638
  • Evans
    #158
    Megbocsáss, de ekkora marhaságot még nem is olvastam, hogy a doom3engine-nél jobb a Deus Ex 2(!) és a HL2 grafikája. Mert az egy dolog, hogy játékmenetben többet nyújtanak (ez is izlés kérdése), de grafban soha. Kiváncsi lennék, hogy szerinted miben jobb pl a Deus Ex 2 grafikája v a HL2-é?Igazán leirhatnád, de tényleg.
  • Evans
    #157
    Deus Ex 2? HL2? A Doom 3 grafikája nem nagy kunszt? Bocs, de te nem S3-on nyomod?
  • ThugEdge
    #156
    sztem pariah is rendben van
    ezek a gémek a nem túl nagy nevűek ugyi:project snowblind,pariah és ez és mégis zsírosak,ne hagyd ki ezeket
  • torrente
    #155
    Nagyon ócska a Pariah vagy egyszer élvezhető? És itt főként az irányításra, kezelhetőségre gondolok.
  • DonnieBrasco
    #154
    Már megin egy értelmetlen DÚMhárom vs Halflájf2 vs Farkráj vs Area 51 vita? :))

    SZEMÉLYES vélemény:

    DOOM3 grafikája egyáltalán nem nagy kunszt, szerintem még a Thief3 vagy a Deus Ex: Invisible War is lenyomta - igaz, azok jó szarul is voltak megírva. Farcry is ezerszer szebb, Half-Life 2 is!
    Area51 nem szebb ezeknél, de nagyon hangulatos. Pörgős a játék, jók a hangok és az átvezető mozik is kiválóak. A sztorinak csak az elejét láttam, de az se rossz eddig.
    Egyben kéne az egészet értékelni, nem lebontva grafikára stb. mert az pl. amúgy is szubjektív (nem vagyunk 1 formák, ezért különböző nők/lányok is tetszenek nekünk, de nem pont ez a szerencse? :)) Na ugye!
    Szóval vita over :) mindenki leírhatja neki mi tetszik. Nekem az Area51 egészen bejön, ha normális save rendszer lenne benne, még végig is nyomnám talán. A Pariah egy ultraf*s hozzá képest legalábbis (akár grafikailag is!)

    DB
  • Qtya
    #153
    Sziasztok van egy rész a pókok után amikor ki kell nyitni egy ajtót de nem tudom mit csináljak.2 nyitó van ott.
    Fel vettem egy kezet is de nem megyek vele semmire.
  • torrente
    #152
    Vagy fiatal lehetsz és túl nehéznek találod vagy nem olyan jó a videókártyád, ami visszaadná a játék fantasztikus grafikai színvonalából és a játékmenetből eredő pozitívumokat.
    Nekem a Doom3 2 óráig ment, aztán beleuntam és töröltem. A HL2-t viszont életem egyik legjobb játékának tartom. HIS EXCALIBUR 9600XT 256Mb-os kártyám van, és ahogy látom elég komoly képességekkel rendelkezik; lehet hogy a kártyám miatt élveztem olyannyira a HL2-őt és a Far Cry-t?
  • berlinboy6329
    #151
    az nekem nem nagyon tetszik nem tommé nem jön be
  • berlinboy6329
    #150
    Hát a Doom 3 nekem tettszett és már beszerzés alatt van a kieg. a graf az télleg fasza meg a hangok is nekem mind1 milyen a játék ha én érzem hogy jó akkor nem tok tőle elszakadni. ezt az area 51 et most láttam az mtv-n nem rég 1 órája és a duplapityu megofgott gondoltam ezt meg kell szerezni láttam pár képet és a graf az télleg nem d3 (meg hl2 bár nekem az se tetszik annyira a textuk miatt)a doom 3-at én is eltettem nem játszottam vel mer nem tetszett de most olvastam ezt a resurrection(vagy mi)of evilt oszt megtettszet a 4edétől 3 nap alatt lenyomtam erre is kiváncsi vok az elhangzottak alapján.Láttam 1 F.E.A.R-t is írva az mikor jelenik meg a GS 7.-ét írt
  • torrente
    #149
    Egy tökéletes játék: Far Cry.
  • Johnny23
    #148
    Sziasztok!

    Felinstalálom a gammát,crackelem, aztán inditásnál,mikor már belépne a menübe kiirja,hogy : "Insufficent disk space..blabla", nemtom 62GB nem elég neki ??!

    Volt már vkinél hasonlo probléma?? Vagy ilyesmi ??

