A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#104027
Nos értékelem aggodalmadat a "bakelit" lemezeim iránt<#nyes> de hidd el, nem kell aggódnod egy percre sem.

Az, hogy megtartottam egy egy olyan fekete korongot a múltból, ami kívülről is viseltesebb kissé, még nem jelenti azt, hogy minden lemezem ilyen állapotban van, sem azt, hogy nem vigyáznék rájuk.
Ha a nevezett lemezre ránézek (vagy netán bele is hallgatok) akkor az számomra szép emlékeket is felidéz egyúttal.

A következő lemezt te még nem tudod értékelni, úgyhogy csak a fenti példa miatt vettem elő hogy lásd, van nekem olyan 57! éves korongom is, amin még eredeti a védőfólia és eredeti sérülésmentes a lemezvédő fóliás! papír is.
Nem is beszélve magáról a korongról,amin egy karc nem sok, de annyi sincs<#vigyor> (fotó a spolier alatt)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

akizu
#104026
akizu
#104025
#104024
egy nagy kedvenc!

reynaud
#104023
Köszi Akizu !<#wave>
Woodoomen dal kiadási dátuma,saccra ez is 70s évek végi lehet,nem találok infót róla?

ItaloDisco4Ever !

akizu
#104022
Helló Reynaud! 1977-es évjárat
https://www.discogs.com/Strogoff-Ensemble-Russian-Disco/master/563695
reynaud
#104021
Hi Akizu, the master of the 70s music!

Ez a dal milyen évjáratú,ha jól emlékszem ovis voltam amikor először hallottam.

ItaloDisco4Ever !

#104019
ez is nagyon nagy muzsika akizu!
akizu
#104018
reynaud
#104017
Itt a zenefórumon korábban csak ámultam egy DJ kolléga fotóit látva ,milyen védelmet biztosít a lemezeinek.
példa 1
példa 2

Bakelit lemez tárolása

A fotódon látható lemezek állapotáról jutott mindez eszembe,ramatyul néz ki a boritó,s gondolom van baja a korongnak is.

ItaloDisco4Ever !

#104016
szupi! nagy kedvenc ez a dal!
reynaud
#104015
Ezt ugye csak egy jó poénnak szántad?
Tényleg szükséged van e dalra ... (nincs még meg?)

CD-ről két verzióban + vinylről egy harmadik verzióban ami úgy indul mint a klipben,Reynaud zenetárában . 😊
Az más kérdés hogy én most nem akarom megosztani veled,mert egészen biztosan megkapod majd mástól.

ItaloDisco4Ever !

akizu
#104014
Zephyr Retiring
#104013
Közben szántam rá egy fél órát, hogy előkeressem én is a Europe albumot, mert tudom ha nem teszem
vagy 5 évig majd azt hallgathatom tőled, hogy még ennyi fáradtságot sem vettem egy jó zenéért<#hehe>

Szóval a "B" volt a ludas (bár így emlékeznék mindenre az életben<#nevetes1>) és hála öcsikémnek,
lágy művészi ceruzavonalakkal meg is jelölte nekem 30 éve az egyik oldalt<#nyes>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


..miközben érthetetlen okokból, a másik oldal meg érintetlen maradt<#vigyor>

Másik dolog meg amit máig sem értek, hogyan kerülhetett a rock lemezeim közé Vikidál Gyula olyan előadása,
amit semmilyen egyéb albumon meghallgatni nem lehet<#vigyor>

Ezen van. Mindjárt keresek egy belehallgatási lehetőséget magáról a ritka dalról is..



És már meg is van<#nezze>

Vikidál Gyula - Popej az én nevem (1987) (a lemezen ilyen néven fut Popey)


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.30. 11:55:07

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104012
Na kedves kollégák ha már amúgy is benéztem ma is<#hehe>

Egy "társ"totyikban segítettek egy zenei kérdés tisztázásában, és mielőtt még vad rohangálásokba és mértéktelen telefonálgatásokba kezdenék<#nyes> megnézhetnétek a polcotokon (vagy a zenei könyvtáratokban), hogy ez a lentebb megemlített zene nincs e kéznél legalább egy 320-as empéjtében<#worship>
Vagy ha esetleg veszteségmentesen is meglenne, akkor az illető szent nevét, innentől már csak szuperlatívuszokban emlegetném<#nevetes1>

Dexy's Midnight Runners - Come On Eileen (1982)


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.30. 11:22:32

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104011
Most keresgélnem kellene (ne várd el tőlem) de emlékeim szerint nekem ebből egy különleges és ritka példányom van,
ami egy figyelmetlenség okán vált azzá..
Mindkét oldalon ugyanaz az oldalcímke szerepel (de most hirtelen nem emlékszem, hogy) Side "A" vagy Side "B" a ludas<#nemtudom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104010
Ha a gyenge fényviszonyokat leszámítjuk, ilyesmi:

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#104009
Amit tegnap nem,azt ma már igen !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104008
Helló Zeff!

