107
  • HUmanEmber41st
    #107
    ez kézenfekvő..
  • Dredd
    #106
    gyalogság a gyalogok?
  • HUmanEmber41st
    #105
    És a ló-nak talán a tüzérség felel meg. Ha valahova letelepül,messzire lő, nagy területet tud támadni.
    Egyéb ötlet ? :)
  • Cat #104
    a tankok a bástyák (gyors mozgás, nagy tűzerő, erős védelem)
  • [NST]Cifu
    #103
    Miért? :)
    A Mi-26 teherbírása ~20 tonna, az MH-47 üres tömege pedig ~11 tonna. :)
  • HUmanEmber41st
    #102
    Akkor a a tankok a csatamező királyai, a helik meg a királynők..
  • Killgore
    #101
    Mi a fene?? Ez nem igazi ugye? Nehogy már az a heli cipelje a chinookot?
  • Killgore
    #100
    Na ja, Black hawk Down rlz!
  • [NST]Cifu
    #99
    Nem immuninsak, csak éppen arról volt szó, hogy a mesterlövészeknek mennyi esélyük van eltalálni egy helikopter pilótáját. Egy 14.5mm-es géppuska vagy egy 23mm-es gépágyú már olyan, mint az izzó vas a helikopterek számára: kerülni kell, de kegyetlenül. De az, hogy egy mesterlövész eltaláljon egy helit... hát...
  • [NST]Cifu
    #98
    Hát nem tudom, végiggondoltam, hogy mégis melyik jelző illik a legjobban a helikopterre. Kétségkívűl találó a királynő sakkfigura, mivel nagyon mozgékonyak, és igen hatékonyak. Ezen kívűl mondjuk asszociálnál királynőre mondjuk egy harckocsi láttán? :))
  • haxoror
    #97
    JÓLVAN!!!!!!!! :)

    Az egész abból indult ki hogy számomra hihetetlen hogy a helik páncélzata rakétákon kívül szinte mindenre immunisá teszi őket.
  • haxoror
    #96
    A BlackHawkDown-ban abból dobták ki őket :P
    És én hiszek a hollywoodi múviknak :PPP
  • haxoror
    #95
    Amiért a repcsik és a hadihajók is azok, mert férfiakból áll a személyzet és az érzelmi kötődésüket így fejezik ki :)
  • HUmanEmber41st
    #94
    És a helik miért királynők ?
    Talán a sakkból továbbgondolva, hogy a királynő minden irányba tud lépni ?
  • Alfa Of NS
    #93
    Ez az mi-26 nagyon nagy.
  • [NST]Cifu
    #92
    Jobb, ha a jobb külső pillont lefoglalja egy kib@szott nagy konténer, amelyet ez kivált? :))

    Bartha Miksáékhoz a helikopter forgószárny csuklós bekötés szabadalma kötődik, ez azért nem egyenlő a helikopter feltalálásával...

    Akkor már ez viccesebb.
    Vagy ez. :)
  • Alfa Of NS
    #91
    "nekem az orr-részen levő optikai megjelölő-berendezés tetszik, totál elqurja a helikopter kinézetét :))"

    hat nem egy csajozos helikopter
  • noss
    #90
    vicces kép:
    (ennyi elég legyen belőlem!)
  • noss
    #89
    Még egy link...

    Cifu te mit tudsz ezen az oldalon olvasható "Bartha Miksa és dr. Madzsar József szabadalmai"-ról?
  • noss
    #88
    jól olvastam h az amcsik is vettek ebből az eredetileg orosz gépből??? (KAMOV HOKUM)
    (az előbb belinkelt cikkben volt róla szó)
  • noss
    #87
    ja lehet h ez is érdekelhet vkit, nekem az orr-részen levő optikai megjelölő-berendezés tetszik, totál elqurja a helikopter kinézetét :))
  • noss
    #86
    "Vagyis RAH-66-ot, noha csúcsképességűnek fejlesztették ki, egész egyszerűen lehagyta a fejlődés."
    Szeegéény. Pedig olyan sokat játszottam vele a komancs4-ben... :)

    CRW nagyon poén, ötletes! :))
  • Alfa Of NS
    #85
    Viszont varosban idealisan meg lehet lepni a heliket.

    Ugy ertem, RPG-vel.
  • Alfa Of NS
    #84
    Ha jol latom rombolo-puskaval max uvegen at lehetne raloni a helire. Varosabn ez azert ritkan fordul elo, mivel altalaban alulrol lehet latni a helit, amit viszont nem visz at. Kiveve gyenge vedetsegu szallitoheliknel. Foleg ha megallnak lerakni a tartalmukat.

