362
  • Teofil
    #362
    igazad van
  • slackface
    #361
    ufóéknál már rég lejárt az ámdé meg intel...szerintem már rég ilyen 200 magos 100 gigaherces okosság lehet a gépükbe.. a q4 et már 1000 éve megunták.
  • Atees1987
    #360
    Őszintén, ezt most h a "fenébe" olvassuk el, szerintem nincs mindenkinek felsőfokú nyelvvizsgája!!!
  • Zsoldos
    #359
    :D
  • grebber
    #358
    Bazzeg milyen pc-jük lehet már az UFO-knak. :D
    Elfogadnék egyet.
  • Alfa Of NS
    #357
    BUEK minden foldlakonak!
  • Ronny
    #356
    uhh, ennyi marhaságot rég olvastam
  • HUmanEmber41st
    #355
    5! a megoldás! 120 az a szám.( akkor) kell a matek is...
  • Epikurosz
    #352
    Kombinációval, az eredmény = 31
  • Epikurosz
    #351
    Ha nem számít a sorrend, akkor:
    5! = 120 (és nem 125)
  • Epikurosz
    #350
    megvan a kis huncut:
    Megállapodás szerint 0! = 1
  • Epikurosz
    #349
    Most kellene ide egy jó matekes...
  • Epikurosz
    #348
    Kombináció 5 elem 1-esével = 5! / 1!(5-1)! = 5
    Kombináció 5 elem 2-esével = 5! / 2!(5-2)! = 10
    Kombináció 5 elem 3-asával = 5! / 3!(5-3)! = 10 (elég hihetetlen)
    Kombináció 5 elem 4-esével = 5! / 4!(5-4)! = 5
    Kombináció 5 elem 5-ösével = 5! / 5!(5-5)! = ?


  • Epikurosz
    #347
  • Epikurosz
    #346
    Segítek:

    Kombináció 5 elem 1-esével = 5
  • Epikurosz
    #345
    No, ifjú titánok!
    ha van egy megoldandó probléma, ahol munkáskézre van szükség máris eltűztünk???

  • Epikurosz
    #344
    C 5 elem egyesével+kettesével+hármasával+négyesével+ötösével
    na, számold ki szépen, hogy ez mennyi?
    csak ugye, kell a matek...
  • Epikurosz
    #343
    épphogy nem a faktoriális jó erre, hanem a kombináció, például.
  • HUmanEmber41st
    #342
    Nem én találtam ki.
  • HUmanEmber41st
    #341
    Szerinted.
    És azért faktoriális, mert így lehet kiszámolni, hogy az 5 különböző dolgot hányféleképpen lehet összerakni.
    ( Ált isk : piros fehér zöld színt hányféleképpen lehet egymáshoz illeszteni ??? HE ?? )
    csak itt lehet pl 100% tűz, a többi 0%
  • Epikurosz
    #340
    bocs, nem írtak 5000 évvel ezelőtt semmiről, mert még nem találták fel az írást.
  • Epikurosz
    #339
    Kedvesem, miért erőlködsz?
    5000 évvel ezelőtt 5 elemről írtak.
    Ennyi. Nincs tovább.