A fotó közepén látható terepjárót kell felismerni? 😊

Látva a képet,a következtetésem,a teszkóban jártál ma,és ismerve zenegyűjtő mániádat,ismét beszereztél néhány teszkó gazdaságos CD válogatást. <#nevetes1> <#wave>

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104007
Kék színű lemezen a Final Countdown?<#wow2>
Nekem csak a borítója kék<#falbav>

Tudod kolléga láttam én már sok mindent, még egy fél órája ezt is (felismeri valaki itt?)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Azt tuti, hogy a 80-as években nem így nézett ki<#nevetes1>
De azt a kék színű lemezt máris irigylem tőled<#vigyor>

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.29. 11:36:02

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104006
Ez a számuk nekem is kedvencem, meg is van egy szép kék színű lemezen.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104005
Nem rossz. Majd meghallgatom róla a Rock The Night-ot vinylről..
Tudjátok: ez az a mese az, amikor beesik 5 srác egy Hard Rock Cafe-ba még a 80-as években..<#nyes>

(Bocs fiúk, de ennyi dizsi után kell egy kis lazulás is<#hehe>)

Europe - Rock The Night (1986)



Na léptem, további szépeket<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104004
Igazad van,általánosságban nem lehet ilyet kijelenteni,természetesen 80s felsőkategóriás készülékekre gondoltam.
Csak egy márkát említsek : (TEAC) brutál!

Biztosan van az újak közt is nagyon jó,de tudomásom szerint azok ára az egy millát karcolja,ugyanakkor néhány tízezer ft-ért kifoghatsz egy olyan vintage készüléket,ami úgy szólal meg hogy nem fogsz vágyni másra.
Lehet van is birtokodban olyan már!
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.05.28. 20:25:52

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104003
Én ezekkel a ketyerés dolgokkal is pont úgy vagyok, mint a zenékkel általában: van ilyen is, olyan is.
Mármint régi és új technológia is, meg zene is<#vigyor>
Amúgy tudnék mutatni olyan retro technikát is, aminek a hi-fi hangminőséghez kábé annyi köze van, mint Bob Dylannek Sakamotohoz.<#smile>

Ami az időt illeti, szerintem nem kell aggódni. Arrafelé javarészt jó az idő.
Bár szerintem az asszonynak nagyobb élmény lesz, mint nekem..aztán meg ki tudja: én is tévedhetek..néhanap<#nyes>

Mesélhetek? Hát szoktam én olyat?<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104002
Sheila Stewart - It's You <#eljen><#eljen><#eljen>
Nagy zene,és a dallamvezetés nagyon emlékeztet egy 80s italo-disco dalra,de most meg nem mondom az előadót. <#falbav>

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104001
The Black Eyed Peas,a banda énekesnőjét ( Fergie ) bírom.

"Azért a régebbi ketyerék ilyesmi trükköket nem tudtak a 80-as években még..
Ez így van,viszont azok a 80s években gyártott erősítők hangzás minőségben agyonverik ezeket a kijelzős cuccokat,amúgy ez tényleg egy jó dolog,és ezt tudja egy CD lejátszó is,ha van text a gyári lemezen.

Akkor június 2-ig még van időd felkészülni,előreláthatólag jó idő lesz.
Görögországban én még nem jártam,viszont a munkám során nem kevés görög emberrel volt dolgom,csak jót tudok mondani róluk,majd mesélsz az élményekről.

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104000
Tudod mi a különbség egy gyűjtő és egy fanatikus között?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ugyan, honnan is tudhatnád!

