6516
10571093361148553957.jpg
  • MikX
    #4977
    1st nagyon ottvan, még ma is, remélem a minimum szint lagalább az lesz.
  • MikX
    #4976
    Ja, szubjektív, szerintem vannak, igaz mélyebb értelműek -vagy csak én veszem úgy.
    fanka... hát... én nem bírom, biztos valakinek bejön, de az nem én vagyok.
  • tigeroo
    #4975
    na mert miket hallgatsz? azokat meg már nem mered mondani, sp-t, meg zsolaxot, mi? :D
  • LasDen #4974
    nem szeretem NKS-t...Norba se a kedvencem....elmegy, de nem a legjobb....:D szart nem hallgatok...bocs...:D
  • tigeroo
    #4973
    nks nem mérföldkő, most meg ez...


    íjj fiam :) há miket hallgatsz te?:D
  • LasDen #4972
    norbának nincsenek olyan hatalmas szövegei...de ez már szubjektív dolog...:D
  • zdlr
    #4971
    szerintem az az rtm egy vicc.
  • zdlr
    #4970
    nekem bóvli
    a szövegekről érdemben nem tudok nyilatkozni, mert nem sok zenéjét tudtam végig hallgatni, de maga a zene és a flowtlanság mindenképp bóvli.
    elfelejthetné már ezt a (amatőr) zongorás, unalmas, nyálas, erőtlen vonalat, tudom, nem ő csinálja a "beateket" de megválogathatná mire köpi tele a mikrofont.
    a lemezeit nem hallottam, de az elmúlt 1-2 évben "követtem" a "munkásságát" és a youtubra felpakolt számai mind ilyenek. ebből indulok ki.
  • zdlr
    #4969
    persze, de norbának van (nem is akármilyen) flowja! plussz fasza beatekre rakja az alapjában fasza szöveget.
    feri meg felolvas, gyenge és unalmas alapokra, amik amúgy ilyen 12 egy tucat szarok. minden száma ugyan az a sablon már pár éve. (mondjuk régen sem bírtam, de csak szarabb lett szerintem)
  • LasDen #4968
    Stevet bírom....vágós lesz az a DSP-Steve közös track....ohohoho :D
  • Danka88
    #4967
    remélem igaz volt a pletyka, és hamarosan bobafett album.
    The Steve is él még ugytünik. :)
  • MikX
    #4966
    Valami olyasmi van hogy nem tudtak valamiben kijönni Krome-al, de nemnagyon hangoztatják, ami végülis jó, ö dolguk, de tény, hogy örülnék egy jó wacuum cuccnak.
  • fook
    #4965
    Wacuum engem is érdekel .. nagy kedvenc :(
  • hunbasser
    #4964
    rtm-ben szerintem vannak feltörekvő tagok,bár az a baj,hogy nincs jellemük,olyan sablonosak...de a redone gyereknek meg a fülkének a zenéje bejön,még a dirty east sound sem rossz.de ilyet,hogy kamion...? még a névválasztása sem vmi jó,na meg semmi extra nincs benne.és jól tette a busta,hogy csinált egy ilyen kiadót,bár szerintem sosem fogja felvenni a versenyt a bb-vel vagy a kriminallal.

    én most nem tudom,a wacuummal mi van? elvileg jön bobának lemeze,stevenek is jön majd valamikor,de mikor? nem lehet tudni. most azt sem tudom,hogy az akph egyáltalán még wacuumairs tag-e,mert ugye a kottazűr sem wacuum kiadvány volt már,szerintem teljesen széthullot,a honlap sem működik,és több hónapig nem is működött,bár egyik nap néztem és volt vmi ilyesmi kiírva,hogy hamarosan,vagy valami,szóval csak lesz valami,de a wacuum nekem mindig is a top 3-ban volt. most így hogy nagyon leadták aktivitás terén,lassan beéri az sc bp meg a garage is,bár most a garage is nagyon mélyen hallgat,pedig amikor indult,fosták ki a cuccokat,most meg pár exkluzív számot kidobnak azt hello szia. a bloose indulhatna már be,jöhetne már a kibebaszott elmezaj,amit szerintem meg fogok rendelni,ha nem lesz túl drága,meg januárban jön a barbár cucc is,azt is várom már valamilyen szinten.
  • Danka88
    #4963
    Valóban termékeny, birom is Bustát emiatt, látszik hogy komolyan veszi amit csinál, sok időt és energiát áldoz bele, f*szán kiszolgálja a hallgatóit. (Bár az RTM-ben még nem hallottam olyan előadót, akinek bejön a zenéje (Zsoltin kivül), de az aktivitásért tényleg tisztelet nekik)

