105
Ki szeretné, ki nem, ill. vélemények...
  • BenceYCE
    #65
    Ismét én...

    #50 Vlala:
    Volán:
    a volántól vándorolnak át hozzánk az emberek mert ott még rosszabb a helyzet. Minap beszéltem egy nemzetközis volánossal, hasonló a keresete, mint a helyközieknek vagy a távolságiaknak. Ez a szégyen! Kimegy külföldre 4 napra, ebből 2 őt nem vezet és arra kap napi 1800 ft-ot. A másik 2 napra meg 5-6000 ft-ot.
    Ezzel szemben nyílt titok, hogy a helyközisek is meg a távolságisok is játszanak az üzemanyaggal meg a jeggyel. Így ha az ők átlag 60-70 eHUF-os fizujukat nézzük jó esetben fel tudják tornázni a havi bevételeiket 80-90 eHUF-ra. És hozzáteszem egy lebukás és söprés a cégtől. Dehát magyarember azzal játszik amivel tud.

    Buszrongálás:
    Naná, hogy nem a metró szívja meg mert adnak a buszosok különjáratot a Fradi meccsek idejére. 100-200 mill HUF-ba kerül 1-1 fradimeccs a BKV-nak. (egy új volvó most 64mHUF)
    Érdekesség képpen egy buszos hibájából elkövetett hülyeség eredménye:
    Megállóban rácsorgott az előttelévőre (mindkettő volvo) és megcsúszott az amúgy jó elgondolásból származó de szarul kivitelezett viakolor kövön.
    A busz elején a sérülések:
    szélvédő berepedt, homlokfal benyomódott és letört a 2 ablaktörlő lapát csonk.
    A kár 1.5mHUF!!!

    Szerinted be tudják hajtani a sofőrön?
    Nem!
    Viszont megpróbálják mert százalékosan tőle is levonnak (jogosan).

    Viakolor:
    Nyugaton kitalálták, hogy jó aládolgozással ha leteszik a megállóba akkor a leesett esőt szinte azonnal beszívja és elnyeli a föld. A magyarok kitalálták, hogy faszság és aládolgoztak betonnal.
    Eredmény=kurvára nem szív be semmit de a rajta igenjól megálló kosz frankó szappanréteget eredményez...

    Buszmegálló:
    A volvók 18 m hosszúak. MaO-n a kresz szerint a buszmegálló tábla után 5, előtte meg 15 métert kell szabadonhagyni. Álljon be az akinek 8 anyja van...
    Ráadásul megsaccolva is rémisztő eredményt kapok ha azt nézem mennyi buszmegállót hagynak szabadon...
    Ha meg belegondolok kinek a dolga ezeket a rendeleteket jóváhagyi (főv. önko.) és kinek a tulajdonában van a BKV RT (főv. önko.) akkor ökölbeszorul a kezem.
    Norvégiában DUPLACSUKLÓS (!!!) 24 m-es (!!!) buszok is közlekednek!
    Szerinted mennyi hely kell beállni vele a megállóba?
    Csak ők megoldották: 56 m-t kötelező szabadonhagyni!

    Buszsáv vs. kerékpáros:
    Nem akarok vallási dolgokba belemenni, de tudja mindenki, hogy a szadesz kikkel van tele. Aba Botond is egy igazi echte Nílusparti székelymagyar. De az biztos, hogy a média az Ő kezükben van. Meglep ha azt mondom, hogy át akarja venni a Magyar Közlekedésfelügyelet a Nyugati rendszert, miszerint ha jelzőtábla engedélyezi a kerékpárosok mehetnek a buszsávban?
    (a hír igaz de nem merik bevezetni mintahogy azt sem, hogy egyirányú utcából kell számítani szembejövő menetrendszerint közlekedő autóbusszal és kerékpárossal, ha a kiegészítő tábla ott van)
    Csakhogy a hír nem így látott napvilágot!!
    "Közlekedhetnek a biciklisek a buszsávban!!!" ezt harsogta a média!!!
    Csakhogy egyetlenegy kiegészítő tábla sem került ki mivel a magyar társadalom nem érett meg ennek bevezetésére. Értelemszerű, ezentúl jobbkezes utcákon balra is be kell nézni!
    Akkor most próbáld megmagyarázni a biciklisnek, hogy húzzon ki a buszsávból...
    Merthogy a téves tájékoztatást elfelejtették korrigálni.
    Viszont mehet a buszsávban UTAST SZÁLLÍTÓ (!!!) taxi és ha hiszed ha nem a halottaskocsi!!!

    "Rácsuktam az ajtót!!!"
    Röviden: az ajtócsukási késedelem min 2 sec. Ezzel meg kellene próbálni, hogy kit lehet odacsukni az ajtóhoz. Más kérdés az, hogy a kedves utas indokot kreál ha beteszi a csomagját maga előtt tartva a záródó ajtók közé. (pedig a felszállás az indításjelző megszólalása után TILOS!!!)
    Barátom, ha hiszed ha nem. A a 2. gyerekével terhes anya futólépésben dobta a babakocsit a benne ülő gyerekkel együtt a záródó ajtók közé!!!
    Azt hittem gutaütést kapok.
    Szerinted ki volt a szar meg a szemét?
    Perszehogy én! Hiszen a buszt merőlegesen futólépésben megközelítő nőt én nem vettem időben észre a tükörből amiben hátrafelé kell látni nem oldalra.

