102
  • BiroAndras
    #60
    Ilyenkor derül ki, hogy ki az aki ért is az informatikához, és ki az a ki csak pofázni tud. :)
    Az első balster leírtásához nem kellett semmi program. A Task manager szépen kiírta, hogy egy msblast.exe (ha jól emléxem) fut a gépen. Ezt kell csak lelőni, majd rákeresni a fájlra a system32-ben és a registry-ben és törölni mindent. kb. 5 perc.
    Aki meg ezután sem tette fel a megfelelő frissítést, az nem láma, de hülye is.

    Egyébként egy hasznos trükk az RPC hibá(ka)t használó vírusok ellen: Az a bizonyos 1 perces visszaszámlálás leállítható. A parancssorba be kell írni, hogy "shutdown -a". Ezután már nem áll le a gép, és kényelmesen le lehet írtani az aktuális "vendéget".
  • galocza
    #59
    hm tán ne pont a "taxissztrájkot" emlegessük példának. nem sztrájk volt hanem politikai merénylet, kihasználva a kormányfő és jómagam távollétét (én éppen a herri batasuna győzelmét segítettem baszkföldön 8). később is volt áremelés, mégsem bénították meg az országot (aminek köszönhetően apám földutakon át közlekedett prágából érkezve haldokló nagyanyámhoz).
    bár mégiscsak jó példa: ott is, ha másokat nem, a felelősöket be kellett volna varrni pár évecskére - csak azoknak gondolom mentelmi joguk volt...
  • Yurij
    #58
    Hülye impotens köcsög gyerek.Megerdemelné hogy eltörjék a ujjait ennek a fostartály zsirpacninak.De a összes ilyen buzi gyereket adig ütném amig mozog.Nekem ne magyarázák meg hogy nincs jobb dolga mint hogy ilyen aljas programokat csinálni.
    Megérdemelné a börtönt ez a féreg is legalább elgondolkozna a dagadt fejével hogy megérte e.
    De az a baj hogy amig ilyen ombudsman lelkü buzi ügyvédek vannak addig nem lesz ennek se vissza riaszto hatása.
    El kellet volna tiltani minden számitogéptöl + adtam volna neki min 10 évet hadd szokja a dagadt feje.Minden ilyen virus irot ugy meg buntetnék hogy 2x megondolná mindegyik unatkozo gátlásos kis faszkalap hogy belle fogjon e a megirásába.
  • Ahhoj
    #57
    és ha őt uránybányába küldenéd, akkor azzal mit tennél, aki ellopja a kocsidból a rádiót? és aki ak ocsidat?
  • formatuq
    #56
    18 honap jogos, de en nem bortonbe kuldenem, hanem uranbanyaba. A tobbi a lelken szarad.
  • fonak
    #55
    Csak az ilyen életképtelen faszkalapok nélkül te sem írkálnál ide... (mármint nem a vírusírók, hanem a "sok monitorarcú pöcs" nélkül, ahogy te nevezed őket)
  • Ahhoj
    #54
    amikor elovlastam a cikket, és még most is azon a véleményem vagoyk, hogy a börtön sok, elég lett volna sokkal kevesebb is, vagy egyáltalán semmi, viszont közmunkából igen nagyon sokat kellett volna kapnia szerintem
    meg az eltiltás is jó egy időre!
  • Ahhoj
    #53
    Kevin Mitnick for president!!! :DD (btw origo-n volt vele beszélgetés :) )
  • FTeR
    #52
    így a hallottakból a gyerek nem egy nagy programozó és ráadásúl még hülye is mert a saját nickét adta meg a fájl névnek... nem fogják őt sehová felvenni

    egyébként USÁban vannak eltiltós büntetések, pl 3 évig nem nyúlhat PChez. Sztem az is elég lett volna...
  • Yfel
    #51
    Kozmunkara kellett volna itelni es nem bortonre.

    Aki meg olyan hulye a gepekhez, hogy a huszonotodik virus utan is elinditja a csatolt fileokat / honapokkal kesobb sem rak fel javitocsomagokat az megerdemli, hogy megboritsak a gepet.

