11
  • babajaga
    #11
    "lencserendszer fényereje széles látószögben 2,8-6,7, telefotó állásban 4,7-11 fényerőt ad,"

    Helyesbítem magam ez nem gagyi, még annak se felel meg.
  • babajaga
    #10
    "A gép hátuljára döbbenetes méretű, 3,5"-os LCD-t szereltek!"

    Azért hülye megoldás más gépeknél is van, mint pld a Samsung új szupergépe.
  • babajaga
    #9
    "termék ára bruttó 71 990 Ft"

    Az ára pedig nagyon magas!
  • babajaga
    #8
    "lencserendszer fényereje széles látószögben 2,8-6,7, telefotó állásban 4,7-11 fényerőt ad"
    Ez nagyon gyenge a gagyi kategóriába tartozik!
  • linyi
    #7
    Az ImpressCam Q-63-t már fogtam a kezembe és készítettem is vele jó néhány képet. Gyakorlatilag mindent tud, amit ma egy kompakt digitális fényképezőgéptől elvárhatunk. A 6 MP az valódban majdnem annyi (5,94 MP effektív, aktív képpont), így akár 30*40 cm-es nagyítások is készíthetők belőle. Nekem nagyon tetszettek a sorozatkép lehetőségek:
    - rekeszelés (bracketing): 3 kép, 0, + és - 0,67 EV-vel
    - gyors sorozat: 5 kép 3,1 másodperc alatt
    - lassú sorozat akár 99 képig: 1, 3, 10 vagy 60 percenként egy kép
    Mindezt teljes felbontással tudja és a jpeg tömörítés kicsi, így a képek minősége nagyon jó (egy 6 MP-es kép kb. 2 MB).
    A lencséje olyan, mint az összes hasonló kompakt gépé: van kisebb kromatikus aberrációja, kisebb torzítása, de ezzel együtt lehet élni.
    A LiIon akku nekem tovább bírta, mint egy 128 és egy 256 MB-os kártya kapacitása. Amúgy a gép különlegessége, hogy az akku töltése nem külön töltőben, hanem magában a gépben történik egy külső tápegység segítségével, ami benne van a gép árában. Ezt azért tetszik, mert így nem kell minden töltés után beállítani az alapparamétereket (dátum, fénymérés, fókuszálás stb.)
    A gép fémvázas, sikerült leejtenem a földre, de meg se kottyant neki (igaz, szerencsére éppen nem volt bekapcsolva).
    Azt mondták a boltban, hogy nem szereti a lassú SD kártyákat, én Silicon Power-rel próbáltam, azzal hibátlanul működött.
    A CCD mérete 1/1,8", ez jobb, mint a fertőként terjedő 1/2,5"-1/2,7"-os miniatűr, és ezért nagyon zajos érzékelők. ISO 200-on szép esti felvételeket lehet vele készíteni és GIMP-pel, PS-sel utólag a zajosság még csökkenthető (persze egy kicsit az élesség rovására, de a 6 MP miatt ebben lehet kis engedményeket tenni).
    Nekem nem tetszett néhány kezelő gomb: túl kicsi és túl érzéketlen volt némelyik.
    Viszont tetszett, hogy van egy kis elforgatható tárcsa, amivel blende félautomatikában lehet 6!!! fokozatban állítani a fényerőt. Kompakt gépekben ez tényleg különlegesség: még a mélységélességet is magam választhattam ki. A zoom is tíznél több fokozatban működött, így azt is egészen finoman lehetett a témához illeszteni.
    Jelenleg a 6 MP-es gépek közül csak egy gagyi Samsung olcsóbb ennél, a hasonló tudású gépek 100 ezer forint körül vannak. SZerintem nagyon megéri az árát.
  • Lateralus
    #6
    "erős a gyanu, h interpolál mint atom"

    Olyan interpolációt, amire gondolsz nem végez. Valós 5 megapixeles az érzékelője.
    Bayer interpoláció természetesen van, de azt a gépek 99,999%-a végez, beleértve a 2 millió Canon EOS 1Ds II-t is.

    Ha nem vagy megelégedve a felbontással akkor más bajok lehetnek, pl. hogy ez egy kis gép, kis érzékelővel, nem csúcsminőségű optikával. De hát az egyik legolcsóbb 5 megapixeles gép.
  • noss
    #5
    Pótakksi alap felszerelés, ha fontos dolgokat fényképezel.
    Én osztrákiában vettem kb. ennyiért Olympus C-50 Zoom-ot, nem rossz, viszonylag jó képeket készít,
    de tele van betegségekkel:
    -időkorlátos videófelvétel
    -hang nélküli videófelvétel
    -tömörítetlen (tif) képnek nincs értelme, mert a jpg ugyanúgy néz ki, mivel
    -erős a gyanu, h interpolál mint atom > akkor mire való a fotósop???

    Két legundorítóbb dolog a digitális fényképezésben:
    -digitális zoom
    -számolgatással növelt (interpolált) felbontás

    Ez a hazai gépecske eléggé bíztató!!!
  • csomi
    #4
    Ez az akus dolog kicsit azert kiabrandito. Mert mivan ha lemeritem es hirtelen kene 10 kepet csinalnom, akkor legyen nalam egy masik aksi?
  • DOT
    #3
    Hát, a 6 azért jobb a 2.1-nél amit az én S10-em tud.. Ráadásul, mintha "kopna". Már nem csinál olyan jó képeket, mint régen. Az érzékenységéről nem is beszélve, egy HP935 kb. 3x jobb nála..
  • Cat #2
    hát igen, ezért növelte az intel a processzoroknál is a mhzet az egekig, az emberek azt hiszik hogy ha valamin nagyobb szám van, akkor jobb is
    pedig a megapixel a tucatnyi tulajdonság közül csak az egyik, és bizonyos határon felül TELJESEN lényegtelen (főleg ha nem a3mas fotókat nyomtatsz...)
  • gz8
    #1
    Az a 6 MP nem is olyan rossz, főleg ilyen árért!

    Báááááár azt hiszem, mégis maradok az én kis A80-asomnál.