    #RelakS:
    Valahogy ez a járművásárlás nem nagyon megy a BKV RT-nek.
    A volvok sokkal drágábbak voltak mind a már jól bevált RÁBA rendszerűek. (magyar munkaerő).
    A villamossal is ugyanez a helyzet.
    Én mondom ez egész másról szól...
    Aba Botond 20mHUF-os gázsija csupán csepp a tengerben a 10 mrdHUF-os görgetett adósságból.

    "Nyanyákról" érdekes történet:
    Villamosmegállóban álldigál a delikvens és megáll előtte a tuja. Felszállás után kicsit morgolódva bekiabál a vezetőfülkébe:
    Azért állhatott volna közelebb is a járdához!!!

    kész röhely...

    Ma reggel a rádióban a bemondó mondja:
    "A 8. kerületben a Fiumei úton egy villamos elütött egy autót akinek a vezetője a helyszínen életét vesztette. A vizsgálatokból kiderült, hogy a karambol elkerülhetetlen volt és az autós hibájából következett be. A villamosvezetőnek nem sikerült az autó útjából kitérni..."
    Azt hittem megfulladok a röhögéstől...
    Talán pároslábbal taposva kellett volna nyomatékot adni a megasságkormánynak és átugratnia a csekély 40 tonnával az autó fölött!





    #59 Metwork:

    Ördögi kör ha nem vetted volna észre!!
    Ha 600 buszvezető azt mondja, hogy nem dolgozik és sztrájkol akkor a következők a gondok:
    Ennyi buszvezető elvesztését nem bíná ki a cég.
    Ennyi buszvezető utcára kerülése után kb a 10% a találna megélhetést az elkövetkezendő fél éven belül.
    Tehát csak egy mód van a jogaik érvényesítésére, a sztrájk.

    Valamint drága barátom térjünk vissza a létminimumra.
    Ez ha hiszed ha nem öszetett dolog, miszerint elhiheted, hogy az értéket a vidékiek (értsd nem fővárosiak) fizetése lehúzza. Tehát a budapesti lakos fizetése akár többszöröse is a vidéken élő embertársaik fizujához képest. Tudom mert Anyám Békés-i Apám meg Jászság-i volt. De akkor kérdem én: Vas megyében egy magamfajta fiatal miért csak 1/4 annyit (!!!) fizet az autó biztosítására mint egy pesti lakos? Ő neki miért éri meg átjárni a határon túlra üzemanyagért?

    Mindazonáltal biztos lehetsz benne, hogy ha lesz én ott leszek a tüntetésen amit a nyugdíjasok a nyugdíjemelés miatt szerveznek, mert egynémelyiknek olyan kevés a nyugdíja, hogy tisztességesen éhendögleni sem lehet belőle...
  • mesor
    #64
    Ne izguljatok nem lesz sztrájk!
    Ez az egész herce-hurca csak azért volt hogy a Felső vezetés majd elmondhassa a médiában hogy milyen jól megtudták oldani a helyzetet.
  • Punkerwork
    #63
    mielött elkezdenétek flémelni gondolkozzatok is!
  • Vlala #62
    Nyugalom.
    ELőször is: Velük bacott ki Bpest. Nem forsdítva. A tavaly beígért fizuemelésért most kell sztrájkkal fenyegetőzniük, mert a nyaraló fontosabb volt.

    Ne azt nézd, mennyit keres.
    Azt, mennyit dolgozik érte. És azt, hogy hogyan. Ilyen utakon ilyen általános közlekedési morál mellett ilyen buszokat vezetni, ilyen utasokkal a hát mögött - le a kalappal a Volán dolgozói előtt.

    Megértem a felháborodásodat. Megértem, hogy hozzászoktál, reggel felszállsz a buszra, utazolo a munkahelyig, délután vissza. De Te is értsd meg: ők is csak emberek. Emberek, akik még dolgoznak a mindennapi betevőért, a dolgozást úgy értem, hogy két kézzel, két lábbbal, ésszel, kitartással. Nem tíz ujjal és egy fenékkel, mint pl. én. Nem is egy nagy arccal, mint sokan. Nem is sehogy, mint még többen.
    Ha jó a közlekedés, észre sem veszitek, mennyi mindennek kell összhangban lennie hozzá. Forgalomirányítás, karbantartás, sofőrök, stb. Egyszer sem hallottam, hogy valaki a Volánnál dícséretet kapott volna azért, mert a közlekedésben nem történt semmi különös. Azonban ha baj van, pl. 5 percet késik egy busz, akkor már mindenki kórusban énekli a "bacca meg a volán" kezdetű népdalt.
    Ezek az emberek dolgoznak éjjel, nappal, karácsonykor, húsvétkor, viharban, fagyban, hétvégén, ünnepnapokon, mert a busznak mennie kell, és bizony nem megy magától.
    Nos, mi az a 90 ezer?
  • Shadow_THH
    #61
    gratulálok
  • RelakS
    #60
    mintha olyan könnyű lenne állást találnia. Egyébként meg szerinted elmegy buszt vezetni valaki, ha el tudna menni olyan helyre, ahol 4-kor kieshet a toll a kezéből, és szabadok a hétvégéi?!
  • Metwork
    #59
    Igen, marad 90e/hó? Tudod mennyi a létminimum? Vannak akik abból élnek!
    Ha keveslitek a fizetést keressetek másik állást, ne azzal szórakozzatok, hogy kibasszatok Budapestel.
  • Vlala #58
    csak nem nekünk, azt dolgozóknak nem adják ki.
  • Dacid
    #57
    100%ig igazad van.....
    Igen ha a többi állőásban is emelnék a fizut ahogy az EUba belépéskor ígérték akkor kb ugyan olany lenne a bérlet díja mint 2001ben csak nagyobb szám lenne rajta.... lesz még itt 10milla ft os bankó...

