12892
  • Chamber
    #8359
    Eltörik = mikor revistone lesz belőle (vagy azsem ha EB-vel töröd el)
    Szal ha lehet javítani (fixingelni a te nyelveden x) akkor nem törött el csak csökkent az endurance. (ha lecsökken 0-ra akkor eltörik, szal érdemes azt nem hagyni és javítani néha :)

    "Neves talit akartam a botra és nemment rá pedig 100% volt" na itt vmit megint félreértettél, a 100% az gondolom a "Successful Percentage of Next Level" volt az EBhez, namost ennek semmi köze a neves talikhoz!!!
    A neves taliknál oda van írva az esély a sikerre %ban, és csak ettől függ a siker esély (pontosan annyi ami oda van írva akármit is csinálsz alőtte a fegyverrel amire rakod!)
    Pl: egy Absolute(10)/Keen(3) INT Tali esélye 8% a +10 INT-re és 36% a +3 INT-re. Ezek az esélyek ennyik ami oda van írva, nemtudsz rajt változtatni!
  • xalen
    #8358
    ok, eddig értem :-), de azt akkor sem, hogy miért tesz ilyet, próbálom normálisan talizni, ráment már csomó zsé, tali, kő, fegyver stb.(neves tali) és még mindig csak sárgán virít, mint a tök :-(
    (jó tudom, hogy ennyi pénzből lehetne venni talisat, jót stb, de ez már lassan egy kihívás számomra
  • miyoku
    #8357

    ilyen fegyverem van, kérdés, h jobb-e mint egy "pucér" 45-ös íj?



  • ThedarkmanHUN
    #8356
    Ha fixingelni kell/lehet akkor nemtorik el a botod csak "Enchanting failed" amit addig csinálhatsz amig van endurance a botodon, ha az lemegy 0-ra volt bot nincs bot:\
  • xalen
    #8355
    :((((
    megint megpróbáltam a neves talit, és úgy látszik nem akarják a jót, de a nyomci botomra nem akar felmenni, mindig eltörik a bot, és csak fixingelni kell. tényleg mi a bánatot csesztem el? előtte pedig megnéztem és azt mutatta, hogy 100%, mind a kettő :-(, tényleg mindjárt kiakadok, rosszabb, mint az APEH :(((((
  • v150r
    #8354
    igazán nincs mit :)
    ha valami akad még, szívesen, bármikor :)
  • xalen
    #8353
    köszönöm, tökre jó ez az összefoglalás, bocs, hogy mindent lefordítok a saját nyelvemre, mint "neves tali" piacosok, de annyira kavar volt bennem. Igíyekeztem elolvasni mindent, meg nyaggatok is mindenkit a játékban, (már ismernek, a fenébe) de vidulok, hogy kapok rendesen válaszokat, és bízom benne, hogy több talim, botom már nem vész el. Igen, azt hiszem, hogy nem volt meg a 100, csak 98 %, a csuda a dolgát, de nagy szívatás volt (x-dik). még maradt egy kérdésem, hallottam, hogy lehet olyat tenni, hogy mágus botra felviviini az (íjjász, vagy lovag) talit. Bár lehet ez csak elértés volt.

    Tényleg köszönöm a türelmet és a segítséget. :)
  • Chamber
    #8352
    Amúgy sztem te tudsz mindent a erről a témáról, csak nem vitted fel 100%-ra az esélyt mielőtt belepróbáltad volna a következő EB-t abba a botba :P
  • Chamber
    #8351
    Színek:
    fehér - nincs rajt semmi (clean)
    sárga - csak NPC attack illetva magic tali (azok a ~4Ks talik NPCtől) van rajta
    zöld - csak "neves" tali (amiket a szörnyek dobnak) van rajta (illetve ide számít a szörnyek által dobott expert, skillful, veteran, stb fegyver is)
    kék - ha NPC tali ÉS "neves" tali is van rajta

    Armoroknál kék - ha Tali of Defense (ToD) ÉS "neves" tali is van rajta

    Neves tali csak az előző neves talit nyírja ki :P
  • xalen
    #8350
    a "neves talik" képesek bántani, leszedni törölni stb a NPC talikat, vagy csak egymást ("neves a nevest" gyilkolja ki? )
    tudom ilyen baromságot is csak egy kis mágika képes kérdezni :D
  • xalen
    #8349
    köszi, kezd már körvonalazódni a dolog, bár tegyem hozzá elég bonyolutl. A következő talizáshoz mindig bele tettem a követ, és tényleg feltettem 100%-ra, illetve lehet 98, de olyat nem csináltam, hzogy nélküle blowoljak.max 2% hiányzott hozzá, mondjuk annyi is elég volt.

