29
  • BiroAndras
    #29
    Windows kompatibilitással kapcsolatban : http://weblogs.asp.net/oldnewthing/archive/2005/01.aspx
  • smv
    #28
    Tökjó. Írok 1 progit ami nem megy, és beperelem M$. :)
    Én nem védeni akarom, de így gyakorlatilag mindenbe bele lehet kötni. Egyáltalán minek jár Winnel alapba egy adag program He? Ez hátrányos helyzetbe hozza azokat, akik írtak egy Paintot, vagy Notepad klónt, hisz így az alap user nem azt fogja használni és a Win is alapértelmezésben a sajátját használja. Hát ez tiszta szemétség nemde?
  • FTeR
    #27
    itt nem a driverekről volt szó...
  • mir
    #26
    az mar nem user. a kernelbe nem olyan konnyu csak ugy belepancsolni.
  • whitehawk
    #25
    Ez így csak részben igaz, a user lehet, hogy nem ír kódot, de magának megpatchlheti a kernelt, hogy egyes eszközökhöz drivere legyen, mert az nem része a vanilla (hivatalos) kernelnek.
  • mir
    #24
    hat ha ilyen mennyisegben talaljak a bugokat, akkor mondd meg nekik, hogy a 2.paratlan.valamennyi alaku verzioju kernelek helyett a 2.PAROS.valamennyi alaku verzioszamuakat hasznaljak, mert azokban ,,sima'' (azaz nem rendszer) programozaskor nem szoktak hibakat talalni
  • dez
    #23
    Egyszeri user nem, de mások igen. (Több Linux-programozót ismerek, aki - céges projektben - megtette.) Mellesleg itt nem csak a kernelről van szó. Az adott program készítői is könnyebben utánajárhatnak, mi a probléma. És vagy maguk oldják meg, vagy jelzik az adott Linux-összetevő, stb. készítőinek. Van erre egy külön jól kidolgozott bugreport rendszer.
  • FTeR
    #22
    biztos lehetsz benne, hogy egy júzer nem akar belepiszkálni a kernelbe, mert a kedvenc akármilye nem indul el.
    ha nem megy valamelyik win alatt egy program amit nagyon akarok, akkor azt a wint használom amin megy... a te példádnál maradva
  • FTeR
    #21
    pontosan, ez a lényeg
  • mir
    #20
    csak ugy hobbibol nem tiltanak fuggvenyeket.
    el kell olvasni a kedven OSunk, kedvenc APInk doksijat, es nem kell olyan programot irnunk, ami kihasznalja valamely fuggveny/metodus nem-dokumentalt mukodeset, es akkor nem kell aggodni a kompatibilitas maitt, az lesz. csak a manual sok programozo kepessegeit meghaladja, ezek teszik indokoltta a ,,windows * compatible'' mondatokat(kiveve persze driverek, de ez mas teszta)
  • dez
    #19
    Ez nem jó hasonlat.
  • dez
    #18
    A Linux-nak nyitott a forráskódja, és nagyon sok rá írt alkalmazásnak is. Ha valami véletlenül(!) nem megy, van lehetőség a javításra. Vagy választhatsz másik disztribúciót, stb. Win-nél a MS diktál.
  • whitehawk
    #17
    Amiről te beszélsz az az eset lenne, ami a windowsra írt program nem megy linux alatt (wilkinson penge nem jó gilette nyélre), de itt olyan ról van szó, hogy arra készítették.
  • whitehawk
    #16
    Valóban, de se a mercédesz se a gilette nem monopól helyzetben lévő cég.
  • Zoldalma
    #15
    Sztorno, atsikolttam egy mondat felett :D
  • Zoldalma
    #14
    Szerintem epphogy Te nem erted meg amit irnak neked.

    "tod normális dolog, h egy programot egy darab platformra írok (ami altt 1 db OS verzsönt értek), ha én külön figyelek rá akkor úgy írom a programot, hogy több verzsönre is jó legyen. Azonban érthető okokból még meg nem jelent kiadásokra nem tudok felkészűlni."