  • Lynx_TWL
    #56

    emelés: 16 bruttó... legalább nettóban adták volna
  • Vlala #55
    BenceYCE: Én csak a helyi Volán tapasztalatait mondhatom, van pár buszsofőr ismerősöm. Tehát nemcsak a fővárosban sz@r a buszvezetők élete, vidéken is, ezért általánosítok.
    1. A volánnak nincs pénze. Ez tény, Magyarországon sernkinek nincs, ha másnak kellene adnia.
    2. Nem tudom, hogy jött ez a témához, de a buszt tényleg nehezebb vezetni, ezt alátámaszthatom. Főleg városban, és még főlegebb :-) Budapesten, a mazsolák, vadbarmok és az Offroad-speciálszakaszokat idéző közutak paradicsomában.
    A buszsofőrnek ugyanis halmozottan nagyobb felelőssége van, mint az egyszerű autósnak. Zöbb tíz tonna felett rendelkezik, és emberéletek százainak súlyával kell mérlegelnie egy adott manőverről. Rendben van, én autóval tudok nyomni egy vészféket, ha elémugrik egy vicces kedvű srác, hogy "FÉKTESZT!", vagy egy autós "épenátférek"-et játszik előttem. A busz nem.
    Ha az autómmal egy kátyúba hajtok, max. nekem van károm, futómű, gumi - amit a közútkezelők hosszas huzavona után bacnak kifizetni - de ha egy buszdöccen egyet, akkor biztos, hogy utazik rajta valaki, aki kártérítést követel a Volántól a lenyelt rágóért, kezéből kieső és látványosan darabokra hulló mobiltelefonért, vagy éppen a nyolcadik gyermekével terhes anyuka hastáji panaszaiért. Ez mind-mind a sofőr béréből megy, naná, majd az állambácsi fog jótékonykodni...
    Az a 140-150 ezer forint, amiről "tanult kollégám" beszélt, minden bizonyal hasonló lehet az orvosok 200ezer + hálapénz fizetése, amely kétdiplomás barátom esetében bruttyó 90 ezer + acsargó tekintetekben jelentkezik.
    A szamárlétrához nem tennék hozzá semmit, szellentésem sincs ehhez a témához, azonban biztosíthatlak, sehol nem jobb a helyzet, ha nem vagy a főnök fia.
    A BKV (és többi volán) helyzetéről: állami támogatást hiába várnak, majd ha barnára festik a buszokat, és nagybetűs ROMANTIC feliratokkal látják el, talán csurran-cseppen nekik valami.
    Mennyit iszik egy busz százon? Mondjuk, a nálunk még mindig a legnaygobb számban előforduló 260-as sorozat? 30, 40 litert? Gázolajból igen, de kb. havonta kell gumit cserélni rajtuk, orrán-száján köpi az olajat, amleyet pótolni kell, hogy az utas általi rongálás helyreállításának költségeit ne is említsük.
    És mindennek a tetejébe a Bumeráng jeles műsorvezetőinek nem volt jobb dolguk reggel, mint hülyét csinálni a sztrájkból. Néha rettenetesen bunkók tudnak lenni, de ha ez kell a népnek... az a népet minősíti.
    Tényleg szár helyzetben van a Volán, a sofőrök is, de sajna a vezetőség is. Valakinek nagyobb szüksége volt a pénzre, tudjátok, a nyaralójához.

    Az édesanyák kitárgyalásába nem szólnék bele, az enyém így is sokat csuklik.

    És végezetül a tavalyi év legnagyobb vicce: küldtünk a svédeknek egy ajánlatot, hogy kapják be az összes Volvo buszukat, ilywen kemény rugózással a kutyának sem kell, állandóan szétrázza az utasokat.
    Meg nem erősített források szerint a Volvo átküldte a papírt a Saabhoz, akik létrehozták belőle a magyar vadászgép prototípusát...
  • Mike at home
    #54
    biztos voltam benne, hogy nem lesz sztarjk
    sajnos
    pediig mar elore orultem, hogy aznap nem megyek be a meloba
  • RelakS
    #53
    Na, most megmondtad a frankót. A nagy részével egyetértek. Amivel meg nem, azzal is csak azért, mert nincs egyéb információ a birtokomban, amivel eldönthetném a dolgot.

