16
  • Janek81
    #16
    Gondolom arra alapoznak, hogy vannak már 200-400 sőt 500 gigás vinyók is, lesz helye a vindóznak, tele lehet rakni bármivel. :)

    Jah, és asszem ez egyenlőre csak egy fórum, nem hejesírásóra. :P
  • Ahhoj
    #15
    Ha vírusírtót akarnak kiadni, tegyék. Csak ne legyen integrált része a rendszernek, de mindenesetre maradéktalanul eltávolítható legyen :)
    (válasz gomb oka meg az, hogy egyelőre plz, nem egyenlőre )
  • Janek81
    #14
    Nem sokkal gondolod másképp, csak nem vetted számításba azt a tényt, hogy ez a MS antispy teljesen ingyenes és korlátozásoktól mentes. Szal ebben a kivételes esetben nem pusztán haszonszerzés céljából lobogtatják a MS logot. Bár azt egyenlőre nem tudni, hogy a későbbi, már nem béta stádiumban lévő verzió is ingyenes lesz, vagy sem.
  • pemga
    #13
    Sehol nem mondtam, h. rossz lenne, vagy bármiféle értékítéletet sugároztam volna. Én azt mondtam, hogy márcsupáncsak a logó miatt megváltozik az emberek hozzáállása, és ezt észre kéne venni. Ugyanis így csomó mindenre feleslegesen adsz ki pénzt (hiszen ugyanazt kapnád, legfeljebb más csomagolásban.) Mondjuk én erőteljesen anti-reklámos vagyok, lehet ezért is keresem a jó minőségű, de nem a top-márkák közül a nekem megfelelőt. (Sőt, odáig is elmegyek, hogy néha gyanúval szemlélem azt a terméket, amit _nagyon_ reklámoznak, mert hát mi okuk lehet arra, hogy kiemelkedően sokat reklámozzanak, anélkül nem tudnák eladni? Nomeg, ne nekem kelljen már kifizetni azt a sok spam-et. De tudom, hogy én nem vagyok normális :) Csak nem kötelező egyféleképpen gondolkozni.). Kicsit off mentem, bocs.
  • Janek81
    #12
    Igazad van, sry. Olyat olvastam ki a soraid közül, amit - még ha szándékosan is, de - nem írtál bele.
    Viszont én azt sem tartom katasztrófának, hogy az MS logo a vásárlásra vagy használatra buzdítja a felhasználók egy részét. Én használom ezt a béta antispyt, amióta elérhető, és eddigi tapasztalatom, hogy rendben van a dolog, kárt nem okoz, ha kicsit is ért hozzá az ember, és emellett megfelelően ellátja a feladatát. No de ez off (mert ugye itt most a vírusírtó lenne a téma), csak annyit akarok mondani, hogy nem feltétlenül rossz az, amit MS csinál, és hogy kihasználja a nevét egyes alkalmazások népszerűsítésére.
  • FTeR
    #11
    azért van mert az M$ logóhoz társúl egy minőség ellenőrzés. Ha nem lenne megfelelő nem adnák ki.
    Ez a különbség egy noName meg egy "márkás" cucc között. Senki nem modja, h a noName rossz v. rosszabb mint a másik, de mégis jobban megbízol a másikban.
  • Dzsini
    #10
    ugye most se Windows alól vagy?
  • smv
    #9
    Hát nem tudom, lehet, hogy már beidegződés, de nem lepne meg, ha vírusírtás közbe:

    [Fataly Error] Error code: 2173619872368721 - Ismeretlen az / virus az ismeretlen helyen!
    [Fataly Error] Error code: 2731638123786123 -Rendszerösszeomlás
    [Fataly Error] Error code: 6372112332323232 - Az ismeretlen verziójú ismeretlen operációs rendszer az ismeretlen merevlemezen az ismeretlen hiba miatt not running 237278bdshbdh1273.

