6292
  • Landor
    #6012
    Nemtudom ti hogy vagyok vele, de én nem találkozok semmi értelmes scifi sorozattal mostanág.. nézem ezt a fringet, de állítólag ez is kasza lesz hamarosan.. :S
    Csak ez a sok vámpíros szarok jönnek aztán ennyi..
  • LasDen #6011
    nekem ST, neked SW, neked SG, neked BSG, neked alfa holdbázis, neked meg a kurva anyja a legjobb....mindenkinek más a legjobb...kész, vita rövidre zárva...:D
  • Landor
    #6010
    jaaj ne szítsd a tüzet, mert mindjárt jönnek az stargate fanbojok, aztán leoltanak :D
  • Reg5
    #6009
    Mert az SG minden csak nem legjobb scifi ;)
  • Landor
    #6008
    egy nyílt fórumon vagyunk, a bsg topikban.. miért is óvatosan? :D
  • Reg5
    #6007
    "messze legjobb scifi a stargate mellett"

    Óvatosan az ilyen kijelentésekkel.
  • tescodr
    #6006
    nah én is végignéztem a pilotokat és a 4 évadot,szerintem messze legjobb scifi a stargate mellett egyébként ahogy valaki írta gaius tényleg elég jézusos de erre is van magyarázat.

    Vigyázat Spoiler!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tehát ugye kézus is ugyan úgy prédikált mint gaius a film története alapján akkor ő volt jézus hiszen az emberi időszámítás szerint az őskorba érkeztek meg ezt láthattuk mikor lándzsákkal rohangásztak a földi emberek utána gaius prédikálhatott tovább és mivel istennek tervei voltak vele így mikor keresztre feszítették,isten feltámasztotta a 3. napon :)
  • kBagyula #6005
  • Briarius
    #6004
    Áhá. :D arra gondolsz hogy "tudományosnak" neveztem a stargate-t? hehe...hát persze tudományos-fikció úgyértem persze...mondhatni áltudományos.
    Csak azt akartam kifejezni ezzel, hogy a stargate-hez hasonló sci-fi sorozatokban mindig van valami "új világ" "új teknológia" vagy valamilyen "okos trükk" amivel megoldódik a helyzet stb... Sokkal több elem , motívum jelenik meg ami valóban egy tudományos fikciós tartalom...(sejtbiológia, fegyverrendszerek, kommunikációs lehetőségek, csillagászati összefüggések stb...)

    A Battlestar galakitkában mindez másodlagos..vannak az emberek és vannak a cylon-ok és kész...ennél nem is kell több ide, hisz a dolog másról szól. Emberekről szól és a köztük levő viszonyokról , érzelmekről, hitről stb...
    Pédául az sem érdekel, hogy hol van az evolúciós lépcsőfok a centúriók és az emberszerű cylon-ok között. Mert azért valljuk be, hogy elég komoly lyuk tátong a knightrider szemű bádogemberek(akik futni és lépkedni tudnak csak kb na meg lőni) és egy emberszerű cylon között... egy tudományos fikciónak sokall többet kellene foglalkoznia e körül a téma körül sztem. De ennél a sorozatnál ez nem számít..játszódhatott volna a tengeren is hajókkal, kosztümben stb...ugyanolyan jó lett volna...

  • Landor
    #6003
    Határozottan nem érzem klasszikus science-fiction sorozatnak(pl stargate) és most a hangsúly tényleg a "science"-n van...

    na ez egy érdekes kijelentés volt...
  • Briarius
    #6002
    Szevasz mindenki.

    Na úgy néz ki kivégeztem a négy évadot+előzmények. Mondjuk az ilyen resistance meg ezek a sorozatban időrendben közbe-eső dolgokat nem néztem meg. :( De az a véleményem, hogy ha ezeket az apróságokat amiket tényleg csak szubjektíven nekem zavaróak voltak..azokat ignorálom..(sőt igazából már észre se vettem)..ez egy nagyon jó sorozat.