    mások azt mondtaák, hogy tökre mindegy szűz bot, rátették az attack talit, és blow, és kék lett, nekem meg semmi, maradt sárga, aztán mondták azért sárga, mert ninc neve a botomnak, akkor vettem rá talit, de attól meg eltünt a szám az elején, szóval már tényleg nem értem,

    azt írod, hogy minegy, hogy használok-e polírkövet, vagy sem, de 4-ig nem volt probléma, most viszont ha akarnék rá tenni pirosan jelzi , hogy 50% esélyem van csak, ha ráteszem eltörök, és akkor megint minden nullás lesz, mintha most vettem volna, vagy botom sem lesz?
    és lenne még egy kérdésem,(teljes kiakadásodra) mi az elsődleges, és másodlagos talik közötti különbség.
    (tényleg köszi a türlmed :) )
  • ThedarkmanHUN
    #8348
    "10.eb-nél már 50 v 100 polikő kell a 100% hoz!"<<<akarod mondani revi ko kell^^
    Egyébként egyszeru>>sárga mikor csak npc tali van benne>>>kék mikor "neves tali" (legendary/toa/tokom tuggya még mik) a tobbit kedves kollega már leirta ;)
  • v150r
    #8347
    nos, van egy két dolog, ami nem úgy van, mint ahogy azt te gondolod.
    ha egy talira ami bennevan a fegyverben, ráhúzol egy másikat, akkor azt felülírja, ha nem sikerül, akkor a régi marad benne.
    akkor lesz +3, ha toa-t (talisman of accuracy), és/vagy tod-ot (talisman of defense) raksz bele.
    4 attack tali után az 5. már eltörheti a fegyvert de olyan 8 után kezdi levenni az endurance-t elég keményen, utána már el is törheti akár full az end., akkár nem. polikövet totálfelesleges rá ellőni, mert annyit nem ér.
    namost. ha jól értem, akkor te csak egyszer revízionáltad a fegyvert, pedig minden újabb eb után kell! 10.eb-nél már 50 v 100 polikő kell a 100% hoz! és minden egyes revízionált 100%nál újból bele kell apply-olni az eb-t, igaz, akkor már egy szinttel magasabb lesz. azt jól mondod, h csak annyi eb lehet, amennyi attackod van benne.
    továbbá a revízionálásnál mindig figyelj arra, h mindkét % érték 100 legyen, mert a felső azt mutatja h mennyin áll, a másik pedig azt, h a következő kővel mennyi lesz.
    ha sárga a szám, akkor nincs benne eb, vagy nem annyi van benne, mint amennyi attack talival. asszem, bár ebben nem vagyok biztos.
  • xalen
    #8346
    ez nagyon szőkésre sikerült, bocs érte :-)
    A következő kérdés, ha mondjuk van a botomon "neves" tali, meg rakom rá a NPC talikat (úgy, ahogy az a nagykönyvnen írva vagyon...), akkor mi a csudálval tudom a botom meletti g40+2 felvinni g40+3-ra? melyik talival? (én arra gondoltam, hogy a "neves" talival rádupláznék)
    azt vettem, ha mondjuk más talit rakok rá, mint ami a nevét adta, akkor az felülíródik, az előző eltűnik, de most nem ezt tettem mégis ezt kaptam :(
    nem foglak nyaggatni titeket, csak most segítsetek benne légyszí, oksa? mi a csudát értelmezek másként?
  • xalen
    #8345
    Lehet valamit tényleg én cseszek el, csak nem tudom, hogy mi a fenét. a 98%-ban lehet igazad van,nem tudom, de tény, hogy rakam bele a köveket, és tény, hogy sehol semmi :-(

    a kalhun oldalon mindent elolvastam, meg amikor gondom van, bent is kérdezgetek, de erre a talis dologra sajna egyértelmű választ nem kaptam,

