72
  • Tokman
    #72
    Hi all nézzétek meg az oldalamat :)
    http://www.idsoftware.uw.hu
    Most csináltam ! nem gagyi! ha tetszik írjátok le persze oda :) Mirc en általába fent szoktam lenni és ha van Quake3 szerveretek akkor én szivesen kíron na enyi bye-ez
  • mario5
    #71
    Ha megvan a DIRECTX 8.1 akkor rakjátok fel és küldjétek el E-mail-ban hogy hol van!!!
  • NeoMaN
    #70
    nekem meg nagyon bejött. visszaadta a régi idők fílingjét. :)
    nekem nem kellenek a bonyolult, túlcsicsás, irányítsd a csapatod meg kommandózzál játékok... :P
  • cserk
    #69
    bocsesz a helyes írásért csak gyorsan írtam :D
  • cserk
    #68
    szerintem a doomIII egy nagy szar (ez az én szelíd véleményem) régen mét teccet a sima doom I doomII de a Doom III az trééé már de megbocsásatok most hát ugyan azt kell vele csinálni mint a simában csak szebb grafal és ban pár új pája meg más a végigjácása szóval nekem elég volt a régi is (azok a régi szép idők
  • Ron Ragm
    #67
    Szerintem az a 10 perc úgy 10 perc ha csak rohansz előre és mindent tudsz merre mit hol, ha rendesen játszol a játékkal akkor kb 1 hét alatt végzel vele napi 3-4 óra játékkal (legalábbis asszem ennyi idő alatt nyomtam ki a doom 1-et)
  • SirLord
    #66
    na embörök, hát nincs igazam hog majd végig lehet pörgetni a játékot 10 perc alatt, ha nem bövitik???
  • Athlon64
    #65
    Ja még a Battlefiel 1942 is nagyon klafa volt!!!!:)
  • Athlon64
    #64
    Nekem következő FPS-ek jöttek be eddig:
    DOOM1, DOOM2, Heroes, Quake, Quake2, Half Life, Wolfenstein, Medal Of Honor, Unreal 2, Call Of Duty, Far Cry

    kb. ebben a sorrendben, de a DOOM3 nekem nagyon nem jött be pont a sok sötétség miat, a Half Life 2 meg még játszás alatt ban de némely része elég vontatott, de úgy érzem végül is jó lesz (remélem)!
  • DcsabaS
    #63
    Ugyan nem ehhez a sorozathoz tartozik, de talán egyeseket érdekel, hogy egy orosz fickónak anno sikerült kiderítenie, hogy hogyan tud új pályákat csinálni a klasszikus DOS-os Prince Of Persia-hoz, ami talán a legelső igazán ütős játék volt PC-re. A játékot 4D-Prince címen kell keresni az interneten.

    (Akinek Windows XP-je van, az DOSBox alatt rendesen, azaz zenével együtt is élvezheti!)
  • NeoMaN
    #62
    REMAKE-ek
    Maxextreme haverom jóvoltából. Tessék csodálkozni... :P
  • NeoMaN
    #61
    Szia! Van a wolf3d-nek is opengl, újratextúrázott vetziója! Sőt olyan wad-ja is, ami doomsday alá betehető... :)
  • NeoMaN
    #60
    Stuns itt:
    ÍME
  • NeoMaN
    #59
    tudtommal már megcsinálták....
  • DcsabaS
    #58
    Csodálom, hogy a cikkben nem utaltak a DooMsDay 3D motorra (csak © entreri #18 utalt a jDooM-ra).

    Ugyanis a DooMsDay motor immár ÉVEK ÓTA biztosítja, hogy a ShareWare DooM1, a regisztrált DooM1, az Ultimate DooM1, az eredeti DooM II, a TNT DooM II, a Plutonia DooM II, a Heretic és a HeXeN játékokat, valamint ezek számtalan kiegészítő pályáját (akinek megvan) mind lehessen futtatni
    - sVGA felbontásban,
    - true color színmélységben,
    - nagyszerű 3D effektekkel,
    - akár OpenGL, akár DirectX (min. 8.1) alatt,
    - közös és jól kidolgozott kezelői felülettel,
    - korszerű hálózatkezeléssel,
    - szabadon konfigurálható billentyűzettel,
    - és mindezt INGYEN!!!,
    - és olyan formában, hogy bárki bekapcsolódhat a fejlesztésbe, akinek van kedve hozzá.

