26388

F.A.Q!






Saját és klánoldal reklámozása TILOS!!!

WAREZ és CHEAT témát mellőzni




!!!OFFOLNI IDE!!!


  • starweb88
    #15070
  • zico87
    #15069
    Én még nem láttam ilyet szerintem sehogy !! De lehet tévedek :D
  • Dietrich
    #15068
    Trident ment egy mél!
  • matek24
    #15067
    Nem tudná vki elmagyarázni hogy le7 azt megcsinálni hogy a szerverünknél kiírja hogy location:hungary és legyen ott 1 magyar zászló is????
  • trident
    #15066
    Használat: már működik a Robaj féle PH!-s oldal. Szerencsére ott is le van írva:
    http://lampha.blackdog.hu/hirek.html
    http://lampha.blackdog.hu/pb.html

    Annyi csak hogy ezeket a fájlokat feltöltöd és vagy restartolod a szervert, vagy csak a PB-t.
    A pbsv.cfg és a pbuser.cfg a fontos, a többi konfig csak opcionális, használod e.


    Különbség: amit ecseteltem: ha alap cod2 szerverre, warra, cb-re kell, akkor válaszd a Robaj / recommended config-ot.

    Nem azért mert jobb vagy rosszabb, hanem mert ezek tartalmazzák azokat beállítási értékeket, amit általánosságban elfogadnak (például a Clanbase).

    Vagyis annyi a különbség konkrét példában, hogy az én konfigom beenged 30-as maxpacketsnél, de egy CB waron már 60-100 közt kell lennie.
    Egy publik játéknál nincs nagy diferencia, de ha pl. cb wart nyomtok, akkor ez a szabály.
  • donoki
    #15065
    vki választ?
    én azt nem értem ezkebe h a trident féle pbsvuser.cfg és barátjaii meg az a recomended féle pbsvuser.cfg és haverjai mi a különbség?!
    Egyikbe ez van több a másikba az van :SSS
  • donoki
    #15064
    és ha ezeket ami lehtöltöttem azt a recommended izét azt mivel tudom aktiválni?
    csak bemásolom azt a sok cfg-t és pb_sv_restart??
    vagy még vmit kel csinálnom?


    Jaaa sorry az ucso sorért!
  • trident
    #15063
    Clan id: csak akkor használható, ha regisztrálva vagy. Most fejből nem mondom meg, ha jól emlékszem az evenbalance vagy a punkbusted oldalán van, hogy kell regisztrálnod.

    Fájl keresés: nemcsak fájt keres, hanem azt is nézi, hogy bekapcsolod-e!
    Volt olyan nálunk (panzer ss adler) akiről tudtuk hogy csaló...Miután ment a pb egy darabig nem jött...Aztán újra el kezdett járni, majd néhány nap múlva repült, mert bekapcsolta a csalást...:D Fenn voltam szerencsére, visszajött és szóvátette hogy miért repül ha bekapcsolja a csalást...:DDD

    Most viszont Eisenhower-t keresd meg privátban vagy mailban, hogy az utolsó sort törölje a hozzászólásodból! Ne adj tippeket a csalóknak.
  • donoki
    #15062
    Az idontknow-os configba van pár kamu!pl.: "A névspammerek miatt maximum 5* válthat nevet mindenki." kipróbáltam...Akárhányszor válthattam nevet..
    még: "Ellenőrzi hogy az eddig ismert csítek valamelyike nem található-e meg a főkönyvtárban, és a main/ és miles/ mappákban.
    Ha ezekben nem talál, mert pl másik mappában van a csít vagy másik meghajtón, akkoris kidobja, csak várnikell 1-2 percet
    hogy felismerje.
    Ez se igaz..letöltötem egyet és semit se csinált velem ha C-n van a cod2 és a D-n a hack..LOL
  • donoki
    #15061
    a recommended configban a .cfg-s cucokat ugye a szerveren a .callfoduty2/pb-be kell?
    De ez mi? "2. Open up pbsvlog.cfg in a text editor (such as Notepad on Windows) and sets your Clan ID (pb_sv_loguser 1234).
  • trident
    #15060
    Pont olyan oldalon járok, ahol sok hasznos dolog van, miközben körbenézek és olvasok, linkelek:

    hasznos, egyszerű pbshotnéző, beépített deinterlace szűrővel.