    Viszont varosban idealisan meg lehet lepni a heliket.
  • Alfa Of NS
    #83
    "Fenemód alkalmas egy tizen-huszonkilós kétlábú állványra szerelt fegyverrel fekvő helyzetből tüzelni repülő célpontokra, pláne, mikor azok pofátlan módon még mozognak is, nem csak álló célpontok."

    Gondolom a mondat masodik felet is olvastad...
  • [NST]Cifu
    #82
    Aha, terepen, tankelhárításkor vagy felderítéskor. Egy városban áruld el hogyan deríted fel az ellenséget ilyen módszerrel, mert ott inkább 'fentről' szokták szemmel tartani a célterületet. :))

    Lásd jelenlegi Iraki helyzet. A harci helikopterek folyamatosan mozognak, erre külön utasítást is kaptak, ám nem annyira a mesterlövészek, hanem inkább az RPG rakéták miatt...
  • Killgore
    #81
    A blackhawk nem fog neked katonákat ledobni, arra ott van más szállító helikopter.

    Cifu: grat a cikkhez! ismét jó munka :)
  • HUmanEmber41st
    #80
    Most nem olvasom végig a hozzászólásokat, de cifunak grat a cikkért
  • haxoror
    #79
    "A legjobb megoldás azonban még mindig a rejtőzés: kihasználni a terep által nyújtott fedezéket, a fák vagy éppen az épületek mögé bújni. Hogy így is lássanak, a rotor fölé helyezik az érzékelőket, így elég azt kidugni a fedezékből, és a pilóták így biztonságosan felderíthetik a célpontokat."

    Gondolom ilyenkor se nagyon száguldozik :P
  • haxoror
    #78
    "A Gepárd azért is használható helikopteek ellen ,mert... "

    :P
  • [NST]Cifu
    #77
    Harci helikopterről volt szó. Az nem nagyon fog neked lebegni egy város felett...
  • haxoror
    #76
    Példa:
    Városban már messzebbről látni/hallani hogy egy blackhawk érkezik, a sniper rákészül. A blackhawk elkezd lebegni hogy kötélen a katonák leereszkedhessenek, a sniper lő :)
  • haxoror
    #75
    hmm
  • [NST]Cifu
    #74
    Használható, ha a pilóta megáll egyhelyben lebegve, szépen megvárja, amíg a mesterlövész becélozza és kilövi (mondjuk kell hozzá 10-20 másodperc).
    Tényleg, teljesen életszerű eset... :))
  • Cleawer
    #73
    jájj az elözö ember nem jelentkezett ki,
    én voltam ,de gondolom ugyse számít
  • topi123
    #72
    Sajna a témához éremleges hozzáfűzni valóm nincs ,de a gepárdról itt egy kis ismertetőcikkamely leirja ,hogy nem olyan használhatatlan

    De idézek(copyzok) egy részt:
    "Nehany hatasadat a teljesitmeny es pontossag erzekeltetesere: az M1 100m tavolsagrol atutotte a sajat toltenyhuvelyet (kevesebb mint 3 cm szeles), 1300 meteren a szorasa 25 cm volt!!!, a mar idezett pancelatutesi adatok mellett 600m-rol atloheto 250 mm vasbetonreteg, barmilyen ketsoros rakott teglafal, illetve a 14,5 mm-es hatasara 4 loveses gyorstuzzel felgyujthato 800m-rol egy PSZH."

    A Gepárd azért is használható helikopteek ellen ,mert egy 1000$ egy .50Browning kb 10 $ és szerintem gazdaságos.
    nah találtam még 1 cikket ,de sajna ezt nem olvastam végig ,de érdekes.cikk2

    ON_
  • [NST]Cifu
    #71
    Hivatalos angolban most az "anti-material rifle" elnevezés az általános, de régebben antitank puskáknak hívták őket, a második világháború elején még valóban képesek is voltak erre.

    Ha az Apache rotoragyát éri találat, akkor viszlát és szevasz-tavasz. Ha elfolyik a rotorházból és/vagy az áttételből az olaj, akkor képes még cirka 30 percig repülni, hogy visszaérhessen a bázisáig.
  • harcu
    #70
    Ilyenkor a hátsó lapátok X alakot zárnak be, mégpedig 120 / 60 fokos szöget egymással. Itt valahogy az játszik közre, hogy az egyik lapát által keltett hanghullámot pont kioltja a másik lapáté, így sokkal csendesebb a gép.
  • harcu
    #69
    VEdd számításba, hogy döntött az "üveg". Egy 30 fokban döntött lemez vízszintes síkú metszetének vastagsága pont a kétszerese a ténylegesnek.
  • harcu
    #68
    "A Geapardot peldaul ajanljak helikopter ellen :) "
    Fenemód alkalmas egy tizen-huszonkilós kétlábú állványra szerelt fegyverrel fekvő helyzetből tüzelni repülő célpontokra, pláne, mikor azok pofátlan módon még mozognak is, nem csak álló célpontok.