6516
10571093361148553957.jpg
  • Danka88
    #5500
    én amondó vagyok, hogy 2011-re már elkellett volna felejteni ezt a két szót, hogy mainstream meg underground. de ez csak saját vélemény. :)

    Más:
    Lesz ilyen is

  • Blacksheep333
    #5499


    Tessék: Underground zene.
    Méghozzá azért, mert nem az "amerikai_deales_strici_gengszter_keménycsávóvagyok_a_nyócbó_és_szétbaszom_a_fejed_a_klubban" (aka. nem az akkoriban elterjedt mainstream rap) zene.
    Valamint mert egyszerűen NEM TUDOTT elterjedni a kicsiny célközönség és technikai okok miatt.

    Ma már mindenki tudja terjeszteni a cuccát és már csak a minőségén múlik, hogy elterjed-e.
    Ha nem terjed el az nem azért van, mert hűűű de underground...
  • Blacksheep333
    #5498
    Mondtam én egy szóval is, hogy AKPH, NKS, Bankos, Boba, Killakikitt, stb. Mainsteam?!

    Más: "A kifejezést gyakran használják „az általánosan vagy hivatalosan elfogadottól eltérő, kevesek által ismert” dolgok jelzőjeként, főleg az egyes művészeti ágakban."

    Mivel a magyar rap zene 80-90% -át UG-nak "kéne" címkézni, ezért az egész elveszti az értelmét.
  • LasDen #5497
    ismerek....a tanfolyamon van 3-4 arc, akik nem reppesek, de hallgatnak siskat punnanyt vagy nkst....
  • hunbasser
    #5496
    visszatérve depridol által tagelt youtube videóra: azért mondom,hogy sablon,mert semmi olyan nincs bennük,ami megfogna. nem várná el az ember hogy egyből mindjárt kurva jók legyenek,de én személyszerint semmi olyat nem fedezek fel az itt linkelt noname mc-kben,amiből lehetne valami. vegyünk példának egy 5 évvel ezelőtti kezdő cuccot: DSP bradaz - Telepszemle. 19-20 évesek voltak még csak,legelső cuccuk volt és 5 évvel ezelőtt sokkal jobbak csináltak mint most a kezdő mc-k. abban legalább van kraft,van egyediség,az jó. új flowt hoztak nem sablonos beatekre.de mehetünk mégtovább,a nem közölt sáv,vagy rodeofunk cuccok is,amik már 11-12 évesek,azok is verik a most kezdő mc-ket és nem csak arányaiban véve vagy hogy mondjam. hanem szó szerint a 2000-es zenéikkel leverik a 2011-es kezdő mc-ket. miért van az,hogy 10-12 év alatt alig fejlődött valami? csak pár kezdő mc van évente,akikre azt mondjuk,hogy na ebből lesz valami.kezd hígulni a szakma,már a legszarabb "mc" is klipet csinál.miért? azért hogy legyen 72 látogatottsága a videójának,amiből legalább 30x ő nézte meg? :D
  • sKeezo
    #5495
    nks kibaszott jó. killakikitt mellett a másik kedvenc
  • hunbasser
    #5494
    inkább csak kezdik ismerni,vagy te ismersz olyan embereket,akik nem hallgatnak underground hip hopot mégis hallottak róla (az ismerik szó azért túlzás én szerintem).menj csak le az utcára,kérdezz meg 10 fiatalt,szerintem 2 fogja azt mondani,hogy hallott már róla,meg talán 1 azt mondja hogy szereti is.attól még ők undergroundok,csak hát ők az underground jeles képviselői,a képviselőket meg mindenki ismeri,legyen bármilyen műfaj.ez szerintem olyan,hogy régen is hallott mindenki a sírásókról,mégsem voltak "mainstream" divatos szóval élve.
  • sKeezo
    #5493
  • LasDen #5492
    azt észrevettem, hogy azért a nem reppesek körében is teljesen ismert Siska, NKS, Punnany meg még jó pár előadő...ami 4-5 éve nem volt jellemző....
  • hunbasser
    #5491
    figyelj már,ha nincs mainstream,akkor nem inkább csak underground van? attól még hogy az interneten terjed valami,attól még az nem mainstream.egyébként elviekben van mainstream,sajnos fluor tomika meg dopeman lacika és barátaik képviselik Mo-n a mainstreamet,tehát létezik,csak csendben van nagyon.