    HELP PLZ!!!
  • Vittorio Boots
    #147
    Asszem én vagyok az abszolut ember. Abszolut igazat tudok adni mindenkinek.
    A D3 grafban ott van, de pár órát tudtam eltölteni elötte és kész.
    A HL2 istencsászár grafban, újdonságban, mindenben. De hogy még 1x kijátszam, ahhoz el kell tellnie egy kis időnek. Ja és nekem se jön be a GTA SA (sajna a Vice City jobban tetszett).
    Ami viszont ebben a progiban van, az nemcsak a története, hanem vmi plusz ami nem volt meg a D3-ban. Sajna a társakat nem lehet fejen csűdeni, az alieneket nem fojtogathatom KÉZzel ugye, de az 5let az ott van. Vannak benne régi-újdonságok, amiket néha elő lehetne venni (én pl. sz@rok a láncfűrészre meg az egyéb baromságokra), itt pont az volt a királyság, hogy nincs sokféle fegyver, hisz csak mentőakciónak indult az egész bevetés az elején. Ennek a gaménak is vannak hiányosságai (melyiknek ne lennének), de én pl. nem tapasztaltam benne bugot, királyul fut a gépemen, stb. Tehát áldoztak rá a programozók, nem úgy mint mások (talán ha Duchovny helyett Vin Diesel lett volna...).
  • Dynamic
    #146
    Ehh, visszafelé már nem kell pöcsölni, el lehet menni a generátor mellett is ha szélen lemászol a létrán.

    Amúgy nem vagyok HL2 mániás, de ez a játék meg sem közelíti a HL2-t(szerintem).Addig játszottam vele, míg van az a pattogó lövedékes fegyver, de már nagyon nincs kedvem folytatni.Semmi nincs az egész játékban csak menni és a lőni 2(!) féle ellenfélre(jó néha vannak ilyen kis pókok is).Az átváltozás meg egy vicc.Emberként sokkal hatékonyabb voltam, a néhány másodperces szörnyes bohóckodás teljesen felesleges.
  • Kaslerka #145
    A grafikájáról lehet mondani szépet is csúnyát is, de az átvezető animációk azok valami ultrabrutálisra sikerültek. Ahogy a gamestar is írta, felveszi a versenyt a blizzard-al... és tényleg...
  • zsotee
    #144
    Na, legalább mx-en is megy ez a kis game :-P
  • soulhunter
    #143
    tök könnyű volt végigmenni a 2 generátor közt...
    amikor felvillantak az elektromos nyalábol,akkor kell indulni,és amikor visszafele jönnek,akkor nem 1 helyben kell állni,és ugrani,hanem szépen ahogy jön,ti ugy fussatok szembe vele,és ugrás,és máris nincs gond...

    bocsi,h hosszu lett,nagyon szigoru szemszögből nézem :)

    na de 1 kis értékelés (szerintem látoszög):
    grafikailag nincs topon,ez tuti... de azért még belefér :)
    de ahhoz képest,h a D3 + HL2 -t istenitik,erre a kövit tudom irni:

    D3: unalmas, monoton, csak annak ijesztő,akinek klausztrofobiája,és 35ezres nvidiás 3D-s szemüvege van :)
    HL2: enyhén elunja az ember,amikor a kocsival kell mászkálnia,ráadásul vannak tök monoton részek,de azé nem rossz

    Area 51: megvan benne az az apro tulajdonság,ami le tud kötni :) bár nekem nem jön be a GTA SA (legalábbis az eddig eltöltött játékidő alapján nem jön be),de ez tetszik... talán azért,mert eddig utáltam a csapat-taktikai játékokat (lásd: gagyi 2. VH-s szutykok - pl. CoD SinglePlayer),DE (!!!) persze ebben nem tetszik,h csak akkor szabadulok meg 1 csapattársamtol,ha jön a video,és letépik a fejét,vagy megfertőződik,vagy ilyesmi... attol mé nem kampecul meg,ha 2 maroknyi shotgunnal fejbecsűröm hátulrol???

    jo,jo,tudom,h csunyácska,meghogy mé hasonlitom az "isten-játékokhoz"
    hát azé hasonlitom,mer az "istenek" nem tudtak csinálni olyat,ami lekötne... azokat 2 nap után eluntam :) nahh,majd végigtolom őket,amikor 10 év mulva rámjön a nosztalgia,és kivi vok,h az akkori gépemen szaggat-e még a D3,vagy a HL2 :) (bár a HL2 most se csinál ilyen csunyaságot) :)
    asszem a 2 kezes fegyverezés az,ami ennyire megfogott ebben az areában :)
    nem tom,h mé nem jut eszébe ilyesmi a valve-nek,vagy az ID-nek...

