóta azt sem tudom, hogy mik azok a felbukkanó ablakok, mióta feltettem... Ha ennek ellenére bajod van a winnel, vagy az explorerrel, akkor nem tudok mit mondani Neked. 98 óta használom, és 1 kezemen meg tudom számolni, hány vírust szedtem össze vele... Azok is kivétel nélkül a tempor könyvtárba voltak, azt meg egyszerűen lehet törölni. Nem védem én a microsoftot, nem szorulnak a védelmemre, de azért hülyeségeket nem kéne írni... Persze, hogy időnként frissítésre szorul. Elárulok egy titkot. Jön egy másik gyártó, ír egy szép oprendszert, mindenki csettint, hogy ez igen, hűű, tökéletes. Pár hónap, és jönnek az első hírek, hogy biztonsági rés itt, ott, amott. És a szuperhiper oprendszernek vége. Mindenki elkezdi fikázni. Tökéletes oprendszert nem lehet írni. Ez van. Használj linuxot. Hiperszuper biztonságos. Ingyenes. Mi kell még?
  • Felfedező
    #59
    Teljes mértékben igazad van!! Jó védelem = Erős tüzfal+virusírtó+antispy szoftverek, egy böngésző sose lesz annyira tökéletes, hogy ezekre ne legyen szükség...

    Nekem a következő progik vannak telepítve:

    - NOD32 virusírtó
    - McAfee Personal Firewall Plus 2005

    Kémprogik ellen:

    - Ad-aware SE Professional
    - MS Antispyware BETA
    - Spybot
    - PC Tools Spyware Doctor 4
    - Registry Mechanic

    Levélszemét ellen:

    - Spam Monitor


    Nyilván tulzás ennyire védekezni, de én ezekkel nyugodt szivvel netezek Internet Explorerel is(Bár én is Firefox hívő vagyok)!! 3-4 naponta meg végigfuttatom a progikat és szevasz ....



    Azért én is várom a 7-es Explorert, az szerintem biztonségosabb lesz
    mint a mostani...

  • blackeagle
    #60
    "Használj linuxot. Hiperszuper biztonságos. Ingyenes. Mi kell még? " Semmi ,pont elég.
  • blackeagle
    #61
    "Nekem a következő progik vannak telepítve:
    - NOD32 virusírtó
    - McAfee Personal Firewall Plus 2005
    Kémprogik ellen:
    - Ad-aware SE Professional
    - MS Antispyware BETA
    - Spybot
    - PC Tools Spyware Doctor 4
    - Registry Mechanic
    Levélszemét ellen:
    - Spam Monitor "

    És még kérdezi valaki miért szar az m$ ? Hány prg. van felsorolva és hány gyártótól ,hogy jól müködjön ( csak a biztonság része ) .
    Jó a trabant ( szar példa ,mert nem volt rossz anno ) ,de a kereket a merci hozza ,a kormányt a BMW ,a féket a Ferrari és jó lesz .
  • Csaba
    #62
    Hmm. Ha be van valami építve a windowsba (explorer, media player), az a baj. Ha nincs, akkor meg az...
  • Sil78
    #63
    Nemcsak az a bajom a Maxthon reklámblokkolójával. IE-ből meg éppenséggel a legújabb verziót használom (IE6 SP1, és persze az összes patch is fent van), arról nem tehetek, hogy évek óta nem nyúltak hozzá, csak toldozgatják-foldozgatják. Meg hogy az SP2, ami egy kicsit javíthatna a helyzeten (de az is csupán biztonsági szempontból), nem magához az IE-hez javítás, hanem a Windows XP-hez.
  • ironmaiden
    #64
    Az SP2-ben megjelent IE verzió is fent van?
  • Sil78
    #65
    Spyware-irtóim nekem is vannak, persze. De Firefox mellett egyáltalán nincs dolguk, még akkor se, ha netán "olyan" oldalat nyitnék meg, pl ActiveX nélkül elég nehéz lenne a spyware-eknek bejutni. (Jó, IE-ben is ki lehet kapcsolni az ActiveX-et, meg fel lehet tenni magasra a biztonsági szintet, meg az Active Scripting-et is ki lehet kapcsolni - viszont akkor egy csomó dolog nem fog menni, pl még egy sima Javascript sem.)

