6731
  • htr93
    #6331
    viszont nincs mondanivalója. á már 2 napja csak klasszikust hallgatok, és mindegyik hordoz magában egy hangulatot...de ez nem. ez csak ugy magában szép.
  • htr93
    #6330
    egyébként tényleg ügyes. Na ez most nagyképű lesz: szem meggyűlne a bajom vele de megtudnám tanulni,.

    nincs gitárom:(

    az első gitárom viszont már szép kerek 5-6 éve kaptam.
  • Lompi73
    #6329
    Ne szerénykedj!
    Hidd el tényleg jó!
  • Aquir
    #6328
    ugyan :p
  • htr93
    #6327
    hgát akárhogy is nézem, most ez a kedven számomXD
  • Aquir
    #6326
    inkább mint a Jerry's Breakdown. Ott is 2 gitáros van és ott is egyik megy, aztán átáll kísérőre
  • Aquir
    #6325
    itt
    2 éve. Majd úgy csinálnám meg hogy ami ezután van azt is megtanulnám esetleg, 2x venném fel és amikor a fő gitár átáll kísérőzenére akkor magamat kísérném tovább :)
  • Lompi73
    #6324
    Nekem is tetszik!
    Olyan New Oerlis-i Blues féle forma? Nem?
    vagy inkább
  • htr93
    #6323
    és van kottád erről?:P Küld már el...XD
  • htr93
    #6322
    bazzeg még mindig ezt hallgatom. Te írtad? kurva jó:D a darálás nem is olyan félelmetese mint amilyennek tűnik, én is tudok darálni:P mármint így.sok húrt pengetek és egy dallamot viszek, az nem olyan vészes. később lehet hogy majd én is tolok fel neked netre gitártémát:P
    mióta giotározol?
  • Aquir
    #6321
    igen :p
  • htr93
    #6320
    vagy te gitározod?:D
  • htr93
    #6319
    Ezt hallgatod mostanába?:) nem is rossz.
  • Aquir
    #6318
    Stump water
  • Lompi73
    #6317
    Úgy csűröd ahogy akarod.
    De a végén az számít csak ki éli leveled az utcsó40 évet????
  • htr93
    #6316
    yep... :O egyetértek. Tom hova szúrtadbe, írtam már oda:D
  • Aquir
    #6315
    cikk a februári IPM-ből rövidítve (eredetileg máshova szúrtam be magyarázatként, érdemes elolvasni :)

    A nagy Ő

    az énünkben több, egymástól eltérő réteget különböztetünk meg, ha a szépségről alkotott értékítéletünket vizsgáljuk

    1.
    Az első a biológiai alapréteg. Annál erősebb a biológiai hatás, minél erőteljesebben alakultak ki a másikban az ellenkező nemre jellemző külső jegyek

    2
    A második a kulturális réteg. Nincs közvetlen biológiai céljuk, viszont hangsúlyoznak egy bizonyos kulturális környezethez való tartozást. A szépség ezen formái érzékenyen reagálnak a divat változásaira, és rövid idő alatt megváltozhatnak.
    Mindenki két, alapjában véve teljesen különböző dolgot talál szépnek: a divathoz való alkalmazkodást és az egyediséget. Az ellentétek közötti lavírozás azt jelzi, hogy az illető akkor szép, ha együttműködik a közösséggel, képes beilleszkedni - azaz elfogadja a divatját -, de akkor még szebb, még izgalmasabb, ha egyúttal ki is válik belőle, egyedi vonásokat tartalmaz, amelyeket mások is hamarosan követni kezdenek; ezzel új divatirányzat alakul ki, és a körforgás folytatódik.

    Minthogy az azonosak tömegéből való kiemelkedésre csak kevés lehetőség kínálkozik (például egyforma frizura esetén az eltérő hajszín), ezért különböző ismertetőjegyek alapján kialakult típusok szolgálnak a legmegbízhatóbban a hasonlóság és különbözőség határán mozgó szépség megjelölésére. Így például vannak férfiak, akik főként a szőke, mások pedig a fekete hajú nőket tartják szépnek. Ha valamely típus tetszik nekünk, ebben a tetszésben többnyire öntudatlan kívánságaink törnek felszínre.
    A mélylélektan ezt így fogalmazta meg:
    Minden nő számára létezik egy meghatározott, saját lelki énjét optimálisan kiegészítő férfitípus.
    És ez fordítva is így van. Ha ezek az egymást kiegészítő emberek találkoznak (az ellentétek vonzzák egymást), elsősorban azt kedvelik a másikban, az nekik a vonzó és szép, ami belőlük hiányzik, és amit a társas kapcsolatban az illetőtől kapni szeretnének: például akaraterőt, gyengédséget, mély érzéseket, megfontoltságot.