    Y
  • mEkLaU
    #50
    Mikor kijön a börtönböl, akkor meg szokásos történet lesz. Ugy megszedi magát miután egy cég leszerzödteti h azt se tudja majd hova lapátolja a pénzt. Igy szokott ez lenni.
    Ui:Persze a cégek nem viruskészitésre fogja alkalmazni hanem védelmi rendszer kiépitésére, meg ilyenek
  • tomsolo
    #49
    xbox ps2 stb..:)
  • mireez
    #48
    és, te is középkori vagy?
    :DDD
  • bitubo
    #47
    én azé sajnálom ezt a gyereket egy kicsit
  • Yossarian
    #46
    nemtom, hogy sok vagy kevés, de az biztos, hogy ha a középkorban valaki szándékosan kárt okozott másoknak, akkor gondolkodás nélkül agyonverték...
  • mireez
    #45
    nem vagy tisztában a dolgokkal...

    "...ugyanaz a hiba felmerülhet két különböző Win-ben, nem?" -> de, igaz, DE EZ NEM az az eset.
  • _Atti_
    #44
    " és - ami még rosszabb - megringathatják a technológiába vetett hitet
    "

    pf..lOl..örülniük kéne
  • rolika
    #43
    "Mivé válik majd a srác a másfél év alatt?"
    ez a kulcsmondat, amiért nem kéne elzárni...
  • pemga
    #42
    Nemtom, csak a port ismerős volt, mivelhogy ugyanaz. Nem tudom, hogy kijavították-e azt a hibát azóta, szerintem minden további nélkül ugyanaz a hiba felmerülhet két különböző Win-ben, nem? Mindenesetre ugyanarra a service-re kattan rá a mind a kettő.
  • FTeR
    #41
    tipikus példát statuálunk eset...

    kb mint a viszkis dolog, a móri csókák együttvéve nem kapnak annyit mint ő. (btw, dzsoni dep fogja alakítani :D)
  • mireez
    #40
    "W32.Blaster.B.Worm is a variant of W32.Blaster.Worm that exploits the DCOM RPC vulnerability (described in Microsoft Security Bulletin MS03-026), using TCP port 135. The worm targets only Windows 2000 and Windows XP machines. While Windows NT and Windows 2003 Server machines are vulnerable to the aforementioned exploit if it is not properly patched, the worm is not coded to replicate to those systems.

    This worm attempts to download the penis32.exe file to the %WinDir%\System32 folder, and then execute it. This worm does not have any mass-mailing functionality."

    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.blaster.b.worm.html
  • mireez
    #39
    mi bajod van? jól vagy? ennek semmi köze Win9x hez.
  • pemga
    #38
    izé packetsize :D
  • pemga
    #37
    A 135-ös port nem a PingOfDeath célpontja volt? (negatív pocketsize, Win95 alatt). Szóval a hiba nem mai darab.
  • mireez
    #36
    mi ebben a tehetség? az hogy egy már eleve létező programot kicsit módosított?????

    eleve az eredeti programhoz se kellett nagy tehetség, hiszen, csak az RPC bugot használta ki...
  • mireez
    #35
    én is szarok a vírusokra, nekem XP van és értek hozzá.
  • mireez
    #34
    1: DoS
    2: RPC hibát használt ki. Nem levél csatolmány terjeszkedett.
  • mireez
    #33
    "nekem anno 800Mp3-m törlődött le, windows gyalulás miatt..." te akkor nagy lámer vagy. csak tudnám mit pofáznak emnerek olyan dolgokhoz, amihez NEM ÉRTENEK!
  • pemga
    #32
    Hmm, pontosan azt csináljátok amit az a Sophos-os tanácsadó mondott, az összes vírusok által frusztrációt erre a kiscsókára zúdítjátok. Holott, amit ő csinált azt max a nagy taxissztrájkhoz lehet hasonlítani. (Kb. ilyet tud egy DOS attak csinálni). A taxissztrájk nem volt büntethető cselekmény (ellentétben amit a Levegő nemtommi csoport csinált az Erzsébet-hídon, de tuti ők nem kaptak másfél évet :))

    Neki esze ágában nem volt gépeket törni (ha egyáltalán tudja hogy kell, ez a cucc nem is csinált ilyet), ez egy script junkie, egy meglevő vírusba pakolt bele max 3 sort (kb. megváltoztatta a támadás dátumát). Az eredeti vírus _sokkal_ jobban elterjedt, mint az ő változata (kb. milliós tétel Vs. párezer). Emlékeim szerint a Sasser-es hullám durvább volt, ott tényleg tehetlenül várták a gépek, hogy a céges rendszergazda sziveskedjen feltenni a frissítést, mert emberi interakció nélkül terjedt.

