A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Mint PL ez is.
Fabio Battistelli - Rondo Dance
Semmi különleges nincs benne nekem mégis nagyon tetszik.
Az hogy másnak már megvan az legyen az ő boldogsága, szívből gratula neki.
De azért azon a bizonyos első ötön is voltak olyan zenék bizony amik idáig más kiadványon nem lehetett beszerezni.
Csak a 12" maxi vinyl-n.
Pl: Ventura - Another Time
Joe Car - Dancing Dode
És ebből a szempontból bizony újdonságnak számított a kiadványok között.
Hogy nem csak a lerágott csontok kerültek rá újra amik ugyan jó zenék de 666 más kiadványon is megtalálható már.
Igen túlárazott az Italo-Disco piac de amíg van rá kereslet ez már csak így is marad.
imo :) science fiction is science fact
Ezt én is így gondolom.
imo :) science fiction is science fact
Lime - Gold Digger (Canadian Remix) 1987 - Vinyl
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Bár egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségben..
úgyhogy jobb (lenne) ha csak a wav peregne (vinylről)..nemde?<#vigyor5>#vigyor5>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Látom, h szigorúan magán vélemény, de pont ezen akadt meg a szemem. Kaposi akinek mindég a legjobb zenék vannak a birtokában, 1 ilyen szinte mezei sorozatra kapja fel a fejét és jeleni ki, h aranyáras ritkaságokról szól.
Látod, már a CB-t is ráteszik valami cd-re.... hol itt a ritkaság? Manapság minden elérhető!
Csak a WAV peregjen
<#pias>#pias>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.04. 19:51:22
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Azt már kiveséztük párszor, h ízlések és ízlések között óriási a különbség és, h valaminek qrv@ magasra verik az árát még attól "szar" zene marad.
Én pl a 3. cd-n azon a 2 hallgatható zenén kívül sem zenében sem árban nem találtam aduászt.
Ahogy ez megszokott volt a 80's ban, 2-3 zene mellett eladnak +10 tölteléket.
Igyunk 1 sört a melegre
Csak a WAV peregjen
Holnap estére meg Zef bácsihoz dőlhet a money az ötöslottón..
Mármint ha számításba vehetjük, hogy a hülyéknek van szerencséje<#hehe>#hehe>
Ergo: ha én nyerek, hülye vagyok<#nevetes1>#nevetes1>
De előtte hallgassunk meg egy ismertebb slágert erről a témáról:
Abba - Money, Money, Money (1976)
És eheti spoileres kedvenc feldolgozásom előadói bár kissé marconák,
attól még meg kell hagyni, ügyes svédek ők is.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Csak egy kicsit keményebbek és hosszabb a hajuk is<#nyes>#nyes>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.04. 19:36:24
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mindenesetre engem már akkor sem hozott lázban ez a zene, amikor te mutattad itt.
Úgyhogy engem ne számolj bele<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Szigorúan magánvélemény az én szemszögemből!!!!!
Nagyon vártam már hogy végre megjelenjen a Various - Italo Disco - The Lost Legends folytatása a 6-10 részig.
De számomra elég nagy csalódás a track lista végigböngészése után.
Míg az első öt valóban a nagy és kedvelt szinte aranyáron beszerezhető ritkaságokról szólt hogy csak az első CD listáját nézzem mint PL: Toys For Boys - Your Body, Your Feeling, Regina - Mira Me, Gatsby - Love Sign, Ghery M. & Ocean D. - Love's Emotions
addig a most megjelent 5 CD-n bizony elvétve találtam olyan ritkaságot ami vagy ne lett volna már meg vagy egyáltalán érdemes lenne a beszerzésre sajnos.
6: Album
06.Ubaldo Missoni - Let Me Be Your Man
09. Xario - Are You Leaving
7.Album
08.Lenatti - She's A Moon ( Csak mert nem is ismerem, nem találtam róla semmit a neten)
8. Album
03. Vinicio - Dance You And Me
9. Album
13. David Wolker - Tell Me What You Want To Know
10. Album
03. David Gray - I Wanna Fly (Only For DJ)
Hát ez nagyon soványka az első 5 CD valóban remek ritkaságaihoz képest.
