57
  • archkoven
    #1
    Bennem is nagyon kellemes emlékeket ébreszt a Commodore, nekem 128-asom volt és még mindig megvan valahol.
    Vicces, hogy a játékok rohamtempóban fejlődnek (főként persze a grafikájuk) viszont még sem szórakozunk velük jobban mint annak idején egy Commodorral vagy még régebben egy kvarcjátékkal, egyszerűen csak az ember elvárása kerül magasabbra, már nem ülne le játszani a régiekkel, de nem is szórakozik jobban az újakkal.
    Az abszolút kedvenc játékom egyébként egy időlimites logikai játék, a Boulder Dash volt, aminek nagyon örülnék ha meglehetne szerezni pc-re is, de ez a műfaj sajnos már kiveszni látszik. A másik kedvencem a Green Beret volt ami egy akciójáték volt, de ezen mai szemmel valószínűleg már csak nevetnék. Persze akkoriban nagyon profinak számított. Volt több kétszemélyes játék amivel akkoriban jópár joystickot tönkretettünk, de a címére sajnos már egyiknek sem emlékszem.
  • Dynamic
    #2
    Szerintem úgy lenne az igazi, ha lehetne belerakni más játékokat is(persze c64-es gamekre gondolok.)
  • FTeR
    #3
    ez a kis joystik (élvez pálcika) többet tud minta C64, tekintve, h legjobb esetben is C128 lehetne + van benne háttértároló...hehe kiváncsi lennék mit szolnának az akkori fejlesztők, ha C64 joyába van az ő gépük (nem most, hanem akkor...)
  • Andris
    #4
    Van BoulderDash PC-re... SuSe Linuxban alapból benne van! (Windows verzióról nem tudok, de lehet hogy az is van)
  • FTeR
    #5
    vinre vagy c64 emulátor progi, és szinte az összes játék letölthető hozzá. nevet nem tudok mondani, de bárki rákereshet, h "c64 emulator" (google a barátod)
  • Aramir
    #6
    Boulder Dash van pc-re, még CGA-s gépekre adták ki :)
    Meg épp most jött ki egy klón:
    http://magnussoft.com/catalog/product_info.php/products_id/141
  • asysoft
    #7
    c64 emulator
  • tomsolo
    #8
    emlékszem mikor először láttam a tvbe az IM-et... azt hittem ennél jobb már nem lehet..:D
  • Yfel
    #9
    Nálam a Maniac Mansion volt nagyon menő :o)

    Y
  • duc
    #10
    "320x240 képpont és egyidejűleg legfeljebb 256 szín megjelenítésére képes."
    ???

    először is 320x200 rasztersoronként 2 színnel, 160x200 4 színnel, de egyidejűleg max 16, ugyanis ennél többet színt nem ismer a c64... má' ha jól emlékszem :)
  • galocza
    #11
    mi ezeket játszottuk 2személyesek közül öcsémmel:
    ace2 - vadászgépes
    microprose soccer
    laser squad - ez körökre osztott szóval nem osztottképernyőn ment, amíg egyikünk lépett, a másik kiment a szobából 8)
    chaos - hát ez sajna csak spectrumra volt, öcsém a mai napig emlegeti 8)
  • Troll
    #12
    http://www.doulber.com/

    Egy remek változat, Mac-en játszom, de PC-re is megírták.
  • dshk
    #13
    Boulder Dash: ez a márkanév most is él, és vannak is újabb játékok, pl. telefonra. Itt van három, egyszerűsített, telepítés nélkül online játszható és letölthető változatban is:
    Boulder Dash - Treasure Pleasure
    Boulder Dash Xmas
    FlyOrDie GemJam
  • snorbi
    #14
    "A C64-es hardverelemei a következők: a speciális, 1 MHz-es órajelen működő ASIC-chip; 128 KB RAM és 2 MB ROM, mint háttértároló. A kijelző maximális felbontása 320x240 képpont és egyidejűleg legfeljebb 256 szín megjelenítésére képes."

    Hát, ha az eredeti C64-nek csak
    - 64K RAM-ja, amiből alapesetben csak ennél kevesebbet lehetett használni
    - ha jól emlékszek 8+8+4 K ROM-ja
    - mint valaki előttem írta, összesen csak 16 színt tudott
  • snorbi
    #15
    Én a mászkálós-ugrálós játékokat szerettem legjobban: Flimbo's Quest és Mayhem in Monsterland volt a kedvencem. Ezek - főleg az utóbbi - technikailag és dizájnilag is nagyott ott mozgott! Mert azt persze említenem sem kell, hogy a játszhatóság 100% volt. Néha még most is előveszem emulátoron :)
  • snorbi
    #16
    Egyéként bár szeretem a C64-et, nekem tökéletesen megfelelnek a PC-s emulátorok, netről pedig sok ezer játékot lehet letölteni...
  • Ghilette
    #17
    De itt a játékok a ROMban vannak, mert a - ha jól emlékszem - 170 kB kapacitású 5,25-ös meghajtót nem mellékelik. 15 év múlva meg a 2 TB romos egérben lévő Athlon-emulátorban fog futni a Doom3 :)
  • balfi
    #18
    http://web.externet.hu/sk/c64/

    Ajánlom minden régi lelkes rajongó figyelmébe...