    Mellesleg tényleg, voltam tavaly Debrecenben. Hát azóta az a véleményem, hogy nem ilyen hat méter magas padlójú hannoveri villanyost kéne venni, hanem amit Debrecenben is használnak. Szvsz szebb is, meg valószinűleg olcsóbb is.

    Fasz vezetők? Láttam már villamosvágányon leparkoló marhát, mert nem vette figyelembe, hogy milyen hosszú a kocsi orra. a tuja majdnem el is csapta a verda elejét. Nameg a 61-es buszon néha van olyan satu néhány "vagány" miatt, hogy röpködnek az akciónyanyák. Jó ideig a 60-assal jártam a Batyi meg a BMF között. Annyira örültem, mikor háromnegyed óráig tartott az írd és mond negyed órás út, mert a buszsávot lefoglalta a sok bunkó! Jobbanmondva mind a 4 sávot! Aztán a Margit-híd alatt rájött az ökörje, hogy egyenesen akar menni, és jobbról-balról sorolgattak befelé...

    Pénteken meg egy hülye nyanyát láttam Gödöllőn. Megindul a HÉV, mire a nyanya közelít a sinekhez. A vezető rásípol. Reakció: a nyanya nekiáll kocogni a HÉV ELŐTT!!! Szerencsétlen vezető nemtudott hogy fékezni, úgyhogy a tyúk éppencsak megúszta.

    Nameg a vandálok. Nem látni a héven ép üveget, mindegyik tele van karistolva. Minden más meg össze van firkálva. Ha odakanyarít valami színvonalas rajzot, arra aszondom, hogy oké (bár ha meglátom, lehet,, megkergetem), de azok az olvashatatlan tag-ek, azokért egyenesen veselerúgást osztanék.
  • Botond #52
    várható volt,a taxis blokád szintjén megbénult volna a főváros és környéke,ezt nem engedheti meg a kormány...
  • Match
    #51
    Hat ugy tunik ez ennyi volt
  • Vlala #50
    Szvsz jobb lett volna, ha a topic címe egyszerűen "Sztrájk" lett volna, de ez csak vélemény.
    Mit érhetünk el sztrájkkal? Kinek, mire jó ez? (A Volánnak biztos, egy napig nem rongálják a buszt az utasok)
    A BKV-sztrájkról: Szerencsére engem nem érint, a kérdéses időpontban nem szándékozom a fővárosba menni, ha mégis, akkor cégautó bejátszik...
    Megegyeztek 16000 Ft-ban? Ehh, sosem lesznek egyenesben, ha mindig engednek.

    Benceyce: még nem olvastam végig, de ha igen, akkor (hasonlóan röviden, tömören, érthetően) válaszolok...
  • Wanax
    #49
    ez konkrét volt...
  • bigapó
    #48
    Jó reggelt!

    Az imént mondta be a rádió (valamelyik adó), hogy megegyeztek 16000 HUF-ban, így elmarad a keddi sztrájk:) Azt nem tudom, hogy mennyire biztos az infó, hallgassátok napközben a rádiót-tv-t. Én szerencsére nem megyek sehova, csak nyomom a KOTOR 2-t:))
  • BenceYCE
    #47
    huhhh

    Lehet, hogy nem tudom mire vállalkozom de megpróbálom.

    Hölgyeim és Uraim!