Nem mondom hogy nincs rajta egy kettő jó zene aminek a gyűjtők majd nem örülnek , de .....
Ha van kedved és időd itt lehet szemezgetni.
Discogs
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.08.04. 14:13:22
Ne fáradjon senki a Chris Sunday dallal,már tárgytalan !!!
ItaloDisco4Ever !
De megismétlem az én ismeretségi körömben,tényleg van egy lemezgyűjtő akinek meg van a lemez,nem rip.!!! ,a vinyl!
15-20 letöltést saccolnál......jócskán alábecsülőd,pláne hogy amíg erre a CD válogatásra fel nem került,tényleg egy ritka zene volt,meg vinylen az is marad.
ItaloDisco4Ever !
special dopper dj sample only for reynaud<#eplus2>#eplus2>
Elismerem, nem olyan mint az eredeti, de nekem össz-vissz negyed órám jutott rá nem úgy mint az öreg Chris-nek<#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ugyan dobj már Rénónak egy mintát a Hurricane Lady-ből is,
ne kelljen már nekem keresgetnem...ha már sajnálja rá azt a pár koszos pezetát<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Én már a tegnapi ebédre sem emlékszem, nem hogy 2001-re<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Azok az idők itt már elmúltak...mármint, hogy 100 embert érdekelne ez a lent taglalt CB nóta.
Én inkább úgy 15 - 20 tötikét saccolnék, az reálisabb lenne. Kapásból 5 totyiklakót fel tudnék sorolni, akinek ebben vagy egyéb verzióban már rég meg van..
Amúgy voltak itt régebben (talán 5 vagy 6 éve) hasonló kezdeményezések, de aztán érdeklődés híján befulladt.
Mármint a lejelszavazott zip csomagolt wav fájlokról beszélek.
Akkoriban még például zsoltford kolléga is aktív tag volt errefelé...
(Na többek közt például neki is meg van eme becses nóta<#nyes>#nyes>)
Mfn kollégát pedig eddigi "munkássága" alapján, én inkább olyannak látom, aki szívesen megoszt bármit bárkivel anyagi vagy egyéb érdekek nélkül is. Aztán majd kijavít, ha tévednék netán..<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Elég széles zenei skálán képes jól mozogni.
Egy rövid sztori,anno 2001-ben beugrottam lemezboltos haveromhoz az éppen érkezett lemezcsomagomért,előkapott egy maxit,bedobta a CD lejátszóba,feltolta a hangerőt,és áradozott a zenéről.
Ez volt az,azt meg már tudod hogy tőlem nem áll távol ez a zenei stílus.....
Madonna - What It Feels Like For A Girl (Above & Beyond 12" Club Mix)
ItaloDisco4Ever !
Megnéznék egy letöltés számlálót,hányan kattintottak a "download" linkre,nagyjából megsaccolva biztosan 100 közelében volna.
Azt viszont látjuk hányan köszönték meg,az egy a százhoz arány elég durva,egy ilyen zenéért,ami nem netes forrásból való,és nem gagyi ,orosz warez oldalakról levarázsolt,szét equzott felvétel.
Helyedben én az ilyen ritkább zenéket becsomagolnám,levédeném jelszóval,amit az érdeklődőknek privát adnék,de szigorúan csak azoknak akik valamit tesznek is ezért a zenefórumért (egy infó vagy legalább egy zeneajánlat ).
Ha jól látom ugyanezen a lemezen rajt van Chris Sunday - Hurricane Lady,egy rövid sample-t feltohatnál,érdekelne a minőség ahhoz képest ahogy nekem meg van ,hogy szól ezen a lemezen.
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.08.03. 14:17:54
ItaloDisco4Ever !
Für Elise - Richard Clayderman (1979)
De amúgy kinek írta Beethoven a Für Elise-t? <#miaz>#miaz>
Itt pedig a Für Elise (from Zephyr) hallgatható<#nevetes1>#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.03. 13:02:30
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ERUPTION - I Can't Stand The Rain (1978)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Akkor kergessük most egy kicsit a rókát a Sweet együttessel.