    Recommended PB config for CoD2 v1.3

    pbbans.dat + kereső guid alapján
  • donoki
    #15059
    ez a idontknow se ér semmit :(
  • zico87
    #15058
    Elindítotam én is a saját szégyenfalunkat Publikálom azok nevét akiket elkapot a PB !!

    Szégyenfalunk
  • donoki
    #15057
    Nah ez nagyon yo a idontknow-nak a cfg-je nekem qvára teccik!
    Most rakom fel a szerverre!
  • donoki
    #15056
    Nah meg találtam az Idontknow félét, de a Robaj-osnál rányomok arra a linkre és áll a ehér képernyő és nem hoz be semmit...csak tölt...csak tölt... :S
  • donoki
    #15055
    megnéztem de a Keresés alatt nem talált ilyeneket :S
  • trident
    #15054
    Harmadjára, de akkor sem adok direktlinket...:D

    Még mindig azt mondom, hogy a cod.hu-n nézd meg a Robaj féle és az Idontknow féle segédletet és tutorialt, ott találsz példakonfigokat és hasznos linkeket.
  • trident
    #15053
    Tehát ne gondold azt hogy nem küzdök minden eszközzel a csalók ellen, egyszerűen csak elfogadom: a cod2 scene 90%-a friss játékos, aki nem tudja a konfigjában átírni hogy maxpackets 60, és ha egy rate hibaüzenetet kap, akkor nem tudja miről van szó.

    Ma is frissítettem a csalók listáját, tegnap és az elmúlt három napban is többen fennakadtak, tehát jó a konfig, működik, de ha a seggemet a földhöz verem, akkor sem fogják tudni többen, hogy mi az a rate. Hiába írtam faq-ot a honlapunkon, ott a faq-om a cod.hu-n, van két topik erről a cod.hu-n, van a fórumban GYIK, és a klánoldalunkon is sokaknak segítettem. Ez van, nincs ezzel bajom, csak így néha nehezebb.
  • donoki
    #15052
    aham!
    De sztem a tiedé is yo!
    csak ezeket a fájlokat mind a szerverre kell? :$
  • donoki
    #15051
    pbsvuser.cfg
    ezt hova kell rakni?
  • trident
    #15050
    Ez a konfig, amit linkeltem mindenféle csalást/haxot figyel, csak néhány beállítást tág határok közt enged!

    Példa: nem kezdem magyarázni miért, de aki gfm-ezik, annak két játékos.cfg-je van, és a két cfg különböző, például a legtöbben nem tudják jól beállítani a maxpackets-et. El kellett döntenem: vagy laza konfigot csinálok és akkor bejöhet 30-as maxpackettel is a játékos, vagy a CB-ben használt konfiggal dolgozok és akkor egyedül leszek a szerveren és minden játékossal msn-en, ts-en, emailben majd írkálhatok, mit hogyan tegyen... Gondolom így már világos.

    Légyszives olvasd el az #15046 hozzászólást: mindent leírtam.

    Neked, publik/war alap/pam-os szerverre a robaj féle/cb-s konfig kell, a cod.hu-n olvass vissza a hírek közt az e és múlthaviban mindent megtalálsz, linkekkel, magyarázattal, leírással, letöltéssel.

  • donoki
    #15049
    és egy olyant ami warokra való meg ilyenkre?
    mert nálunk naponta max 1szer van olyan h sokan vannak 1-2-3 órán át..
    De naponta töbet is warozunk és gyakorlunk!
    Nekem olyan config kéne ami minden ilyen csalás féleséget kidob ami pl a cvarokba vagy a rate-be meg ami a grafikát(wh) állítja el stb..
    ja meg az aim...
  • trident
    #15048
    Egy dolog hiányzik: pbbans.dat

    Ha valaki már elkezdte összeszedni, bővíteni, azt szivesen elfogadom.;)
  • trident
    #15047
    (a csomagban található egy gfm-es példakonfig is (dedicated.cfg), azt értelemszerűen nem kell feltöltenetek, csak többen voltak akik a gfm után érdeklődtek, így egybe szedtem mindent)
  • trident
    #15046
    Amit én használok.