    Szeretnék szólni a topic témáját illetően.
    #1 - Csak ti örültök rajtunk kívül de ez lényegtelen.
    #11 - Sajnos a BKV tulajdonában tényleg "érdekes" állapotú autóbuszok vannak és biztos is hogy a pénzhiány miatt van mindez.
    #12 - Nem fizetik vissza merthogy sztrájkolni mindenkinek alkotmányos joga.
    #21 - Megérdemlitek! Az autó legfinomabb becslések szerint is egy átlag 6 km es távolságra lévő munkahelyre havi(20-22 nap) 25-30 ezerbe kerül, amiből csak a benzin annyiba kerül mint a BKV teljesárú bérlet, és az autó árát NEM(!!!) számoltam bele! Itt jegyezném meg a petíció (#29) komolytalanságát miszerint saját magát szívatva az államilag 67.5 % os támogatásból visszamaradt összeggel érvel. LOL
    #27 - :D Hol kezdjem...
    1.:EZT A PÉNZT NEKÜNK TAVAJ MÁJUS 1.-ÉN MEGIGÉRTÉK!!! A csatlakozás után rájöttek, hogy a színvonalat emelni kell, máskérdés, hogy ez csak pénzből megy. És az akkor megígért EU-s bérfelzárkóztatást a mai napig halasztgatták.
    2.:Rohadtul nem vagy egy bank, hogy bármilyen családnak a keresetét TE magad egyszemélyben elbíráld, sok-e vagy nem. Csak a BKV alkalmazásában lévő emberkékről beszéljünk ha már olybá ez bassza mindenkinek a csőrét és hagyjuk ki, hogy kinek mennyit keres a felesége meg a gyereke iskola mellett mert ehhez aztán télleg senkinek semmi köze.
    3.:NINCS (!!!) ruhapénzem merthogy ruhát adnak azt is olyat amilyet. Vennem kellett magamnak elviselhető ruházatot mert még a céges is egy rakás szar. Arról meg kósza ábrándjaid se legyenek, hogy ez úgy működik, hogy bevásárolok és benyújtom a számlát. (Méghogy ruhapénz...)
    4.:Ha rohadtul összehúzom magam sem tudok 500 FT alá menni a kajapénzzel egy nap tehát a jelentős 3500 FT os kajapénz tetemesen megdobja és észrevehetően gyarapítja a családi vagyont idehaza. (Te bizos nem kapsz csak 1500-2000-et)
    5.:Bérlet... valóban sokra megyek a bérlettel mert nekem speciál csak barátnőm van aki nem kap. Ha élettársam lenne akkor 3 év közösen eltöltött (lakcímmel igazolt) idő után kaphatna bérletet. Sajnos egyikünk sem áll úgy anyagilag, hogy az összeköltözés gondolatának akárcsak a csírája is megfoganjon buta főiskolás agyamban, ígyhát nem fenyeget az a veszély miszerint a 3 év boldogságban és gazdagságban eltöltött idő után összeköltözzünk abba alakásba aminek az árát az általam is olybá nagyrabecsült utazóközönség által igenjól megfizetett BKV RT-nél mindezidáig sikertelenül próbáltam megkeresni! A gyerek bérletének a gondja is leesett a vállamról mert belátható időn belül sajnos vajmi kevés esély van arra, hogy megpróbáljak gyereket vállalni, hiszen a kicsinyke lakásunkban (pontosabban Anyáméké mert nincs pénzem elköltözni) alig férünk el a vastagratömött pénztárcámról.
    6.:140-150eHUF... kicsit konkrétabban is előadhattad volna mert nem tudom, hogy nettó v bruttó bérről beszélsz. A bérlétra a buszosoknál föntről lefelé:
    -ÉJSZAKÁS - (álmodni se merjél róla, hogy bekerülsz mert csak kihalásos alapon megy), Ő keres a legjobban.
    -DÉLUTÁNOS - Ő keres a másodikként a legjobban. Hónapokat, sőt van hogy éveket kell várni, hogy bekerülj egy jó DÉLUTÁNOS műszakba, s ha egy szer bekerültél akkor megfogtad az Isten lábát mert akárcsak az ÉJSZAKÁS, onnantól kezdve csak fényképről ismered majd meg a nemlétező gyereked és kielégítetlen nejed (ha volt pénzed esküvőre).

    Bonyolult dolog fog következni!!! Kérek mindenkit, hogy figyeljen!!!
    BEUGRÓ!!! Azaz osztott műszak. Nagyon jó mert reggel is dolgozhat egy "kicsit" meg este is. Így aztán nem kell foglalkoznia olyan csekélységekkel mint hobby meg család mert elmegy az egész napja a munkával.
    DÉLELŐTTÖS - Ilyen vagyok én is. Nagyon jó mert a kézhez kapott 600 FT-os órabéremre jön az adó tehát az egyéb járulékokat meg pótlékokat el is viszi az adó. Marad tisztán sacc 90eHUF/hó!!! és aki régebben jött a céghez az még lehet, hogy kevesebbet is keres!!!
    Tehát a kérdésem: MILYEN 140-150eHUF-RÓL BESZÉLSZ???
    7.:1 szó mint 100 a béremeléssel százalékos arányt nézve a kevesebb keresetű BKV alkalmazottak járnának jól.
    8.:Színvonal: Mi közöm nekem a járatok sűrűségéhez? Akiknek ez a dolguk azok próbálnak alkalmazkodni az utasokhoz, Te ezt biztos egyszerű dologként képzeled el... A csövesek problémája globális mértékű, had ne nekem kelljen ezzel foglalkozni. Különbenis józan paraszti ésszel belegondolva ez talán az utasok dolga lenne jelezni a járművezető felé, vagy kellene letessékelni a buszról (v egyéb járműről) a delikvenst. Valljuk be ez nem sűrűn történik meg talán szánalomból de az is lehet, hogy mégis létezik olyan utas aki rendelkezik empatikus képességekkel és nem löki le a buszról, hogy egy padon fagyjon meg.
    9.:Nem áll oda a busszal... Mesélhetnék, sőt meg is teszem!! Gondolj bele, hogy ki az a barom aki megreckíroztatja, hogy odaáll a megállóba (ahova lehet, hogy más busz is beáll mert érinti az útvonala), és ott várakozik ellentétben a szabályzattal ami lehet, hogy neki azt írja elő, hogy a KIJELÖLT (!!!) helyen KELL (!!!) várakozni, amikor Őket is ellenőrzik belsősök és feljelentik ha megszegte a szabályzatot. Ez Rád biztos nem hat ingerlően mert a sokadik után nem téged basznak ki az állásodból. Ide sorolhatnám még: "Miért megy olyan tetülassan az a busz?!" Elmondom! Mert feljelentik ha korábban ér oda!! Ellentétben a közhiedelemmel a buszosnak nem az a dolga, hogy minél előbb odaérjen a végállomásra, hisz csak a "kedves utas" siet. Az Ő dolga a megjelölt időben ott lenni a megállóban!! Kiváncsi lennék, hogy a du.-n 2órai és az este 9 órai időpontok közötti forgalmisűrűségi különbséget Te hogy a túróba kezelnéd. Hiszen nem csak a menetsűrűségek változnak hanem a menetidő is! Jobban belegondolva Te ketchup lennél a hátsó szélvédőn ha az autóbuszvezetőt nem szabályoznák, mikor érintse a megadott megállót, mert az lenne a célja, hogy minél több időt töltsön a végállomáson, ezért sietne.
    10.: És végül de nem utolsó sorban: NINCS PÉNZE A BKV RT NEK!!!