Régi rockmester kollégánk Bigivan tiszteletére:
Sweet - Fox On The Run (1975)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
...az elsőt még várom valakitől<#conf>#conf>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
És persze meg ott van még a Zef-feeling. Azaz, amikor egyvalaki szeret sok zenei irányzatot egyszerre<#nevetes1>#nevetes1>
Többé kevésbé hajlok a szóra amit kifejtettél, kiegészítve annyival, hogy nem mindenkinél a pénz mennyisége döntő szempont egy egy zene megvásárlásánál. Vannak még régről komoly italo disco vinyl gyűjtő ismerőseim egyesek több ezer darabszám feletti gyűjteménnyel is rendelkeztek már több, mint 7 éve és a mai napig is megveszik amit akarnak.
Ilyen ez a gyűjtő szenvedély. Nehéz róla leszokni, sokan meg sem teszik soha amíg csak élnek.
Madonna nálam örök kedvenc. Régi és mai zenéit is imádom, nagyon színes a zenei palettája és folyamatosan képes megújulni, ami nem egy hátrány ezen a téren..
Amúgy meg nehogy a szívedre vedd az én véleményem, felőlem vegyen mindenki olyan zenéket és lemezeket, amiket csak akar. Aztán ha olyanra bukkan amit én is csípek, legfeljebb kölcsön kérem fizuig..<#nevetes1>#nevetes1>
Vinyl hangzást sokszor és sokakkal megvitattuk már itt, ebben is nagyjából egyet értünk.
Persze a technó kifejlesztése óta eltelt jó néhány évtized, mostanra már felveszi a hangzással a versenyt egynémely gyári! DTS kódolású lemez is. Azért gyárit írok, mert azokat ugyanúgy sávonként a hangstúdiókban keverik ki mint a sztereó hangképet, csak ott ugye eleve adott a több irányból érkező hangszerek hangja, amit a sztereó nem tud.
Az is igaz, hogy ez csak a zenekedvelőknek lehet fontosabb opció, hiszen aki a 80-as évek egykori italo disco slágereit gyűjti, ott ugye eleve csak a sztereó opció marad talonban, ahogy rögzítették.
Visszatérve kicsit Madonnára, ő nem szarozik sokat, lazán kidobja gyári 5.1 DTS-ben a koncertjeit, amit előbb vagy utóbb a stúdió LP-k is követnek majd.
A sztereó ettől függetlenül még hosszú hosszú ideig jelen marad a zenei élet placcán, hiszen ez is mint sok minden egyéb az életben: elsősorban üzlet. Aminek igen jó piaca van még manapság is..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.01. 18:38:25
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Helyes döntés hogy saját véleményemként fogadod el az általam leírtakat.
2-3 verzióval kiadott maxik esetében is fenntartom a véleményem,akinek van rá anyagi kerete és lángol benne némi lemezgyűjtő szenvedély,nem esik semmilyen szélsőséges túlzásba ha egy-egy lemezért hajlandó fizetni akár több tízezer forintot,s ezt az állításom tovább erősíti az a tény hogy hosszú listát lehetne összeírni azon italo-euro disco zenékből melyek vinyl válogatás kiadványokon,de még CD válogatásokon sem elérhetőek,utóbbi formátumban mostanság éppen azon munkálkodnak hogy ezeket pótolják,de a minőség azokon a CD lemezeken,nem egy vinyl hangzás minőség,és most még finoman kritizáltam.
Egyébként én alig több mint 3 éve gyűjtők vinylt (vannak nálam a témában sokkal tapasztaltabbak itt a fórumon szép számmal!)de volt már korábban egy néhány éves korszak amikor egy DJ team tagja voltam,a kezemben olyan lemezek fordultak meg mint pld. Philip – Dream Of Me , Mc. Brian – Loving You Forever ,ezek beszerezhetők CD-n is,de.....az a hangzás verhetetlen ahogy a vinylen szólnak ezek a felvételek.
Azokon a CD kiadványokon hiányzik az a dinamika ami viszont a vinylen hallható.
Mindezek ellenére én anno bizonyos kényelmi 😊 szempontokat is figyelembe véve a CD gyűjtést választottam.
Mostanra amikor több időm jut zenehallgatásra,talán sajnálom,bár nagyjából a 90s évek közepéig kiadott CD-k nem problémásak ,tudod a (loudness war jelenség) !
Madonna : pontosan Like A Player a vízválasztó albuma nálam,ezt már én nem díjaztam.a korábbi soralbumain sok jó zene van,ezek közt jó néhányat játszottak a hazai klubokban is.
