12892
  • Csimbi
    #5905
    Datas:
    a mobok szine valószinüleg maradni fog igy, mivel kb 99%-ban jó :D
    ez azt jelenti, hogy a szintkülönbségek amig be vannak állitva, az esetek 99%-ban helyes, viszont van pár lvl, ahol valahogy máshogy számol a program (nem a miénk, a KAL - ugy tünik, ezt se lineárisan kezeli)
    vagyis lépsz egy szintet, és megint jó lesz...
  • maruzst25
    #5904
    Tudom hogy nem ebbe a topicba tartozik de tud valaki olyan online Rpg-t ami régebbi gépeken is fut.
    amd k6-500 64mega ram
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Datas
    #5903
    Nem hiányzik a két kezes kard....az éjjel valószínü már túl álmos voltam és pajzsal felszerelkezve kerestem a giantot, amit nyilván így nem adott a progi. Bocs a téves riasztásért, hibák közt marad csak a mobok színe.
  • Datas
    #5902
    A mobok színe a level-hez viszonyítva nem lett korigálva és a statos-skilles részben a knightnál hiányzik a 2 kezes kard. Ezek lennének az első hibák amiket találtam. Ezektől eltekintve a progi tényleg jó és remélem megmarad a fejlesztői kedvetek a progi további csiszolgatásához, frissítéséhez.
  • JohnnyFirpo
    #5901
    eva 2 jó csak kimaradt a sima:)
  • JohnnyFirpo
    #5900
    KalEncyclopedia nagyon jo grat.

    Pár észrevétel:
    -lvl 55-ön a d3-as mf narancs.
    -55-ös lvl-en nem engedi belöni az eva 2-es skill-t pedig 54-es.
  • Dodokacsa
    #5899
    sztem mindenkit kivágott :D és bájdövéj a website se jön be:P nagyon dúúrván lefagytak
  • ThedarkmanHUN
    #5898
    Hmmm csak engem dobott le a szerver?
  • Csimbi
    #5897
    igy sem jó...nah akkor talán igy:

    http://www.tar.hu/csimbi/dl/KalEncyclopedia.rar
  • Csimbi
    #5896
    jaj, ne légy már ennyire szerencsétlen :D
    nézzd meg a linket... valahogy elékerült hogy sg.hu :(

    akkor újra:
    www.tar.hu/csimbi/dl/KalEncyclopedia.rar
  • Dodokacsa
    #5895
    nem lehet :P
  • Csimbi
    #5894
    KalEncyclopedia Frissitve ! (csak a tar-os link)
    www.tar.hu/csimbi/dl/KalEncyclopedia.rar

    - adatbázis bugfixed
    - gyorsabb kód (statoknál)
    - maradék skillpont számolása (questekkel)
    - alap skillek minimum számolása (light.magic, mockery, defense)
    - map-ok berakása a questekhez nevekkel

    lehet tölteni!!
  • Doma #5893
    Ez a heti egy alkalommal való boss spawn jó ötlet.
    Nem lenne rossz ha bevezetnék a dogi lordnál is, mert ez a tükörgyűjtögetés kicsit körülményes.
  • CartmanHUN
    #5892
    Jön a D4:
    Hello.

    This is Kalonline.

    After last December, 'Doggebi Lord' has accepted the challenge from many users.

    Next regular maintainance, we will update the new client 'Scnario 2: The Cave of The Giant Bird' with a glad heart.

    First of all, KalOnline notice new contents for lots of players.

    =============================================================================

    [[The Cave of The Giant Bird]]

    1. There is the cave at the north of the Highland of Sky.

    2. The cave has the 6th underground tunnel.

    3. New monsters in the cave, like 'Demon Worker', 'Demon Guard' and 'Insect' are waiting for your challenge.

    4. At the deepest tunnel, there is 'The Nest' which has manufactured Demons.

    5. Many items will be dropped at the cave, like G53, G56, G59 weapon, G50, G55 armor. In addition, G60 Armor will be dropped from the Boss 'Demon Queen' in the cave.

    6. The boss in the cave will be spawned once in a week.

    ==============================================================================

    For more information, please notice our webpage for Scnario 2.

    We are here to provide you with the services that would satisfy your time spendings with us.