    én így értelemzem, hogy veszek egy szűz botot, rárakok NPC talikat, mondjuk 4-ig, aztán ha jönne az ötödik, arra kéne vegyek polishing stont, mert itt már necces a helyzet, azt sikerül nem, vidulok, vagy sem. a blowot annyit tehetek rá amennyi NPC talim van, és ehhez szükséges egyenkétn megnézni, hogy hány %-os esélyem van, (érdemes 100-ra vinni, mert aztán volt nincs). na eddig remélem helyes az elgondolásom,
    Valóság, a számok elöl benne, +x meg zárólejben [x] meg attack (x) viszont mindez sárga.
    Kérdés, mikor lesz ebből kék. Én eddig azt hittem, hogy akkor, ha veszek a "piacon" egy nekem tetsző talit, ami majd nevet, meg valami plussz pontot ad a fegyvernek. Rá is húztam, de ez a bénaság leosztotta magát, eltört, kellett egy fixing, ded a tali már nincs rajta, csak a sárrga NPC-s.
  • Chamber
    #8344
    Ha eltűnt a botod az csak akkor lehet ha "applying explosive blow"-val nyírtad ki a blacksmith-nél. Vagyis nem vitted fel az "Successful Percentage of Next Level"-t 100%-ra! Bár te azt mondod felvitted 100%ig... biztos hogy nem csak 98%-ra vitted? O_o
    Ha még nemtetted javaslom olvasd el a leírást erről a témáról a kalhun oldalon (Fent menü: hasznos -> talizás)
  • v150r
    #8343
    akkor te csinálsz valamit rosszul.
    ha olyan "neve lesz" amilyen talit húzól rá. attól függően, hogy hány pont gyk.: megy bele wis 9-nek más neve van, mint a wis 3-nak.
  • Chamber
    #8342
    Korrekció: sztem nemis a karikat figyelik hanem az accountok aktivitását. Ugyanis van egy noob archerem S2-n ami ugyanazon az accouton van mint a fő karim S1. Erre az archerre kb fél éve nem léptem be... tegnap viszont mikor war alatt bedöglött S1 akkor felnéztem vele S2re, és még mindig megvan minden cucca.
  • xalen
    #8341
    Köszi a gyors választ, de sajnos nem ez volt a gondo,. idáig eljutottam. szóról szóra, és mégis eltünt, még követ sem kaptam utána vagy mit tudom én, nem csak eltört, eltünt a botom.
    a második kérdés az lenne, hogy mindezen túl vagyok, de nincs neve a botomnak, de ezek az NPC talik már rajta vannak, akkor ha veszek rájuk olyan tudom én milyen, mondjuk wisdom talit, akkor csak az lesz rajta, és törli az attacktot?
  • Chamber
    #8340
    Sok helyről hallottam már énis hogy lepucolták a régen használt (többnyire kisszintű) karikat. Szóval szerintem is a Kal törli az összes cuccukat x idő után automatikusan. Megoldás egyszerű: havonta 1x fellépsz legalább a kariddal 1 percre :P
    Na megyekis megnézem a noob archerem xD
  • NiuHUN
    #8339
    köszi a válaszokat!
    na mind1 többször már tényleg nemkezdem el :S
  • v150r
    #8338
    pár napja leírtam, itt van újra.

    ha eb-t akarsz beletolni a fegyverbe, kell venned attack talikat (ha mage vagy, magic talikat) az első négyet gondtalanul belehúzhatod, nem törik el, el sem ronthatja, viszont utána pirosra vált a kiírás, ami mindig azt jelenti, h veszthet endurance-t és el is törheted ha nem vagy óvatos!!! aztán így ha elégnek érzed a fegyverben az attacktalikat, akkor el kell menni a blacksmithhez
    ott van egy olyan "revise the percentage of success" arra rámész, a fegyvert kiválasztod és nyomsz rá egy gombot, revision stone-al annyi revise-t nyomsz, hogy az alul lévő két szálaékérték 100% legyen, ha nem 100% akkor elképzelhető h az applyingnál azonnal eltöri a fegyvert. az első szinthez 1 revikő kell (aztán kettő és így tovább).
    szal tegyük fel, h megvan az első revízionált szinted, akkor vissza kell menni a blacksmith főmenüjébe és az "applying explosive blow" menüpontot kell kiválasztanod, itt megint hozzáadod a fegyvert, és némi geon fejében már benne is van az eb a cuccodban.
  • xalen
    #8337
    Sziasztok, elkelne egy kis segítség talizással kapcsolatban.