    3.
    A fentiek alapján megállapíthatjuk, hogy a korábban említett biológiai és kulturális rétegek után a harmadik a tipológiai réteg. A biológiai indítékok, továbbá a kultúra, a divat által meghatározott körön belül azt az embert tartjuk különösen szépnek, aki saját típusunk kiegészítése. Ezt az ítéletet az életünk alatt szerzett tapasztalatok összessége alapozza meg. Ezután kutatószenvedélyünk újabb lépcsőfokra hág: a nagy ő az egyetlen, akik igazán szép a számunkra. És ez nem romantikus rajongás, hanem szépérzékünk iránymutató megnyilatkoztatása. Nem embercsoportokat, hanem csakis egyes embereket vesz célba, mégpedig a szeretet, a szerelem érzésének segítségével.

    Ez az utolsó, talán leginkább emberi fokozat mély biológiai előkészítésre épül. Élete kezdetén mindenki először a szüleivel kapcsolatban kezdi edzeni ítélőképességét. Az anya, apa: a nő és a férfi egy nép, egy kultúra, egy bizonyos divat és szokásvilág, valamint egy-egy típus megtestesítője is. De elsősorban olyan ember, aki az állandóság jelképe, aki a gyerek lelke számára a jó, a helyes és a szép mércéje.

    Vak -e a szerelem?
    (Itt a cikk kitér arra hogy ami az állatvilágban egyértelmű (a legnagyobb agancsú szarvas tényleg a legerősebb), úgy az emberek esetében lehetséges, hogy a szépség megbízhatatlansággal, hamissággal, vagyis negatív tulajdonságokkal párosul, és fordítva, a visszataszító külső mögött is rejtőzhet remek, nagy formátumú személyiség)

    Szerencsés esetben olyan Ő-höz jutunk el, aki nemcsak biológiai, kulturális és tipológiai szempontból, hanem pótolhatatlanul és éppen a mi számunkra szép és igaz. Ezzel eljutottunk a szépségről alkotott értékítéletünk legfontosabb rétegéhez

    4.
    Ez a nagy jelentőségű negyedik réteg személyes jellegű, és a biológiailag, kulturálisan és tipológiailag megfelelő, kívánatos személyen túl elvezeti az Én-t a megfelelő Ő-höz. Itt már nem azt szeretjük, ami szép, hanem megfordítva: Akit szeretünk, az a szép, és az az ember mérce a többi szépség megítélésében. Az anya és a gyermek ősi találkozása előkészítette a terepet az Én-Ő kapcsolathoz. Ez már biológiai kényszerek nélkül, az egyén önmegvalósításával jön létre.
  • htr93
    #6314
    Na, milyen lettem? Meglkottak:D:D
  • Roger6
    #6313
    Huppsz, megelőztél...
  • Roger6
    #6312
    Áhhh... Megvan-megvan! Bocs az értetlenkedésért. Szóval ha VIP tag vagy, akkor: - Választható 150x25 pixel nagyságú logo.

    Tehát ha nem vagy VIP-es, akkor meg "csak" 120x20-as lehet. Ééétem én! 4 év után leesett!
  • Aquir
    #6311
    ami eddig is volt: a VIP-nak nagyobb méretű és felbontású logója lehet, ennyi
  • Roger6
    #6310
    De én meg aszittem, hogy logó csak akkor lehet, ha VIP tag vagy (azaz küldtél SMS-t, meg ilyenek). Mert amikor lejárt a regisztráció, törölték a logót. Szóval akkor most mi is a helyzet?
  • Aquir
    #6309
    régebben mikor?:) én ahogy látom előbb regisztráltam de azóta már volt logó
  • Roger6
    #6308
    Régebben így volt! ÁÁáá... Akkor máris csinálok egy logót! Kösz az infot, jövök egyel!
  • Aquir
    #6307
    neem
  • Roger6
    #6306
    Ahhoz nem kell VIP tagnak lenni?
  • Aquir
    #6305
    mindenki rendelkezhet logóval
  • Roger6
    #6304
    Lehet hogy nem vagy VIP tag?
  • htr93
    #6303
    maradtam ilyen
  • htr93
    #6302
    nekem nem csinálták meg
  • Lompi73
    #6301
    nekem is a logoműhelyben csinálták
  • Aquir
    #6300
    kérj a logóműhelyben:)
  • Jaffa 2843
    #6299
    nekemiskell sztárgétes logó :(
  • Aquir
    #6298
    ugye? [marharégen őcsinálta] xD
  • Jaffa 2843
    #6297
    tetszetős a logod :)
  • Lompi73
    #6296
  • htr93
    #6295
  • Aquir
    #6294
  • Aquir
    #6293
  • htr93
    #6292