    Többszáz eredeti C64-es game és windows alatt működő emulátor !
  • balfi
    #19
    .... és persze c64.lap.hu :)
  • Anubys
    #20
    Hát, a Boulder Dash inkább ügyességi, semmint logikai...

    Amúgy nézz körbe itt ha Boulder Dasht keresel, van vagy húsz féle Windows-ra, meg még egy rakás régi játék ingyen letölthető remake-je...
  • HUmanEmber41st
    #21
    Még az a sok PAC MAN clon amit azon toltam..
  • smv
    #22
    Hát. Nekem egyetlen egy joy se tartott tovább 1-2 hónapnál, mindig eltörtem... :D
  • kisviku
    #23
    Ez okés, hogy van ilyen de hogy írod be a LOAD"$",8 -at??

  • kisviku
    #24
    Leginkább az olimpiai játékok kajálták a Quickshot II.-est.
    Viszont az 1-2 hónap elég reális...
  • Scintillation
    #25
    #10,14: Mivel a DTV hardveres emulator, a technikai kepessegei kulonboznek az eredeti C64-etol.
    Barcsak Jeri a kovetkezo valtozatot flash-elhetove tenne! Sokan megvennek. Mobilabb lenne, mint egy 64SX, es az IDE64-et se kellene magammal vinni :)
  • LaPalma
    #26
    itthon lehet kapni? kéne egy, hogy ne kelljen mindig összepakolgatni a cuccot. kicsi már a hely az asztalomon
  • LEHO
    #27
    Ez egy nagyon jó kétjátékosos PC-s remake:

    Magidash
  • RpPRO
    #28
    38911 bytes free. :))

    Ennyi helyre programoztak olyan gyonyoru jatekokat isteni zenevel, mint a The Last Ninja I-II es meg lehetne naphosszat sorolni. Nem semmi.
  • HNR
    #29
    Az én kedvenceim többek között:

    Laser Squad, Rally Speedway :),Pirates! , Spy vs Spy, Test Drive :), Medieval Lords, Defender of the Crown, Rátkai féle szöveges játékok

    Őrület, napi 10-14 órát játszottam, éveken keresztül... csoda, hogy pc-n sem bírok leszokni a gamekról? Amúgy sztem a régi játékok hangulatát pc-n elég nehéz volt visszaadni, persze a hang meg a kép überkirály lett, de a feeling csak ritkán olyan jó... Lehet, h. meg is öregedtem? :)
  • slajos
    #30
    Head Over Heels
  • Macc
    #31
    38911 BASIC bytes free!

    Ennyi hely a basic programozasra volt. Majdnem teljes 64K ki lehetett hasznalni. Es egy csucs gep volt anno. Azt nem ertem, hogy aki azt a gepet szerette, biztosan orulne egy kompatibilis pici remake-nek, de akkor mar ugyanugy kene tudni hasznalni a portjait, hogy ugyanarra legyen jo. Most akinek nincsen itt a kedvenc jateka az mit csinal? De azert poen:)
  • Macc
    #32
    Ez nagyon kiraly remake!!!! ez volt amugy a kedvenc jatekom! 300+ szoba csucs 1bites grafika, es mindez elfert 64K-n. Ma egy kulturalt ikon ennek tobbszorose...
  • The Termentor
    #33
    nem jo joyba mer szetkurodik pillanatok alatt egy izgalmasabb jatek alatt.
    vagy ez masszivabb???
    eskuszom veszek egyet.
  • FairCO
    #34
    qrva jó! :)
  • mikike
    #35
    KataKist
    KataKist tegyetek bele, könyörgöööm
  • mikike
    #36
    és Encountert!
  • dez
    #37
    Ez egy Competition Pro-féle joy. Ez egy profi joystick, mindent kibír! Én is elnyűttem pár Quickshot-ot, de amikor kaptam egy ilyet, nem kellett több! Még ma is jó. (Mikrokapcsolós, és erős műanyagból van.)
  • dez
    #38
    Nekem az IM1 volt a kedvencem (szomszéd sráccal versenyezve naponta többször végigvittük - és még nem is kellett "beleőrülni"). Én biztos veszek, ha bejön. (Bár esztelen árat nem vagyok hajlandó fizetni.)

    BTW, a Mercenary-t szerettem még. Ez egy teljesen élvezhető 3D-s játék volt (repülőszimulátor-ügyességi-logikai :) - és mégsem túlbonyolítva). Meg még jópárat, de már nem emlékszem a címekre.

    (Az emulátorok nekem nem annyira jönnek be, nem olyan szép folyamatos a mozgás.)
  • NEXUS6
    #39
    raid over moscow
    űberkirály: elite
    scarabeus (made in hungary)
    pit stop (multiplayerben;)
  • dez
    #40
    Ja,

    "A Commodore 64-est két kábel segítségével lehet a televízió audio-, illetve video-kimenetére csatlakoztatni."

    Inkább bemenetére... (Már nem azért, de így terjed a "köd".) A kimeneten kifelé jön a kép és hang.

    A 256 színt talán tényleg tudja ez a cucc. Korábbi tervekben még egy kis minigépbe lett volna, talán lesz olyan is. Legalábbis azt hiszem, egy személy csinálta/csinálja a kettőt - aki mellesleg egy lány - akkor lehetett volna/lehet majd új programokat is írni hozzá, ami ki is használja. Csak épp a beégetett játékok nem fognak vele sokat kezdeni.