A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

reynaud
#104177
Silent Circle ‎– № 1 ,sanszos hogy minden idők legjobb euro-disco albuma.
Nekem többek közt ezen a kiadványon van meg nagyon régóta,remekül szól a CD!


ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104176
Chubby Checker - The Twist (1960)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104175
Steve Perry - "Oh Sherrie" (1984)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104174
Yes - Owner Of A Lonely Heart (1983)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104173
És ha már úgyis megint csak magamban dizsizgetek..<#hehe>

Nancy Martinez For Tonight (1986)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104172
Akkor pörögjön valami ritmusos a Silent Circle első, No.1 című albumáról is..

Silent Circle - Stop The Rain In The Night (1986)


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.28. 07:12:51

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104171
Hétvégén én is indulok a Hungaroringen<#taps>
reynaud
#104170
Egészen véletlenül,akad é valaki,kinek a privát gyűjteményében ott lapul ez a maxi CD?

Del Garrett ‎– Hollywood (I Bring You My Heart) CD, Maxi-Single

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104169


A Retro Disco Hi-NRG Blogspot-on vagy a Mixcloud-on is meghallgatható.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.26. 16:02:41

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104168
Imho 😊



Tommy - Love Beach (single hot).flac

Csak a rend kedvéért: tovább tartott feltölteni a képet és a zenét, mint előkeríteni<#hehe>
A slusszpoén, hogy ez teljesen rendben is van<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104167
bizony ,és mekkora tempóval ment a zene másolás arról ne is beszéljünk.lehet az Budapet vagy akár vidék.....
akizu
#104166

Pár kazi itt is van.<#eljen>
amaximus
#104165
ez is egy hifi fan rendesen 😊
nála csíptem el ezt, bevallom őszintén soha még csak nem is hallottam róla



Zephyr Retiring
#104164
DJ GIAN - MasterMix 01 (Pop, Disco 70's Hits) VIDEO HD

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104163
Ha ez lett volna a minimum nálam is az elmúlt 30 évben,
most vígan használhatnám akár ezt a pár szerkentyűt is:


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.23. 10:46:48

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Szuszidi
#104162
Minimum 😊

Hallgasd a MegaDanceRádiót 70-80-90 évek zenéivel!

Zephyr Retiring
#104161
Nagyon nagy zene<#eljen>
A Zephyr Records fontolóra is veszi a HD Master Audio DVD verzió újra kiadását<#vigyor>
Amúgy lottón nem felezünk. Hacsak nem te vagy az asszony, aki kiment levegőzni picit pár perce, mert akkor nem szóltam<#vigyor5>
Arvenus visszakerült a hűtőbe. Fél üveg maradt, hátha benéz ma még az öcskös is köszönteni<#nyes>
Gratulációdért pedig <#worship>

Közben mutatom, itt mi szól épp most kaziról:

THE LEAGUE UNLIMITED ORCHESTRA-DON'T YOU WANT ME 1982


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.22. 20:10:00

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104160
az Amaximus Records még csak fejben létezik, de ha sokat iszol az Arvenusból, bármi megtörténhet. <#hehe>
amaximus
#104159
ne nagyzolj, majd minden héten nyerek a lottón (igaz, csak szemmel alig látható aprópénzt 1400-2500 ft között 😊

ha ettől többet nyertél, gratulálok! felezzünk! <#nevetes1>
amaximus
#104158
USURA-t szerintem mindannyian ismerjük, a Simple Minds ezen számát meg legfeljebb az,aki rajongott értük,
én nem, talán 3 számukat szeretem, de ez jó, ha akkoriban hallom valahol, biztos beugrott volna a Usura korában is.
de élmény így utólag is. <#eljen>

ha már a feldolgozásoknál járunk erről beugrott a fejemben lévő rengeteg másik hasonló sztoriból egy, ami itt talán még nem volt.
biztos sokan emlékeznek rá,amikor a
S-Express ‎- Theme From S-Express house, korai acid-house zenéje letartolta a fél világot, és a klubokat 1988-89-ben,
valószínű akkor is egy csak szűk réteg ismerte vagy ismerte fel, hogy miről is van szó eredetileg.bár ha jól sejtem a kétféle zeneirányzat rajongói nem közös körökből kerültek ki, így egymással ritkán beszélték meg a hasonlóságokat . 😊

maga az alapok jóval korábban is megvoltak, de összetéveszthetetlenül felismerhetően tőlük származtathatjuk az eredetit

Rose Royce - Is It Love You're After (1979)


Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.07.22. 19:50:22
Zephyr Retiring
#104157
Amúgy gratulálhattok ma 2 dolog miatt is:
1) nyertünk a lottón.
2) ma lettünk 7 évesek 😊 (fotó spolier alatt)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


A háttérben pedig természetesen a 80-as évek zenéi szólnak<#szeret>
És miért pont Arvenus? Mert Amaximus egyelőre csak Records-ban létezik<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104156
Akkoriban még örültem, ha a lengyel piacon olcsón be tudtam szerezni az ACME vhs szalagot is a zsebpénzemből..
Magnókazik meg Takt lengyel "gyári másolatok" voltak, egész jó hangminőséggel..

