119
Ki tanul, beszél különleges nyelveket?
  • OPM
    #79
    az necc

    de ha érdekelnek a germán nyelvek, hogyhogy nem tanultál eddig?
  • Dying Soul
    #78
    Szóval minimum középfokon tudsz svédül? Rohadt jó.

    Az én egyedüli gondom, hogy egy évem vissza a középsuliból...és a germanisztika szakokra emelt német érettségi kell. Egy szót nem tudok németül. :(
  • Voltan
    #77
    Aha. Hát, tanultam svéd nyelvet, elég nagy óraszámban, svéd leíró nyelvészetet, svéd irodalmat, átfogó skandináv irodalmat, skandináv nyelvtörténetet, skandináv történelmet, óészaki irodalmat, germainisztikát, skandináv interkommunikációt, meg kultúrtörit.
    A nyelvoktatás elég jó, bár sok melót kell belefeccölni. Kb. egy év alatt középfok-szerű szintet lehet elérni. Másodévben már skandináv nyelven megy a legtöbb óra, szóval fel kell kötni a gatyát. A vizsgák némelyike elég parás és kemény, a szigorlatokról már nem is szólva. De azért meg lehet oldani. Felvételkor választhatsz a három nyelv közül (svéd, norvég, dán), és ha nem tetszik, akkor asszem, kb egy hónapig lehetőséged van váltani. Utána nincs visszaút, amit tanulsz, az van.
  • Dying Soul
    #76
    Mit tanultál, mit lehet tanulni, a nyelvekkel kapcsolatban is..meg hogy milyenek a a tanárok..ilyesmikre gondoltam.
  • Voltan
    #75
    Persze, mi érdekel?
  • Voltan
    #74
    Hát mi lenne? Degeszre keresem magam! :DD
  • Dying Soul
    #73
    Tudnál mesélni róla bővebben? :)
  • OPM
    #72
    nah, grat! mik a célok vele a késöbbiekben?
  • Voltan
    #71
    Nem olyan vészes, ki lehet bírni. Én most végzek skandinavisztikán, és túléltem. Bár kétségtelen, hogy komoly szivatások vannak néha...
  • Tetsuo
    #70
    A magyar az eléggé különleges, idegennyelvnek! Én jól beszélem. :)
  • szando
    #69
    azt hol használják?
  • Dragooon #68
    elkezdtem eszperantóul tanulni ^^ nagyon jó kis nyelv, ajánlom mindenkienk!
  • Gladiator
    #67
    jelen pillanatban itthon vagyok, aztán januártól visszamegyek malajziába, aztán köv januártól meg skóciában fogok tengeni-lengeni, ha minden igaz.
  • OPM
    #66
    merre laksz egyébként?
  • szando
    #65
    :)))
    hátjah, ha lenne időm tanulnék szívesen...
  • Gladiator
    #64
    Nah, el kezdtem indonzéul tanulni nemrégiben. Soha nem fogom hasznát venni, de tetszik. Szerencsére megengedhetem magamnak, hogy csak poénból tanuljak egy nyelvet. Németül eltársalgok, angol meg megy, hisz külföldön tanulok és egész nap angolul dumálok.
    Amúgy rohadt könnyű. Egyszerűen csak ragad rám minden. Kicsit fura ugyan angol után, hogy pl. nem azt mondják, hogy "my book", hanem "book my". Persze indonézul. Így néha még felcserélgetem véletlenül.
    Szerintem mindenki tanuljon meg először angolul perfektül, hisz azt szinte mindenhol beszélnek, aztán már tanulhat bármit az óhinditől kezdve az urduig. Mondjuk urdut ne. Haverom beszél és rohadt csúnya egy nyelv.
  • szando
    #63
    hát, én az eltét úgy ahogy van nem ajánlanám, csak hát ez van..
  • OPM
    #62
    Hát állítólag szanaszét szivatnak / idegileg kikészítenek a tanárok. Ez nem egy forrásból hallottam... Ez is közrejátszott abban h végül a néderl mellett döntöttem. Ez most tetszik, eléggé :)
  • Dying Soul
    #61
    Mi a gond vele?
  • OPM
    #60
    skandit az eltén nem ajánlom! én most néderlandisztikán kezdtem az első évem :)
  • Gladiator
    #59
    én most indonézon gondolkozok. csomó haverom indonéz, és tökre idegesít, mikor egy csoporttal vagyunk, mindenki indonézul beszél én meg semmit sem értek. esetleg kínai, mert egy van egy csomó kínai haverom is, meg annak talán még hasznát is vehetném...
  • Dying Soul
    #58
    Még nem állok közvetlenül előtte a dolgoknak. :)
    De az megvan, hogy ha minden összejön, akkor finn vagy skandinavisztika szak.
  • szando
    #57
    na mi lett? :)
  • Dying Soul
    #56
    Akkor megvan a cél, csak ugye egy jó egyetemre nem olyan könnyű bejutni. :/
  • OPM
    #55
    azt ;) haverom finnugor szakos a pázmányon
  • Dying Soul
    #54
    Igen, nézelődtem egy felsőokatatási kézikönyvben, és be kell vallanom kicsit bengus vagyok, mert nem tudtam rendesen értelmezni a táblázatot a használati utasítás ellenére. :(
    Ott látom, hogy magyar(6) és a (6)-os felső indexben. A jelmagyarázat azt mondja, hogy választható nyelvek: finn, észt, stb..
    Akkor ez azt jelenti, hogy ott finn nyelvet tanulhatsz?

