6731
  • vezérszuszu
    #6411
    Marcalvárosi aluljáró illetve az árkád az hol található?
    Pontos cím esetleg, vagy hogy találok oda?
    Fehérvárról megyek Győrbe dolgokat intézni és hamár ott vagyok....
    Köszi!
  • Lompi73
    #6410
    ha használtat keresel a marcalvárosi aluljárót nézd!
  • Jhon Balu
    #6409
    marcalvárosi aluljáró
  • Győri Devi
    #6408
    bár én mindig rendelni szoktam mert az 576 meg a saturn csak lehúzza az embereket
  • Győri Devi
    #6407
    árkád
  • vezérszuszu
    #6406
    Sziasztok!
    Győrben, környékén hol van videojáték üzlet PS3 - PSP miatt?
    Köszi!
  • Roger6
    #6405
    Köszöntem a válaszokat!
  • Lompi73
    #6404
    én csak hallottam, hogy ők jók!
    A KIRÁLY U. 5. (udvarban)
  • Jhon Balu
    #6403
    barossút végén
  • Roger6
    #6402
    Tudtok ajánlani minőségi tetoválószalont Győrben? De ne olyat, hogy haveromnál az emeleten mert ő igen szép meg jó, meg hasonlókat. Rendes szalont. Köszöntem.
  • Lompi73
    #6401
    Hát, ha van akinek tetszik?
    AZ a : "ROCK IT!"

    Felirat nem odaillő.
  • hitman090
    #6400
    Sziasztok!

    Érdemes megnézni:)!
  • Szega87
    #6399
    Pizzabagoly a legjobb!
  • Aquir
    #6398
    x.-edik elgondolás
  • Lompi73
    #6397
    Geszti pizza
  • Jaffa 2843
    #6396
    én néhány napja etten egy nagyon finom pizzát (igaz ménfőcsanakon) de nagoyn izlett. nemtom ki ismerös csanakon.. ott van valami park mellett :D meg azt hiszem buszmegálló is van a környéken XD
  • CamelX
    #6395
    Nagyon áll a topic, gondoltam hozok fel 1 témát. Előbb nézegettem a pizza topicot, akár átdobhatnánk ide is, hogy ki melyiket preferálja itt Győrben. Remélem minél kevesebben ragadtatok le Don Pepénél, mert nagy pizza fan-ként nálam alap hogy az 1 éve itt töltött időm alatt kipróbáltam majdnem az összes létezőt :D
    Tehát a TOP3:

    -Pizzabagoly
    -Ernesto
    -Bronx

    várom a tijjetekééét is :P
  • Aquir
    #6394
    ZENE

    egy a lényeg :)
  • Lompi73
    #6393
    OK.
    de most gitár v zongora???
    vagy mindkettő?
  • Aquir
    #6392
    hja, de nem lett :p :) ennyi erővel még az is lehet hogy tovább csinálom, az is lehet hogy nem :)
  • Lompi73
    #6391
    vártam a végén valami pörgést, frappáns befejezést
  • Aquir
    #6390
    csak szórakoztam, nem lett hosszú :)
  • Lompi73
    #6389
    jó-jó, de a vége kicsit lapos
    vártam még pörgeted felfelé
  • Aquir
    #6388
    vélemény?
  • Aquir
    #6387
    engem a tudatos álmodás érdekel mivel többször átéltem :)
  • htr93
    #6386
    nekem is van álmos könyvem, de sztem tele van hülyeséggel. te hiszel benne?
  • Aquir
    #6385
    hú most kaptam egy könyvet szüleimtől, gondolom mert egyszer kétszer meséltem nekik a tudatos álmodásaimról :)

    Robert Moss: Tudatos álmodás

    még nem olvastam mik vannak benne, a hátoldal:

    "Az álmok emlékeztetnek arra, kik vagyunk és mivé válhatunk. Az álmodás során a lélek emlékezik, és visszatér kiindulásának forrásához. Az álom az ember kincse, ennél fogva az egyetlen szaktekintély a saját álmai ügyében maga az álmodó. A könyv azért született, hogy segítsen aktív álmodóvá válnunk, majd egyre több bölcsességet meríteni e forrásból, és a tudást áthozni életünk ébren töltött részébe. Ezzel gyógyítjuk és erősítjük életünket. Megtanuljuk, hogyan lehet feldolgozni és a hétköznapi életben felhasználni az álmainkat. Robert Moss könyve különleges élmény, nem hasonlítható az eddigi álmoskönyvek szellemi rendszeréhez. Nem akarja a saját álomértelmezéseit ránk erőltetni, éppen ellenkezőleg: arra biztat, tanuljuk meg tudatos álmodásra kidolgozott módszerét, majd ismereteink birtokában fedezzük fel bátran saját álmainkat.