    Már sok véleményt hallgattam meg, és túl is vagyok néhány próbálkozáson, de a vélemények és a tapasztalásaim néhol igen nem stimmeltek. A végeredményt tekintve már mindegy, mert KO-ra vágtam 2 botot, jónéhány talit, csak szeretném tudni, hogy mit csesztem el. Ha másnak megy a talizás, gondolom nekem sem lehet rá rosszabb az esélyem.

    Szóval első bot, alap 40-es, vettem rá 4 NPC talit egymás után , + revision követ, felnyomva 100%-ig az esélíyt, eredmény: még a botot sem láttam utána, nehogy blowom nőtt volna.

    2. bot: szintén alap, rakom rá a NPC talikat, meg a revköveket, már 4 van rajta, de az istenért nem aktiválja, mindig sárga marad (gondoltam talán mert még nincs rajta „név” tali, hát tettem rá, de minek, eltört a bot, csak a 4 plussz van meg, bukta a tali meg a fixing (jó ezen nem buktam csak kb 150-et, eladtam olcsón, kezdjen vele más, aki okosabb, mint én, mert tuti lehet még.

    3. most van egy olyan amin már volt név, rakom rá NPC talikat, a kérdésem, hogy miként tudom a g40+2-est mondjuk g40+4-re vinni?
    És mi van, ha szeretném mondjuk az alap talizmánt lecserélni, az ok, hogy felülíródik, de mi, csak az árustali, vagy az is nullázódik amit eddig NPC-s talival tettem bele?
    Lehet baromi hülye kérdések, de annyira ellentétes válaszokat kaptam, hogy szeretném már tisztázni, meg a játékban a cseten ez elég nehéz feladat, még annak ellenére is, hogy hála az égnek nagyon segítőkész csapat van fent.
    Köszi nektek :-)
  • ronesz
    #8336
    gondolom a szervert tehermentesitik ezzel, ami ra is fer...
  • Dodokacsa
    #8335
    jaja Niu, sajnos a KALosok úgy csinálták, hogy ha x ideig nem lépsz be (2-3-4hónap sztem) akkor a cuccok elvesznek...
    hogy ez mért van így, mert asszem ez a KAL "sajájtja" csak, más MMORPG-ben nem találkoztam még hasonlóval
  • Doma #8334
    Múltkor mintha olyasmit olvastam volna, hogy az inaktív karikat automatikusan lepucolják...
    Tovább megyek a kis ijászomról nekem is eltűnt minden
  • NiuHUN
    #8333
    sziasztok!
    nekem olyan gondom van,hogy volt 1 41 íjászom és 1 38-as magem.
    meló miatt nemértem rá játszani úgy 3 hónapja és most mikor elakarom kezdeni mindkét karim üres :S (ID-t passot senki nemtudta és nemis nézegettem kalos oldalakat) szal nemértem :(
    Ez az én szerencsém má lassan 1,5 éve kalozok kissebb nagyok kihagyásokkal,de mindig ilyen mákos voltam :S
  • JohnnyFirpo
    #8332
    hey! Az 59-est néha
  • QuickHUN
    #8331
    Ugyan már emberek,mi a fenéért hánytok a másikra !
    Minek az állandó vita, guild egyesítés nem rossz dolog ha az emberek is akarják,
    Na igen az ML sztem maradhat külön ,de a többi guildból lehetne 1 tuti 50+ alattit csinálni,régen punáékat sem értettem miért nem jöttek át az ML-be ,pedig penge sincs már itt(ott) és nagyon kevesen voltak!

    Natrak mi a pina van ?
    Cigi megy még ?
    59 es karit tolod vagy a 35 öst?

  • v150r
    #8330
    sztem azzt tudja, neki sztem a fordítás kéne.
  • JohnnyFirpo
    #8329
    kalonline
    Itt minden le van irva pontosan.
  • geri777
    #8328
    valki leirná az uj server event lényegét pontosan ???
  • puna
    #8327
    guild olvadas.