    Thanks
  • v150r
    #5891
    nekem akkor esett a legtöbb top, amikor a sárga szörnyek közül (abból is a legtöbb xp-t adókból) 3-4 kockát legyaktam egy helyen.
    gondolkoztam olyanon, h befolyásolja-e h van nálad tali és mennyi és milyen, de aztán rájöttem, hogy nem. ez a kihúzok egy számot nemtudom mennyire működik. sztem ha igaz is, akkor sem jók a számok. mert vannak mobok, akikből nagyon sokat írtottam, és amire nagyobb esélyem lett volna azt nem kaptam egyszer se, csak a másik végletet. szóval nemtudom.
    [lehet, hogy teljesen illogikátlan az egész :D]
  • CartmanHUN
    #5890
    Olvastam olyan véleményeket ,hogy ez mégse igy működik mert rettenetesen leterhelné a szervert.Mások szerint bizonyos helyek aktivak adott ideig és pont ott kell ölni ,hogy essen valami.A többi területen csak a group 1 van "bekapcsolva" ezért esik csak geon,medi,water,sbwb.Azt is megfigyeltem ,hogy a piacon néha bizonyos cuccokból egyszerre tünt fel nagyobb mennyiség,mintha csak az esett volna mindenkinek az előző napon.
  • Chamber
    #5889
    Nem mi szedtük ki a droplist.txt-t Kalból sajna. Új droppokat csak akkor tudunk berakni, ha vki vhonnan megint megszerez hozzá vmi hasonló kis file-t.
  • SigaDragon
    #5888
    Chamber ha kijön az új hely és az ottani szörnyek és dropok majd belekerülnek a KAL Encyclopedia -ba?? és majd hogyan?? felrakod majd??
  • v150r
    #5887
    nah én mostmár azt is értem, amit eddig nem.
  • Chamber
    #5886
    Nemértem mit nem értesz szal akkor inkább egy példa...

    Részlet a droplist.txt-ből:
    ========================================================
    Monster: Demon Vulgar (Level: 1, Experience: 2)

    Drops: Main Group Index 1
    --------------------------------------------------------
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Group #1 (Index 101, Chance- 600)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    2 Geons (Chance- 920)
    Demons blood (Chance- 960)
    Small Medicine (Chance- 1000)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Group #2 (Index 201, Chance- 700)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    4 Geons (Chance- 400)
    "Forced" Short Iron Sword (g1 sword, Knight 1, Chance- 500)
    "Unlawful" Short Iron Sword (g1 sword, Knight 1, Chance- 600)
    "Fictional" Bamboo Stick (g1 wand, mage 1, Chance- 700)
    "Sharp" Bamboo Stick (g1 wand, mage 1, Chance- 800)
    "Agile" Birch Bow (g1 bow, archer 1, Chance- 900)
    "Reflective" Birch Bow (g1 bow, archer 1, Chance- 1000)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Group #3 (Index 316, Chance- 710)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    "Heavy Blows"/"Extreme" TOI (Chance- 20)
    "Fundamental"/"High Class" TOI (Chance- 40)
    Trinket (Chance- 60)
    Sea Bream with Blood (Chance- 110)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Group #4 (Index 502, Chance- 910)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Demon Vulgars Head (Chance- 500)
    Small Potato (g8, Chance- 550)
    Small Water of Geum-Oh Mountain (g8, Chance- 600)
    ========================================================
    Namost mikor eshet vmi akkor Kal dob egy véletlenszámot 1-1000ig
    Dobott mondjuk 378at -> elkezdi neézni a csoport esélyeket (chance) -> az első csoporté 600 -> a 378unk ennél nem nagyobb -> ebből a csoportból esik.
    Dob mégegy véletlent 1-1000ig arra hogy mi essen a csoportból. Dobott 56ot -> elkezdi nézni a cuccok esélyeit -> első cucc 920 -> az 56unk nem nagyobb -> kaptál 2 geont a vulgartól =)
    Másik pl: csoportra dob 702-t -> 1. csoport chance-nél nagyobb -> tovább -> 2. csoport chance-nél nagyobb -> tovább -> 3. csoport chance-nél kisebb -> innen esik vmi -> dob: 35 -> 1. cucc chance-nél nagyobb -> tovább -> 2. cucc chance-nél kisebb -> Kaptál egy fasza kis talit ("Fundamental"/"High Class" TOI) xD
    Ezt annyiszor eljátssza ahány cucc eshet egy szörnyből (általában 2 csomag + a quest itemek és fejek ezek mellett külön asszem).
    Ha elsőre 923at dob mondjuk akkor az ugye egyik csoport chance-énél sem kisebb -> nemkapsz semmit. Így lehet az hogy néha csak 1 vagy 0 csomagot kapsz.

    Ennél érthetőbben már nemtom elmondani xD
  • v150r
    #5885
    ennél már csak az a jaobb, amikor úgy van a levegőben, h nem látod. és onnan küldi az áldást a mage.
  • ThedarkmanHUN
    #5884
    Jah chamber nem is az h hány mob 1 csoport hanem honnan látom h az egy csoport?
  • ThedarkmanHUN
    #5883
    Pls ehhez kérek minimum 1 hsz-t
    http://rapidshare.de/files/20615136/shot_2006_5_14_000.jpg.html
  • ThedarkmanHUN
    #5882
    No és chambi hány mob 1 csoport?
  • Chamber
    #5881
    LOL, csakis munkaidőben fejlesztjük... ha nincs meló akkor Kalozunk
  • Chamber
    #5880
    A szörnyeknél a droppok csoportokba vannak szedve, minden szörnynél van 4-5 csoport, ez a grp (group).
    A ch1 (chance1) a csoport esélye (ezértis mindig ugyanaz a ch1 ugyanannál a csoportnál). A ch2 pedig a csoporton belül egy adott tárgy esélye. Ha a ch1-et és ch2-t összeszorzod akkor jön ki a tényleges esélye egy cuccnak (sum%).