Utóbbiak egy kaptafára készültek és így néztek ki:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104155
Ha már így felemlítettük az ikonikus kazijaimat<#nevetes1>
talán itt is mindenki ismeri már rég a U.S.U.R.A. 1992-es híres feldolgozását az Open Your Mind-ot..

És az 1982-es eredetijét a Simple Minds-tól?

Simple Minds - New Gold Dream (Maxi) 12"


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.22. 19:16:32

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104154
ha-ha, értem én a zef poént,
ha a régi magnószalagjaid mind minőségiek lettek volna, nem kéne sóhajtoznod, csak 30 év után bedigizni <#nevetes1>

Zephyr Retiring
#104153
Mit nem adnék érte, ha a ma már csak régi magnószalagjaimon létező hangfelvételeim ilyen minőségben lehetne archiválni..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104152
annyira nem deep az a web, csak kellett neki egy fantázia név,
remélem, hogy nem -talán lesz időd-, hanem bőven lesz még időd mindenre! <#law>
#104151
Úgy látszik elszaladt mellettem az élet.

Deep web sem az én oldalam.
Majd meglesz , talán lesz még időm kivárni. <#nevetes2>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.07.22. 13:25:33

#104150
Még Sergey-nek is. 😊
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.07.22. 13:21:38

amaximus
#104149
ez is így van, főleg az oroszoknál mindenre vigyázni kell. <#kacsint>
én is meghallgatom, mit rakok be a saját gyűjteménybe, itt csak a példa volt a lényeg
Wind 67
#104148
adnak a boltban mindenkinek

Csak a WAV peregjen

Wind 67
#104147
<#eljen>

Csak a WAV peregjen

Wind 67
#104146
1 alkalommal kísérletet tettem a deep web orosz oldalán, (ahonnan klippeket szerványoltam mert azokat is gyűjtöm) ilyen FLAC rippek leszedésével. talán 1-2 még lehet valamelyk pen tárolómon. Hát..... az hallgathatatlan volt !!!
Vagyis másként fogalmazok. meghallgatva barátságos de mikor összevetettem az eredetivel... azonnal leformáztam még a winyót is..

Nyilván autóba vagy "csak hogy meglegyen" teljesen tökéletes hallgatni. De ha tehetitek cseréljétek ellenőrzött forrásból származóra legalább a tudat miatt, h mi az előélete annak a "FLAC" nak.

Csak a WAV peregjen

amaximus
#104145
ez igaz!
kivételnek érzem a most szóba kerülteket,mert ezek sem voltak slágerek, de sokkal jobbak a régi ritkaságnak mondott , csak épp tényleg hallgathatatlan zenéknél.
amaximus
#104144
isten ments, hogy bizonygassak itt bárkinek, elhinni sem muszáj senkinek semmit. így most egyáltalán nem kéne reagálnom, de igen, ezek is ott vannak a deep web szebbik oldalán is, meg nekem is megvan 2 kivéve az összes, dobok egy apró részletet, a számokat úgyis felismered
a jókat meg majd jó áron keresd a jövőbeni amaximus records kiadásain <#vigyor>
reynaud
#104143
Na ja,az egy másik oldala ezeknek a nem hivatalos CD kiadványoknak,hogy a "baromi nagy ritkaságok" közt mennyi az ami hallgatható valóban jó zene!
Sokan leírták már előttem a fórumon,most meg teszem én is,a ritkaságok jelentős része azért az,mert a lőtéri kutyát sem érdekelte a megjelenés idején,tudjuk volt bőséges kínálat a 80s években,és az igazán jól sikerült zenék,nem maradtak ritkaságok <#nevetes1>.
Szóval én nem veszek meg minden sz@rt,csak azért mert rábélyegezik hogy ritkaság!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104142
#104116

Ez a fotó telitalálat!
A képen látható CD-n hallható felvételek minősége,pontosan egy CD walkman-ből hallható hangminőséghez való.
Ilyen célú zenehallgatásra tökéletesen megfelel! <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