    Ha pedig valaki úgy írtja vírust, hogy a teljes partit leüti és utána mondja, hogy eltűntek a file-jai... Hááát :).
  • mireez
    #31
    amikor ez a vírus kijött, már HÓNAPOKKAL ezelőtt kint volt az RPC patch...
  • mireez
    #30
    hihi, sok lama hogy pampog már:D

    én is sajnálom ezt a csávót. már csak azért is, mert ő csak módosította az eredeti Blastert... az ő módosított szara alig fertőzött meg 50ezer gépet, míg az első IGAZI blaster többszázezret!!!!

    tehát "tényleg nem ő rajta kellene leverni a 2.vh, wtc stb"... (#1)
  • juhand
    #29
    #26
    "Én a szg-s bűncselekmények nagy részét a PTK ba tenném és csak a nagyon sújos 100%ig szándékos és direkt károkozást büntetném a BTK szerint."
    Így lenne korrekt.
  • acdc
    #28
    Nem a takarítókra gondoltam!

    amúgy mielőtt valaki elbízná magát:

    http://www.firewallleaktester.com/tests.htm
  • TheZsenyka
    #27
    Kevés.
  • FTeR
    #26
    attól, h a pentagonba dolgozik még nem kell értenie a géphez...

    Természetesen büntetni kell a kártevő szándékkal író programozókat, de azért a büntetés legyen már arányban. Ha kimegyek az utcára és az első szembejövőt lelövöm lehet kevesebbet kapok mint ez a szerencsétlen.
    Én a szg-s bűncselekmények nagy részét a PTK ba tenném és csak a nagyon sújos 100%ig szándékos és direkt károkozást büntetném a BTK szerint.
  • juhand
    #25
    A számítógép vírus és az írói sem jók, de hozzá tartozik a szoftver evolúcióhoz. Ez olyan mint az oltás, meg a bárányhimlő. Ha egy kölyköt steril körülmények között nevelnek 10 éves korái, utána az első nátha elviszi. Azt mondom fél év közmunka élég az ilyennek és nem kell börtön.
  • acdc
    #24
    Mint emlitettem nem volt gondom nem csak ezzel semilyennel.
    Mert még nem voltam céltábla.

    "Aki szamitogepet hasznal az tanulja meg hasznalni"

    Pentagonba "bemennek" msn lebénitják x napra webszervereket nem egyet feltörtek akkor ezek szerint az itt dolgozok mind pancserok te meg profi vagy gratula le a kalappal!
  • Yv@n
    #23
    Megint megjegyezném, hogy "azok a bizonyo$ szoftverfejlesztők" már hónapok óta a nép rendelkezésére bocsátották a hiba javátását, lehet nem kéne mindíg őket okolni, és igenis ha a user elé kerül a gomb és megnyomja az az ő hibája. Ha nem tudja mi az miért nyomkodja? Nem kell érteni hozzá, de ha kimegyek mondjuk az oroszokhoz, és találok egy ház falán egy kurvanagy gombot, ami köré ciril betükkel oda van vésve valami hablaty, akkor nem kezdem el kiváncsian nyomkodni.
  • drigloi
    #22
    tigeroo: azért a win gyalulás miatti adatvesztés elkerülhető kis körültekintéssel (pl másik gépbe rakod a vinyót, vagy eleve külön partíción tartod az adataid, esetleg előhúzol egy Linux live cd-t.

    Valóban kell a büntetés, de szerintem börtönt nem érdemel. Pénzbírság vagy több közmunka miért nem lett volna jó? De tényleg, ez egy tehetséges srác, csak rossz irányba mozdult és most lehet tönkrevágták az életét.

    Az, hogy ártani tudott 50000+x milla gépnek, nem a userek hibája, sokkal inkább bizonyo$ szoftverfejlesztőknek róható fel, akik programfejlesztés helyett jogászokkal próbálják meg biztonságosabbá tenni rendszerüket.

    Az nem user error, hogyha elékerül egy gomb, azt megnyomja. Ne kerüljön elé ilyen gomb!

    Manapság a számítástechnika olyan elterjed, hogy egyszerűen nem várható el mindenkitől, hogy értsen hozzá. Olyanra kell tervezni a rendszert, hogy user 1.0 biztosak legyen - egy alap user ne tudja már tönkrevágni az OS-t, főleg szimpla egérkattintással ne.
  • haxoror
    #21
    Ja, és ennyi erővel a BTK-ból ki lehetne venni a csalást mint bűncselekményt hiszen az áldozat hülyesége is közre játszik benne, a törvényeket többek között azért hozzák hogy az erősebb/okosabb ne tudja károsítani a gyengébbet, érdekes hogy a normális emberek nem azzal szaroznak a szabadidejükben hogy hogyan lehetne kiszúrni a többiekkel...
    :/