638
  • G_ArchAngel #198
    nem tetszőleges: van egy barna sáv, ami ha elfogy, akkor visszaváltozol - ezt barna injekcióval vagy mutáns formában elkövetett gyilkolással tudod tölteni...
  • Hyder
    #197
    hát skacok, kicsit ideg vagyok már

    nem tudom miért van, de nem mindig tudok ugrani, azaz alig tudok...

    csak nyög egyet, ugrik a kép egy kicsit, de nem ugrik a csávóm.

    és vannak pályák ahol igencsak szükségem lenne az igrásra

    erre tudtok valami megoldást?
  • Cvd
    #196
    Ugyanazzal a játékkal játszunk?:) Nálam a mutáció nem néhány másodpercig tart hanem tetszőleges ideig, míg nem váltok vissza. Azonfelül szerintem van értelme, csak nem lövöldözni kell ilyenkor hanem kihasználva a lelassult időt lerusholni az ellenfelet és lecsapni. Akkor igazán hatékony mikor nagyobb teremből kell kipucolni több ellenfelet. Ilyenkor pillanatok alatt le lehet csapni mindenkit, míg ha nekiállsz lőfegyverekkel molyolni akkor többet fognak sebezni rajtad. De ha csak lövöldözöl ilyen módban akkor tényleg nincs sok értelme használni.
  • Gabesz amd64
    #195
    thx
  • G_ArchAngel #194
    laptop? talán nyomj rajta TAB-ot, ha a zöld kör jelzi, hogy interaktív, vagy szkenneld...
    de lehet, hogy a kiképzőtisztet kell megkeresned, egy zöld nyilacsak mindig mutatja az követendő irányt...
  • berlinboy6329
    #193
    nekem meg sapphire 9600
  • Gabesz amd64
    #192
    Én már az elején megakadtam ahol van a laptop ott mit kell csinálni?
  • G_ArchAngel #191
    Sziasztok,

    lehet már valaki kérdezete, de nem találtam, vagy átsiklottam felette:

    van egy olyan rész, ahol sz első Szürkét meg kell ölni, miután megsemmisítettem a pajzsát...
    hogy kell szétszedni a pajzsot?
  • vytraas
    #190
    Sziasztok. Volt valakinek esetleg olyan gondja, hogy a karakterek texturái teljesen szétestek? Mert nekem igen. A környezet okés, de az élőlények vagy nincsenek, vagy csak darabokban. Igen, megnéztem a követelményeket, és a videokarim alatta van: Radeon 9100, de gondoltam, talán van megoldás. 5.6 Catalystom van, tehát ezt már megléptem. Valami ötlet?
  • toza #189
    aaz a the shuffering volt..es tok jo jatek vot valoban..kicsit mex pejn alapokkal de utott...sztem jo 51...csak grafika vhogy santit..szep meg hangulat felejteti..vagyis h van vmi furcsa hangulata amitol tok jo..mint pl prject snowblindnel..meg az atvezeto videok is isteniek... csak jovona vmi pecs...meg ijenek..
  • Dynamic
    #188
    4.Nem érted.Nem arról van szó, hogy állandóan mellé lövök és gyorsan elfogyna a lőszer, hanem hogy felveszek mégegy géppityut, ellövök EGY tárat és nem újra tárazza mindkét fegyvert, hanem eldobja az egyiket és megint csak egy fegyverrel megyek tovább(mint a Punisherben).
    5.Jó legyen szokatlan, bár ez sem új.Abban a horror tps-ben már ellőtték amiben egy néger fickóval szökünk egy börtönből, csak most nem jut eszembe a címe.Mondjuk az a baj, hogy annyira nincs is értelme az átváltozásnak, hogy sosem használtam.Már kifejtettem miért.Néhány másodpercig tart és röhejes módon, nem leszek hatékonyabb(megkockáztatom, gyengébb leszek) tőle.Abban a horror játékban százszor hatékonyabban lehetett használni az átváltozást.
  • soulhunter
    #187
    nesze gyerek,mondtam 1 szokatlan dolgot...
  • soulhunter
    #186
    yahh,és 1 eszmecserén kivüli kérdés:
    ennek a "metamorfozis" állapotnak van valami haszna? csakmer a fertőzöttek tudnak mászkálni a falakon,de én ezt sehogy nem érem el...
    lövök 5 pici valamit,amik lenyirják az embert,meg lövök 1 nagyot is (2nd attack),ami körbezárja az embert ugy,h a társai lövök le helyettem,de van bárhol valami gyakorlati haszna?

