327
Frank Miller sajátos hangulatú krimije
  • rolcsita
    #207
    Sziasztok!
    Akit érdekel: a The Hard Goodbye eredeti képregény-változata (ez a marv-os, Mickey Rourke-os rész) magyarul elérhető a C4A képregény oldalról, innen.
    Regisztrálnod kell magad az eléréshez, de ezért érdemes.
  • Iori
    #206
    hát minden dolgot nem vihetnek fel a nagy vászonra :)
  • TheBerzerker
    #205
    talan annyi hogy a hard goodbye kicsit durvabb volt a kepregenyben mint a filmben.egy egesz picit laziottak azert rajta ami persze nem baj.

    bar n hozza vagyok szokva az ilyesmihez mivel rengeteg horrort nezek:)
  • Adrian Graves
    #204
    Köszönöm szépen az információkat, azt hiszem, hasznomra fognak válni.
  • winnie
    #203
    Egy kérdés: Az, hogy egy közeli barátom birtokolja a képregény amerikai számait, az nagyon jó... de hol lehet ezekhez hozzájutni?

    ahogy lejjebb is volt ról aszó. vagy megrendeled neten, eredetiben, vagy letöltöd és monitoron nézed, vagy elmész a hazai képregény-boltba, a trillian-ba és ott veszed meg (vagy behozatod), vagy pedig megveszed a Fekete-Fehér magyar nyelvű képregény antológia első két számát, amiben ugyancsak vannak sin city képregények, sok més mellett is.
  • Adrian Graves
    #202
    No, a gagyi akciófilm... nos, szóüval azon említett ismerősöm szerint Vin Diesel nagy színész, és a Mindenen túl (vagy valami ilyesmi) jó film. Egyszer leültetett, hogy nézzem meg. Cca 15 perc után már csak röhögtem... De ha egyszer ezt szereti... Van ilyen.
  • Iori
    #201
    meglehet őket venni neten keresztül (ebay,amazon stb.) de leis lehet őket tölteni p2p forrásokból (pl: torrent)

    Igen többször megkell nézni nekem is, kiderült hogy RR meg QT is látható volt egy rövid ideig a filmben! Meg volt egy két érdekesség a filmben, amit megkell figyelni. A vágatlan verziót várom nagyon.

    Hogy gagyi akciófilm? Akkor mi a jó? Az utóbbi évek akciófilm kollekciója igen gyér volt szvsz, az egyetlen ami megfogott az a Bad Boys 2 volt. Egyébként a Sin City meg nem is igazán akciófilm hanem krimi, de én művészfilmnek is nevezném. Kultfilm ez. No comment. No.1!
  • Adrian Graves
    #200
    És még szerencse, hogy a film egy bizonyos rétegnek való, mert így legalább mi is jutunk valamihez, az elmúlt évek termésében mindössze egy-egy csepp volt, melyet tényleg lehetett élvezni. Azok közül is ez talán a legkiválóbb. Érdemes többször is megnézni, mert kicsit velős alkotás, s mint ilyen, kicsit tömény is, egészen új, apró részletekre lehet bukkanni.
    Egy kérdés: Az, hogy egy közeli barátom birtokolja a képregény amerikai számait, az nagyon jó... de hol lehet ezekhez hozzájutni? Világéletemben elkerültem a képregényeket, de kivétel erősíti a szabályt :)
  • Adrian Graves
    #199
    Akik nem ismereik a képregényt (én sem ismertem, de mielőtt megnéztem a filmet, belepillantottam), azoknak amúgy is mindegy lett volna. Egy ismerősöm (hangsúlyozom, ismerősöm) elment rá, mert látta a stáb kiírását, aztán úgy jött kia moziból, hogy ilyen unalmas akciófilmet még nem látott. Felvilágosítottam.
  • Iori
    #198
    nem, Marv azt mondta hogy San Diegoba vigye (de a filmben biztos nem ez volt)
  • Iori
    #197
    Most jöttem haza a Művész moziból, és szavakat nem találok. Hihetetlen volt ez a film, 1-1ig visszaadta a képregény világát, atmoszféráját sőt egyes részek (főleg a poénok) még jobban ütőttek a filmben! Asszem elérkeztünk a képregényadaptációk egy új időszakához. Kockáról kockára követte a képregényt, ennyire részletes és precíz munkát még nem láttam.

    A stábválogatás is hihetetlen volt, a szereplők alakítása fantasztikus (főleg Mickey Rourke és Benicio Del Toro) de a többiek is nagyszerűek voltak (Becky, Miho, Nancy, Hartigan, Kevin stb...)

    A vágáson lehetett volna szvsz picit variálni (összevissza dobni a sztorikat) talán úgy még pörgősebb lett volna. De talán ez zűrt kavart volna azokban a nézőkben akik nem olvasták a képregényt, meg a sztorik között nem volt semmi kapcsolat. De mindenesetre kiváncsi lettem volna milyen lenne ha összevissza jöttek volna a jelenetek.

    Egyértelmű hogy az idei év legjobb alkotása, nálam no.1 a film és nem csak Jessica Alba miatt :D

    (alig vágom már a vágatlan, rendezői változatot (volt 1-2 jelenet ami ki volt vágva)

    SPOILER!!!!!!