    Amúgy ha téged, meg másokat érdekel: Alap finn
  • szando
    #53
    Az eltén bármit tanulhatsz :) de a finn egyébként engem is érdekel, meg minden északi nyelv...
  • Dying Soul
    #52
    Sziasztok, régi vágyam elkezdi finnül tanulni és nagyon megörültem mikor találtam egy angol oldalt, ahol hallgatási lehetőséggel egybekötve megtanulhatom a legalapabb dolgokat. :)
    Magyarországon sajnos csak kevés nyelvviskolában és egyetemen, esetleg főiskolán lehet finnül tanulni, tehát kissé nehézkes szakszerű oktatásban részesülni.. :(
  • OPM
    #51
    Na, hogy megy azóta? :P

    Én is szívesen megtanulnék, ha vége ennek az egész érettségi dolognak...
    Szerintetek csak Pesten találok nyelvtanfolyamot a hollandhoz?
  • Mike at home
    #50
    az ember nem mindig azert tanul, mert hasznat veszi, hanem mert erdekli - szvsz
  • Sil78
    #49
    Nincs olyan, hogy "tünde" nyelv, pontosabban többféle van. A quenya és a sindarin pl eléggé különböznek egymástól: a quenya leginkább a latinra és a finnre hasonlít (pl ugyanúgy ragokat használ, mint a magyar), a sindarin meg inkább a walesihez hasonlítható. ;-)
  • praksi
    #48
    tündéül tud vki? :D

    egyszer anno elkezdtem, de a neten annyiféle változatot találtam egy nyelvre, hogy abbahagytam... :)
  • 2XP
    #47
    Discovery lapon semmi, csak megemlítik, h az unescoval való együttműködésük eredménye. Eddig a kolin és a mátrixon néztem, majd hétvégén megnézek pár nagyobb külfödli hubot is...

    Az a baj a felvétellel, h teljesen véletlenszerűen adják, egész nap pedig nincs időm a tv előtt ülni :(
  • Sil78
    #46
    Én quenyául tudok valamennyire, ez egy mesterséges nyelv, szóval nem túl hasznos (viszont szerintem kifejezetten szép nyelv). Meg tengwákkal is tudok viszonylag tűrhetően írni, meg persze olvasni is.
  • nemcsakfeel
    #45
    inkább dc
    bt-n kevés fájl van.
    vagy vedd fel ezeket.
    discovery honlap?
  • 2XP
    #44
    A Discovery-n a reklámok között szoktak adni egy-egy rövidfilmet a kihaláshoz közel álló nyelvekrők (33 különbözőről). Nem tudjátok, h ezeket honnan lehetne letölteni? Bármi jó: dc, bittorent... Google-en nézegettem, de nem sok sikerrel :(
  • Gfreiter
    #43
    Összes skandináv nyelv, + holland, amit szívesen megtanulnék. Sztem nem gáz, ha beszél az ember angolul és németül. Persze idő nincs rá :(
  • Voltan
    #42
    Jah, hát a fűtés luxus...Az ember berohan, vacogva levizsgázik, aztán leöblíti az egészet fél liter forralt borral a szomszéd kocsmában. :DDD
  • Dzsini
    #41
    ja, amúgy nem járok semmi ilyesmire - kedvesi-barátnői körből meg érdeklődésből származik a dolog... most nézegetem a felvételi lehetőségeket mert jó lenne intézményesen is :)
  • szando
    #40
    az szép :)
    de azért jó az eltén tanulni ezt, mert ott ilyenkor tényleg olyan, mintha skandináviában lennél :PP