    KIEGÉSZITÉS AZ ELŐZŐ HSZ-hez:
    ************************

    S-Z-O-K-A-T-L-A-N D-O-L-G-O-K:

    az a fura TÜKRÖS GYUJTOGATO FEGYVER,amit fogalmam sincs,hol találni,de van,és meggyujta az enemyt,amikor másodlagos modban felnyilik rajta 1 tükör
  • soulhunter
    #185
    1: nem azt irtam,h HL2 szar,hanem azt,h U-N-A-L-M-A-S
    2: a Red Faction 2-ben sem emléxem,h 2 shotgunnal lehetett volna mászkerálni
    3: a Serious Sam is jo,meg a Painkiller is :) ezt aláirom :P
    *****
    4: NEKEM fura modon SOHASEM FOGY EL A LŐSZEREM !!! vajon MÉ NEM??? én nem lövök állandoan mellé??? (lehet,h a CS:S megedzett?) :)))
    *****
    5: szokatlan dolgok = átváltozás (és most nehogy a szutyi SoulReaver-rel meg a mostani utánzataival gyere,h át lehet menni a tulvilágra... ezé gagyi a Constantine is,mer az is csak 1 sima Soul Reaver "skin")

    6: csak azt sajnálom,h ebben is csak az oszlopok rongyolodnak a tarto acélig :(
    7: én nem feszülök a GRAVGUNa,mer hiába "yuhuuu,de jo POÉN",akkor se lehet sokmindenre használni... aktiv harc közben nem hiszem,h dobozokat fox keresni,h azzal vágd agyon az enemyt... a körfűrész lapjával hasitani tényleg jo dolog,de az ugyebár csak 1 szakaszon van szanaszéjjel... és előtte + utána? siri unalom,nem tudod használni sehol!
    8: azért,mert 1 fanatikus FPS-es jobban várja az UT2007-et vagy a Quake4-et,netán a Serious Sam 2-t,és azé leszolja,mer hiányolja az állando sötétséget,és ad rá 60%-ot, az nem azt jelenti,h rossz...
    kieg: a külföldiek adnak 60-70%-ot...
    9: aki végigvitt 1 játékot,nem hiszem,h nekiáll ujra + ujra,ha nincs alternativ végigjátszás (pl. Deus Ex 1-2,amiknek MINIMUM 3 féle (!!!) befejezése lehet... szal végigvittem a SS TFE + TSE -t,a Painkillert (bár a BooH-lel nem boldogultam,bevallom férfiasan),de még1x nem vinném végig őket...
  • Istencsászár
    #184
    igyvan
  • Vittorio Boots
    #183
    Vazze, ide írhatok azt amit akarok, úgyis megismétli mindenki vagy 100x. Már a topik elején leírtam pont ugyanezeket a dolgokat és majd 150 hsz. után is még győzködni kell az embereket. Zeszem megáll.
    Tehát a játék okés, a grafot leszarom (nem múltszázadbéli). A Serious Sam nekem spec. nem tetszett, hiába hent típusú FPS. Azt hogy hány ellenfél van, nos ez sem különösen izgat, noha lehetne persze több is. A 60-70 %-al meg csak az a bajom, hogy ki a tök dönti ezt el, hogy hány %? Nehogy már % alapján vegyek meg egy játékot vagy nézzek meg egy filmet! Ha ezt tettem volna, sok jó gaméról ill. filmről vagy akármi másról lemaradtam volna, ami speciel NEKEM TETSZIK!
    Én nem akarom lefikázni a többi játékot, ezt sem akarom az Ölümposzra emelni, de azért még lehet jó, ha a grafja nem 33. századi, ha nincsenek menne űberf@sza monszterek, és nem ad olyan nagy pluszt az FPS-ek világába (sajna simán meg tudom számolni hány FPS adott bármi újdonságot nekem, a grafon kívűl), viszont szvsz az átvezető animok űberkirályak, nem szaggat a gépemen se, de leginkább, van fílingje ! Arra a pár órára amíg játszol vele, valahogy azért csak leköt. Akit nem, az inkább válassza a GTA SA-t, vagy bármi más friss játékot ha úgy érzi.
    Peace.
  • Istencsászár
    #182
    na látod neked a hl2= fizika engine amit nem a valve csinált ésmár előtte csomo gémbe bennvolt itt a baj...
  • Dynamic
    #181
    Hát nem térek magamhoz:D
    Azt írod a HL2 szar, de ebben legalább vannak "szokatlan dolgok".Mondj egyet!A dupla fegyver nem újdonság, rengeteg FPS-ben elsütötték már(Shogo,Red Faction stb.), ráadásul ha elfogyott az egyetlen tár a plusz fegyverből, már el is dobja, szal nem valami hosszú életű.
    A HL2 tele van érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal.Ott az első osztályú fizika, ami miatt már megérte játszani vele, a gravity fegyver, a bogár fegyver, a járművek, a filmszerű cselekmény stb.
    Ebbe mi van? Menj és lőjj 2 féle ellenfélre, ráadásul a szarabbik fajtából.Mert igen, vannak jó játékok a menni és lőni műfajban is, csak azt Serious Samnek, vagy Painkillernek hívják.