    Levélszemét ellen meg speciel nem kell semmilyen külön program, a Thunderbird-nek tök jó beépített levélszemétszűrője van.
  • asysoft
    #66
    Örülök, hogy lesz IE7, az elődnél mindenképpen jobb lesz. Most Firefoxot használok, s ma már nélkülözhetetlennek érzem a tabbed browsing-ot, annak ellenére, hogy kezdetben igencsak szkeptikus voltam irányában. Az integrált keresőket is jó ötletnek találom, sokszor jött már jól. Viszont van 1-2 olyan dolog, amelyikben visszalépésnek érzem az IE-hez képest. Például van pár olyan oldal, amelyet nem hajlandó normálisan kezelni, sőt egyes lapoktól (pl mistral árlista) 100%-ra kúszik fel a CPU-kihasználtsága. Ezen kívül stabilitásban néhányszor lefagy-az IE-vel ebből a szempontból nem volt ilyen problémám.
  • Sil78
    #67
    Mit nem lehet azon érteni, hogy SP2 az XP-hez van? De az nem új verzió, csak pár biztonsági cucc, mint pl popupblokkoló.
  • ironmaiden
    #68
    Jah csak pár biztonsági cucc, de már ez is baj???
    Ezek szerint még sem a legújabb IE verziót használod, mert nem is tudod.
    De fikázni ismeretlenül annál inkább.
  • asysoft
    #69
    #55, #56: mireez, mire jó ez? Ha valóban úgy érzed, hogy az "SG" az általad említett kifejezés rövidítése, akkor kétségtelen, hogy hozzájárultál a szinvonalhoz... Véleményem szerint a vita mindaddig jó dolog, amíg információkat lehet megtudni belőle a "másik oldal" véleményének olvasása közben, sőt, talán bizonyos mértékig érzelmeket is lehet bele vinni... De ez az indulatos fröcsögés... Hát, te tudod:)
  • Felfedező
    #71
    Nekem a Spybot a Firefox-nál is rendszeresen talál nyomkövető cookie-kat..
  • Sil78
    #72
    Nekem nem, mert amit megtalált, azokat az oldalakat szépen felvettem a Kivételek közé, és onnan nem engedek be többet cookie-t. (Meg úgy van beállítva, hogy eleve megkérdezi tőlem, hogy ez és ez az oldal ilyen meg ilyen cookie-t akar elhelyezni a gépemen, mit akarok vele csinálni?)
  • a_n_d_r_e_w
    #73
    Szerintem hagyd rá őket. Van itt néhány vérfanatikus linuxos, akik nem képesek elfogadni, hogy az ő csodálatos oprendszerük nem feltétlen jön be mindenkinek. És ekkor jön a "fúj vindóz, fúj mikroszoft", na meg a többi.
  • a_n_d_r_e_w
    #74
    Ez ment #70, kimoderált barátunknak :)
  • LiPTON
    #75
    szerintem nem azzal van itt a gond, hogy IE v FF, hanem a MS 'egyeduralmával'. lehet hogy jobb a FF, vagy más gyártó cuccai, de a hackerrek előszeretettel a MS termékeit támadják. érthető. s így több hiba kiderül az MS-nél, mint máshol. ha az emberek nagyrésze nem Windowsgondolkodású lenne, akkor érvényesülne a szabad verseny. de így mindenkinek a windowshoz kell igazodnia. de az is igaz, ha nem uralkodott volna el a MS az informatika világában, akkor még a 90es években járnánk. szóval a lényeg: nekem sem volt még vírussal problémám, spywarerrel annál inkább, de IE volt fent. ff-t pár hónapja használok, de ezzel is voltak gondok.. szóval használjuk mind2őt, úgyis mindig lesznek új gondok
  • Frank99
    #76
    én még akkor is régi Firefoxot, vagy az addig debütáló Netscape-t fogom használni.
    Mert ez egy ilyen mosópor, engem meggyőzött....

