88
azok a bambulós képek :-) zagyvaság, bambulás, s lön egy kép bontakozik ki...
  • Aquir
    #88
    na akkor hozzádvágom a durva módszert :)

    tessék itt van két kör. Most csináld azt hogy a két pont közé nézel.

    Most nem viccelek, nézz a pontok közé és közelítsd a fejed a képernyőhöz amíg a fejed szinte bele nem ütközik a képernyőbe (nem vicc)

    Ha ezt megcsinálod, lesz egy olyan pont amikor már nem tudsz a pontok közé fókuszálni és a két kör összeolvad egy harmadikká



    Ha ezt eléred, próbáld távolítani a fejed, hogy megmaradjon az a harmadik kör. Ennyi

    Próbáld kisebb körökkel is.




    Most már csak annyi a dolgod, hogy közel tartott fejjel, majd távolabb tartott fejjel, csupán távolbanézéssel (mintha a képernyő valaki feje lenne és át akarnál nézni felette (de persze a képernyőt nézed), és el kell homályosítanod a képet pont úgy, mikor olyan közel tetted a fejed hogy lett egy harmadik kör. Próbálgasd egyre messzebbről


    a sztereogram képeken az ismétlődéseket amiket látsz pont ugyanilyen technikával összeolvasztod, ennyi

    Néha nehézkes, ha túl közel tették az ismétlődéseket akkor lehet hogy duplán fogsz így egybeolvasztani pontokat, de menni fog ;)
  • hanesz
    #87
    Valaki meg tudná mondani, hogy kell ezeket a képeket rendesen látni? Én nagyon szeretném megtanulni. Folyamatosan csak bambulok rájuk, próbáltam a pontos módszerrel is, de sehogy sem megy. mindig csak inverzbe látom, mint a csoki öntőformákat, bemélyedve. rendesen szeretném én is látni jól! Segítsetek!
  • Aquir
    #86
    magyarul a Google-ben :)
  • Beya
    #85
    ITT is van egy csomó sztereogram, meg ITT is. :)
  • Aquir
    #84
    Tehát: próbálj keresztülnézni a képen, mintha egy kép mögött álló tárgya fókuszálnál

    Vagy nézz egy távoli házat, a szemközti falat, stb.. és utána nézz a képre úgy hogy nem fókuszálsz rá, hanem megtartod a fókuszpontodat a távolban.. és próbálj lassan 2 pontot egynek látni a képen :)
  • Aquir
    #81
    beszúrom azokat a kisegítő magyarázó képeimet amit az optikai csalódásokba is tettem :)

    2 szemmel 1 pontra való fókuszálást (a normális nézést) itt el kell kerülni

    1. Az Autosztereogram (bambulós) képeket lehet "helyesen" nézni, ekkor rajzolódik ki a 3 dimenziós kép, amikor távolralátásra(!) beállt szempárral látod kirajzolódni a képet

    2. és van a kancsalítás, amikor rövidlátásra beállt szemmel nézed. ez a nem jó nézés, ilyenkor pont fordított hatást észlelsz, nem kidomborodva, hanem bemélyedve látod a képet








    Ezek helyes nézésekor minden egymás mellett levő 2 pont alkot 1 pontot, ami a pontok egymástól való távolságának felénél áll össze a szemünkben. (agyunkban)






    ez a kép ugyanazt mutatja, mint a felette lévő, de az ezen a képen ábrázoltnál is sokkal sokkal sűrűbb "hálózatot" képzelj el. Tehát az összes ismétlődés a képen, az összes 2 pixelpár amik ugyanott ismétlődnek 1 közös pixellé válnak a szemedben :)
  • blackgamer
    #80
    moderátori döntésekkel én sem vagyok kibékülve sokszor :)

    amire én gondoltam az "anaglyph" néven szokott futni külföldi lapokon, találtam is csomót, de készíteni is szeretnék
  • hosszupuska
    #79
    a topicnyitó banbulós képek nevet adott neki, ala én :) és később írta át egyik moderátor sztereogram-ra... azóta se tudok egyet se kihozni, de mondjuk szemész már mondta, hogy van egy kis szemtengelyferdülésem...ami elvileg nem kancsalság..de ki tudja :D

  • Aquir
    #78
    Nézd csak ezt, a wikipedia szerint akkor mindkettő stereogram, csak a különböző típusai akkor. A bambulós képek az Autosztereogramok
  • Aquir
    #77
    nem mégis a bambulós a szetereogram? ->Stereogram + Sztereogram
  • blackgamer
    #76
    de a "bámuld a kusza képet órákig és majd meglátsz benne valamit" nem sztereogram
    a #73 a sztereogram
    szerintem itt a topicnyitó fogalmi zavarban volt és csak adott egy nevet a topicnak
  • Zoli007
    #75
    Elméletileg
  • Aquir
    #74
    csinálj belőle másik fajta sztereogramos képet, akkor szabad szemmel megmondom
  • blackgamer
    #73
    nincs sajnos kéznél 3D szemüveg, megmondanátok légyszives hogy ez a két kép elég 3D-s? videóklipből készítette az illető



  • Aquir
    #72
    ügyes vagy
  • REALista
    #71
    AMSE
  • REALista
    #70
    AMSE
  • Aquir
    #69
    nalátod :P
  • gPROject
    #68
    még jó :D
  • Aquir
    #67
    nem, itt a minta az elsődleges, olyan szintű vakság ugysincs ami a feketét fehérnek látja, árnyalatok akkor is különböznek :)
  • gPROject
    #66
    hát azért nem, mert szerintem ezekben pont az a lényeg, hogy megkülönböztesd a különböző színeket
  • Aquir
    #65
    ne aggódj, ugyanis akármilyen színvakság itt tökmindegy :)
  • gPROject
    #64
    uhh, ez nekem nagyon nem megy :(
    úgy látszik kicsit színvak vagyok :)
  • Esrohnoil
    #63
    Elhiszem, de nekem homok ment a szemembe ahogy néztem.
  • Aquir
    #62
    te lüke a neve van rajta :)
  • LSL
    #61
    Itt van pár, több is van csak kellett a hely
  • Esrohnoil
    #60
    tégla, ágy, v. szelet csoki...
  • hen-tes
    #59
    szörnyű ez a textúra :D
  • Loál János #58
    ¦D
  • DayWalker
    #57
    hehe :D
  • Amse
    #56
    Na ezen mi van?
  • hen-tes
    #55
    ahoz elösszöris a sztereogram kép készítést kéne elsajátítani :)
  • Easy Rider
    #54
    én kurvára nem látok semmit egyikbe sem
  • Aquir
    #53
    meglehet sztem, hiszen csak ilyen képek váltanák egymást, amin akármi lehet a tárgy
  • Amse
    #52
    Ilyen képeket nem lehet megcsinálni mozgóba?Pl 1 kocka ami forog.
  • CéZé
    #51
    igen van bent az is
  • Aquir
    #50
    26mega? miez? rakás kép? :)
  • CéZé
    #49
    Ez is valami hasonlo
  • hen-tes
    #48
    jóak
  • hen-tes
    #47
    ááá
    követ a cici :DD