    Tavaj arra fogták a béremelés kérelmének a visszautasítását, hogy a többi közlekedési társaságnál jóval kevesebbet fizetnek az alkalmazottaknak. Ami szomorú de így is van. DE! Az Ő harcuk a munkáltatójukkal nem a mi feladatunk! Mintahogy én sem kérdeztem tőled mennyit keresel!


    Nézzük kicsit másképp a BKV helyzetét. Mindenkinek az bassza a csőrét, hogy miért nyújt olyan szar szolgáltatást a cég ilyen "drága" bérletárak mellett. Most akkor a bérlet drága? Ha sikerült a fenti autó vs. bérlet összehasonlítást megérteni és körbenézel, hogy a környékbeli országokban mit ér a Te pénzed akkor rájöhetnél végre, hogy a Te béred az itteni árakhoz képest alacsony!!! Ami fent szemléltetve megintcsak had ne az én problémám legyen, ezt a csatát vívd meg Te a munkáltatóddal!




    További érdekességek...:

    Dotálás!!! Az EU és sok más európai országban már rájöttek, hogy a nagyvárosi tömegközlekedés nem jövedelmező!!! Ennek ékes bizonyítéka, hogy mindenütt dotálják az ezzel megbízott cégeket, hogy az utasnak a jegy vagy bérlet megvételekor (vagy meg nem vételekor) ne kelljen annyit fizetnie. Ezért a cégeket támogatják az adóalapból és had fejezzem ki így magam: életben tartják!!! Tehát. Ha Te "kedves utas" nem veszed meg az X HUF ba kerülő jegyet v bérletet akkor a cég nem az X bevételtől esik el hanem X alapján kiszámított támogatástól is. Ezért a Kádár rendszerben amikor orrbaszájba jártak a buszok és mérhetetlen károkat okozott a pazarlás akkor az 1.5 HUF-os jegy meg nem vételekor a céget 3X azaz további 4.5 HUF-tól szabadította meg. Így a 6 HUF-os bevétel kiesett. Ez volt akkor. De mi a helyzet most. Kedves #29-Redfox ha hiszed ha nem a dijszabás azért változik ilyen drasztikus mértékkel mert eddig volt támogatva a cég és ez lassan apad. A CÉGET NEM DOTÁLJÁK!!! NINCS PÉNZE A CÉGNEK!!!
    Szerintem ki kellene próbálni, hogy maszek cégeket (többet, hogy azért legyen konkurencia is) beállítanak a BKV helyett és megkérdezném 1 hónap után vajon mennyibe került a bérlet...

    És mégvalami Redfox! Vajon a volánon, vagy ha beülsz egy taxiba, (vagy ha csak akár bemész egy hipermarkedbe) és igénybeveszed a szolgáltatását szerinted mit csinálna veled ha nem fizetnéd ki a végén? Mit tenne veled egy taxis ha Te közlöd, sőt buzdítassz másokat is hogy nem fizeted ki és mások se fizessék ki a díjat???? Vagy a pénztárnál közlöd ugyanezt??

    Érdekes, hogy az utasok könnyebb mozgása érdekében a buszra való felszállás nem csak az 1. ajtón történik mint sok más helyen (volán, más MaO-i nagyvárosi tömegközlekedési társaságok). És a magyar ki is találta, hogy akkor nem is kell fizetni!!! Egy németnek ilyen eszébe nem jutna. Csak a német az ottani keresetéből gazdálkodik.



    Tehát ha rájött mindenki, hogy a pénzhiánnyal van a gond (a "kedves utas" is), akkor had közöljem ki is aki pénzhiánnyal szenved. A BKV RT egy megbízott cég akinek a 100 % os, nem tévedsz 100%-os (!!!) tulajdonosa a fővárosi önkörmányzat!!! Aki az állambácsira fogja a pénzhiányt. Tehát el lehet menni a fővárosi önkormányzat elé és OTT kell reklamálni a magas jegy/bérlet árak meg az alacsony szolgáltatási színvonal miatt. Ha gondoljátok megyek veletek mert nekem is qrvára a bögyömbe van az a buzi görbeorrú valláskárosult demszky...

    És akkor kérem a tippeket vajon az állambácsi, a főv. önko., vagy a bkv nyúlja le a lét?:

    Szerintem elég megnézni, hogy egyéb vidéki nagyvárosokban hogy néznek ki a közutak, közterületek, és úgy amblokk az egész városkép, és milyen fejlődést tudott felmutatni az ottani önkö az ottani adófizetők ottani béréből.
    Menj el Egerbe, Debrecenbe v sorolhatnám még hova és nézd meg mit tudtak felmutatni. Ezzel szemben egy fővárosi önkormányzat meri állítani, hogy nincs pénz?!