ItaloDisco4Ever !
Helyette elfogadom ezt a saját véleményedként.
Én másképp látom mindezt. Nem lemezre mondtam a 10 rongy lélektani határt, hanem maxira. Amin van két zene, jó esetben három is akár, amiből lényegében egy zene ami érték, a többi kuka. Mert úgysem hallgatod. Tehát gyakorlatilag kiadtál 10 rongyot 1 zenéért, amit egy másik verzióban egy válogatáslemezről mondjuk 500 forintért megvehetsz. Hogy milyen minőségben? Na itt jön be a képbe a saját fülünk hallása. Van, hogy egy árva karc sem látható a lemezen, mégis zavaróan serceg. Én még olyanba is belefutottam,amit magam bontottam ki a fóliából, tehát soha nem érintkezett hangszedővel, mégis sercegett, több mint zavaróan, tehát részemről kuka.
Ellenpélda is akadt bőven: pl. Bruce & Bongo - Heigh Ho 12" vinyl 200 ért vettem karcmentesen, 500 ért elkérte valaki, akinek sok jó zenét köszönhetek, nem volt pofám nem neki adni.
And more...more...
Ha már valaki ragaszkodik egy speciális dj verzióhoz amit aranyáron adnak, akkor vagy legyen belőle haszna, vagy ahogy te is fogalmaztál finoman: legyen sok cash a zsebében. Ránk magyarokra ez döntő többségben nem igaz.
Tisztelet a kivételnek, de nem ez a jellemző sajnos.
Linkelt cikket elolvastam, köszi, de sok újat nem olvastam benne.
Cserébe tőlem is kapsz egyet. Alcíme lehetne akár a “Why Madonna’s Like A Prayer Is The Most Important Album Ever Made By A Female Artist.” is.
Két fotót is mellékelek hozzá, aztán megtippelheted,
hogy karcmentesen mennyibe fájt nekem ez a 87-es thrash, és ez a 89-es pop album..
(A saját stílusában, mindkét lemez ikonnak számít!)
Ha tippeltél, valószínűleg a közelébe sem jártál az összegnek<#nyes>#nyes>
De megnyugtatlak, költök én más jellegű lemezekre több ezreket is. (lásd spoiler alatt)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

A középsőt hivatalosan lehetetlen beszerezni, itt az utolsó sorban kifejtik, hogy miért is.
Bár effajta dolgok engem sohasem zavartak igazán, mint láthatod<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ItaloDisco4Ever !
Az viszont nagyon nincs rendben és nagy blődség ,hogy aki 10 ezer ft-ot költ egy lemezre,annak már orvosi segítségre lehet szűksége.
Ha valaki a zenehallgatást párosítja lemezgyűjtéssel ésszerű kereteken belül ,a gyűjtés során,sorra fognak kerülni olyan hiányzó korongok amik ritkábbak,drágábbak az átlagnál,akár kirívó mértékben,ámde ha valakinek van egy jól jövedelmező állása,azaz megteheti hogy akár 200 vagy ennél is több €-ot kiadjon egy kedvenc zenéjéért,az teljesen normális gyűjtői magatartás,nem igényel orvosi beavatkozást!
Ezt olvasd el : lemezgyűjtés
Ez viszont már tényleg túlzó : A világ legnagyobb bakelitgyűjteményei
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.07.31. 16:51:24
ItaloDisco4Ever !
CRAZY GANG - Every Sunday (1983)
Pár őrült most még beszerezheti 20 euró környékén is akár..<#eljen>#eljen><#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Amúgy meg én még azt is tudom a vinyl ripedről, hogy a lemez labelen ott van ADM 005-ös szériaszám és a D-J Record adta ki 1989-ben<#vigyor>#vigyor>
Képzeld mi lenne, ha én is gyűjtő lennék..még a lemezt eladó személy alsógatyaméretét is kinyomoznám <#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Amikor rákérdeztem az árára, csak elmosolyodott rejtélyesen az új kollégám és annyit mondott, a neten fellelhető 120 eurótól mindenképp olcsóbban adja majd, de hogy mennyivel, az azon múlik, mi egyéb kell majd még egy füst alatt.."
csak egy dologra figyelj nehogy az 1989-es valóban arany árú maxi helyett nehogy EZT kapd a 120 euro töredékéért, mert még az is sok lesz érte.