    Erre jön majd a
    formac c:\

    Előítélet azért nálam is megvan, de valahogy nem szivesen raknám fel M$ "bugmentességét", hatékonyságát, gyorsaságát, erőforrásbarátságát ismerve a vírusírtójukat...
  • pemga
    #8
    Félreértesz, a minőségről én semmit nem írtam (kínosan ügyeltem erre :)). Mindössze azt mondtam, hogy már meglevő programo(ka)t matricáznak át, és mindössze azáltal, hogy immár MS-nek hívják, sokkal nagyobb iránta az érdeklődés, esetleg a kereslet. Ez maga a név hatalma. (Ha megfigyeled, akkor jópár játék kerül piacra MS nevén, és abban ténylegesen zéró fejlesztésük van, külsős csapatok csinálják, csak így könnyebb eladni.)
  • Dzsini
    #7
    hát igen, a média és az olvasásképtelenség ereje.
    MS vírusirtó NINCS. van egy féregeltávolító (amit ez az sg cikk reklámprogram eltávolítónak nevez, a régebbi cikk vírusirtónak - mindkettő alapvetően hülyeség)
    azt pedig, hogy beépített vírusirtó lesz a Longhornban kb 2 hónapja vetették fel először a wired-ék, azóta nagyjából az összes fórumon cáfolták, és most az SG-n megjelenik róla egy cikkecske.

    gratulálok.
  • Janek81
    #6
    Azért ez nincs így feltétlenül. Én pl azt gondolom, hogy MS saját oprendszerére valszeg minden más hasonló alkalmazásnál kompatibilisebb cuccot tudna elvileg összedobni, mert csak nekik van meg a teljes forrás és ők tudják a lehető legjobban, hogy mi hogyan működik és hol van. Ismerik a hibákat, réseket és erre tudnak építeni, nem úgy, min a többség, aki csak a neten keringő szemetet ismerik, magát a vindózt alig, de legalábbis biztosan nem olyan mélységekig. Tény, hogy a nemrég kiadott (béta) spy ölőben jelenleg annyi a részük, hogy telerakták MS logoval, de szvsz attól még nem lesz semivel sem rosszabb, ha MS fejleszti tovább, sőt még lehet ennél job is, ha a fent leírtakat belevesszük. Ezzel a vírusírtóval is pont ez a helyzet. Én csak a havi két frissítés miatt féltem, mert ez szvsz kevéske egy vírusölőnek. Bár nyílván kritikusabb vírusokhoz soron kívüli frissítést is kiadnak majd.
  • fapapi
    #5
    Microsoft AntiSpyware v1.0B

    Ha erdekel szedd le.
  • fapapi
    #4
    Hat en mar toltottem le M$ virusirtot olyan faszan virusnak vette és letorolte jopar rendszerfilem. Ez valahol megjelent az sg is hogy szar az egesz.
    Lehet próbalni tesztelni de maradok a nortonnal.
    De a legjobb virusvedelem nem rendszergazda felhasznalo kent vagy hanem sima felhasznalot csinalsz a gepre és korlatozod nem telepithet ez a felhasznalo semmit nem lesz sok gond ha igy netezel több eve netezem igy es munkahelyemen sem hasznalok virusirtot de problema nyista.
    Lehet hogy en vagyok bekepzelt de igazabol egy virus a Lama felhasznaloknak okoz hudenagy problemat.
  • pemga
    #3
    A logó hatalma :). Kissé túlzásnak tartom, azt a mondatot, hogy az MS "kifejlesztett", ugyanis kb egy hónappal előtte vette meg az illető cégeket, tehát max a telepítőt cserélte ki rajta. Viszont sokan úgy állnak hozzá, hogy MS, biztos jó, vegyük/használjuk azt. Na, ez a logó hatalma :).

    Gyanítom ez a virusirtó is hasonló lesz, ha jól emlékszem novemberben vett ilyen céget :).
  • Keldor
    #2
    hát azért a kémprogram elleni szoftverük se lett rossz

    lehet, hogy ez is jó lessz bár én maradok a Norton AntiVirus2005-nél
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Szegények, nem tanulnak több millió $-os hibákból...

    ===============================
    .:i2k:. from meló