    Még egy utolsó érdekesség:

    Statisztika:
    MaO-n a számítások szerint a magyar dolgozó ember a munkahelyén a munkaidő alatt 33%-os arányban teljesít. Vagyis 100 órából 33-at (!!!) foglalkozik a munkájával!!!
    A probléma felkutatására felkért cég jelentéseinek eredményei szerint a probléma nem a dolgozó munkakedvével van!!! Egyszerűen a vezetőség szervezése katasztrofális!!! Nincs kihasználva a munkaerő! (ebben az értelemben)
    Itt kérdezném meg, hogy mért jó az ha valaki elvégez egy iskolát és szakmát kap a kezébe akkor az miért nem a saját szakterületén dolgozik? (ez az eberek több mint 60%-át így érinti)
    Elmondom: mert az ismerősöm ismerősének az ismerőse tud egy jó zsíros melót, nem érdekel?
    Ez teszi a szolgáltatások színvonalát minden téren elfogadhatatlanná!!
    Azért Te nem örülnél ha egy "D"-kategóriás jogosítvány, szolgáltatói vizsga és pályaalkalmassági vizsga nélküli autóbuszvezető mögé ülnél be ugye?
    Bezzeg egy felsővezetőnek lehet....
    És folytatnám a fönti munkateljesítménynél...
    Az autóbuszvezetőket a tavaj május 1.-étől átvett EU-s normák szerint dolgoztatják miszerint a munkaidő alatt
    a munkával töltött idő aránya a buszba beépített tachográf szerint:

    85%!!!!!!!!

    Kérdem én...
    Mi a faszt csinál a többi ember, hogy az átlag így is 33% ?
    És kit basztatnak az utasok?
    Merje valaki azt állítani, hogy a vezetés nem szellemi munka!!!
    Amikor lemész a vidéki rokonokhoz 200 km-re és vezetsz 3-4 órát, na ebből Nekem kell 9-et egy nap!
    De nemám autópályán!
    Alacsonyan szálló tücskök között meg "bevágokeléd, hogy 1. helyről startolhassak a piroslámpából".
    Ezeknek üzenem ezúton is:
    A kis IK 260-as (olyan mint a piroshetes csak a rövidebb változat) 9 tonna üresen.
    16 tonna ha a max megengedett szállítható személyekkel együtt veszem
    (forgalommérésnél az egyik busz megengedett 102 férőhelyénél azért regisztráltak 127 főt - bolond magyar).
    Tehát a kitömött legkevesebb 16 tonnát meg kell állítani ugyanazon a féktávolságon belül mint Neked fiatal egytollú indián a 316-os szakadt bömbit, meglepetés... nem fog megállni!!!!

    SŐT!!!

    Felhívnám mindenki figyelmét!!!

    A gyakorlat azt mutatja, hogy a buszvezető jobban jár ha mégsem akar annyira megállni!!!

    Miért?!

    Mert ha az utazóközönséget megörvendezteti egy satufékkel a buszvezető, akkor az ha hiszed ha nem állva utazva igenkomoly szűzhártyarepedéseket szenvedhet!!!

    Viszont!!!

    Ha csak egy "kicsit" akar megállni a buszvezető, akkor az utas ép marad és lehet hogy még tanúskodik is mellettem, hogy nem én nem tartottam be a követési távolságot (ami alapesetben engem terhel), hanem a fasz vágott be elém!!!

    Tehát nekem nem éri meg annyira összetörni a kedves utast, mert feljelentenek, hogy nem megfelelően választottam meg a követési távolságot és így saját hibámból személyi sérülést okoztam.
    Megéri Nekem elveszteni az állásom egy fasz miatt?
    Ha kiszúrja a szemét vagy neadj Isten meghal az utasom még le is ültetnek!!!

    Ezért várom ki kerül holnap elém...
    Biztos lehet benne, kellő mérlegelés után inkább az Ő 20 millás Mercijét zúzom le!!!

    Szmájlikat direkt nem raktam nyomatékosítás végett, mert ha szorult beléd egy kis empátia akkor megérted, ha meg nem akkor le vagy szarva!

    És mivel én is BKV-s vagyok így #12 Takezó, ezt biztos rám is értetted ígyhát a Te Qrva anyád!!!

    (...azért lehet érdemes az elejétől végigolvasni annak szellemében, hogy ki is a BKV tulajdonosa...)
  • Adi
    #46
    És ha kedden se tudnak megegyezni?!
  • joebacsi
    #45
    hát vasárnap már nem egyeztek meg, úgyhogy valszeg sztrájk lesz (pedig a volánból kiindulva fogadni mertem volna, hogy megegyeznek)
  • Shadow_THH
    #44
    wow akkor támagotaom, szerelő nekünk is kéne, hogy elinduljon :D