    Nem science-fiction, de nagyon jó sorozat, emberi sorsok, drámák, konfliktusok, krízisek sok izgalmas szituációval és jó karakterekkel. Határozottan nem érzem klasszikus science-fiction sorozatnak(pl stargate) és most a hangsúly tényleg a "science"-n van...inkább játszik fontos szerepet a vallás az eredet/teremtés-mítosz mint a tudomány. Érdekes.
    (Gaius néhány epizódban már külsőben egy az egyben Jézus-t idézi+szónoklatok stb..)de határozottan kedvenc karakterem sorozatban. Mindenkinek ajánlom a Battlestar Galactica-t
  • kBagyula #6001
    ték biza :) grat.
  • Teppik Amon
    #6000
    ték?
  • Pharaoh
    #5999
    Ez egy amerikai film, ahol a demokrácia szent és sérthetetlen, még akkor is ha valójában csak egy látszat demokrácia van, mert az a főnök akit a sereg támogat, a sereg meg Adamahoz hű, ő meg tudjuk kit támogat.
  • SötétBarom
    #5998
    Az ilyen ökörségeket ignorálnod kell. Engem is baszottul zavart, mert folyton Sopronhoz hasonlítottam a dolgot (kb egyezik a lélekszám :DD), és képtelen voltam elképzelni, hogy ha mindenki más meghalna, és csak a város maradna meg egy több ezer fős hadihajó legénységével, akkor bárki nekiállna hisztizni politikai ügyekben. Hát a faszt. Az van, amit a puskás arcok mondanak.
  • Briarius
    #5997
    Ok. Bár az emberek ilyen válságos helyzetben biztos tudnák haznosabbá tenni magukat. De befejeztem a nekem zavaró elemek boncolgatását, megnézem az előzményeket, ,végignézem a sorozatot és az egészről összeségében alkotok majd véleményt. (ez így korrekt valóban. )
  • Pharaoh
    #5996
    Lehet helyi tv, rádió. újság, internetes újság, blogger, stb. Rengeteg újságíró volt a hajón a támadáskor, ezek gondolom máshoz nem értenek és valamivel elfoglalják magukat. Mind írja a saját blogját és versenyeznek melyiknek több a látogatója, stb. Rádiót is indíthat bárki, úgy emlékszem lesznek olyan részek, mikor valami szekta rádióját hallgatják.
  • Briarius
    #5995
    Hello. Elnézést be fogom pótolni az előzményeket ahogy azt le is írtam. Én csak a számok a 47000-ember és a beállított fú de elkeseredett emberiség a kihalás szélén helyzet miatt gondolom hogy ez akkor is fail. Én egy 12 000 fős lakosú városkából származom, van 1 azaz egy darab helyi TV-nk és egy azaz 1 darab helyi nyomtatott sajtónk...ez bőven kielégíti a regionális információ szolgáltatást. Egyszerűen nem értem a koncepciót a rengeteg tiporter mögött,(minden túlélő nemzettől "1" talán, mondjuk ebben látok valami logikát). De azt se értem, hogy hol a tömegtájékoztatási felület ahol ezek a riporterek eljuttaják a néphez a sajtótájékoztatón hangzottakat(újság, tv? sehol nem látni ilyesmit)..mindazonáltal máskor meg egy egyszerű rádióadással tudatnak dolgokat a flotta összes lakójával..akkor minek? minek? ennyi riporter? butaság......de nem találgatok, a sorozat értékei nem ebben az apró részletben rejlenek valószinüleg..megnézem az előzményeket és lehet hogy változik a véleményem..
  • ProGabe #5994
    "ez a sajtós dolog akkor is egy baki sztem."

    nem láttad az előzményeket, de bakinak hívod?! wut? egyáltalán hogy lehet valamit úgy nézni, hogy nem az elején kezded?