    erdekes temat feszegetunk megint curblinak meg csak annyit, hogy szegyen az hogy keves ilyen fasza ember van a kalban mint DOdo aki megprobal ertelmesen eredmeny kicsikarni a magyarokbol. kovetned kellene a peldajat. hat de nem vagyunk egyformak. minden joban kell elnnie egy kis szarnak a kerdes pedig az hogy te melyik akarsz lenni. rad bizom a dontest.
    kalonline:
    szerintem egy csapatmunkarol TEAM rol szol ez a jatek hiszen ezert hoztak letre akar a wart akar a partizast nezem. termeszetesen ebben van mindenki magan jellegu fejlesztese sajat maga karakter epitese.
    hol a hiba?
    ott hogy sok a fiatal, akiben nincs problemamegoldo szandek.a csinaljunk uj guildet megoldas nem mindig a legjobb megoldas ezt magyaraztam egyszer elitenek is. a guilden beluli problemak azert vannak hogy megoldja az ember a csapat nem azert hogy felrugjuk es ujat csinaljunk.
    a fiatalokatnemlehet ezert hibaztatni hiszen a problemak melyebb meglatasa majd kesobb fejlodik ki naluk 25 evestol. namost persze vannak kivetelek DODO aki probalja megerteni es megoldani a problemakat
    .
    vegezetul az biztos ha a magyarok nem fognak ossze es nem talalnak megoldast a guildek problemaikra akkor ez a kal is csak egy maganyos jatek lesz szamomra.
  • puna
    #8326
    elite ej ej

    azert mentek el mert te ugy erezted aki teged nem huzz az gyoker.
    a nyuszuke neked addig volt jo mig huzott, ahogy mar nem, ugy lazadtal.
    ha van egoista az te vagy. csak addig vagy partner barmiben amig neked jo.
    amiert kileptel az az volt hogy nincs parti. jol emlekxem?
    es lam 2 napja hol voltal ? a hungarianxos partiba.
    mikor igy leszarsz valamit es valakit akkor figyelj arra hogy ne alazd emg magad azzal hogy utana lenyalod.
    de nem kivanok ezzel tovabb foglalkozni

  • shaime01
    #8325
    én nem nagyon értem mi van.. de hozzászolok a guild témához

    EZ egy fél-ingyenes játék ha valaki egy olyan guildban érzi jól magát ahol van rajta kivül alacsonyabb és magasabb is akkor mért kell öket szétválasztani csak azért ,hogy húdefaszák legyetek?

    lehet én vagyok a hülye de ha valaki csatalkozik egy guildhöz akkor annak oka van és szerintem nem szeretnék ha egy jó tarsaság tönkre menne csak azért mert kell egy 50+-s guild amit kitalált 2 ember.

  • Dodokacsa
    #8324
  • Curbuncle
    #8323
    Ezért vagyunk mások Dodo, örülj neki hogy te még tudsz csalódni bennem, mert ez fordítva már nem működik.
  • Doma #8322
    Igen legyél hülye és ne használd ki a d4 adta lehetőségeket
    Érdekes lett volna ha az megvan már másfél éve...
  • Dodokacsa
    #8321
    magas ló? aha, erről sztem sok embernek full más a véleménye, de mind1...
    elhiszem hogy irigy vagy mert szerencsés vok, kb 10-20x több időt voltam lent d4 ben mint te, de ez is mind1...
    d4 arról szól h az 50 es karik fel tudjanak öltözni... régebben nem volt, most van. Átkozzam magyam h másfél évvel később kezdtem el jácccani mint a mostani 60+ ok? ne éljek a lehetőséggel? ne légy nevetséges

    "Mi ez a hirtelen porondra való kényszered, hogy vezesd a magyar guildek megreformálását?"
    erről sem tucc marhára semmit, nem az én ötletem volt, én azt szerettem volna eredetileg ha 10-20 aktív ember jön a Hungariansba és kész, mert jelenleg 5-10 aktív ppl van... a többiekkel való beszélgetés után alakult ki az ötlet, amit full nem én találtam ki

    te és a külföldi guildek az meg elég érdekes story... de én nem kezdek el piszkálódni, mert tudom hogy semmi értelme

    sajnálom, hogy TS-en nem voltál képes mondani a gondod-bajod, de ez is tuti az én hibám... áhhh, útálok csalódni emberekben
  • Doma #8320
    "...azok akik megtagadták a magyarokat és külföldi guildekben szétszóródtak!!!!!"


    Nem akarlak elkeseríteni, de a külföldi guildben levők ugyanúgy tudtak segíteni a magyaroknak, mint akik magyar guildekben voltak (abban a 2-3ban) jah és ennek több mint egy éve.
    Szal, ki kell ábrándítsalak, annak ellenére hogy te lenézed őket attól még igenis lehetnek segítőkészek és hasznosak, pont azzal hogy nem gubóztak be 50-60 magyar játékos közé :)
    De mind1 meggyőzni úgysem tudlak erről, nem is akarlak. Csak gondoltam elmondom a véleményem...