6292
  • SötétBarom
    #5932
    Ó bazdmeg. :/
  • LasDen #5931
    kezdenek vele valamit....lesz szerepe később....meghalni nem fog...:D
  • Reg5
    #5930
    Végig benne lesz, de szerintem idővel meg lehet szokni.
  • davidka003
    #5929
    Szerintem fasza. A sorozat végéig szerepel.
  • SötétBarom
    #5928
    Most néztem az s01e10-et...

    Mondjátok, hogy ezzel a baltar gyerekkel kezdenek valamit (eltűnik, megölik, mittudomén), mert valami olyan szinten irritál a karakter, hogy ha ezt a faszt kell néznem még 4 évadon keresztül, inkább most abbahagyom ://
  • finaltrekker
    #5927
    Csak meglepődtem, hogy a hattérzene adaptáció, ez szokatlan az ilyen scifi-knél. Pl. Stargate, Star Trek. Ott is vannak átdolgozások, de azok nem a háttérben mennek.
  • Fabio Capello
    #5926
    McCreary többnyire zenéket dolgoz át, ezek kerülnek a sorozatokba :]
  • finaltrekker
    #5925
    A másik népszerű zene a BSG-ben a That's the Song. A zenét a BSG zeneszerzője - Bear McCreary - dolgozta át. Az együttes, amely játsza, több koncertjén is előadta a teljes változatot, amit szintén Bear McCreary készített és szintén a BSG-hez All along the Wachtower néven. Íme: egy koncert felvétel. A dal eredeti változatát a mester Jimi Hendrix írta még régen.

    Sokan gondolták, hogy valamilyen díjat elnyerhetett volna a BSG, pl. a zene miatt, de nem nyert és sokan panaszkodnak is érte a mai napig. Valószínűleg az ilyen átdolgozások miatt nem nyerte el a zenei díjat (bárhogy is hívják), de a BSG ettől függetlenül az évtized legjobb scifi sorozata (véleményem szerint) és a több albumos zenéi messze felül múlják a többi scifi-jét.
  • kBagyula #5924
    "Ez mind már megtörtént egyszer" ;)
  • finaltrekker
    #5923
    Érdekes dologra bukkantam rá. A BSG intrójában elhangzó főcímdal egy ima. Feltehetően a világ legősibb valásának imája a Védák Szent irataiból, így a BSG intro a legősibb ima a világon.

    Bizonyítás:
    A BSG főcímdal
    A főcímdal érthetőbb változata a BSG: The Plan nevű befejező TV filmből, ami a stáblistánál hangzik el
    A fenti két BSG zene eredeti, ázsiai változata

    Szóval ez egy ima ének, azaz mantra. Négy soros vers és ezt ismételik a végéig.
    Az eredeti szöveg angol karakterekkel fonetikusan írva:
    OM
    BHUR BHUVA SVAHA
    TAT SAVITUR VARENYAM
    BHARGO DEVASYA DHIMAHI
    DHIYO YO NAH PRACHODAYAT
    Pontosan lefordítani nem lehet, mert ez egy sokezer éves nyelv, így aztán értelem nem jönne belöle. De itt van egy hivatalos fordítás:
    Om
    A Három Világot beragyogó Legfelsőbb Fény
    Világítsa meg tudatunkat és
    Irányítsa értelmünket az Erényesség útjára!

    Érdekesség, hogy ez a vallás egy istenhitű volt és megelőzte az összes többi egy istenhitű és több istenhitű vallást.
  • Paya23
    #5922
    Ja és ha tetszett, érdemes bepróbálni a "Caprica" című, jelenleg is futó előzménysorozatot.
  • Paya23
    #5921
    Kis segítség a nézési sorrendhez.

    Battlestar Galactica (2003) MiniSeries
    Battlestar Galactica Season 1
    Battlestar Galactica Season 2
    Battlestar Galactica Resistance Webseries
    Battlestar Galactica Season 3
    Battlestar Galactica Razor
    Battlestar Galactica Season 4
    Battlestar Galactica The Plan
  • SötétBarom
    #5920
    Ok! Köszi a válaszokat.
  • Reg5
    #5919
    Szerezd be a 2003-as minisorozatot.
  • Valezius
    #5918
    Van egy 5 részes minisorozat az elején, utána jön a 33. c. epizód, annak szokták adni az s01e01 sorszámot.
  • LasDen #5917
    az első rész az a 2003-as mini sorozat....aztán jön a 33 perc című rész....
  • SötétBarom
    #5916
    Hi.