    #4960:
    Nem akarom foggal körömmel védeni fankát (miért tenném), de szerintem a shopos bugiját nagyon jól megcsinálta. Ezek a csomagok is tök ésszerűek szerintem, minél több lemezt veszel annál olcsóbb. (Abban már inkább, hogy a fankadeli.hu-n a régebbi lemezek ára is 2000ft, ugyanazon lemezeket a nightchild.hu-ról 1000-1500ftért lehet megvenni.) SMS áruház is elég okos dolog volt.
  • hunbasser
    #4962
    meg ezzel a partyarc klippel egy életre elásta magát nálam szerintem. nem jó ez neki,hogy az sp-vel haverkodik.sp is inkább maradt volna a rapnél...igaz,nem lenne belőle pénze,meg nem rajongnák körbe a 14-15 éves kislányok,de lehet,hogy a becsülete megmaradt volna és underground körökben énekelhetett volna tovább úgy mint a pixa.persze ez csak nekünk sajnálatos,neki kurva jó,és lehet,hogy hasonló helyzetben én is ezt tettem volna,mert így most az elkövetkezendő pár évben,amíg "trendy" lesz a kispicsáknál az sp,jól megszedi magát a csávó és egész életében nem lesz gondja semmire sem.
  • LasDen #4961
    mióta fluor filigran azóta egy rakás szar...:D
  • hunbasser
    #4960
    fankánál azt nem csípem,hogy egyik nap nézegettem a webshopját és ilyen csomagokat állít össze...5000 ft-ért megveheted a 3 cd-t meg ilyesmi. nekem meg ez furcsa. meg az is,hogy nem lehet sehová sem tenni. mi ő most: mainstream vagy underground? mondjuk sztem hasonló mint busta,mainstream felé törekvő undeground... mondjuk fluor is ilyen,csak kicsiben :D na ő is termékeny volt még,de a shake után azt mondom,hogy ne csináljon több albumot...
  • hunbasser
    #4959
    ha arányaiban nézzük,busta is termékeny volt,2008-ban pitbull,2009-ben legendák,2010 duplakorongos játssz az anyáddal és a honlapján még kint van egy csomó ingyenesen letölthető cucc,van két minipack,egy olyan pakk amiben a lemaradt számok vannak a JAA-ról,akkor van közös albuma a beef storyval és közben készül a közös albuma a fülkével meg a dirty easth sounddal is,redOne albumán is featelni fog,meg még egy csomó ingyenesen letölthető száma van a honlapján.
  • kikeeeSan
    #4958
    támogatom!
    amugy amit kihagytatok a mérföldkövekközül az a tibba1!
  • Danka88
    #4957
  • LasDen #4956
    márcsak az kell, hogy lelőjjék és legenda lesz...:D
  • Danka88
    #4955
    fankadelinek a termékenységét emelném ki. még külföldön is ritka, ha valakinek ennyi albumja van, és egyik se bóvli, még ha nem is jön be egyik másik. ebben az évtizedben szerintem a legmeghatározóbb előadó volt kb.
  • LasDen #4954
    mintha csak ő csinálná kishazánkban....norba se viszi túlzásba a dolgokat....meg sokan mások...:D
  • Neoncsoves
    #4953
    én itt főleg a hasonlatokra gondolok... ritkán használ káromkodást és nagyon átjön a mondanivalója a rapjének
  • zdlr
    #4952
    a ragrímekhez? az is költészet valahol.


