A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Musachy
#104478
"nem mintha kételkednék" <#hehe>

Ha valaki lefotózza, megnézheted.

imo :) science fiction is science fact

cucurbia
#104477
a 3.tagnak nincs meg az extended változata,kiadása??Mert mindenhol amit kiadtak cd-n csak a sima változatot látom,ahol az a és b oldal összevissza 14 perces csak.

reynaud
#104476
Evezzünk hazai vizekre,egykori kiváló zenekarral.
Érdekes hogy ebből a CD lemezből,jelenleg a discogs -on (Color) mindössze 4 db van kínálatban és francia,német,svéd gyűjtő birtokában is van belőle!

Na igen,az egyik legnagyobb slágerük is,hangszerelésben + vokál ,abszolút világszínvonal.
Az a haknis szintű feldolgozás amit a kereskedelmi rádiókban agyonjátszanak,az eredeti nyomába sem ér!



Sok minden a zenekarról : itt !

A lemezt így fotózva nem találom a neten,7 napig szemlélhetitek 😊 !



ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104475
Ha a vol.8-at még hozzá csaphatom ,akkor rábólintók!
CD-n a vol.5 résszel adták ki!

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104474
Italoboot-mix sorozatról röviden (bár ezt itt már régebb érintettük)..
7-estől felfelé nekem nem tetszenek, talán csak a felhasznált zenék miatt, talán más oka van nem tudom.
Első 6-ot beszerezhettem volna vinylen is (karcmentesen), de egykori szomszédom
egy nap becsöngetett hozzám és szólt, hogy hozott párat közülük kölcsön vinylen (1 - 7-ig)..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
..kellenének-é a biztonsági mentései WAV formátumban 44,1 kHz/16 bit mentéssel..

..kellettek<#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.04. 11:43:14

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104473
Remélem elnézed nekem, ha nem ismerek minden előadót aki Mike Oldfield zenéit adoptálta egykoron..<#hehe>

Cinderella mint disco továbbra sem mond nekem semmit, de ettől még lehet jó zene..tudod jól, ez amúgy is csak ízlés kérdése.
Van viszont Cinderella nagy lemezem '88-ból nekem is, igaz más stílusban..<#nyes>

Cinderella - The Last Mile (1988)



<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104472


A vol.6 legendás,szerintem minden 80s italo mixet alapul véve a legjobb.
Anno a vidéki fényparkettes videó disco klubokban is játszották rendszeresen a lemezlovasok ..... magnókazettáról 😊 !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104471
Maximális tiszteletem a vinyl gyűjtők felé,ez egy olyan hobbi aminek elég nagy mértékű anyagi vonzata is van.
Egyesével beszerezni a kedvenc zenéket nem agyonjátszott azaz jó állapotú korongokon,nehéz sport!

Nem mintha kételkednék,csak úgy megnézném azokat a lemezeket fotón is ,valóban szuper zenék !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104470

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104469
Ezen a CD lemezen nagyon jó minőségben szólnak a zenék,akinél ez rosszul szólna annak hi-fi rendszer cserét ajánlanék. <#hehe>
Persze a vinyl minőséget nem éri el,viszont nincs sercegés,kattogás s egyéb vinyl zajok,amik a leharcolt agyonhasznált bakelit lemezek jellemzői,s mely jelenség számomra nagyon zavaró!

Kisebb vagyon ezeket új,illetve közel új állapotú vinyleken beszerezni,én megelégszem a CD minőséggel.
Anno ezt a formátumot választottam gyűjteni,nem fért bele a feszes,elfoglalt mindennapjaimba a vinyl lemezekkel való ("10-20 percenként felugrálok lemezt cserélni" akció! ) ...ez elsősorban disc jockey-nak való szórakozás! <#nevetes1>

Én azokat a zenéket vásárolgatom vinylen melyek csak azon elérhetők,ezek brutál áron cserélnek gazdát,maga az italodisco stílus ahogy azt Musachy is bölcsen megjegyezte nemrég,túlárazott a piacon vinylen!
Egy ilyen lemezt 1992-ben szerezni még nem volt egyszerű dolog,nem volt internet,kattintok párat és megvásárolom,rosszabb esetben letölt opció,fals lossless-ben ruszki warezéknál! <#hehe> <#vigyor2> <#vigyor3>

Itt van még egy válogatás jobbra,klassz zenékkel.



30 Italo Dance Classics

Ettől a mai napig hidegrázást kapok,jó értelemben,óriási zene!



Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.10.02. 19:15:57

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104468
A cd1/4 Samoa Park - Mike Oldfield zenéit adta elő, ami a cd2/11-es Martinelli - Cenerantola (Cinderella) nótát illeti, nos az meg egy kifejezetten nagy korong volt anno... meg is van vinylen nekem is. Meg a többi is. <#nyes>
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.10.02. 17:51:23

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104467
Szuper zenék..
Ahogy nézem, cd1 - 4.track és cd2 - 11.track kivételével az összes zene meg van nekem is erről a dupla lemezről, sőt magam is szoktam őket néhanap hallgatni 😊
Tehát annyira azért nem is különbözik a zenei ízlésünk. Csak nekem talán szélesebb a palettám 😛

Ami a "hiányzó" két zenét illeti, azt nem állítom biztosra, hogy azok sincsenek meg, csak most nem tűnnek ismerősnek ennyi alapján. (tudom, yt a barátod, csak most akad más dolgom is)..

Persze arról is lehetne diskurálni, hogy akkor elég e ezekből a zenékből a cd minőség, vagy inkább szerezze e be az emberfia vinyleken (mondjuk nekem ezek közül elég sok meg van vinyleken is, és tény, hogy baromi jól szólnak..) csak hát az a helyzet, hogy ez a téma (hangminőség kérdése) már engem is egyre kevésbé érdekel..

Pedig valaha... 😄

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104466
+ ma ezt hallgattam !



Made In Italy

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104465
Helló Zeff!

Egészen biztos lehetsz benne,ha általam érdekesnek talált témában olyat írsz ami az én véleményemmel ellenkező,a jövőben is számíthatsz rá ,helyére igazítom! <#nevetes1>
Amúgy ritka pillanat hogy mi valamiben egyetértsünk,s miután a korábbi állításod már át is húztad,ebben sem vagyunk egy hullámhosszra hangolva.
Duran Duran : 1993-ból (Come Undone + Ordinary World) a favorit nálam,ezek sokkal igényesebb muzsikák mint amit a 80s években játszottak! (szerintem!)

Kérded miket hallgatok mostanság,fotókkal válaszolok!





Cusco ‎– Water Stories
Laid Back ‎– ...Keep Smiling
Miquel Brown ‎– So Many Men So Little Time
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.10.01. 17:45:52

ItaloDisco4Ever !

#104464
Nálam is nagy kedvenc, különösen ez a verzió!!!
Köszönet érte mfn kollegának!!!

<#taps>
#104463
ez Barbara Doust nekem is kedvenc !
cucurbia
#104462
Barbara Doust az egyik kedvencem,főleg ez a Moroderszerű változat.Többször adtam már adásban,kifejezetten rádióbarát.

#104460
Köszönettel, én vittem.
#104459
..es szinten egy kedvencem!

#104458
Zephyr Retiring
#104457
Király zene<#eljen>
A mai pelenkások persze nem tudhatják, de anno a Flash Gordonhoz is jó zenét csináltak.
Ezen már jobban érződik a Queen zenei vonala..

Queen - Flash (1980)


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.29. 12:31:15

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104456
Zephyr Retiring
#104455
Oké, megnyugodhatsz: csak én láttam<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104454
Ez viszont egy brutál jó maxi lesz.<#wow1>
Csak neked mutatom! <#nyes>

Zephyr Retiring
#104453
Rosszul fogalmaztam, bocsi. Én is csak az előzetest láttam eddig.
Ha kijön lemezen, majd visszatérünk rá..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104452
Akkor dobj egy elérhetőséget hol tudom megnézni.<#worship>
Most nem igazán érek rá keresgélni. <#shakehead>

Zephyr Retiring
#104451
Már láttuk. Akad benne pár régi jó ismerős<#vigyor>
Az engedélyeddel innen már viszem is egy másik totyikba "példaként".
Te is be szoktál oda nézni, csak azért szólok<#wave>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.29. 09:05:22

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104450
Zephyr Retiring
#104449
Ej, Rénó öreg cimbim..
A fene sem kért rá, hogy egyet érts velem<#hehe>
Képzeld el, ha innentől puszipajtások lennénk, a kutya sem lenne kíváncsi többé az enyelgésünkre<#eplus2>

Hozd csak szépen önmagadat és a régi formádat, azt szereti a nép:
"Zef, hagyjuk mán ezt!"
"Zef, mán megin' hülyeségeket beszélsz!"
Illetve az örök kedvencemet:
"Zef, ebből a katyvaszból amit most összehordtál, egy mukkot sem értettem.."<#nyes>

Ha most én elkezdeném neked ecsetelgetni, hogy mi minden az, amit még keresek vagy meg szeretnék venni lemezen,
jövő karácsonykor is a hsz.-em olvasnád<#nevetes1>

Beszélj (írj) inkább azon zenékről (persze az adott évjáratok közül) amiket szívesen hallgatsz mostanság.
Egész jó beszélgetés kerekedhetne ki is belőle. Tudok is egy jó példát.