    Vhogy úgy működhet az egész, hogy a progi dob egy véletlenszámot először és megnézi ez melyik csoportba esik bele. Ha ez megvan dob még1et, és megnézi hogy ez milyen tárgy a csoporton belül, és ezt dobja.
    Van bizonyos esély arra is hogy egyik csoportba sem kerül bele, és arra is hogy csoporton belül nem talál el semmit... ilyenkor van az amikor csak 1 vagy esetleg 0 csomagot kapsz egy szörnyből.
  • ThedarkmanHUN
    #5879
    Nagyon fasza a progi gratz
    De 3 dolgot nem értek
    -grp alatt mit ért a dropnál a progi
    -ch 1 2 alatt mit ért
    -és sum alatt mit ért?
    PLZ erre válaszoljanak akik tudják
  • CartmanHUN
    #5878
    Nekem is nagyon tetszik a progi,a hibákat csak a javitás miatt irom.
  • v150r
    #5877
    akkor küldenék nekik egymillió dollárt. :)
  • QuickHUN
    #5876
    MERIEL és Chamb ,nagyon meg szeretném köszönni NEKTEK ezeket a fantasztikus
    progikat.
    Valami fenomenálisat alkottatok sztem,anyira jól kitaláltátok ,hogy csak na.
    NAGYON KÖSZI!!

    Jaj cart ne is mond,nekem csak 6 al volt több mint most az evam de micsoda különbség!

    Nagyon sajnálom a játékban,hogy a harc olyan gyorsan folyik,vagyis az életet jó lett volna megduplázni,hogy ne 1 ütés legyek egy vagának,hanem legalább 3,
    elszaladni meg aztán pláne hogy nincs idő.Kicsit több agira lenne szüksége egy archernek,mert igy nagyon nagy a fölény ,(Ahogy chambert ismerem hozzátesz valamit,nekünk meg ...kéne )
    Jó volna szombaton meglepődni azon,hogy menyire királyul megoldották a War problemát!
    hihi
  • CartmanHUN
    #5875
    Ide irom hátha fejlesztgettek munkaidőben az Ency-n.Minden jó amig ki nem választom a steel bowomat,akkor 1 el kevesebb attack pontot ad min,maxra is.
  • CartmanHUN
    #5874
    Páran kérdezték mennyi OTP kell a fokusz shot-hoz.Tökéletes sose lesz ez a skill,ugy van szándékosan megcsinálva.Csak a saját tapasztalataimból tudok visszaidézni,hátha segit.Lvl 50 en OTP-m 120+5 volt és nem ért szinte semmit, rengeteget lőtt mellé.Lvl 56-ra felvittem 130+5 re és igy az FS grad2 már használható lett.Vagy folyamatosan emelitek a str-t,vagy revenge cuccokat vesztek és akkor érdemes a health-ot felvinni legalább 75 ig.A másik rejtélyes dolog az eva,amit agi-val nő.Mivel a perfect evasion skill is véletlenszerüen "közbeléphet" ,nehéz eldönteni mit lehetne nyerni az agi emelésével.Mikor még eva talik is voltak,nekem 135 volt az evám és brutálisan hatott.Sárga mobok szinte meg se birtak ütni,4 csontival elszórakoztam medizés nélkül.Ezt sajnos már nem lehet elérni, csak ha szinte minden pontodat agi-ra tennéd vagy ha g50 szettet szerzel.
  • paradoki
    #5873
    Hali!

    A progira rájöttem h nem cheat. A stat nullázásra gondoltam, de amint látom már régóta tárgytalan...
    De azért köszi...
  • Dodokacsa
    #5872
    sztem se arra gondolt ^^, hanem a stat nullázásra...
    ami qrva rég nem müxik már
  • v150r
    #5871
    sztem nem arra gondolt :)
  • Curbuncle
    #5870
    Haver ez a progi nem cheat.

    Ez egy olyan szimulációs program, amivel megnézheted, leellenőrizheted, a korábbi és a még ki nem adott skilljeidet. Sok egyebek mellett a szintekről is megtudhatsz egy-két infót (mit érdemes támadni, stb.).
  • Chamber
    #5869
    Miről van szó? O_o
  • paradoki
    #5868
    Hali!

    Nemtudjátok, működik még a skilles progi? Ha módosítok rajta azt még engedi a server vagy már nem?
    köszi
  • MORPHEUS659
    #5867
    Nagyon szépen köszön.
    Ezek szerint kár volt vennem no mind1.
  • CartmanHUN
    #5866
    Nem árulják játékosok mióta vége a kártyacsalásnak.Amennyiért megérné eladni, annak a töredékét se szerzed vissza ládanyitogatással.