    mondjuk ezt még annyival spékelhették volna,ha AVP1 szinten folyamatosan jönnének az "alienek" + a hibridek,és nem csak 2-3-4 (néha 10) hullámban jönnének,aztán amig keresek 1 utat a gombhoz,addig meg csak egyesével...

    de kikapcsolodásnak jo,1x végig lehet tolni :)
  • Qtya
    #142
    Hát nekem az ugrállás nem megy
  • Hyder
    #141
    ügyesen kell ugrálni

    de "nekem" lehet bugos és nem mindig ugrik, vagy ez nem csak nálam van igy vagy ez nem is bug?
  • Shep
    #140
    Az elején a generátorhoz kellene eljutnom, de mindenhol áram van hogy lehet felmenni oda, vagy ügyesen kell ugrálni középen?
  • EmThor
    #139
    hangok: David "Mulder" Duchovny és Marilyn "hroááááár" Manson :D
  • G_ArchAngel #138
    Grafikára nem egy nagy durranás, de szerintem van hangulata és története ami miatt jó a felesleges idő eltöltésére...
  • Evans
    #137
    Nekem azért csalódás a game, mert nagyon kedvelem a Midway-t (milyen érdekes hogy következő két játékukhoz-ami két unreal világára épülő game lesz- licenszelték az unreal3engine-t!), aztán ott van JOHN ROMERO, de nem érződik a game-ról, hogy lett volna köze legalább a design-hoz. Mondjuk azt sem értem, hogy jön D Duchovny hangja egy katonához? Na persze minek sirok egy komolyabb, gondolkoztatóbb game-ért, hiszen a konzolosoknak ugy is ez kell. Kár érte, hiszen először szó sem volt arról, hogy kiadják konzolra. Na mind1 nem kötözködök tovább, csak nem volt hova irnom csalódottságom.
  • G_ArchAngel #136
    akárki akármit ír, én tegnap felraktam és alig aludtam vmit, annyira megtetszett a hangulata - gondolom a hangok miatt...

    amúgy a 2. ufós helyszínt hol kell elhagyni?
  • chase
    #135
    Nem nyílik az k***a ajtó, amin bejöttem, akkor hogyan menjek vissza?
  • cikasz
    #134
    ha már ott elakadtál mi lesz később? :))
    visszakell menni a csapathoz, aztán be a liftbe és irány lefelé..
  • chase
    #133
    A legelején (Take Out the Saboteur) hogy lehet továbbmenni? Kilőttem a menekülő srácot és körbe-körbe lehet menni a pályán. Hogyan tovább?
  • windly
    #132
    Nem mer vele játszani:))) én konkrétan elaludtam a D3 on....

    Na mindegy, tényleg hagyjuk, de ezt a fél játszani szöveget nem hagyhattam szó nélkül..