    Egyébként meg nézd meg a külföldi siteokat.Kemény 60-70%-okkal jutalmazták a játékot, nem véletlenül.
  • torrente
    #180
    Ha van hangulata és jól kezelhető, akkor le van szarva a grafika.
  • soulhunter
    #179
    eldöntöm a vitákat:

    EZ A JÁTÉK IGENIS JÓ!!!


    megjegyzés:
    nem vagyok UFO fanatikus,viszont az X-COM sorozatot is csak a 2.-ig szerettem,azota sajnos elrontották...

    de most vmi kis csapat csinál még 1 ilyen körökre osztott stratégiát állitolag,és vmi X-Com feelinget,és kezelhetőséget igér turbozott graffal...
    ha megtalálom a linket vmelyik másik topicban, szivesen közzé adom,de nem emiatt jo ez a játék...

    ez a játék azért jo,mert nem szaggat 1154*768-ban,könnyen kezelhető, nincsenek unalmas hosszu mászkálások,és mindig van kit lőni,és van megoldando feladat. és le lehet szállni a 2 szörnyről :) és még mindig jo a 2 kézben 2 fegyver effekt :)

    és JO JÁTÉK,ÉS PONT!

    a játékrol szolo hozzászolások 97%-a POZITIV,a maradékdék 3% csak a grafja miatt fikázza
  • soulhunter
    #178
    a levágott kézzel kimész,és szemben lesz 2 kézzel ellátott ajto
    a jobb oldali tenyérolvasora leteszed, a másikhoz odamész,és használod a saját kezed

    aztán kinyilik,és rögtön lesz 1 falatozo zombi tőled balra,meg jön majd 1 hátulrol :)
  • soulhunter
    #177
    én még nem játszottam pattogo fegyverig,de én nagyon eluntam ott a HL2-t,.amikor csak mocsárjároval kellett menni...
    aztán örültem,h vége,a HL2 topicban tartották a lelkem,h már a végénél vagyok, menjek,mer jo lesz...
    most meg a kocsi...

