netes gép 24h használatra

← ElőzőOldal 2 / 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#43
#12
Gabesz amd64
#42
Trabi az én gépem hogy tetszik? #26-os

DFI UT NF590 SLI-M2R/G,4x1Gb Geil Black Dragon,4200+ AM2, H2o Cooling ,Dell E207WFP, MSI 8800GTS 640Mb Oc,TT Armor,Tagan 600Watt,320Gb Seagate

Gabesz amd64
#41
Hát jah nálunk sajna van!

DFI UT NF590 SLI-M2R/G,4x1Gb Geil Black Dragon,4200+ AM2, H2o Cooling ,Dell E207WFP, MSI 8800GTS 640Mb Oc,TT Armor,Tagan 600Watt,320Gb Seagate

#40
😊

A dobozban csövezik a géped?

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

#39
Tudja vki ez az EPIA mennyit fogyaszt pontosan?

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Laalee
#38
az alsó gép csak roncs (lusta kidobni)

Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me

Laalee
#37


szerintem ez tök szép 😄

Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me

Laalee
#36
elég sok epia alaplapon van tvout

Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me

#35
Itt egy VIA EPIA bemutató, 41 rongy az egybe integrált proci + alap + vga + hang. Ház (Morex 2677 - 21 rongy), vinyó az még külön kell hozzá - ez így 62 + vinyó.

Szerintem a 26xx sorozatért sok a 21 rongy, elég gagyi, a 36xx már fényévekkel kulturáltabban néz ki (egy kicsit nagyobb usb-s cd méretû).

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Weasel
#34
Már ahol van.

Gabesz amd64
#33
24 óránként van kapcsolatbontás

DFI UT NF590 SLI-M2R/G,4x1Gb Geil Black Dragon,4200+ AM2, H2o Cooling ,Dell E207WFP, MSI 8800GTS 640Mb Oc,TT Armor,Tagan 600Watt,320Gb Seagate

Weasel
#32
Még 40 nap is kevés, ha úgy vesszük, hogy egy "igazi szervernél" mondjuk nincs évekig leállás.

Weasel
#31
Csak arra nem gondolsz, hogyha egy drága gépet veszel, hiába fogyaszt keveset 😊))

dikki*yysw
#30
Napi 1 reset? Nekem Debian Sid (nem éppen a legstabilabb distro) 40 napig biztos bírja. Azért csak eddig, mert még soha nem volt 40 napnál hosszabb idõszak áramszünet nélkül a lakásunkban 😊
Következõ beruházásom egy UPS lesz, mert megúntam.

:: http://www.behun.net :: Teh pwn Palace!™ ::

dikki*yysw
#29
Egy ilyen EPIA 35-40 AFAIK, de már régen nem hallottam árat, azóta lehet olcsóbb/drágább. Vinyót gondolom nem adnak ebbe.
Amúgy nagyon jó kis proci ez a VIA C3 😊 Én is lehet beruházok egy ilyenbe valamikor, rakok bele egy TV-OUTos videókártyát, linux+mplayer kombóval pedig DVD lejátszóvá, CD/HIFI stb. állomássá varázsolható. Úgyis 24 órában megy. Mint a mostani gépem, ami netet oszt, seedel bittorrentre, vnc fut rajt stb., és nemsokára meglesz bele a tvoutos vidkari is. Csak ez egy Celeron, nem fogyaszt sokat de kell rá hûtés.

:: http://www.behun.net :: Teh pwn Palace!™ ::

Gabesz amd64
#28
Arra kiváncsi leszek!

DFI UT NF590 SLI-M2R/G,4x1Gb Geil Black Dragon,4200+ AM2, H2o Cooling ,Dell E207WFP, MSI 8800GTS 640Mb Oc,TT Armor,Tagan 600Watt,320Gb Seagate

#27
Pont ilyenre gondoltam, köszi! (Weasel: most lolozz!)

Még ez a mobil procis barebone is felkeltette érdeklõdésemet, még utánajárok melyik mennyibõl jönne ki, és mennyit fogyaszt, aztán gyõztest hirdetek. 😊

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Gabesz amd64
#26
Nekem is van egy netes gépem!csendes mint állat,csak a winyo hangos benne.Más nem zörög benn mert csak egy venti van az pedig a cpucooler az meg Supercsendes! nem tom mennyi a fogyasztása!

A ház viszonylag picike ime :


DFI UT NF590 SLI-M2R/G,4x1Gb Geil Black Dragon,4200+ AM2, H2o Cooling ,Dell E207WFP, MSI 8800GTS 640Mb Oc,TT Armor,Tagan 600Watt,320Gb Seagate

dikki*yysw
#25
Vegyél egy VIA EPIA gépet. Passzív hûtéssel megy, iszonyat keveset fogyaszt, és bõven gyors minden netes alkalmazáshoz. Ha célhardver kell, ez az.

:: http://www.behun.net :: Teh pwn Palace!™ ::

#24
Ok, thx. Ez a baj a netes cuccal, mire meglesz a pénz, már tuti elfogy. Na mindegy, errõl nem te tehetsz.