    Az egész annyira jó, hogy ennek alapján látott neki egy másik csoport annak, hogy megcsinálják a Duke Nukem sorozatnak is egy hasonló verzióját (beleértve a BlooD-ot is).

    (Szintén van előrehaladás a ROTT-tal kapcsolatban is, bár az még nem játszható.)

    Na most a link, ahonnan letölthető a DooMsDay 3D motor:
    http://www.doomsdayhq.com/

    Ahhoz, hogy a játékokat futtatni lehessen, szükségesek az adott játékok WAD file-jai, ezek jogi okokból nincsenek mellékelve. De aki szerette a játékokat, annak nyilván megvannak (tegye fel a kezét, ha mégsem).

    (A fentiek miatt túl sok értelmét nem látom annak, hogy a DooM 1-2-őt betegyék a DooM3 motor alá. Inkább a Wolfenstein 3D/Spear Of Destiny sorozatnak látnám szívesen egy sVGA verzióját.)
  • NeoMaN
    #57
    Félreértesz! A Quake nálam is benne van a TOP 5-ben. Most csak és kizárólag a grafról beszéltem. Ha van hozzá már megfelelő gépünk, akkor sztem nagyon jó, a mai korhoz megfelelő graffal nyomni. Ugyanúgy mint Doom-ot (Doomsday, 3D modellek, szines fények stb.).
  • SirLord
    #56
    Szoljatok ha nincs igazam, de nem ugyvolt nemrég egy SG hirben, hog megcsinálták a doom 2 végigjátszását 5 perc(vagy kevesebb) idö alatt??
    a doom 1 pedig asszem 2 perc alatt végigvihetö(feszitett tempoban?
    szoval bizti benomnak pár ujitást, mert ha nem, akko 10 perces lesz a game
    Graxyboy:
    ami meg a Warcraft ujitást illeti, a warcraft III-hez irtak egy custom sort, ami egy ütös feldolgozása a 2-dik résznek...
  • Zocsi
    #55
    Jah, még annyit, hogy ez a mostani grafikai őrület annyira gáz. Akkoriban nem tudtak szép grafikát összehozni, de aki magasabb szinten járt programozás terén, már tudott játékot írni. Szal' így inkább az ötletességre, logikára, történetre...stb fektették a hangsúlyt és nem a grafikára. Manapság ez pont fordítva van...!
  • Zocsi
    #54
    Akkor már inkább Farcry! Annak jók a fényei. Bár szvsz a történeten bőven lehetett volna még csiszolni. No, mind1.
    Én csak azt nem értem, hogy manapság miért olyan kevés a klasszikusnak mondható darab. Tehát, amikről évtizedek múltán is himnuszokat fognak zengeni. ld oldschool játékok. De pl. más téren se tudnak átütőt elérni. Engem anno pl nagyon megfogott a C&C hangulata, azóta se tudtam olyan jót élvezkődni rts-en. Valahogy a pénz erre is rányomja bélyegét a hangulat és gyakran a minőség rovására...
    A sötétség lehet azért is probléma mert lusták a textúrarajzoló grafikusok, esetleg nem volt elég della a fejlesztéskor és így a kényes részeket leplezni lehet az "áthatolhatatlan" sötétséggel. A gamma felhúzását én azért nem használom, mert a készítők nem úgy tervezték, a feeling nem ugyanaz.
    Részemről ennyi!
  • Freddy TNT
    #53
    Hi all !

    Szerintem messze nem újdonság, hogy a régi játékokat felújítják. Anno a Commodore 64-es játékok közül ma is fel lehet ismerni itt-ott némi hasonlóságot a mai "új" játékokban.