    Leszedtem az első évadot (elvileg), de az első rész úgy kezdődik, hogy "az előző részek tartalmából" :DD
    Ez ilyen? Valaki el tudná mondani, mi van az első részben? Vagy van valami külön pilot?
  • Reg5
    #5915
    Katee Sackhoff. Nem csak azért, mert BSG topikban vagyunk, hanem mert ő a legellenszenvesebb az összes közül.

    Amúgy Evangeline Lilly mi a fenét keres ott? Ok elvben bűnöző, de abból nem sokat láttunk.
  • kBagyula #5914
  • Rage47
    #5913
    most végeztem a 4. évaddal, még jön a Plan. nem is értem, miért hagytam ki eddig ezt a sorozatot, csak véletlenül említette meg egyik szintén scifi fan ismerősöm, megnéztem az első részeket, és tudtam, hogy ez kell nekem:D fenomenálisan hihetetlenül jó sorozat, de gondolom ezt tudja itt mindenki :)
  • Fenrir
    #5912
    Annie Wersching

    A flexes rész a 24-ben eléggé ütött :P
  • kBagyula #5911
    a_tevezes_legdogosebb_kemenycsajai

    Szavazzatok... :)
  • LasDen #5910
    ez szép meg minden, de a játékmenetet nemtudom elképzelni...a galactica menekül a cylonok meg folyamatosan beugranak, aztán harc, menekülés majd megin harc (mint a 33 perces részbe :D)???
  • joebacsi
    #5909
  • Reg5
    #5908
    A DVD extra szerint szeptemberben megjelenik a The Plan film idehaza.
  • Landor
    #5907
    lol..
  • Fabio Capello
    #5906
    viasat3 rendszeresen ezt csinálja...
  • Afe
    #5905
    Mekkora szenny ez az AXN. Már megint van pofájuk úgy leadni egy rész, hogy csúszik a szinkron. Nem hiszem el, hogy senki nem szólt nekik a múltkori miatt.
  • Montanosz
    #5904
    bizony, pár évadot le kell darálnod)))
  • Valezius
    #5903
    Teljesen összefügg.
  • Blacksheep333
    #5902
    Hi,
    Nem szeretnék visszaolvasni, mert még egy részt nem láttam a sorozatból, és nem akarok spoilerbe ütközni.

    Valaki megmondaná nekem mennyire epizodikus a sorozat?
    Pl: minden részben új probléma és a megoldása (Firefly)
    vagy teljesen összefüggnek a részek (mint pl a 24, Lost, stb.)?
  • birdo #5901
    A Tv2 ....nos a 3. évad utolsó 2 epizódját " elfelejtették leadni a péntek éjszakába ....
  • Reg5
    #5900
    Állítólag év végén kijön idehaza is a Plan, tehát szinkronnal leghamarabb év végén várható.
  • Fabio Capello
    #5899
    A the plan az a pegasus megérkezéséig tart körülbelül azt hiszem :)
  • LasDen #5898
    a planhez??? nem hinném...ha csak az axn le nem adja majd egyszer (a csillagkapu filmekre alapozva)...de ők még a sorozat végétől is messze vannak :D
  • simon7108
    #5897
    akkor leszedem:D
    am magyar szinkron nem várhato?már megszoktam a szinkronhangokat:)
  • LasDen #5896
    nem :D
  • simon7108
    #5895
    azért remélem nem baj,hogy még nem néztem meg:D
  • LasDen #5894
    a plan a sorozat alatt játszódik....megtudhatjuk a nejlonok nagy tervét belőle...:D
  • simon7108
    #5893
    befejeztem a 4. évadot szép vége volt:)
    a The Plan az utána játszodik?tehát miután
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    letelepedtek a földön?mármint a legvégén a mi földunkon?:D