    Mivel mi fun/publik/közösségi szervert üzemeltetünk, így a pbkonfigot lazábbra készítettem el, hogy a hozzá nem értő játékosok is be tudjanak lépni, így például a rate, maxpackets, picmip cvar ellenőrzés nem olyan szigorú mint egy PAM, CB-hez való konfigban.

    De egy publikra tökéletesen jó...;)

    Még mindig azt mondom, hogy a cod.hu-n nézd meg a Robaj féle és az Idontknow féle segédletet és tutorialt, ott találsz példakonfigokat és hasznos linkeket.
  • donoki
    #15045
    Nekem nincs is ilyen :S
    meg spam.cfg sincs :S
  • donoki
    #15044
    oks!megkeresem ezt a sort és kitörlöm!
  • trident
    #15043
    Nem, az a kapcsoló arra szolgál, hogy mit írjon ki a szövegek előtt.

    Ha nem akarsz szövegelést, akkor a spam.cfg-t vagy töröld, vagy a kapcsolók előtt legyen // vagy ami a legjobb: a pbsv.cfg-ben töröld ki, hogy betöltse a spam.cfg-t.

    Mármint ezt:
    pb_sv_load spam.cfg //[load the Task Config (if spam.cfg exists)]
  • donoki
    #15042
    aha!
    Akkor még 1 kérdés!
    Ha jót mondtál msn-en akkor bocs Zico de pontosítani akarom :)
    pb_sv_MsgPrefix után mit írjak ha nem akarom hogy a PB-nek legyen üdvözlő üzenete? 0-át?
  • zico87
    #15041
    ja ez pontosan így van naponta ellenőrized az a legjobb
  • trident
    #15040
    bármennyi lehet, akár ezer is, de szvsz a 200-300 bőven elég, ha nagyon pörgős publik van akkor esetleg 250-300 elég kell hogy legyen, így ha naponta vagy kétnaponta nézed akkor is elcsíped azt aki az elmúlt 24-48-ban volt (szvsz).
    Plusz a két log fájlt nézd, azokban meg a csalók vannak és azok, akiket valamilyen okból a pb kidobott.
  • donoki
    #15039
    oksa
    ezeket beírtam!
    Ez max 250 lehet?
  • zico87
    #15038
    Mert át kell állítani PB_SV_SsCeiling alapeset 100
  • trident
    #15037
    pb_sv_LogCeiling 250 //[High log filename serial #]
    pb_sv_SsCeiling 250 //[High screenshot filename serial #]

    Ennek a két kapcsolónak az értékét írd át, majd vagy szerver restart vagy konzolba /rcon pb_sv_restart vagy ase konzolba pb_sv_restart és már a beírt értékeket veszi figyelembe.
  • donoki
    #15036
    nekem csak 100at enged cinálni a PB :S
  • zico87
    #15035
    Ja tudom mindennap ellenőrizem warok előtt meg törlöm az öszeset hogy csak a warokról készüljön !!!
  • trident
    #15034
    Szivesen.:)

    Annyi csak a különbség, amit leírtam, kicsit lazább néhány cvarnal (rate, maxpackets, picmip), mert a GFM más mappából dolgozik, de egy publik szerverre teljesen jó. Ne feledd nézni a PB shotokat sem!;)
    A pbss mappában van, a png-ket töltsd le, most 300 képre van állítva, automaitikusan felülírja a régebbieket.
  • zico87
    #15033
    ja ha a COD-ről beszél !


    Trident: THX a segítséget egyből elkapott egy srácot a PB mostmár remélem atombiztos a PB :D
  • trident
    #15032
    28960 alapban, de a cfg-ben te is be tudod állítani.
  • donoki
    #15031
    az