93
milyet?
  • blackgamer
    #93
    fogyasztás kinél mennyi? mert nekem nagy valami miatt a számla
  • Robin Hood
    #92
    Most guberáltam egy pentium overdrive procit. :)
  • dikki*yysw
    #91
    Kapcsoljatok be egy 8 centis ventillátort, amennyi hangja annak van, kb. olyan hangos. Szal 1 méterről már igencsak fülelni kell - és ezt majd még leszabályzom kicsit. Sztem ez bármire elég..
  • dikki*yysw
    #90
    Öcsém most hax0lta át egy (eddig bazi hangos) Pentium 200 MMX gépünk tápventijét. Olyan lett, hogy be akartam kapcsolni megnézni az eredményt, de kiderült hogy már megy.

    Gép ingyér van - kell bele egy vinyó, akár 250 gigás - rá linux/BSD és kész.

    Persze nem cserélem le a Celeronom, mert azért mégiscsak P2 vs. P1 :) az kicsit hangosabb, de nem vészes.
  • zero_cool51
    #89
    egyben biztos nem. 40 giga felett már csak az NTFS képes kezelni vinyót egyben, FAT-al ne is reménykedj 80 gigás particióban.
  • HITMorpheus
    #88
    Ja, DC? valamiért a letöltés maradt meg bennem, ehez írtam a kommentet...
  • Laalee
    #87
    mi köze egy letöltésvezérlőnek a dc hez?

    a dc szar bugos, sajnos ez van, néha lefagy
  • zozo2001hu
    #86
    Üdv mindenkinek!

    Skacok találtam még a mac-mini -nél is vagányabb pc-s megoldást!!! A neve Asus Pundir-R! Csekkoljátok, pedig már nem új dolog:)

    http://www.asus.com/products/desktop/pundit-r/overview.htm

    és a magyar teszt:

    http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=400&p=1
  • HITMorpheus
    #85
    Használj letőltésvezérlőt. Val'szleg a netbeállításoddal lehet a gond. Ad-aware-al próbálkoztál?

    Ha nem boldogulsz egy Windoz reinstall megold mindent.
  • mochee
    #84
    szevasztok! most a mai nap találkoztam egy idegesítő jelenséggel a gépemen. Win XP van fenn, ha ez valamit jelent, és az a gond, hogy egy idő után befagy a DC (a program nem válaszol) és ha explorerben akarok megnyitni valami akkor nem jön be. ADSL 1024/128k van. Ujraindulás után franko minden, de idegesítő, mert ha ezt éjjel csinálja, akkor leáll a letöltés.
  • HITMorpheus
    #83
    Persze, ez igaz, csak a dos nem kezel 80-as winyót.
    szerintem.
  • blackgamer
    #82
    internet nem oprendszer függő
    akár Dos alatt is futtathatsz parancssoros progikat (pl eMule)
    vagy Linux alatt DC-t
    P1-es gépnél a kezelt winyó méret Bios függő
  • HITMorpheus
    #81
    Hát, ha az írásodat jól értelmezem, akkor a válasz: igen.
    A lemezmeghajtó kezelés és az internetkapcsolat oprendszerfüggő, maximum lassú lessz a géped. tehát ha felmegy rá mondjuk a win98, akkor minden működni fog.
  • zero_cool51
    #80
    a lényeg, hogy semmi hangja ne legyen, és a villanyszámlát se egye, ezért kell minél kisebb teljesítmény, ezért gondoltam P1-esre, kis táppal, hogy minél gyengébb legyen, mer CSAK töltéshez kellene, másra nem.
    egy 486 vagy 586 az meg már gondolom semmiképp nem jön számításba.
    vagy elmegy azokon az ADSL?
  • zero_cool51
    #79
    na és mondjuk egy P1-es passziv hűtéssel, passzív táp, azzal elmegy egy gép pár napig? és gondolom annak semmi hangja nem lenne. vagy? a vinyó nagyon kihallatszik? (80-as Maxtor). ja és a fő kérdés. mennyi vinyót ismer fel egy P1-es? mert sztem 80-ast azt nem igen. max a 20-ast vagy 40-est. mert nekem főként P2P progihoz kellene.
  • trabant
    #78
    Attól függ, a gépen akarsz spórolni vagy a villanyszámlán.
  • mikike
    #77
    tehát akkor marad a sima PC csendes ventivel...
  • trabant
    #76
    Dothan: Pentium-M (a Centrinós notebookok procija), 2 MB L2 cache-el.
    Barebone: mini gépház mini alaplappal és táppal. direkt multimédiás célokra kitalálva.