    Életveszélyes: kösz a segítséget, erre az egyszerű megoldásra nem gondoltam. hogy csak simán szét kell lőni:))
  • Vittorio Boots
    #131
    Azért azt meg lehet mondani, hogy ehhez a játékhoz nem kell egy erőmű, hogy elfusson max. felbontáson is. Hisz talán meg lehetne nézni, hogy a D3-mal vagy egyéb tucatjátékkal (sajnos a D3 is tucatjátékká avanzsált, hisz a Q3-mal is többen játszanak manapság, hiába a szupergraf) hányan fognak játszani 1-2 év múlva. Tehát a graf a jelen helyzetben nem rossz. Pl. nekem a Call of Dutynak is tetszik a grafja. De ne csesztessük egymást és a D3-at se, hisz ízlések és taslások. Respect.
  • Vittorio Boots
    #130
    A kis greynek a pajzsát én simán szétlőttem plusz sűrűn dobáltam rá a gránátokat (ilyen alien gránátokat). Ezektől kipusztult. Ilyen lesz később is sajnos plusz 2x a nagy szörny aki az elején kinyírt 3 embert a szemünk láttára. (végigjátszás pedig itten leledzik angolul áfkorsz Végigjátszás
    Más: grafika terén természetes, hogy nem emlegethető a D3-mal meg mással se, hisz ezt a játékot alapvetően konzolra írták. Az irányítás és egyebek is ezt mutatják. Arról nem is beszélek, hogy ennek a játéknak még érdekes története is van, főleg ahhoz képest, hogy egy FPS. Szerintem egy egészen játszható game ez. Persze nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire kíváncsi vagyok, amikor multiban nekiesek egy katonának, amikor én fertőzöttként gyalázok.
  • Evans
    #129
    Azért ez durva, hogy nagy rakás hulladék! 4 évig készült, az engine pedig meghatározza évekre a játékipart. Tény, hogy nem korszerő játémenetével adja el magát, de a fejlesztők nem is erre törekedtek, hanem arra, hogy szinte mindenben hasonlitson a Doom-ra és Doom 2-re, csak uj technológiával. Itthon nagy divat lett fikázni...
    Nem mondtam, hogy az Area51 rossz játék, sőt azt sem mondtam, hogy ilyen nem létezik (mindennap nézem a X-Aktákat, sőt megvan az összes része DVD-n), mindössze annyit mondtam, hogy nincs a Doom 3 tech szintjén (sztem a Doom-ban hihetlen jó a hangulat, szörnyek nagyon élethüek). Egyébként megfigyeltem már, hogy csak az fikázza, aki nem mer vele játszani, mert ne mondja nekem senki, hogy egy óra után meglehet unni. Aki végigtolta, az általában még ha nem is ájul el tőle, de burkoltan elismeri (ha nem mást, de a grafikát igen).
  • pzs
    #128
    Na megoldottam
    Van 1 olyan hely amikor 4 hidraulikát vag mit kell lekapcsolni ott ugy kell átugrani ha valaki elakadt volna , hogy hátrafele kell menni.
    Ez bug vagy direkt van igy azt nem tudom de elég érdekes.
  • pzs
    #127
    Sziasztok
    Valaki végigtolta már , mert nekem nem mindgi ugrik patch-ot meg nem igazán találok hozzá
    5let ?
  • [HUN]FaTaL
    #126
    ezekszerint 9200on nem is fut a játék?
  • cikasz
    #125
    HI all..
    Mindenkinek más tetszik nekem pl a doom3 egy rakás hulladék ez viszont tetszik nagyon! Manson papa hangja zseniális, és a hold bázis is tetszett nagyon :)
    Vittorio! Hogy kell kiiktatni a kis zöld gecinek a pajzsát??
    thx..

  • Dynamic
    #124
    "Az area 51 létezik"
    A Mars is létezik
    Amúgy meg hol írta, hogy az Area51 nem létezik?

    Ja és ennek mennyivel több a valóság alapja?Itt nem csak pusztán arról van szó, hogy vannak-e ET-k, hanem itt különböző mutánsok vannak, szörnyek, emberek akik átváltoznak...akárcsak a Doomban.Mi a különbség?
  • windly
    #123
    Na egy kis segítséget kell hogy, kérjek: ott tartok amikor az idegenek űrhajóján vagyok és valami Grey t kell kinyirni aki egy pajzs mögött van, és közben dobálja rám a katonákat, na itt nem tudom mit kéne csinálni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Seth
    #122
    Veled értek egyet. Most szedtem le és 1000x hangulatosabb mint a d3
    Technikailag lehet hogy jobb a d3, de játsza végig 2x az akinek hat annya van, egyszer is kb. 2 hétig tartott, mert nem bírtam vele 1 óránál tovább játszani egyhuzamban. Doom3-nál unalmasabb fps-el én még életemben nem játszottam. Na csak ennyit.....
  • leslieboy
    #121
    Rólad a vak is megmondja,hogy Doom os vagy!Valóban nem említhető egy szinten,mert a doom egy fantazmagória,no valóságalappal,míg itt mégis idegenek vannak,ami akár elképzelhető lehet!Ja és a helyszínről!Az area 51 létezik,jobb ha elhiszed!Mellesleg volt szerencsém próbálni a doom3t!Szinte olyan,hogy akár a sötét wcbe is lehetek,akkora az elénktáruló grafikai látvány javarészt!Ez pedig tény!Mellesleg nem csak grafikája van egy játéknak,hanem története is!Ha az értelmesebb fajtából való!:D Nem vagyok fórumfüggő,de ezt a "lehordást" már én se hagyhattam!
  • windly
    #120
    Azért a monster mód odavág ha ügyessen használod, nekem nagyon bejön, grafikáról meg annyit hogy eléggé jó, és legalább lehet normálisan használni az elemlámpát...a hangulata meg nagyon bejön.
  • Crem
    #119
    kéne nekem egy kis csalás!:))

    thx!