    attól még hogy pár underground előadó kezd igazán ütős cuccokat csinálni,olyanokat,amik minőségben,flowban és szövegben is olyan szinten vannak,hogy azokat MI játszatnánk a tv-ben (NKS,AKPH,DSP és még folytathatnám a sort),attól még az nem mainstream,még akkor sem,ha zeneileg sokkal jobbat csinálnak mint mainstream előadóink.
  • Blacksheep333
    #5490
    MO-n nincs.
    Az internet elterjedésével megszűnt. Ami jó az elterjed, ami szar, az ott marad.
    Mivel a Mainstraim-et nem képviseli senki, ezért az underground kifejezés elveszti értelmét.
  • REPS0L
    #5489
    de, amikor én AMPSt hallgatok youtubeon, az még kicsit underground :)
  • LasDen #5488
    azt mondod ma már nincs underground???
  • Blacksheep333
    #5487
    Ez nem underground, ez egyszerűen szar.
    Az volt az ug, mikor Az Idő Urai zenékét kézről-kézre adtuk.
    Az ilyen "zene" a Rapmotel óta már nem pálya. Akkezdet album meg egyenesen kivégezte ezeket.
  • Anxius
    #5485
    Első srác nemgyengén O2 klón.
    Nemcsak kinézetelre, de még a szöveg is gyöngus. Flowról nem is beszélve
  • hunbasser
    #5484
    hát olyan elég sablon nem? meg nem tudom vannak-e 19-20 évesek,nem is ismerjük őket,de már megy a kivagyokmivagyok "rátok robbantom a májkot".meg elhiszem hogy hát ez nagyon underground,de az undergroundban is van egy szint,és ez már nem 2011-es szint. mondjuk ha az lenne,akkor biztos ismernénk már őket.
  • LasDen #5483
    hát azé ez így elég gáz....
  • Depridol
    #5482
    ‎"... nem kellenek kamu fanok, nem kellenek lájkok / de yo ha tudjátok rátok robbantom a májkot..." ... ez intenzív: hogy offline nőtök fel más pasi meg online csetel a nőtökkel..." friss ug hiphop Szegedről ;)
  • Depridol
    #5481
    az igénytelenek igen.
  • hunbasser
    #5478
    *csinál
  • hunbasser
    #5477
    már mindenki ilyet csinált...egy zongoradallam,egy kurva egyszerű basszus meg egy szintén egyszerű dob és akkor megvan a beat...
  • Depridol
    #5476
    az alap hangszerelése gagyi. nagyon.
  • LasDen #5475
    úristen milyen vergődéseket lenyomnak a mikrofon előtt....:DDD
  • Danka88
    #5474
    Nem valami nagy durranás a klip, de mégis van benne valami, ami leköt. Nekem bejön, a zene is. :)
  • LasDen #5473
    mikor anno hallottam, akkor tetszett, de ez mára nagyon szar...:D
    viszont a klip készítés 12 év alatt nem nagyon változott...
  • sKeezo
    #5472
    pacek
  • Tesa901
    #5471
    Friss!

  • REPS0L
    #5470
    ááneeem :D
  • kifli
    #5469
    Elég nagy csicska lett....

    Egy régebbi számából:

    "Én tróger vagyok, én nem celeb, Tudod a faszom aki nektek tetszeleg"
  • Neoncsoves
    #5468
    kicsit felmelegedett mint az éghajlat
  • LasDen #5467
    ó fluor....:(
  • fixon
    #5466
    ERRŐL VAN SZÓ
  • sKeezo
    #5465
    mr busta csajozós nóta 2 letöltési link kellene nekem.
  • Bulykin
    #5464
  • hunbasser
    #5463
    első mc nem gyengén tirpa kópia :DDD
  • REPS0L
    #5462
    ezt a részt én is mindig kiszúrom ha kocsiban hallgatom :)
  • Depridol
    #5461
  • fook
    #5460
    azaz :) nagyon jóók köszi :)
  • Bulykin
    #5459
    nálam ezek szoktak bömbölni :)






    ezek meg nagyon de nagyon nagyok!!


  • kifli
    #5458
    bankos & norba-álmodik a nyomor

    azt nagyon szeretem hallgatni pestről haza pályán :D

    "a basszus a visszapillantókat pumpálja"