Már csak vmi olcsó S754-es barebone ház kéne hozzá, meg vinyó, és kész.

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Narancs
#23
Marossnál...

De már csak 2db 2600+ mobilja van neki...

Aki másnak vermet ás, ne nézd a fogát!

#22
marossnál
Az mi?

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Narancs
#21
Németországból lehet hozni, és hozzák is sokan.
Amúgy itthon a már behozott teljesen új cucc (2400+ mobil barton) 20K marossnál...gari viszont nincs...

Aki másnak vermet ás, ne nézd a fogát!

#20
kis fogyasztás
kis méret
ennyi.

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

#19
Van de az nem te vagy. Ha csak kötekedni jöttél ide, el is húzhatsz a gumiba, neked az való!

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Weasel
#18
😊))
Letöltögetésre tervezett gép? 😄 LOL
A kacattal jobban jársz 😊
Egy 300W-os gép havi 3.000 Ft-nál többet nem fogyaszt.

#17
asztalaviszta
te kemény gyerek lehetsz trabant!

Narancs: utólag láttam, hogy te is linkeltél, legalább van itt olyan is aki gondolkodik

#16
Jól hangzik, hol kapható ilyen? (Lehetõleg nem neten kínált lopott / használt cuccban, ami pikpak elhalálozik, aztán viszlát pénz).

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

#15
ÉS???
1. Az a topic fél éva halott.
2. Nem ócska kacatot keresek, hanem kifejezetten erre a célra készített kisfogyasztású, kicsi "célgépet".

Fogtad?

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Narancs
#14
Ja, már linkeltem is #7 -ben...

Aki másnak vermet ás, ne nézd a fogát!

Narancs
#13
Mit mondottam, MOBIL barton...notebook -okban használják! 1.45Voltos alapfesz! Nekem is ilyen van a gépben!

Aki másnak vermet ás, ne nézd a fogát!

#12
csak jól emlékeztem, hogy már van ilyen topic!!!
asszem ez itt closetolható!

#11
A régi se mind jó, hiába kevesebb a tranyó, nagyobb feszrõl mennek, zabálják az áramot 1000-rel.

Engem kifejezetten ilyen célra tervezett gép érdekel, elsõ a minimális fogyasztás.

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

#10
nálam cerka 400/128ram xpvel tökéletesen megy serverként(és még a hütéstõl se szenvedek, mert csak a tápra kell venti, többi bírja passzívan)
napi 1 reset azért nem árt

akyyy
#9
használt gép apróhirdetésekben, azon belül is a jó olcsó szarok😉)

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

nemcsakfeel
#8
sztem akkor jársz a legjobban ha beszerzel régebbi procit < 1 Ghz, arra ráteszel jó nagy bordát, tápot is lehet passzív hûtésûre..
nagy ram viszont kell, hogy ne kelljen swapelnie.
és normál nethasználatra egy kisebb linux is elég graf felülettel.

*hihi ** *

Narancs
#7
Szvsz vmi viás lap (a jó ide kezelés miatt), mondjuk KT880 vagy KT600 chipsettel, Mobil AMD proci (1.45V alapfesszel), vmi 5400rpm -es nagy vinyó...512Mb nem árt, 256 al elég tetü tud lenni még a winfos is...😞
Amúgy van 1 hasonló topig,
itten...

Aki másnak vermet ás, ne nézd a fogát!

Bandew
#6
Ha 24 órás használatra kell, akkor annak nagy teljesítményû táp kell, különben hamar beadja a kulcsot.
Mint pl az enyém...

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all... and in the darkness bind them.

#5
Minek 2.4 GHz meg 1 G RAM letöltésre? Csak vinyó kell nagy, a többinek csak az a szerepe hogy maradjon nyugton és ne zabáljon áramot (meg helyet se foglaljon, nem raktárban lakom). Akár VIA C3 is lehet...

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

#4
Nem jó, mert a legfontosabb hogy keveset fogyasszon. Mondjuk 100W-nál ne többet.

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

Weasel
#3
Kis fogyasztáshoz meg csak kevés alkatrész kell.
Veszel egy P4 2400 Mhz-es procit, egy Asus alaplapot mondjuuk, aztán 1024 MB RAM-ot...már ha letöltésre kell, ha nem, akkor attól függ mire kell 😊

Weasel
#2
Szerintem nem kell barebone. Egy sima gép is jó...
Nagy hûtõbordákat teszel rá és kész.

#1
Napi 24 órás használatra akarok vmi netes gépet összerakni. Legfontosabb a minimális fogyasztás (villanyszámla suxx), kis hangerõ (8 db csapágyas venti hallgatása kizárva), valamint hogy bírja a 24 órás üzemet. Az se árt ha kicsi, elfér a sarokban, ne legyen útban.

Mi a legjobb megoldás? Van vmi alacsony fogyasztású barebone gép ilyen célokra (lehetõleg ne tokióban hanem nálunk)?

Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp

← ElőzőOldal 2 / 2