  • Neoncsoves
    #4951
    Fankadeliről mi a véleményetek? Én a személyiségét nem szeretem, szerintem nem véletlenül vesznek vele össze állandóan... viszont a "költészethez" valami istenadta jó érzéke van, ezt el kell ismerni. nem a flowjáról meg a zenéjére gondolok, hanem a mondanivaló illetve ahogy előadja, eléggé, hogy mondjam... költői :)
  • hunbasser
    #4950
    nem maga tirpa a mérföldkő,messze sem,de a flowja mindenképpen olyan,amitől elájult mindenki és hirtelen olyan flowval kezdett rappelni.
  • LasDen #4949
    tirpát én még részegen se tudnám mérföldkőnek tekinteni....:D
    amúgy egyetértek a többivel (kivéve még az NKS-t)...bár AC részben lefedi de szerintem meg kell említeni a Fila Rap Jameket meg a 03-as Hiphop missiont...plusz még talán az it's rite-t is ide tudnám sorolni...bár egy kicsit kilóg...:D
  • hunbasser
    #4948
    jahh,kimaradt a felsorolásból essemm is,eleinte őbenne is ott volt egy kis tirpás hangzás,aztán szépen lassan kezdett neki is kialakulni flowja. én most a rappelési technikára értem,hogy tirpás,nem pedig a hangra,mert a hangja mindnek más.
  • hunbasser
    #4947
    80's :fenyő miki behozta a breaket Mo-ra,ezzel a hip hop kultúrát is
    90's eleje:AC (ug-ban pedig sírásók,mega sound system,warnin shotz)
    90's közepe :Ganxsta és Dope
    90's vége: mainstreamben a da flava,undergroundban az idő urai
    2000-es évek elején: rapmotel és akkezdet

    azóta szerintem nem voltak nagy mérföldkövek,voltak nagy előadók és albumok,az 5 csillag nem tudom annak tekinthető-e,ha kihozzák még idén az albumukat és elájul tőle mindenki,és merőben új lesz,akkor nyilván mérföldőké fog válni. viszont most lehet hogy ki fogtok nevetni,de tirpa is valamilyen szinten egy mérföldkő a flowja miatt.én azt veszem észre,hogy a ne szarakodj után mindenki őt kezdte el utánozni szinte,még bobakrome is megmondta,és ha annyira nem is hasonló pár mc-nek a flowja,akkor is érezhető rajta,hogy sok killakikittet hallgatott és akaratlanul is sokak flowjában benne van kicsit az a tirpás hangzás. vegyük pl az egész sc bp-t,mikor daynek featelt tirpa,akkor is érződött dayen hogy sokkal jobban megnyomja a hangsúlyokat,durvábban akar rappelni,de akit mostanában észrevettem,az a redOne: szerintem mintha összevegyítették volna tirpát siskával,csak más a hang meg a szövegvilág.
  • LasDen #4946
    kérdés...szerintetek mik a magyar hip-hop mérföldkövei??? :D
  • hunbasser
    #4945
    szerintem elég tirpás a flowja :D scbp-ben szinte majdnem mindenki tirpa flowját utánozza :)
  • Danka88
    #4944
    Na, Harakiri szóló?Kiváncsi leszek Tirpa albumot üti e. :)
  • Bulykin
    #4943
    maximális respect!!!!!!
    beszarás hogy a Beersee nem tud szar tracket kidobni :D imádom őket keci^^
  • tigeroo
    #4942
    essemm - északon feat. mettyú (mashup)
  • hunbasser
    #4941
    túlságosan egoista és beteg.vagy csak túl büszke. lehet hogy már párszor elgondolkozott rajta,hogy ha előlről kezdhetné,akkor teljesen másképp csinálná.képzeld el,még mindig ott lehetne a night childban siska,gőz,artos,deniz,suppah,aztán bustával is jóban lenne,meg lehet,hogy még többen is csatlakoztak volna a night childba és most olyan szintű kiadó lehetne mint a bb vagy a kriminal.ha nem veszik össze az emberekkel és nem változik meg a felfogása...nemzeti érzést nem csak mellet döngetve lehet hirdetni,hanem burkoltan is,lásd: pko vagy mr.busta. tényleg,tudja valaki,hogy a pko-t miért baszták ki a scarcityből?
  • kikeeeSan
    #4940
    hihetetlen hogy mindenkivel össze bír veszni,és sztem még közel sincs hozzá hogy észrevegye mennyire beteg!
  • Danka88
    #4939
    most erre a lélektani dolgokra kattant rá. legalábbis ahogy a fórumokon olvasgatom, olvasgattam, ezért meg se lepődtem, hogy LélekJelenLét lett az album cime.
    Egyébként engem ez nagyon meg tud fogni, nem egy ehhez a témához kapcsolódó könyvet olvastam, kíváncsi vagyok az albumra.
  • hunbasser
    #4938
    mostmár a jobbik is összeveszett vele,szóval kezdi kitagadni a szélsőjobb is :) talán mostmár a buzik jönnek,ők talán még befogadják