    ebben legalább vannak eddig szokatlan mutatványok (a 2 fegyverről nem vagyok hajlando leszakadni) :DDD
  • Vittorio Boots
    #176
    Na remélem mára mindenki befejezte a grafikai ecsetelést (ha már ét,ánál tartunk). De a gaméról eddig - ahogy nézem - nagy átlagban mindenkinek pozitív a visszajelzése és EZ a fontos. Én anno a Ghost Reconnal is sokat tudtam játszani, pedig nem volt hatalmasan szép grafja, de JÓ volt játszani vele. Én kijátszottam ezt a gammát és (aki elakadt keressen vissza a topikban, van egy végigjátszás) merem állítani, hogy jó játék. Nem unalmas, nem csúnya játék. Persze ízlések ugye. Igaz én a nagy lődözésben ritkán nézem, hogy bump mappingolt-e környezet, hogy milyen a víz felszíne stb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fontos, de útálok kompromisszumokat hozni, ha online akarok játszani és ezt a HL2 esetében nem nagyon kellett megtennem (ATI 9600 Pro vidkaresszal simán hasítok), és ennél a gaménál sem kell lebutítanom a képet, hogy élvezhessem a játékot.
    Tehát én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti az FPS-t, hozzá nem fél egy jó történetet kapni. Peace
  • Gabe18
    #175
    Amugy a #104 -est nézted már?
  • Gabe18
    #174
    Hogy gondolod?Az Area más helyeken van kitárgyalva.HL2,Doom 3 topic,stb...Talán még a Call of Duty-ban is hogy a németek az ufóktól kapták az utánpótlást...
  • Qtya
    #173
    Itt már az összes hasonló játékról olvastam de erről a lekevesebbet. Ha valaki tud segitthetne a 153-ban feltett kérdésemre.
  • Evans
    #172
    Én a HL2-vel voltam igy. A grafikaban nagyot csalódtam, az amatőr horror klisék kiakasztottak, az állandó kocsikázás+motorcsónakázás, a gyenge történet után gyorsan uninstall volt a sorsa.
  • torrente
    #171
    Mondom, én nem értek hozzá, de laikusként, aki csak egy jót akart játszani, szörnyű volt! Azzal akarják fokozni a félelmet, hogy nem látok semmit? Gyors uninstall volt és inkább mással játszottam. Tőlem lehet bármilyen játék nagynevű, ha egyszer játszhatatlan.
  • Evans
    #170
    Esetleg beirom a doom3 topikba.
  • Evans
    #169
    Ezt akkor sem birom elfogadni, hogy gyenge a fény-árnyék rendszer. Mihez képest?Mert eddig sehol sem lehetett látni ilyen megoldást. Sztem egyáltalán nem érted, hogy mi a lényege, mert nem irogatnál ilyeneket, hogy sötétségben meghal a rendszer. Az egész lényege a per-pixel alapú megvilágitás... De mivel ez tényleg nem a doom3 tech topik, szivesen leirom privben, hogy mi az egész lényege, mert látom ,hogy nem érted.
  • torrente
    #168
    Nemrég játszottam végig a Project Snowblind-ot, meg a SW Republic Commando-t. Nem érnek a nagyok közelébe, de élvezetesek voltak és ami fontos: egyszerűen kezelhetőek, nincsenek túlbonyolítva. Ha a Pariah meg ez az Area51 hasonló a Project S-hoz, akkor teszek egy próbát velük!
  • Cvd
    #167
    Mint mondottam, tényleg pozitívum a valós idejű fény-árnyék rendszer, de a legalapabb módon lett megvalósítva, tűéles határokkal, átmenet nélkül, a sötét részeken meg semmit se látni ami messze nem reális. A sötétségnek meg annyi köze van hozzá, hogy az itt megvalósított rendszer csak ott működik, egy világos helyen gyenge árnyékokkal már meghal. Mondjuk sokat javítottak rajta a megjelenés óta az tény. A gagyi textúrákért nem kezdek megint neki a játéknak, falakon többször is előfordultak, a D3 topicban jópár képet találsz a témában. Egyébként meg nekem is 6800GT-m van, ott keresd pl. ahol írtam, de egy halom más helyen is találsz ha tudod mit keress.
