A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

amaximus
#104579
ezt nem lehet tippelni, tudni kell! pontosan! <#eljen><#vigyor0>

zefi,zefi, ajaj
Musachy
#104578
Az én hsz-em pedig a #104571-re akart volna menni, de az S(e)G(g) szar mobil verziója időnként megszívat...

imo :) science fiction is science fact

#104577
Tipp: Elvis Presley.

10 print "eurodance rulez!" 20 goto 10

amaximus
#104576
látszik, hogy elég kezdő vagy (esetleg túl fiatal vagy tájékozatlan) a zenei témakörökben! <#nevetes1>bár mindig ennek az ellenkezőjét próbálod láttatni!<#hehe>

olvass a soraim közt, azt írtam, hogy ők, ő és még 2 fickó írta a dalt, de nem ők vitték sikerre korábban, tehát nem később a PSB-vel. tehát akkor kiről is van szó? kihez köthető a dal eredetije? ez az, amivel nem vagy tisztában, csak ennyit írtam. <#nevetes1>

Musachy
#104575
Pedig ez és a Finger On The Trigger volt a két legjobb és legnépszerűbb számuk. Akkoriban csak "ugrálós"ként aposztrofáltuk, mert hatalmasat lehetett rájuk bulizni.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104574
Ki gondolsz, kinek írták? Ez az eredeti ami egy country dal.
A PSB csak feldolgozta '87-ben synth-pop stílusban..(ha rájuk gondoltál)

Pet Shop Boys - Always On My Mind (1987)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104573
<#eljen>Ez sem egy rossz feldolgozás<#szeret>

Boys From Brazil - Hot Stuff
Zephyr Retiring
#104572
Ehhez is biztosan hangulat kell.
Én nem ismertem, de a D.I.S.C.O. , a You're O.K. , vagy a Hands Up mellett nálam labdába sem rúghat így elsőre..
De nézzük, hogy a mi korszakunkban mondjuk hogyan fogadják a D.I.S.C.O.-t..

Ottawan - D.I.S.C.O. 2015

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104571
Ekkora egy gagyi zenét<#hehe>
Akkor már inkább 100 szor a Take A Chance On Me..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104570
nekem is nagy kedvencem!
#104569
Jó válogatás, de nincs rajta egyik kedvenc számom tőlük!
A krokodilos.... így hívtuk a diszkóban, ezt a remek muzsikát....
B oldalos amúgy, de nagyon nagy zene!!!



Ottawan - Qui Va Garden Mon Crocodile Cet Ete (wav)

<#eljen>
#104568
#104567
Ezt ma hallgattam.Szeretem Berry White hangját,de a Band Of Gold kicsit temposabb egyvelege azért jobban tetszik<#szeret>

Band Of Gold - This Is Our Time (Medley)
reynaud
#104566
Én nem 1 €-ért ütöttem le ,Kaposvári CD üzletben vásároltam anno úgy a 2000s évek legelején,ha jól emlékszem 2500 ft körüli
áron,celofánozott vadonatúj állapotban, megvettem volna az összeg duplájáért is.
Van még egy francia kiadású válogatásom tőlük,azt inkább nem mutatom meg 😊 .

Egyébként a lemezárakról sokszor leírtam már a véleményem,lehet nagyon jó lemezeket (mint ez is) kifogni nagyon kedvező áron,meg vacak semmit érő ritkaságokat 100-500 € körüli áron.

Tudnék mutatni a gyűjteményemből nagyon drágán beszerezhető CD lemezeket,van több tucat,olyanok is aminek nyomát sem találni a neten,de ezeket inkább nem tolnám egy fórumra fel.
Ezt már mutattam korábban,akkor te nem voltál jelen ,ezért kizárólag neked, nem 1€ lemez,de nem biztos hogy számomra többet ér mint az Ottawan lemez!
Waterfront Home



Ez egyik favorit az albumról.



ItaloDisco4Ever !

amaximus
#104565
ez így elég felejthető!
még szerencse, hogy akinek ők eredetileg megírták, elő tudta adni úgy, hogy világsláger legyen belőle.
amaximus
#104564
nem rossz! mi ez, trance?!
<#vigyor>
#104563
Jó lemez ez!Nekem is van egy.Az Ebay-en lehet 1 Euroért leütni őket.Én is ott vettem!
reynaud
#104562
Vissza a jó disco zenékhez!





ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104560
Kern András - Lövölde Tér (1985)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104559
Gershon Kingsley 1969. (Music To Moog By album 5. track..)<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104558
Ez a Popcorn csak nem tudom ezt ki adja elő.Ezt sokan feldolgozták!
Zephyr Retiring
#104557
Sok minden nem volt meg diszkós kazin még.
Többek közt a világ első elektronikus pop zenéje sem 1969-ből..

Ismerős?<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104556
A Laserdance-t én is nagyon szeretem bár a régi felvételeiket már én is régen hallgattam.Gipsy & Queen-től nekem a Gipsy Queen tetszik a legjobban.Talán azért mert mikor még új zene volt (és játszották a rádióba)nekünk nem volt meg még diszkós kazin sem<#eljen>
Zephyr Retiring
#104555
Ma én is háváj-didzsi bakelitoztam kicsit<#nevetes1>



Laserdance - Humanoid Invasion (Space Mix) 1986



..meg ez is pörgött többek közt..



Gipsy & Queen - Megamix (1988)


...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104554
Most pedig Harry és Hendrik fog paródiázni.Hogy aztán ez a Holland nyelv milyen azt döntse el mindenki maga<#smile>

H. Harry en H. Hendrik - Hollandse Rep
#104553
Örülök,hogy tetszett <#wave> Itt van még egy remek korong<#szeret>

Nancy Martinez - So Excited (Remix)
Zephyr Retiring
#104552
És egy másik megunhatatlan klasszikus..

Willie Nelson - Always On My Mind (1982)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104551
Lucifer - House For Sale (1975)<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104550
Pussycat - Mississippi (1975)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104549
Heart - "Barracuda" (1977)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104548
Manu Chao - "Bella Ciao" ft."Partizanska Eskadrila" (1979)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104547
The Trammps - Disco Inferno (1976)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104546

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104545
Szuper zenék. Köszi MFN.
#104543
#104542
3 kellemes felvétel a 91-es Dino Music válogatásról<#szeret>

Imagination - Body Talk
Johnny Nash - Rock Me Baby
Boris Gardiner - I Want To Wake Up With You
#104541
Nagy zene volt!!!<#szeret>

Secret Service - Oh Susi
reynaud
#104540
Nem a lemezed akartam leértékelni,a gáncsoskodás amiatt volt,mert Nadia Dorine maxival kapcsolatban szerettem volna infókat begyűjteni,amennyiben valakinek meg volna,ezt kifogásoltam.

Megjegyzem ez a Dead Or Alive dal véleményem szerint,egy pár dallamos ,zajos,a vokálban kiabálos,kornyikálos vacak zene,és egyetlen olyan dalt nem tudok említeni a formációtól ami bennem nyomot hagyott volna.
Ettől függetlenül aki erre a dalra gerjed,váljék egészségére.

Én maradok az olyan kellemes daloknál mint a fentebb említett,amit egy jól elkészített limonádéhoz hasonlítanék,nem igényel semmi különösebb hozzávalót de finom!

S ha már a kiabálós,dögös hangok..... az én ízlésem alapján ez a nyerő!


ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104539
Ez már egy korrektebb véleménynyilvánítás!

Akiben lángol némi lemezgyűjtői szenvedély előbb-utóbb belefut drágábban beszerezhető korongokba,ha kedveli az adott dalt és van rá anyagi fedezete ,vegye-vigye akár 500 €-ért is,én ebben semmi különös dolgot nem látok.
Nem tudhatjuk aki rácsap egy ilyen drága lemezre milyen célból teszi,lehet a dal nagy kedvence és élt az adódó lehetőséggel hogy talált egy eladó példányt + 1000 más oka!
Egyébként ha a nyugati béreket nézzük,500 euro nem egy hatalmas összeg,de azért én is durvának találom az ilyen beárazását egy lemeznek.
Viszont amíg találnak vevőt az ilyen horror áron kínált lemezekre,addig nem lesz változás.