    Na igen, mint kepzeled, csak hivatkozol egy adott fuggvenyre ami mondjuk az SP2tol kezdve tiltva van. Te jovobe latsz h megjosolod h mi lesz majd engedelyezve?
  • valamit
    #13
    Azért kiváncsi lennék aki védi, miért védi az Ms-t? Mert itt a felhasználók, vásárlók, fejlesztők érdekeit figyelembe véve vizsgálódik az USA Igazságügyminisztériuma... az meg - leszámítva az Ms részvényekben illetve a cégben érdekelteket - mér rossz?

    Mer nekem most úgy tűnik, hogy csak van egy beidegződés sokakban, hogy valaki csak szidja az Ms-t, valaki meg csak védi...
  • FTeR
    #12
    nem sikerült megérteni engem
  • acdc
    #11
    gillette
  • acdc
    #10
    Ja megkéne büntetni a Mercedeszt mer nem megy rá a trabant kormány mert nem egyezik az átmérője és a gellette borotvába nem megy bele a wilkinson penge mert saját termékei számára elönyős helyzetet teremt...
  • whitehawk
    #9
    Ne keverjél FTeR! 1. Ha egy programnak mennie kéne és nem megy az nem ugyan az, mint hogy más oprendszeren nem megy mert mondjuk winre írták. 2. A linuxot megbüntetni nem lehet, minthogy a Linux egy kernel, egy rendszermag. (Bár bizonyára ezt te is tudod....) Ha operációs rendszer lenne is akkor se lehet megbüntetni. :D 3. A windowsnál azért merülnek fel a problémák, mert míg mondjuk egy GNU/Linux rendszeren nincs alapértelmezett böngésző addig windows alatt ott van az IE. És itt arról van szó, hogy esetleg az MS ilyenformán a saját programjai számára próbál előnyös helyzetet teremteni.
  • TheZsenyka
    #8
    "ám a bizottság még vizsgálja, hogy elfogadhatók-e ezek a kifogások."

    a mondat helyes magyarsággal:

    "ám a bizottság még várja a megvesztegetési ajánlatokat."
  • asysoft
    #7
    "A 2002-es egyezmény kimondja, hogy a felhasználóknak mindenfajta nehézség nélkül, könnyen kell tudniuk alkalmazni egy másik cég programjait (például internetes böngészőt, médialejátszó szoftvert) a Windows operációs rendszereken."

    Milyen nehézségekkel szembesülhettek? Firefoxot használok, WinXP SP2-n, alternatív lejátszónak meg BSPlayer, s PowerDVD 5. Egyikkel sincs gond.
  • trabant
    #6
    Ingyenes sw, tod: ajándék lónak...

    Ha meg fizetni kell érte, akkor cserébe azt adják amiért fizetek, nem amit esetleg nagy keggyel odalöknek a parasztnak...
  • FTeR
    #5
    és? akkor már mindent szabad?

    tod normális dolog, h egy programot egy darab platformra írok (ami altt 1 db OS verzsönt értek), ha én külön figyelek rá akkor úgy írom a programot, hogy több verzsönre is jó legyen. Azonban érthető okokból még meg nem jelent kiadásokra nem tudok felkészűlni.
    ha az M$ kijönne a longhornal aminek a lefele kompatibilitása 0, akkor sem szolhatna senki, max senki nem venné meg.
    itt megint csak arról van szó mint a mediaplayeres esetben, hogy vmi hülye kifogással fogást keresnek az M$en.
  • trabant
    #4
    A Microsoft ugyan próbálta menteni a menthetőt és magyarázatokat adott a problémákra
    :-DDD Már kezdtem aggódni hogy mást is tud...
  • burninhell
    #3
    ezzel a vindóz csődbe jutatthat kissebb programozó cégeket mert nem m1 a progjamjuk
    ki venné úgy +?
  • Torry
    #2
    Igen öcsém, csakhogy a Linux ingyenes, a Windows-ért meg fizetned kell...
  • FTeR
    #1
    büntessék meg a linuxot, mert multkor megpróbáltam elindítani rajta egy játékot és nem ment...