    egy hete amikor indultam volna a suliba látom hogy a busz középső kereke lejjebb van és beleér a sárhányóba vagy mibe. azt hittem, hogy csak túl sokan voltunk rajt és leeresztett... nem...
    el volt törve a tengely, nem tudott kanyarodni. egyenesen mentünk át a körforgalmon, aztán a végállomás elött lerobbant (keresztbe) és megállt a városban a forgalom :DD
  • Bandee1987
    #43
    Itt nem csak a buszvezetőkről van szó. Az összes bkv dolgozóról, a szerelőkről, akiknek köszönhetitetek azt, hogy egyáltalán elindul az a nyavalyás busz...
    Ők is ugyanúgy kapnak béremelést ebben az esetben, és kevesebbet keresnek, mint a sofőrők.
  • neménvoltam
    #42
    (mondjuk mi jártunk rosszul, mert múltkor meg 1.5 km-et kellett gyalogolnunk a kocsmából haza, mert a geci nem állt meg )
  • neménvoltam
    #41
    azért a volánt se kell félteni, múltkor a haverom neki akart menni az egyik sofőrnek buszon amikor hátrajött valami vita miatt, már épp lendült a keze amikor 3-an lefogtuk, mókás volt :D
  • Met
    #40
    ezekszerint kellene:)
  • Shadow_THH
    #39
    igen. a mi környékünk általában a legjobbakat kapja :) "ez a sok hüje már megin itt akar felszálni aztán emg nyavajognak! gyertek már faszom"

    viszont zalakarosban is hasonlóan kedvesek. ha egy 10 éves gyerek felül a buszra akkor szó nélkül kifizetteti vele a 400 forintot... mert nem mondta, hogy ő diák jegyet kér ami 89 forint
  • RelakSfromhome
    #38
    Hát a sofőrjeid úgynézem, összkomfortos köcsögök voltak :/
  • RelakSfromhome
    #37
    168-at kapok, amiből 102 körül marad adók után. Most én is sztrájkoljak, mert csak 5%-ot akarnak emelni?
  • RelakSfromhome
    #36
    hülye leszek fél órát gyalogolni!
  • Shadow_THH
    #35
    másik vidám történetem, amikor szintén egy "eznemhelyijárat deaz" eset után csak felugrottam a buszra. nyomom a jelzőt hát nem áll meg. előre szaladok, hogy a következőnél letegyen:
    -elnézést én jeleztem
    -az első ajtónál kellett volna mert ott nem állok meg
    -akkor itt engedjen le, itt a bérletem
    -nem. ahoz előre kellett volna 160 forintot fizetned (bezárja az ajtót a másodikról is lemaradok)
    -akkor most mit csináljak?
    -várjál a következő megállóig (...) na menjél
    -köszönöm... engedne?
    -160 forint lesz

    nagyon örültem, hogy olyan helyen tett le, ahol már csak szántóföld volt. 15 percig gyalogoltam viszafelé.
  • Shadow_THH
    #34
    nos én nem sajnálom tőlük a pénzt, de mivel többségük közel sem "szellemi" munkás hát... felénk olyan szellemi munkás bkv buszsofőrök járnak, hogy még! :D pl
    -ez a busz megy xy-ba?
    -nem tudom
    -de én oda szeretnék menni
    -nem oda megy
    -jólvan köszönöm el... na vagyis akkor úgy értem (tapasztalatból visszakérdezek), hogy érinti-e azt a helyet ahova én szeretnék menni.
    -lehet
    -meg is áll ott?
    -attól függ, hogy melyik részén
    -a lámpánál
    -igen ott meg
    -köszönöm (mennék fel)
    -130 forint hééé
    -dehát van bérletem
    -az ide nem jó
    -miért?
    -mert ez nem helyijárat
    -nekem az információnál azt mondták hogy ez az
    -nem az a másikból jön
    leszállok átmegyek a másikba épp elérem. közben amelyikről leszáltam elmegy
    -jónapot xy-ba megyek, van bérletem, jó a lámpánál is...
    -ez nem a helyijárat, az most ment el
    -nekem azt mondta az a buszos, hogy EZ a helyijárat
    -nem. 160 forint lesz
  • Redfox
    #33
    Ez mégjobban.:D
  • Shadow_THH
    #32
    :DDD az öreg fríveb :D
  • Met
    #31
    Egy villamos vezető 170-180-at kap.
    Egy szellemi munkás (vagy valami hasonlóan volt írva a híradóban) 200 felett kap.
  • Redfox
    #30
    Ezek az összegek szíven ütöttek!
  • Redfox
    #29
    Lol, hajrá petíció!
  • neménvoltam
    #28
    legalább nem kell 5-kor kelnem, bár én érintem a Volánt, a MÁVot és a BKV-t is , szal a lehetőség sok :)
  • Met
    #27
    Amíg nem láttam, hogy mennyit keresnek úgy gondoltam, hogy sztrájkoljanak hajrá, máshogy nem tudnak fizetés emeléshez jutni.
    De most úgy gondolom, hogy menjenek a picsába! 140-150ezret kapnak (és még ott van a feleség/férj keresete), plusz a ruhapénz, kajapénz na meg az egész család ingyen utazik ami egy 3 tagú családnál 16 ezer.
    Kapjanak már a fejükhöz!
    Ráadásul még a "szolgáltatás" szinvonala is a béka segge alatt van, ritkán jár a busz, mocskos, büdös a csövesektől vagy éppen dugig van. Állnak az emberek a végállomáson de nem állna oda a busszal, hogy fel tudjanak rá szálni, inkább pofázik a kollégájával vagy a seggét vakarja és ezek nem azért vannak mert állítólag "nincs pénze a BKV-nak".
  • davos80
    #26
    Van vonat is.