    A Doom 3 nekem nagyon bejött. Csodálom, hogy alig van, akiknek tetszik. Szerintem ha világos volna a játék, akkor sosem paráztam volna rá sehol sem. Akkor meg mi értelme lenne? Egy sima lövöldözős lenne sok mászkálással.
  • cosman
    #52
    Tök kira!Mindent csináljunk meg nem tom hányszor amibe pénz van!Tipikus mai játékfabrikálás style!
  • husika
    #51
    Sirály lesz, quake 1-hez már nyomtam hasonlót Tenebrae-mod néven. Alig bírta a konfig, de gyönyörű volt.
  • Emmegki
    #50
    Ez a retro remake őrület már régóta tart. A Stuntsot kéne újra megcsinálni!

    (Egyébként meg benne lesz a két titkos Wolfensteines pálya?)
  • Skynet
    #49
    a szar cukrozása...
  • zacsko
    #48
    Megkezdődnek a játékiparban is a feldolgozások? A régi jó játékok mai grafikával, szerintem ez nem rossz ötlet.
  • Mice
    #47
    hát kérlek nem kell mindenkinek mindent szeretni, de azt azért hozzátenném, hogy ami neked nulla azt rajtam kívül csak kis hazánkban több százan nyomják még mindig ennyi év után is

    anno az ut2k3at is felraktam és akármennyire dicsérték a graphicsot az egész egy plasztikfegyveres lego feelinget adott ki magából a q1 fegyverei által keltett feelinghez közel sem volt

    és akkor még gépigényt sem mondtam

    dimenzióit tekintve hiába egyezik meg minden szoba az elsővel ennél a doommodnál is, de totál más hangulatot áraszt a pálya magából. nekem se jött be
  • Mice
    #46
    te, ha zavar a lézerfény mert nem bírja a pupillád letiltod :)) mindegyikről leszerelhető:)

    szerintem tök jó játék lenne:D
  • rudasbalint
    #45
    kár hogy ugyan az a történet de nem lesz rossz.
  • Tiby
    #44
    NeoMaN - A Tenebrae is egy játék?
  • Esrohnoil
    #43
    Hexen I-II-t kellene ilyenre megcsinálni.
  • NeoMaN
    #42
    Tenebrae van ilyen szinten mint ez a Doom3 alá fejlesztett quake1. Csakhogy a Tenebrae még a legdúrvább gépen is szaggat mint az állat..... gléquake egy 0, akkor már inkább a rá épülő FUH vagy Darkplaces...
  • Jamie
    #41
    Jobb lett volna ha a Domm3 helyett először kiadják a Doom1,2-t. Mint a Halflife1 source.
    bár az kicsit gyengére sikeredett szerintem.
  • Mice
    #40
    gl quake már mióta van és az is fresh-ebb mint a szimpla1
  • Mice
    #39
    az aszem tényleg, de a wad fileok lehet rosszul tudom még mindig fizetősek
  • pemga
    #38
    öö, csak én használok 1.5-1.7-es gamma-correction beállítást? :).
  • strogg
    #37
    http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=2
    A fuhquake/earthqukae project. Gyk készen van, már végig is játszozzam nem is egyszer:)
    Nem semmi érzés volt végigtolni az örök királyt szebben jobban. Feltámadt a hamvaiból:)
    És nincs elcseszve. aki látott már unreal engine-el renderelt quake-et (volt rá kezdeményezés) az tudja miröl beszélek:)
    Nagyon penge lett ez.
  • fishguy
    #36
    ja de legalább a szülők men pofázhatnak a jövő öldöklős játékai miatt haogy TÚL VÉRES EZ NEKED FIACSKÁM mert ugyse láccik a vér a falon mert olyan kib@szott sötét van
  • fishguy
    #35
    a játékok egyre sötétebbek akkor lehet hogy sztivi vonder a jövő fps-eivel nyomul egész nap vagy mondjuk 2187-ben majd kijön a doom 218 az új 400TB-os lemezen és majd folyon csak fekete lesz és lessz benne egy 8 millió frames sötétszürke démon és majd azt kell megkeresni egy lézerponttal....és mindenki nagyon boldog lesz
  • Tpe
    #34
    Megtudnád mondani az a "Jdoom" merre található?
  • NeoMaN
    #33
    régóta lehet nyomni win alatt, 3d gyorsítással, mouselookkal stb....