    ez olyan, mintha bármilyen random filmet a 30-ik perctől kezdenél el nézni
  • LasDen #5993
    de erre is választ kapsz a minisorozatban :D
  • Briarius
    #5992
    aham.OK. kösz
  • LasDen #5991
    maga a Galactiva hajó a régi hajók közül való....eleve múzeumot akartak belőle csinálni, mikor jöttek a nejlonok....a hajó az első nejlon háború előtt/alatt készült...:D
  • Briarius
    #5990
    Meg fogom nézni az előzményeket és később folytatom a sorozatot de ez a sajtós dolog akkor is egy baki sztem. Még egy dolog, ha már itt vagyok lehet erre is kapok választ az előzményekben. tehát az emberek megalkotjáka cylon-okat akik azért elég komoly hi-tech kinézettel és teknológiával is bírnak(gondolom fejlesztik is magukat vagy ilyesmi, bár a knight rider szenzorszem sztem ciki)..de akkor is ha az emberek alkották őket akkor az emberek teknológiája miért néz ki úgy mintha a 60-es évekből húzták volna elő? gondolok itt a telefonokra (:D), vagy a hídon a monitorokra stb..
  • Reg5
    #5989
    Szerintem az se sokat segít rajta. Anno mikor az az első politikai részt néztem (lásd #5986) a sok riporter miatt azt hittem, hogy rajtuk kívül máshol is élnek túlélők holott korábban tisztázták, hogy nem.
  • kBagyula #5988
    Ezért kéne megnézned a miniseriest vagy pilotot - (ki minek híjja), is akkor értenéd az előzményeket. de legalább azt, hogy mitől van ott vagy 20 újságíró.... :)
  • SötétBarom
    #5987
    A "sajtó" nekem is baszta a csőröm keményen :DDD Főleg amikor beugatnak az egyetlen harcképes hajónak a flottában :DD
  • Briarius
    #5986
    Üdv.Én még csak most kezdtem el nézni a sorozatot, remélem még változik a jelenlegi hozzá-állásom a későbbiekben, egyenlőre van egy két dolog ami elég zavaros. (eredeti szinkronnal nézem és felirat-al). Nem láttam az ez előző sorozatból semmit(a miniseries-ből), tehát teljesen új az uiverzuma számomra....de nem is tudom, tényleg kicsit vegyesek az érzéseim ezzel az egésszel kapcsolatban...
    Az egész baromi fura így az első 7 rész után..tetszik, hogy nincs kifejezetten jó vagy rossz oldal...ammenyire megérzéseim sugallják itt valahol a cylon-ok is áldozatok de főleg a föld és az egész egy furcsa emberiség-felelőssége boncolgatás, érdekes karaktereken közvetítve..nem rossz koncepció tényleg. Mondjuk inkább egy szappanopera mint science fiction.
    De valahogy a konfliktusok és események okai, börtönlázadás? egy választásokat követelő értelmiségi terrorista? vagy hogy egy véletlen baleset öljön meg 13!!! pilótát?
    Aztán a sajtótájékoztatók, na hát azokon jókat röhögtem. 57 000 ember él a flottában kb vagy hogy az emberiség a kihalás szélén de a a sajtótájékoztatókon ott van egy 10-12 riporter : :D :D mi van? Ez egy vicc, ki fizeti őket és minek egyáltalán? ..ugyanmár..ezek kicsit nekem olyan tré dolgok...de remélem még magával tud ragadni a show..a doki őrült karaktere az tetszik nagyon.. :D
  • Teppik Amon
    #5985
    úgyis van!
    BG B&C
    Kíváncsian várjuk
  • Reg5
    #5984
    Nem fog. Katasztrofális a nézettsége.
  • kBagyula #5983
    Szerintem majd eljut odáig is a sztori, csak az egy újabb sorozat lesz.
  • kBagyula #5982
    A Cap-ban az ördög a részletekben van elrejtve, gondolom ezt próbálják meg filmbe önteni, hogy mi vezetett oda, ahova. Lehet, hogy ez időrendben 2-3-6 hónapot dolgoz fel X évad alatt, amíg a BSG az 4 év küzdelmet és nem bontja ki nagyon a szálakat a fősodor mellett halad (kivétel talán a 3. évad). A Cap-ban a monoteista vallásra (iszlám vagy ókereszténység) helyezik a hangsúlyt, a BSG-ben már a gépeké volt az.

    Írtam korábban, hogy ez a trendi most, Caprica, SGU a nagy elődök nyomába sem ér, de lehet megunta amerika a "minden részben happy endet", vagy csak egyszerűen nincs pénz arra, hogy látványosabb akciódúsabb részeket készítsenek, mert egy Bones, NCIS... Fringe lenyomja a nagy elődöket mondanivalóval, tartalommal, zsenialitásban és ezeket meg pihenőpályára tették egyszerűen, de legalább nem dobták el egyenlőre. Más érdekli az embereket arrafelé, ahoz igazodnak, mi nem vagyunk piac nekik.
  • Reg5
    #5981
    a Caprica helyett eleve az első cylon háborút kellett volna bemutatni.
  • LasDen #5980
    azt azér hozzá kell tenni, hogy a bsg más alapkoncepcióval futott, ami sokkal jobban gyorsította a dolgokat, és nem adott esélyt az egyhelyben állásra....míg a Capricanál nincs semmi, ami hátulról rúgdosná a sztorit, hogy gyorsabban haladjon....
  • Victor1103
    #5979
    12 rész akart lenni:P
  • Victor1103
    #5978
    Capricával én nekem sincs személyszerint semmi bajon csak a BSG-hez képest nekem kevés. 12 után a BSG már javába benne volt a sűrűjébe, itt meg még mindig csak egy helybe toporgás megy szvsz. Azonban ha egymás mellett menne a 2 sori valóban az lenne a tuti.
  • LasDen #5977
    öntudatra ébredt a helyi skynet...:D

    amúgy meg szerintem a kettó nem üti egymást....az új adama sorozat már a háború alatt kezdődik, míg a caprica addig nyugodtan elmehet...mi miért történt meg minden :D
  • kBagyula #5976
    A Capricát kár lenne cserélni, lassan kezd kibontakozni a történet, én kíváncsi vagyok, hogy mi volt az oka a gépek lázadásának.
  • Andr0
    #5975
    Hát én Capricát személy szerint szeretem, de különben a két sorozat egymás mellett is el tudna futni.
  • Victor1103
    #5974
    Nem biztos. Előszőr jön a 2 órás pilot utána pedig ha megvolt a nézettség jön a sorozat. Szerintem ezzel akarják a Capricát cserélni ami döntést hát öszintén megvallva én üdvözlök..
  • Reg5
    #5973
    De ez csak websorozat lesz.