    - Hogyan és miért emlékezzünk vissza álmainkra?
    - Hogyan ismerhetjük fel álmaink egyedi szimbólumrendszerét?
    - Miként segíthet partnerünk az álmok megfejtésében, és hogyan léphet be aktívan az álmodás folyamatába?
    - Hogyan lehet biztonságosan asztrális utazásra indulni?
    - Melyek az előnyei és az esetleges veszélyei a holtakkal való álombeli kapcsolattartásnak?
    - Hogyan különböztethetjük meg egymástól a különböző síkokról érkezett üzeneteket?
    - Hogyan vehetjük fel a kapcsolatot álmunkban valódi spirituális vezetőinkkel?
    - Mi a módja annak, hogy álmainkon keresztül visszanyerjük életenergiánkat, vagy kilábaljunk egy-egy betegségből?
    - Miként használhatjuk az álmok teremtő erejét?"
  • Aquir
    #6384
    nem rossz:)
  • htr93
    #6383
    eznemaz de ezt alkottam nemrég, bár nem saját kútfőből.
  • htr93
    #6382
    végre..van gitár a közelemben, de csak 1 hétig lesz. mindenesetre felszeretnék játszani valamit megmutatni, mivel az én kis "költeményem" habár a költemény tudatosan készül, nem csak játszogatásból.


    válaszul aquir témájára, :P
  • Yulcsa
    #6381
    ok, semmi gond
  • Lompi73
    #6380
    város alapján

    az "oszt fogd be" azért meg bocs csak a tegnap kicsit ingerültebben jöttem haza a melóból sry
  • Yulcsa
    #6379
    nem értem pontosan mire célzol, főleg nem azzal a "oszt fogd be!"-vel, semmi bántót nem írtam, csak próbáltam megértetni, miért nem lehetett SZIE egyetemmé válást követően

    senki nem beszélt itt védjegyről, de ha két egyetemet is SZIE-vel rövidítenének, ki tudná megkülönböztetni épp melyikről is van szó?
  • Lompi73
    #6378
    nyisd meg a linket! (fejléc)
    oszt fogd be!
    nem egy gucci, hogy védjegyezve legyen a név
    kölön név-és csak a kezdőbetűk egyeznek
  • htr93
    #6377
  • Aquir
    #6376
    Egyébként ezt az 1 mSv-t nem egy-két hónapba kerül amíg (természetes körülmények között) összeszedjük, hanem azért több időbe. Mindezzel együtt ez az elvi kockázatot jelöli.
    nyilván R=1 ha biztos a halál bekövetkezése (az R tartalmazza a bekövetkezés valószínűségét, és a bekövetkezés súlyosságát)


    Mivel a saját testünk öndózisa 0,2 mSv/év, átlagos 60 éves élettartam mellett 12mSv dózis ér, ennek kockázata 600 μR.
    Ez azt jelenti, hogy saját magunknak minden egyes évben 10 nap élettartam-rövidülést okozunk.
    (Innen látható, hogy a rákesetek 1/4 százalékát közvetlenül saját testünknek köszönhetjük)


    Az élet során sok kockázatot nem tudunk kiküszöbölni. Átlagosan egy emberi élet 3500$/fő*év = 800.000 Ft ráfordításig éri meg.

    "Egy közút-vasút átjáró fénysorompós-félsorompós biztosítása kb. 1-1,5 millió forint.
    Ez alapján akkor éri meg biztosítani az átjárót, ha ott az adott évben történik - legalább egy - haláleset.

    Figyelembe véve a közúti-vasúti közlekedés 30 μR kockázatát, évi átlagos számú balesetet feltételezve "áldozatonként" 50.000 Ft adódik.
    A kollektív ár pedig 1,5*10^6*30*10^-6 = 45 Ft


    Az emberi élet ára:

    szülési higiénia fejlesztése 50$
    fertőtlenítés 100$
    modern röntgenkészülékek 2.000$
    orvosi szűrővizsgálatok 50.000$
    légzsák 320.000$
    atomhulladék-üvegesítés 10.000.000$"
  • Yulcsa
    #6375
    így van, épp onnan jövök! :)
    Pont azért nem lehetett a Széchenyi István Főiskola egyetemmé válást követően "SZIE", mert a Szent ISTVÁN Egyetem már korábban lefoglalta. Így lett SZE.
  • Aquir
    #6374

    Az ICPR (Nemzetközi Sugárvédelmi Bizottság) által használt érték az embert ért dózis kockázatának meghatározására:

    R=16,5*10^-6 [/mSv (milliSievert)]
    Tehát 1 mSv hatásos dózis 16,5*10^-6 kockázatot jelent.


    Lefordítva: 10 millió emberből 165-en halnak meg 1 mSv dózis következtében (míg pl. a természetes rák halálozások száma: 28400!!)

    Ezzel egyenértékű:
    egy pakli cigit elszívni
    8L bort meginni
    200 km hosszan kerékpározni
    1000 km hosszan autózni
    200-szor átkelni egy forgalmas úttesten
    1 veseműködés-röntgenvizsgálaton átesni



    Namármost az emberi test kibocsájtása: 0,18 mSv/év
    Vagyis: 84 éves időtartammal számolva 200x10^-6 kockázata van annak, hogy a saját testünk által leadott sugárzás miatt halunk meg (2000 ember évente)

    De! Önként vállalt kockázat: 50kg hölgy + 75 kg úr egy 8 órás éjszakája:
    8600 bomlás másodpercenként
    a szoros kapcsolat során (és óvszer nélkül): 8% nyelődik el a hölgyben = 5 nSv hatásos dózis
    (ez 1001 éjszaka alatt 0,005 mSv)

    Megéri?
  • Roger6
    #6373
    Ejjj Szega! Dehogyis! A győri az Széchenyi István Egyetem, nem pedig Szent István!
  • Szega87
    #6372
    SZIE Bp-en van, SZE van győrbe, függetlenül hogy mindkettő Szent István