    Árképzésben értelemszerűen nem a hajléktalanokat célozzák meg.
  • mikike
    #75
    azok mik
    és mibe fájnak?
  • trabant
    #74
    Vagy mobil amd-ben. Az se fogyaszt sokat.
  • trabant
    #73
    Barebone + Dothan-ban is lehet gondolkodni.
  • mikike
    #72
    más topikokban és kérdezgettem és úgy tűnik a VIA EPIA nem éri meg az árát
    (amiről nem tudom, hogy mennyi)

    sztetek milyen halk gépet kéne akkor összerakni
    (ilyen pici aranyos is jó lenne)
  • trabant
    #71
    Kapni? Passz. Googleban keress rá magyar oldalakon, lesz ott cím is.
  • mikike
    #70
    hol lehet ilyen EPIA-kat kapni??
    és még olvasni róluk?
  • trabant
    #69
    Ja. De mintha a ph-s cikkben azt írták volna hogy ilyet nálunk nem árulnak, csak a 26xx sorozatot. :(
  • trabant
    #68
    Aha. A lényeg hogy lehessen vele letöltögetni, meg hogy egy emyhén ittas segédmunkás is tudja kezelni, mert mac-hez kb. annyit értek. :)
  • dikki*yysw
    #67
    Azért de. Szoftver pl: van ingyenes is.
  • dikki*yysw
    #66
    Jó ez a kis dög :)
  • dikki*yysw
    #65
    Ugye leírtam hogy miért csak 40 nap kthx.
  • zozo2001hu
    #64
    Samsung, LG vagy valamilyen abszulút nem noname DDR pc3200 -as ram megteszi. Adják hozzá a Macosx oprendszert és ilife 05 csomagot valamint appleworks kis irodai csomag,de van rá openoffice firefox, mplayer és egy csomó jó cucc, photoshop macromedia cuccok..stb szóval nagyon cool, az árban benne van kb. 70-80e Ft értékű szoftver, ez azért nem semmi!!!
  • trabant
    #63
    3D ebbe minek, ide csak flashget meg ftp kliens kell. De gondolom az is van mac-re.
  • trabant
    #62
    RAM az elég kevés benne. Szabvány ramokkal dolgozik legalább, vagy ennek is speckó ramok kellenek, mint a HP, Compaq gépeknek, hogy véletlenül se lehessen olcsón megúszni a bővítést?
  • trabant
    #61
    Mert egy 80 rongyos (mint a windows - a dobozos ennyi) oprendszert ki fog venni, mikor az egész gép ér kb annyit? Nem vagyok járatos mac-ben.
  • trabant
    #60
    Hmm, egész jó. Az árában benne van az oprendszer is, vagy azt le kell tölteni warezban?
  • zozo2001hu
    #59
    Még egy fontos dolog, TÖK CSENDES egyetlen darab venti sincs benne!!! Létezik hozzá DVI SVIDEO átalakító így akár a TV-d tetjén is elfér és nézhetsz rajta filemeket DVD-t vagy akár DIVX/XVID-et is!!! Tehát akár set top box is egyben:)
  • zozo2001hu
    #58
    Ja és ami benne van ugyebár 2 dolog:

    1. 1.2 Ghz-es PPC G4 proci amit az IBM:) gyárt azt hiszem, ez megfelel kb. egy 1.8-2 Ghz-es p4-nek ez nem rossz egy ilyen compact géptől, az epia harmatgyenge ehhez képest!

    2. A grafikus chip benne egy radeon 9200-es ami ugyan nem egy 100.000 Ft-os X800 XT de még quake3 -azni is lehet rajta, ez szintén nem rossz és az epia S3-asa sajna szintén sokkal gyengébb!
  • zozo2001hu
    #57
    Megtaláltam a speckóját a mac-mini -nek:

    Maximum continuous power: 85W!!! ez szerintem nagyon jó!

    és a link:

    http://www.apple.com/macmini/specs.html
  • zozo2001hu
    #56
    Annyit fogyaszt mint egy LAPTOP az egész koncepció laptopon alapul, a tápja is lényegében külső laptop táp.
  • trabant
    #55
    Kinézetre nem rossz. Fogyasztása milyen (ránézésre nem lehet túl sok, esetleg 1 pontos érték)?
  • trabant
    #54
    Hát a dizájn. A 36xx sorozat szerintem jobb mint a 26xx, kisebb, dizájnosabb.