93
milyet?
  • Narancs
    #13
    Mit mondottam, MOBIL barton...notebook -okban használják! 1.45Voltos alapfesz! Nekem is ilyen van a gépben!
  • blackgamer
    #12
    csak jól emlékeztem, hogy már van ilyen topic!!!
    asszem ez itt closetolható!
  • trabant
    #11
    A régi se mind jó, hiába kevesebb a tranyó, nagyobb feszről mennek, zabálják az áramot 1000-rel.

    Engem kifejezetten ilyen célra tervezett gép érdekel, első a minimális fogyasztás.
  • Dr DeViLKiNG
    #10
    nálam cerka 400/128ram xpvel tökéletesen megy serverként(és még a hütéstől se szenvedek, mert csak a tápra kell venti, többi bírja passzívan)
    napi 1 reset azért nem árt
  • akyyy
    #9
    használt gép apróhirdetésekben, azon belül is a jó olcsó szarok;))
  • nemcsakfeel
    #8
    sztem akkor jársz a legjobban ha beszerzel régebbi procit < 1 Ghz, arra ráteszel jó nagy bordát, tápot is lehet passzív hűtésűre..
    nagy ram viszont kell, hogy ne kelljen swapelnie.
    és normál nethasználatra egy kisebb linux is elég graf felülettel.
  • Narancs
    #7
    Szvsz vmi viás lap (a jó ide kezelés miatt), mondjuk KT880 vagy KT600 chipsettel, Mobil AMD proci (1.45V alapfesszel), vmi 5400rpm -es nagy vinyó...512Mb nem árt, 256 al elég tetü tud lenni még a winfos is...:(
    Amúgy van 1 hasonló topig,
    itten...
  • Bandew
    #6
    Ha 24 órás használatra kell, akkor annak nagy teljesítményű táp kell, különben hamar beadja a kulcsot.
    Mint pl az enyém...
  • trabant
    #5
    Minek 2.4 GHz meg 1 G RAM letöltésre? Csak vinyó kell nagy, a többinek csak az a szerepe hogy maradjon nyugton és ne zabáljon áramot (meg helyet se foglaljon, nem raktárban lakom). Akár VIA C3 is lehet...
  • trabant
    #4
    Nem jó, mert a legfontosabb hogy keveset fogyasszon. Mondjuk 100W-nál ne többet.
  • Weasel
    #3
    Kis fogyasztáshoz meg csak kevés alkatrész kell.
    Veszel egy P4 2400 Mhz-es procit, egy Asus alaplapot mondjuuk, aztán 1024 MB RAM-ot...már ha letöltésre kell, ha nem, akkor attól függ mire kell :)
  • Weasel
    #2
    Szerintem nem kell barebone. Egy sima gép is jó...
    Nagy hűtőbordákat teszel rá és kész.
  • trabant
    #1
    Napi 24 órás használatra akarok vmi netes gépet összerakni. Legfontosabb a minimális fogyasztás (villanyszámla suxx), kis hangerő (8 db csapágyas venti hallgatása kizárva), valamint hogy bírja a 24 órás üzemet. Az se árt ha kicsi, elfér a sarokban, ne legyen útban.

    Mi a legjobb megoldás? Van vmi alacsony fogyasztású barebone gép ilyen célokra (lehetőleg ne tokióban hanem nálunk)?