    Marv mikor elviszi Wendyt Nancyhez, azt mondta Nancy hogy elviszi a vmilyen helyre (eddig ua mint a képregény is, de aztán nekem úgy rémlik mintha Marv azt mondta volna hogy vigye Portlandbe a csajt, de ez a filmben már nem volt benne) Vkinek ez feltűnt? vagy halluzok? :D

  • mesor
    #196
    Én mondjuk nem 2 napja láttam! :P
    De szerintem akkor sem fogják sokan látogatni a topicot. Ez a film egy bizonyos rétegnek szól. Nem lesz tömegtermék!
  • winnie
    #195
    Pl. a Rettegés Fokához is több hozzászólás ment pedig egy nagy rakás szar az a műsor a Sin City meg már 1hónapja látható.

    1. a sin city-t csak 2 napja mutatták be a hazai mozikban
    2. a sin city-t a moziban megnézi úgy 70-90ezer ember - egy főműsoridős tévéműsort majdnem 20-szor ennyien látnak. logikus, hogy melyikről beszélnek többet.
  • hen-tes
    #194
    durvás film
    majd még megnézem egy párszor :D
  • Iori
    #193
    igazad van, messze az idei év legjobb filmje, sokkal többet kéne róla beszélni. Én még nem láttam, ma megyek a művészbe feliratosan megnézni. Már alig várom, a trailert tegnap vagy 10x megnéztem :D meg sikerült a képregényt is befejezni. A DVDt is nagyon várom már (augusztus közepén jön)
  • CalebJoe
    #192
    Nem értem, hogy miért csak ilyen kevés hozzászolás van itt pedig ez egy istenfilm többet érdemelne mint néhány szar film, tv topik.
    Pl. a Rettegés Fokához is több hozzászólás ment pedig egy nagy rakás szar az a műsor a Sin City meg már 1hónapja látható.
  • mesor
    #191
    Tényleg ez a Dwight valami sorozatgyilkos volt ha jól emlékszem nem? Csak ebben a részben valami új arca volt már (biztos plasztikai műtét miatt vagy nem).
  • flashX
    #190
    Nekem meg Shellie. Félelmetesen jó hangja van! imádom!
  • Iori
    #189
    számomra nem kérdés Nancy!!! :) najó csak Jessica Alba miatt...

    egyébként a képregény alapján nekem Dwight tetszik
  • STREEX
    #188
    Nekem viszont Miho..
  • mesor
    #187
    Ja nekem is Marv jött be a legjobban a karakterek közül!
  • BlackWolf
    #186
    nekem marv karaktere jott be nagyon durva mit lealakit wood se rottontotta el a szerepet mondjuk nincs is tul hosszu neki a filmben :) alba meg tenyleg a tokeletes no :) mondjuk a goldie nevu no se nez ki benne rosszul
  • Iori
    #185
    Index kritika

    "túlhajtottan agresszív"

    :DDD, azt üzenem ennek az embernek hogy menjen Tom és Jerryt nézni...tündérmese ilyen szempontból a Sin City az Ichihez. Persze az Indexesek hozták a szokásos formájukat. Még1x csak gratulálni tudok ehhez.
  • mesor
    #184
    Ismerem a történetet!
    De az egyáltalán nem biztos hogy G-man = Gordon!
  • vg
    #183
    Ha ismernéd rendesen a Half Life történetét tudnád, hogy G-man valójában Gorgon... (Többek közt azért is G-man).
  • mesor
    #182
    Akkor gondolom ez a bérgyilkos majd a további részekbe játszik főszerepet. Kicsit olyan volt a karakter mint a Half-Lifeba a G-man.
    Jessica Alba tényleg egy istennő!
  • BlackWolf
    #181
    bar jessica alba kicsit tobbet is szerepelhetett volna benne :)
  • BlackWolf
    #180
    megneztem tegnap a filmet nekem nagyon bejott szerintem mondjuk eleg durva
  • Iori
    #179
    akkor oda megyek
  • Inquisitor
    #178
    Ne reménykedj, az egyetlen feliratos kópia a Művész (!!!) moziban lesz.
  • vg
    #177
    Egy bérgyilkos....
  • mesor
    #176
    Bocsi lehet hogy volt már róla szó de nem akarok visszaolvasni.
    Az elején meg a végén a csávó akit a Josh Hartnett játszott az kicsoda?
  • I.C.ram
    #175
    Hogy ne lett volna. Mindhárom történet közt volt kapocs, max nem figyeltél eléggé :)
  • Iori
    #174
    124perces
  • CalebJoe
    #173
    Nekem 1óra 57perc a liftben fejeződik be.
  • BlackWolf
    #172
    miylen hosszu a film? mert nekem 1ora 42 perc van meg es az a vege hogy a csaj vezeti a verdat valami tortenik meg utana?
  • AMD Norbee
    #171
    Már 3 hete láttam a filmet ugyhogy ezt se nézzük meg moziba
  • flashX
    #170
    :P az egész albumuk megvan
  • Iori
    #169
    sikerült egy kicsit lehiggadnom...
    The Servant - Cells (INSTRUMENTAL) a trailer zenéje szöveg nélkül
  • Iori
    #168
    a duna plazaba se adják feliratosan :((((