#104141
Rendben csak kíváncsiságként pár zene ami nekem nincs meg és még keresem.
Ha bármelyikhez tudsz elérhetőséget akkor elhiszem hogy ismersz ilyen mágikus oldalakat! <#wink>

Tour D'Amour ‎– Man In Love
Two Getting Up ‎– All For Free
Splash Gang ‎– Come Take My Love
Private Movies ‎– Red Lantern
Maryse Bonnet ‎– Tonnerre De Feu
Body Heat ‎– Dancing In The Moonlight (Murder Mix)
Cindy ‎– Soir De Folie
Illusion - Illusion (Holland Mix)
Love Connection - In My Heart
Sherey Champagne ‎– Night After Night
Suzy Q ‎– Fun Fun
Costanza ‎– Fantasy

Az utolsóra elméletileg innen kellett volna kapnom egy privit , de hozzám soha nem érkezett meg.




Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.07.22. 11:03:51

amaximus
#104140
ez többnyire helyzetfüggő, főleg ha olyan zenét akarok gyorsan, amit nem tudok megvenni hirtelen sehonnan, akkor csak a fekete mágia segíthet <#kacsint>
#104139
Már leszoktam egy ideje az ilyen oldalakról!<#nyes>

amaximus
#104138
<#eljen><#vigyor><#nevetes1>
amaximus
#104137
de komolyan gondoltam, nem azért, mert nekem megvan, vagy mert működő, eredeti korongon ritka, hanem mert beütöm a 6 kedvenc addkiazenétazonnal oldalamra és 4-nél többtucat példány találat van szinte mindegyikre. tehát úgy értettem, nem a felvétel ritka, legfeljebb a jó minőség.
#104136
Ja 7. 10.
Csak azok is ezer kiadványon szerepeltek már.

amaximus
#104135
hmm, remek, de talán pont az a leglényegesebb, hogy lossless legyen és jól szóljon, tehát nem vagy átverve,
majd alkalmadtán azért bevizsgálom én is azokat a vm-eket. 😊 hisz SP bevallása szerint is remasztereltek.
#104134
"bár egyik sem túl rare "....

Ugye ezt te se gondoltad komolyan? <#nyes>
Mind a nyolc zene olyan ami még igen csak ritkaságszámba ment ez idáig, és kurva drága korongokról való vagy egyáltalán nem is lehet kapni őket.
Az más kérdés ha neked esetleg megvan, de hidd el azoknak akiknek nincsenek kapcsolatai és csak a netről gyűjtögetnek azoknak ez maga a kánaán. <#wink>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.07.22. 09:32:06

#104133
Jól látod.
Még szerencse hogy legalább a kettő Euro Disco ill. Italo Disco kiadványon megjelent nóták valóban lossless minőségűek, és még szépen is szólnak.
Ma már ez is nagy szó sajnos!

amaximus
#104132
2 szám biztos jó rajta 😊
amaximus
#104131
bár egyik sem túl rare (sok meg is van nekem is), viszont ezek mind-mind a hallgatható zenékből van végre összeállítva.

#104130
Az első jó volt, de ez a második az utóbbi évek tartalmilag leggyengébb kiadványa sajnos.

amaximus
#104129
nagyjából teljesen egyértelmű,mint ahogy az SP-nél is,ezen régi zenéknél itt is teljesen magán kiadásokról van szó, mindenféle jogi, és szerzői jogi egyeztetések és háttér nélkül (én már azon is csodálkoznék, ha lenne mögöttük egy kis cégszerű valami), nem véletlenül vannak ráírva azok a hülye szövegek sem a lemezekre, és az SP általi cd-ék és vinylek weboldalán is érdekes az, hogy ki van írva, hogy azok a cd-ék és vinylek nem minden országban engedélyezettek (ahol ezen előadóknak még működik a szerzői jogvédelme) <#vigyor>.
kb. te is vagy én is kiadhatnék bármit a nálam lévő zenékből,

ItaloMucsacso Records
Amaximus Records
Wind Records
mind-mind jól cseng 😊

#104128
Van egy olyan rossz sejtésem hogy ez is , és az első része is a már említett Euro Disco ill Italo Disco lost legends sorozatu CD-kről fog felkerülni ezekre a korongokra.
Az meg azért nem az igazi.<#shakehead>

Mint ahogy most más kiadók is próbálnak profitálni ebből a kettő sorozatból.
Érdekes idáig senkinek se akaródzott , most meg hirtelen több kiadónak is kedve támadt kiadni ezeket a ritkaságokat. <#fejvakaras><#nevetes1>
Rare80 Volume 5
Rare80 Volume 6