    Node befejeztem mert semmi értelme a vitának, és végképp semmi köze a topichoz.:)
  • torrente
    #166
    Én nem tudom, mi aza bump mapping meg a sok nyavalya, csak azt, hogy a HL2-ővel, Far Cry-jal jó volt játszani, Doom3-mal meg nem.
  • Evans
    #165
    Tudod egyáltalán hogy micsoda az a bump mapping. Nem is beszélve arról, hogy nincs fontosabb a valós idejü fény-árnyék rendszernél, mert az emberi szem azt keresi először, utóbbit tudod micsoda(mert ugye itt nem a klasszikus árnyékokról van szó pl egy objektum esetén). Mutass egy olyan képet,ahol ,,előbukkan egy gyalázatos textúra".A sötétségnek semmi köze a fény-árnyék rendszerhez. Egyébként 6800GT-m van. És mondd már meg légyszi, hogy hol a bump mapping a HL2-ben?
  • Cvd
    #164
    Jobb textúrák szinte mindenhol. Ha a technikánál maradunk, a D3 esetén a bump mapping és a normal mapping úgy-ahogy elnyomta a gyengébb textúraminőséget, de néhol ez nem sikerült, nem egy helyen elővillant egy-egy gyalázatosan gagyi textúra. Persze a HL2 esetén is volt biztos egy-két ilyen eset, de az összkép jobb. Azonfelül volt rendesen bump map/normal map aHL2-ben, csak nem tolták ész nélkül az arcodba. De ha megnéztél pl. egy headcrabet, vagy egy antlion páncélját közelről, akkor feltűnt volna. Igaz DX9 módban volt csak igazi, de ott lenyomta a D3-at. A valós idejű fény-árnyék rendszer meg annyira nem hiányzik egy nem sötétre építő játékból. Ha meg arra megyünk, akkor pl. a Riddick leiskolázza a D3-at, ahol a megléte előny csak, a kivitelezése a legalapabb. Ez a nagyobb tér=korlátozás meg sem Gef4, sem Gef6 alatt nem volt, nem tudom te milyen kártyával játszottad. De mindentől függetlenül nem fikázni akarom a D3-at, de nem is becsülöm túl.
  • Evans
    #163
    A Doom3engine is tud nagy tereket, ezt majd láthatod az Enemy Territory:Quake Wars-ban is (megatextúrázás ugye)
  • Evans
    #162
    Hagyjuk már ezt a baromságot, hogy a Source nagy tereket kezel! Ha jobban megfigyeled, csak ügyes pályaszerkesztési trükk az egész. Ha nagyobb a tér pár helyen, ott brutális szinten korlátozza a különböző felületi eljárásokat. Ehhez képest a Painkiller, Far Cry, Unreal simán veri.
  • Evans
    #161
    Jobb textúrák? Hol? Ne ezekkel foglalkozzunk már. Hol a bump mapping, normal mapping, valós idejü fény-árnyék rendszer? A textúrák felbontása felháboritó.
  • Cvd
    #160
    Ha szigorúan a játékokat nézzük és nem a motorokat, akkor teshnikailag a HL2 veri a D3-at. Magasabb polygonszám, jobb textúrák, sokkal nagyobb terek mellett is jóval gyorsabb (plusz jön a HDR, habár az a sebességből levesz majd jócskán állítólag). Hogy a motorok esetén mi a helyzet az majd a Q4 után látszik talán, az a nagy terek miatt majd jobban összevethető lesz a HL2-vel.
  • Gabe18
    #159
    Nincs szerintem a Pariah-val semmi gond egy végigjátszás idejére.A fegyverek elég konzolosak benne (nagy célkereszt),meg a játékmenet is abba az irányba megy kicsit.De lehet a fegyvereket tuningolni,némileg rombolható környezet,helyenként jó fizika,szóval szerintem fps kedvelőknek egyszer bőven jó.

    Ez az Area meg valóban nem egy Doom 3 kinézetben,de attól még jó játék.Egy Doom 3-nál jóval pörgősebb játékmenet,közepesnél jobb grafikával.Szóval hangulatos az egész.