Például ma reggel leemeltem a polcról csak úgy találomra egy lemezt. Ő volt az:


Na erre a lemezre például Italomucsácsó kolléga mondhatná, hogy:
"Zef, elmész te a jó bü..... Tudod te, hány órán át kerestem én neked ezt a The Wild Boys zenét?"

Mire én: bocsi. Elfelejtettem, hogy ez is meg van már<#vigyor>

Jut eszembe: mielőtt kapom a letolásokat arról, hogy hogy néz ki ez a lemezborító, hajszálakkal és szakadásfoltokkal tarkítva,
gyorsan elmondanám, hogy ez biza gyárilag ilyen, azok a "foltok" és oda nem illő részek csak egy fotó emlékei..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.29. 08:58:38

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104448
Hát ez igen!!!!
Én még csak keresem ezt , de majd meglesz!
Gratula a gyűjteményhez, szép!!!

<#awink><#love12>
#104447
MAX<#wink><#wave>

#104446
Nekem ezek közül a Max Coveri várományos, a többi nem annyira az én stílusom.

cucurbia
#104445
Hasonlo a Girly

cucurbia
#104444
Danny megvan,de kapott anyag,igy bármi lehet,ki tudja hogy lemezről játszották-e ki anno, nekem vagy lopkovic.

reynaud
#104443
Néha,nagy ritkán egyet tudok veled érteni! <#eljen>

Igen az a fontos hogy amire igazán szükségünk van,az meglegyen!
Nem feltétlenül muszáj minden selejt,kukába való szemetet összegyűjteni,csak azért mert mondjuk italo-disco stílus.

Nemrég valaki azt írta .... manapság minden beszerezhető.
Ez majdnem igaz,de azért akadnak kivételek.

Az én wanted listámon alig több mint tíz dal van,minden egyéb amire szükségem van,birtokolom.
A három top,amit körözök :
Max Coveri ‎– Like A Summer Rain
C.C. Motiff ‎– Give Me Your Love
Danny ‎– Don't You Know

na jó +1 😊 Girly ‎– Trouble

Majd elfelejtettem : van néhány ismerősöm akik tényleg elképesztő lemezgyűjteménnyel rendelkeznek,ezek nekik sincsenek meg!
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.09.26. 19:18:38

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104442
Nekem mindenem meg van...amire szükségem van.
Akkor most hogyan tovább?<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104441
Igen jó zene!Én sem ismertem,de akiknek van ideje mindig a you tube-ot böngészni azoknak már biztos ismerős volt szerintem<#smile>
#104440
Én sem ismertem!
#104439
<#eljen> Ha jól tudom ez egy réges régi James Bond film betétdala is volt,de azt nem tudom ki énekelte.Nekem meg van az 1998-as feldolgozás a Tim Tim előadásában.Az igen jóra sikeredett!
#104438
na akkor muzsikajunk egy kicsit! csakis egy nagy kedvencem !

#104437
Az az ember aki azt állítja hogy neki minden megvan az hazudik! <#nyes>
Az én kereső listámon is van pár száz nóta ami még beszerzésre vár.
De ez egy ilyen "sport".<#wave>

Musachy
#104436
Olyan is van? <#wow1>

imo :) science fiction is science fact

#104435
És biztos hogy megvan az nekem?
Mert szerintem nincs.
Ezért nem is mehet.

amaximus
#104434
ezt nem ismertem, de tetszik. köszönöm! <#eljen><#vigyor>
Capt' And The Navigators - Area
#104433
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
szia!
emlekszel en is kertem toled valamit privatba es azota is jon....

#104432
Egyszer ezt ígérted meg nekem priviben. Azóta is jön. <#wink>

#104431
...es persze ez se maradhat ki !!!

Costanza - Fantasy ,Vinyl 12 (1984)(Telescope Records Canada)

01 Fantasy
02 Fantasy (Acapella) - Fusion (Instrumental)
03. Fusion (Instrumental)

#104430
es egy nagyon nagy kedvenc!
Scott Allen - Papa Oom Mow Mow ,Vinyl 12 (1984)

A-Scott Allen - Papa Oom Mow Mow
B-Scott Allen - Romantic Flirt

es a Klipp!

#104429
eza 2 kislemez van csak meg tole sajnos!

Eria Fachin - Savin' Myself (7'', Single) 1987
01-Savin' Myself
02-Savin' Myself (Instrumental)

Eria Fachin - Savin' Myself (12'', Single, Promo) 1987

01-Savin' Myself (Vocal-Extended Dance Remix)
02-Savin' Myself (Vocal-Radio Edit)
03-Savin' Myself (Vocal-Blaster Mix)
04-Savin' Myself (Instrumental)