Ha egyszer úgy döntesz veszel egy lemezjátszót,(egyre többen választják) ennél alább ne add az igényed! 😊
Denon DP-59L

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104538
Valahol igazad is van,meg nem is..

Egyrészt (már ha komolyan akarod venni ezt az egész lemezgyűjtési mizériát) vinyl-eknél az egyik legfontosabb tényező a nyomás helye és az préselt lemezek darabszáma. Ezt a discogs féle árrendezést gyorsan felejtsd el, mert nem mérvadó.

Példának okáért (ha elolvastad volna az apró betűs részt is a DOA lemezemen<#nevetes1>) ott felfigyelhetsz a "holland" szócskára. Ami pedig saját nyelvükön "netherlands". Az ott nyomott lemezek, egészen jól szólnak. És ez fontos tényező.

Ami a discogs árait illeti, tartalmilag és minőségileg is ugyanazt a holland nyomású lemezt,
beszerezheted 1 eurótól egészen 50 euró (+ szállítási költség)-ig.
Mert szerintem nagyon nem mindegy, hogy valamit 300 ft-ért, vagy pedig 15000 ft-ért vehetsz meg..
Tehát nem az ára a fontos, hanem a tartalma.



Biztos lehetsz benne, hogy nem adtam érte 15000-et<#nyes>

Aztán beszerez az ember pár surround cd-t is, mert kíváncsi rá hogyan is szól a sztereóhoz képest..



Végül pedig majd rájön, hogy azokat a zenéket, amiket igazán kedvel,
jobb még tisztább és dinamikusabb hangzással hallgatni.
Ezért is próbál olyan lemezeket keresni, amin már ott figyel a linear PCM stereo mellett a DTS 5.1 logó is<#vigyor>



Aztán már szólhat a JÓ zene ezerrel és mindenki happy<#taps>


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104537
Nekem akkor inkább már Nadia helyett Nathaly

amaximus
#104536
<#nevetes1> sok igazság van benne, bár nyilván vannak kuriózumok, vagy amit annak lehet tekinteni, és ebből a szempontból én is csak akkor látom értelmét valamit drágán adni vagy annak árazni, és főleg sokért megvenni, ha a rajta lévő zenei tartalom indokolja. ennél az 500as vinylnél azért erős kétségeim merülnek fel, simán elkapcsolnám bárhol bármikor ezt a zenét, annyira érdektelen, hogy platinába öntve is csak legfeljebb a színesfém átvételi árát érné meg.
de egy első kiadású, makulátlan állapotú drágán adott K. Barre - Right By The Moon vinylen elgondolkoznék,
már persze csak akkor, ha lenne pörgettyűm, de nincs. így egy csomó időt és pénzt megspóroltam. <#nevetes1>
Zephyr Retiring
#104535
😄
A szavam is elállt..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104534
Ez is egy vélemény,de másoknak meg az általad remeknek titulált dal a vacak,nem gondolod?

Ízlés dolga,s nem hinném hogy neked kellene itt irányvonalat mutatni a jó zenékről,egy dolog az hogy neked mi tetszik illetve mi nem,és nagyon nem helyén való bárkit idiótának gondolni,tartani azért mert neki a másik dal jobban tetszik,esetleg áldozz is rá egy jelentősebb összeget. <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104533
Ez tök jó, az lenne a baj, ha fordítva lenne. Ugyanis az ötszáz forintos lemez remek zenét tartalmaz, az ötszáz eurós pedig egy kommersz, unalmas szintipop vackot. Nagyon sajnálom azokat az idiótákat, akik ezekre élveznek. <#hehe>

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#104531
Igazán ne zavartasd magad hogy én nem az ötszáz forintos Dead Or Alive lemezedre vagyok kíváncsi. <#hehe>
Nadia Dorine alkalmanként 500 € -ért is kelendő vinyl volt a téma.

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104530
Én jobban kedvelem a könnyebben beszerezhető lemezeket..mutatok is egyet:

Dead Or Alive - You Spin Me Round (Murder Mix) 1984



És mivelhogy még kedvelem is, nem is kérdés, hogy..


Így van ez mifelénk kérem<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104529
Akinek ez vinylen megvan azt tudom irigyelni,nem beszerezhető!

ItaloDisco4Ever !