    :-)
  • FTeR
    #77
    már írtam többször, de ide vág megint. az IE6 van vagy 5 éves a Firefoxot meg csak hónapokban lehet számolni. Épp itt az ideje az IE7nek. Majd azzal már lesz értelme összehasonlítgatni.
    Ezt azoknak írom akik mindenféle újkeletű támogatást hiányolnak belőle.
    Az a hátránya biztos megmarad, hogy nem írhat majd akárki kiterjesztést hozzá mint FFnél, de ez sokakat nem fog érdekelni.
  • arty
    #78
    arról nem a firefox tehet, hogy sok webszerkesztő(+program) IE spec kodot ir, mert "ugyis mindenki azt használja", s ezt nem vagy nem jól jeleniti meg minden más ... :(
  • Ratty
    #79
    Ott a pont!!!
  • asysoft
    #80
    Nem mondtam, hogy a Firefox tehet róla, csak azt, hogy van 1-2 dolog, amiért IE-t kell még használnom. Sajnos, teszem hozzá.
  • Tetsuo
    #81
    Látom magam előtt Billyboyt ahogy kiabál:
    "Kijött az a rohadt Firefox, a qva életbe dobjatok má össze vmit mer repültök mint Dániában! Itt az Opera is! Hát mosmá télleg kirúgom fél Redmontot.. mennyetek a Gúglihoz!
    Miket beszélek, oda csak Almásokat vesznek fel..
    Nna kaptok még1 esélyt, most beszéltem a RIAAs keresztapával aszongya építsünk a böngészőbe egy rendszert ami közvetlenül riadóztatja a Delta Force-t ha vki letölt egy mp3at! Az európai terjesztéshez már át is vettem az állami támogatást, meg az ügyvédteamet. Ezzel sokat kaszálunk, és kifingatjuk a konkurenciát! Heheha
    :)
  • ttt ttt
    #82
    Nem fikázás képpen; de éppen itt az ideje, hogy egy 5-6 éves programot frissítsenek, mert nem magával a IE-el van a baj, hanem azzal a hozzáállással, hogy nem kell azt jobbítani mert a világ legismertebb böngészője.
    Addig míg el nem terjedt és a számottevő konkurenciát le nem nyomta, volt egy pár verzió váltás. Eltelt sok idő és mára már újból vannak piac csökkentő konkurensek, hát akkor itt az ideje a fejlesztésnek, javításnak, stb....Na ez a nézet a veszélyes, mármint rád, felhasználóra. Csak akkor kapsz jobbat, ua "pénzért" többet, ha van konkurencia, addig meg megmagyarázzuk neked, hogy miért kell szeretned.
    Ez az alapvető baj az MS-el és termékeivel.

    Én is wint használok, munkahelyen, otthon nem, ja és Operá, mert gyorsaságban idáig ez jött be :-))
  • ttt ttt
    #83
    Operá = Operát
  • GulaSoft
    #84
    Érdekes én pl. ff-ot használok most is és nem fagy. Lehet hogy az oprendszeredben van valami bibi, és attól fagy percekre. (Tudod, amikor az oprendszer nem ad neki időszeletet a futáshoz)
  • GulaSoft
    #85
    Ja meg az is vicces volt, hogy eddig nem volt sürgős az új ie most meg majd jön a kapkodás, és megint olyan szar lesz, hogy nem győzik majd foltozni, ha meg csak a 6-ost írják át akkor, egy kalap szarra próbálnak felhőkarcolót építeni, és csodálkozunk ha rombadől.

    SP2-ről annyit, hogy mikor a saját gépen futó webszerveren próbáltam megnyitni egy oldalt, akkor is állandóan felugrált mindenféle juj de veszélyes dolgot akarsz művelni ablak, de akinek ez kell, az csak használja nyugodtan.
  • grebber
    #86
    Zsír. IE powa.
    Nekem semmi gondom vele.
    Miért is kéne félnem.