    A faktoriális már a te belemagyarázásod.
    És miért épp faktoriális? Miért nem kombináció, vagy variáció, vagy permutáció?
    Esetleg 5 a 3. hatványon? Hm?
    Na ugye...
  • HUmanEmber41st
    #338
    A Védikus filozófia szerint 5 féle minőségből áll 1 atom:
    föld
    tűz
    víz
    lévegő
    éter
    5 faktoriális ( !)= 125
    ennyi féle elemnek kell lennie Mengyelejev periódusos rendszerében.
    Ezt már min. 5000 évvel ezelőtt is tudták..
  • Epikurosz
    #337
    hülyeség.
    Az ilyen nagy rendszámú elemek pillanatokon belül lebomlanak. semmire sem jók.
  • roliika
    #336
    http://www.gravitywarpdrive.com/Element_115.htm Kötelező olvasmány!!!! 115-ös elemröl szól.
  • miso
    #335
    szerintem már rég felfedezték őket, de a genyláda hadsereg eltitkolta előlünk. Lásd: Roswell vagy az 51-es körzet.
  • dez
    #334
    A 2/3 nagy része nem tökéletesen szilárdan hisz benne, inkább csak vágyálom a számukra. 100%-os hívőből kevés van.
  • kukacos
    #333
    Ezt is érdemes elolvasni, egy SETI-vel foglalkozó fazon véleménye az ufókról, szerintem 100%-ban korrekt: http://www.space.com/sciencefiction/phenomena/ufo_seti_000619.html
  • kukacos
    #332
    dez: http://www.scifi.com/ufo/roper/05.html, bár ufós oldal, de egy gondolom máshol is leközölt közvéleménykutatást vettek át. Eszerint ma a felnőtt emberek 2/3 hisz abban, hogy az ufók rendszeresen látogatják a Földet. Kicsit olyan lenne bejelenteni, mint egy katolikus gyülekezetben felállni, és elkiabálni magad, hogy "Isten él!" Maximum elégedett ámeneket hallanál :)
  • M2 #331
    Akit érdekel a témáról egy tudományos könyv annak ajánlom:
    http://slp.dwalin.ru/

    Farkas, Henrik
    IgaZ-akták (Világegyetemek titkai)

    ...és van ott pár kellemes sci-fi is!
  • dez
    #330
    Ha az egyik napról a másikra derülne ki: Az emberiség önbizalma rögtön erősen megcsappanna. "Egy fajjal több vagy kevesebb, mindegy" alapon még kevésbé törődnének a saját és az emberiség túlélésével. Sokmindenben (vallások, tudomány, jogrendszer, stb.) megcsappanna a bizalmuk, ami kaotikus állapotokhoz vezetne.
  • morgo
    #329
    az a Fahrenheit911 egy eleg nevetseges film volt, annal talan jobbat kellene csinalni;)
  • plamex
    #328
    Eddig ez pozitiv ...
  • HUmanEmber41st
    #327
    Bár nem engem kérdeztél, de én is kifejteném véleményemet:
    Ha a kormányok hivatalosan is elismernék, hogy igenis idegen értelmes lények álltal irányított járművek érkeznek a Föld légterébe szinte mindennap, akkor
    nem nevetnék ki többet az UFO kutatókat
    nem nevetnék ki az észlelőket
    nemzetközi UFO figyelő hálózatot hoznának létre
    a világ szinte minden tudósa ezerrel azon dolgozna, hogyan lehet közlekedni a csillagok között a gondolat sebességével,(féregjáratok kutatása )
    talán rá is jönnének
  • plamex
    #326
    Végülis te milyen hatással számolnál ?
  • plamex
    #325
    Lagalább egyesek (akikre amúgy is ráfér) leszállnának a magaslóról és belátnák hogy nem mi vagyunk a világon a legfejlettebbek.
  • plamex
    #324
    Persze nem tagadom hogy lenne hatása, de nem olyan mértékű ami itt bármit is gyökerestől felborítana.
    Ha nem adnak át technológiát nem változna nagyon semmi csak a fejekben. Az meg amúgy is ráfér az emberiségre :)
  • dez
    #323
    Szerintem meg még mindíg nincs felkészülve erre az emberiség. Talán még 50 év múlva.
  • dez
    #322
    Nono, egy ilyen "hello" igenis nagyon komoly beavatkozás lenne. Gondolj csak bele (ha eddig elfelejtettél). Kapásból egyértelművé és megmásíthatatlanná válna, hogy mások is vannak itt, ráadásul nálunk sokkal fejlettebbek is. Nagyon sokminden megváltozna.
  • M2 #321
    Tényleg jó ötlet lenne ha készülne egy mozi-dokumentumfilm az ügyben. Hasonlóra gondolok mint a Fahrenheit911 vagy a Mikrokozmosz, szigorú komolysággal (vagy komoly szigorúsággal) kezelve a témát.

    Az anyag kitöltené a 1,5-2 órát és talán az érdeklődés sem maradna el.