<#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.28. 19:18:20

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103998
Nem rossz<#nyes>
Ezt mifelénk premier előtti bemutatásnak nevezik.
Mondjuk (ennyi év kapcsolatteremtés után) csalódnék is benned, ha ez nem így lenne..<#ticking>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103997
06.02. péntek.
Versenyezni nem állok le veled, egy BMW-vel szemben sosem tennék ilyet<#eljen>

De már esteledik, a vendégeim is hazaszállingóztak közben, én is lazulok egy kicsit a pihenőszobában...
Semmi extra, csak a szokásos, de ezt te is tudod: lábak keresztbe, lágy pihentető dallamok a háttérben..
Ez most egy 95-ös banda, így inkább spoilerezem..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


És élvezem azt a technológiát, ami megmutatja mit is hallgatok épp, mint láthatod<#vigyor>
Azért a régebbi ketyerék ilyesmi trükköket nem tudtak a 80-as években még..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#103996
Igen látom,nem remeg a kezed,masszívan tartod a kormányt.
Ez a tegnap mutatott Opel Insignia.
Mikor indulsz ?

S ha már autók,én nem adom alább,csak BMW és Mercedes-Benz amiknek hajlandó vagyok a kormányát megfogni, <#nevetes1>

ItaloDisco4Ever !

#103995
Gyere közelebb csak neked mutatok egy
képet! <#wink>
És hozzá egy megjelenés dátumot! <#nyes>

Zephyr Retiring
#103994
Egy kis önreklám, kedves mucsacso kolléga?<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103993
Nyugi? Miért idegesnek láttál?<#nevetes1>
Pedig szerintem nem remeg sem a bal, sem a jobb kezem...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)



Vagy ahogy a 80-as években is már mondták: "ön dönt: iszik, vagy vezet!"<#hehe>

Ön dönt: iszik, vagy vezet! (1985)



Zene az ugyan nem sok van benne, viszont az évet mind csíptük<#eljen><#hawaii>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103992
Hogy ne csak a képek forogjanak.Koktél 1 :
Gina T. - Sayonara
Amadeus Liszt - La Donna
Morris - Tonights The Night
#103991
<#nevetes1><#eljen>

#103990
Annyi ilyesmi képet mutathatnék hogy ne is menjünk bele! <#eljen>

Viszont akinek a dedikált lemez mellett még ilyen is van a birtokában na az már nem semmi figura a gyűjtők között sem.<#wink>


#103989
Abból 2 az asszonyé,ne mindig az enyimet játsza<#smile> Ezt a lemezt mindenki szereti szerintem....
#103987

Ha már lemezek,meg kollégák,ripek......bár az utóbbi az nem tudom mi az.Szóval találtam én is egy 2 lemezes képet.
#103986
A Hot Girls, Bad Boys lemezből minek 6 db?<#wow1>
Hacsak még nem szettosztás előtti a kép! <#nevetes1>

#103985
Akkor ezt is vedd meg , 2017 Áprilisi! <#wink>

#103984
Én is gyüjtöm a lemezeiket!Meg is veszek mindent a neten a csapattól amit találok jó áron<#smile>
reynaud
#103983
Nyugi,sejtem ki Ő.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#103982
Aha,nem egy átlagos zene!

ItaloDisco4Ever !

#103981
Egy jó kis nóta 1986-ból

Simona Sierra - Muchacho (Italo Disco 1986)

Zephyr Retiring
#103980
Felesleges törnöd a buksid..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Telefonon egyértelműen nem járult hozzá személye felfedéséhez.
Viszont: több SG-s ismerősünknél is vannak vinyl rip példányai, ezt biztosan tudom<#nyes>


Én ezt a verziót is az ő kezei alól hallottam először:

O.K. - Okay (International Version) (1987)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103979
Múltkor volt róla szó.
Természetesen egyik sem az enyém , de én beértem a kollégák egy tökéletes ripp-jével is. <#nevetes1>

reynaud
#103978
Érdekes ,jó sztori!

BBB alap tényező az euro-disco stílusban,minden egyes soralbum tőlük mestermunka volt,de az első számú nekem "The Fifth".
Gondolkodom erősen az említett személyt illetően.
Közel hozzám szintén vannak nagy italo-disco rajongók,lemezgyűjtők,de ők sosem fórumoztak,sem itt sem másutt!

ItaloDisco4Ever !

#103977
"Valamiért ez az ár tényező nagyon dominál nálad és ItaloMucsacso kollégánál.."
nem az ár dominál hanem az egy két eurós dolgokból már szerencsére megvan szinte minden. <#wink>

Tehetek én róla hogy nálam már EZ a szerintem is túlárazott de kétségtelen a jelenleg legnagyobb ritkaságokkal teletűzdelt sorozat forog. <#finom>

Az Első CD 1-es track!<#wink>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.05.28. 13:58:44