Ismerve a lemez 2012-es eredeti árát! <#wink>#wink>
"Szerintem aki több 10000 ft-ot költ 1 audio lemezre, annak már orvosi segítségre lehet szüksége."
Akkor itt párunknak komoly orvosi segítségre lesz szüksége. <#nevetes1>#nevetes1>
Megvan a 89-es és a 2012-es Mira Me vinyl ripje 24 bit/96 kHz-en is mind a kettő nagyon szépen szól bizony. <#eljen>#eljen>
Jármai Mester segítségével!
Barbados Steel & Show Company - Hot Volcano
Amikor rákérdeztem az árára, csak elmosolyodott rejtélyesen az új kollégám és annyit mondott, a neten fellelhető 120 eurótól mindenképp olcsóbban adja majd, de hogy mennyivel, az azon múlik, mi egyéb kell majd még egy füst alatt..
Két hét múlva okosabb leszek majd kezemben a beígért listával.
Most csak ennyit tudok, meg azt, hogy az általa említett 3 - 4 rock EP-t már le is foglalóztam magamnak<#nevetes1>#nevetes1>
Ami az italo disco ritkaságokat érinti maxikon, azt máig sem tudtam megérteni, hogy ugyan mi kerül egy 2 számos EP-n minimum! 120 euróba?<#falbav>#falbav>
A magam részéről természetesen akad olyan italo disco sláger bőven, amit beszereztem vinylen, DE! maximum 2 euróért.
Szerintem aki több 10000 ft-ot költ 1 audio lemezre, annak már orvosi segítségre lehet szüksége.
Ha valaki azt mondja nekem, hogy egy 24 bit/96 kHz-en bluray lemezre rögzített Regina - Mira Me maxi lemez hangminősége és az eredeti vinyl hangminősége közt különbséget hall, azzal személyesen rázok kezet bármikor...egy elmeosztályon, ahová való<#hehe>#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.30. 12:33:24
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Nagyon vártam már hogy végre megjelenjen a Various - Italo Disco - The Lost Legends folytatása a 6-10 részig.
De számomra elég nagy csalódás a track lista végigböngészése után.
Míg az első öt valóban a nagy és kedvelt szinte aranyáron beszerezhető ritkaságokról szólt hogy csak az első CD listáját nézzem mint PL: Toys For Boys - Your Body, Your Feeling, Regina - Mira Me, Gatsby - Love Sign, Ghery M. & Ocean D. - Love's Emotions
addig a most megjelent 5 CD-n bizony elvétve találtam olyan ritkaságot ami vagy ne lett volna már meg vagy egyáltalán érdemes lenne a beszerzésre sajnos.
6: Album
06.Ubaldo Missoni - Let Me Be Your Man
09. Xario - Are You Leaving
7.Album
08.Lenatti - She's A Moon ( Csak mert nem is ismerem, nem találtam róla semmit a neten)
8. Album
03. Vinicio - Dance You And Me
9. Album
13. David Wolker - Tell Me What You Want To Know
10. Album
03. David Gray - I Wanna Fly (Only For DJ)
Hát ez nagyon soványka az első 5 CD valóban remek ritkaságaihoz képest.
Nem mondom hogy nincs rajta egy kettő jó zene aminek a gyűjtők majd nem örülnek , de azokkal én már rendelkezem egy ideje.
Ha van kedved és időd itt lehet szemezgetni.
Italo Disco - Lost legends
Keresem a következő zenék címét és előadóját.
SHAZAM nem ismeri.
Mi ez a szám 1
Mi ez a szám 2
az egykori házibulik és diszkóklubok nélkülözhetetlen kelléke:
Stevie Wonder - I Just Called To Say I Love You (1984)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.07.29. 18:03:59
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Viszont hosszú évekig több zene is róla lemezeladási rekordokat is döntött..
Számomra ez a példány jutott elfoglalva méltó helyét Zef Greatest Hits Collection's polcán hallhatatlan zenésztársai mellett..
Igaz, ez a jelző egyeseknek meg inkább hallgathatatlan<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."