A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Én is rábukkantam egy zenei kuriózumra a lemezeim között..
Maga a lemez egy átlagos tribute rock'n roll lemez. Semmi extra, 2002-es svéd nyomás.
Ami viszont különleges róla, az a 7. track...
Basszus, ezt az átlagos Sweet nótát, így feldolgozni, az nem semmi. Az állam leesett<#wow1>#wow1>
Neten ne keresd, nincs.<#miaz>#miaz> Majd átdobom üziben valamikor. Tetszeni fog<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Johnny Wakelin - In Zaire (1976)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ok.
És ha már szóba került ő is, utólagosan is SG években számolva Boldog 57. szülcsinapot neki!<#taps>#taps><#wave>#wave>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.10. 20:00:39
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ez a nóta csak egy 1988-as CD-n jelent meg de Amúgy nagyon komoly discográfiával rendelkezik.
Engelbert Humperdinck - Tokyo Tears
Baltimora - Juke Box Boy
Rólam talán kiderült már az elmúlt évek során,80s italo-euro disco,new-italo,90s eurodance elsősorban.
Meglepődsz ha egy italo disco lemezt mutatok??? vicces kedvedben vagy!
Egyébként mindig jó zenéket hallgatok,pár perce éppen ezt a két maxit. (számomra ezek jó zenék!)
Másoknak meg az AC/DC,ezért szubjektív a jó zene megítélése!

ItaloDisco4Ever !
..de mint látom, már tisztáztad a helyzetet és újra minden rendben<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Van ott még 17 másik track,és igen sosem kedveltem a dolcevitát,a lemezek összeállítását nem én tervezem,ha rajtam múlott volna,az biztosan nem kerül rá.
A piálással kapcsolatban,javaslom keress egy sarki kocsmát ha kötekedni való kedved támadt.
ItaloDisco4Ever !
Eurythmics - Miracle Of Love (1986)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Csak azért kérdem, mert amikor én linkeltem be a Ryan Paris - Dolce Vita zenét azzal, hogy nekem tetszik, le lettem általad szavazva, hogy te ugyan nem szereted ezt a zenéjét..
Emlékszer erre, vagy megkeressem neked emlékeztetőül ezt a párbeszédet?<#hehe>#hehe>
Aztán majd hallgatlak, hogy akkor te voltál kicsit beiszogatva és félrebeszéltél, vagy tényleg nem szereted, és ezért gyorsan meg is vetted ezt a lemezt?<#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Akad belőle 3 db a discogs-on : Italo Mega Dancer
Start rá ha érdekel mielőtt elkapkodják előled ! 😊
The Guys - Smalltown Boy
D.J'S Gang - Tarzan Boy
ItaloDisco4Ever !
Doc. Faust - A Whiter Shade Of Pale (1983)
Utoljára szerkesztette: studiohits, 2017.10.07. 12:14:57
Viszont ahogy te is utalsz rá,jó hogy van CD formátum is,ennek is megvan a maga előnye.
Szintén te írtad,a régebbi kiadású CD lemezek jól szólnak,ez így van!
Ehhez kapcsolhatóan a zenehallgatási szokásaink körítéséről meg majd írjon valaki más,erre most nekem nincs időm!
ItaloDisco4Ever !
Van egy ilyen lemezem : The Italo Disco Collection Vol. 3
Valószínű ugyanaz a verzió mint a te lemezeden.
Ezt a CD-t "AAD" technológiával rögzítették,ami CD-n a vinyl minőséghez legközelebbi ,azaz CD-n a lehető legjobb.
ItaloDisco4Ever !

Aztán láss csodát egy ismerősőm egyszer mutatott a 3.as mixből egy olyan változatot,amin ugyanezek a dalok,ugyanezekkel az átkötésekkel,effektekkel,ugyanolyan sorrendben vannak,csak éppen minden zene sokkal hosszabban van benne,nem ilyen fél-egy percekre mint amit én ismertem.Ő mondta hogy ez egy extended kiadás.Kértem tőle,de a mai napig nem sikerült megszereznem.
Nost csak ezért vetettem ezt fel.
imo :) science fiction is science fact
Mi lenne a fájl, vinyl rip. gyűjtőkkel,a lemezgyűjtők nélkül?
Azt a lemezt aminek a digitális másolatával villog akárki,valakinek meg kellet vásárolni.
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
italo new generation sorozatnál találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy egy-egy tracknél a válltásnal már amikor a zene lecsengett, kattan egy hatalmasat...
A CD praktikus eszköz, amikor bejött, nagyon meg is szerettem. De azt is cserélgetni kell, még akkor is, ha ritkábban. Vagy ha van cd-tárad, akkor belehányod a lemezeidet, de az megint helyet foglal meg foglalkozni kell vele.
Ha már a praktikum számít akkor lehet rá fanyalogni, de a lossless fájlok a nyerők. Ha csak a háttérzene meg a kényelem a fontos, akkor én is csak a "digitális non-fizikálist" részesítem előnyben.
Ha meg olyan mindent begyűjtő mániája van valakinek, mint Kaposi mesternek, akkor akárki megszólhatja érte, de neki van igaza, ami a gyűjtési módszerét illeti. Annál praktikusabb manapság nincs is.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.10.05. 11:18:25
imo :) science fiction is science fact
Mikibáról,
aki mint ugye arról is híres, hogy kiadta Magyarország első break lemezét (azóta sem túl sok ilyesmi jelent meg idehaza)
és egy kedves kolléga volt oly szíves kisegíteni a '85-ös 2 zeneszámos (14 perc 20 másodperces) maxi verzióval..<#worship>#worship>
Hallgatom, hallgatom, aztán hogy hogy nem azon kapom magam, hogy a franc egye meg: hát hová fajul már ez a világ,
hogy ilyen jó zenéket én már csak vinylripként hallgathatok...egy túróst!
Lemez beszerez eredetiben és hallgat bármikor analóg módon<#vigyor>#vigyor>
Itt az elvekről van szó kérem. Vannak zenék, amikben nem tűrök kompromisszumot..
(Azért abban a lakkcipőben nem lehetett könnyű break-elni..<#nevetes1>#nevetes1>)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.05. 09:33:42
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Meg vagyok lepve<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
akkor nem értem felháborodásodat a közel 14 percen...komolyan 5 nyamvadt percért hisztizel?<#hehe>#hehe>
Egyébként nem. Vagyis igen..<#nevetes1>#nevetes1>..nincs meg fizikailag a 3.tag lemeze (lentebb ecseteltem miért is), de
az azon található "maxin" is ugyanúgy cirka 14 perc a műsoridő..
Egyáltalán honnan az infó, hogy létezik extended verziója is az említett mixnek? És miért pont csak annak?
Vagy van az előző kettőnek is egy "extendedje" amiről nem tudtam?<#vigyor>#vigyor>
Magukon a szomszédomba egykoron érkezett 12"-os maxikon is az ismert verziók voltak.
Titkon még örültem is neki hogy ennyire rövidek, mert így nem kellett az egész délelőttöt ott töltenem..<#nyes>#nyes>
De ha tudsz vinylen kiadott hosszabb extended verziókról, mindenképp jelezd,
mert akkor már dörömbölök is az ex szomim kapuján, hogy "digizzünk wazze!"<#csodalk>#csodalk>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

