A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

amaximus
#104629
leltem egyet 6 dolcsiért VG, meg egy másikat 18joroért,szóval aprópénzért beszerezhető.
amaximus
#104628
a pontosításod előtt még több volt a varáció, ezért több esélyt is adtam neki<#vigyor0>, bár az is igaz, hivatalosan csak vinylen jelent meg, de ebből bőven elég a 3.50-es változat is. <#nevetes1>
miért lényeg, kinek van meg? meg akarod venni tőle aranyárban? <#nevetes1>
reynaud
#104627
Ha nem lett volna egyértelmű,akkor most egyértelművé teszem,a linkelt vinylre vonatkozott a kérdés!
Amennyiben a 4.50 min. verzió beszerezhető lett volna már CD kiadványon,ez a hsz nem került volna megírásra.

Biztos lehetek az igenben ??? .... a dolog jelen állás szerint nem ilyen irányt mutat,mint te is láthatód,még nem akadt jelentkező,pedig ugyebár tudjuk, nagy készlettel rendelkező lemezgyűjtők is látogatják az sg zene fórumot.
Na csak befut egy tag akinek meg van,nagy tétben fogadni rá ,nem merészelnék!

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#104626
biztos lehetsz az igenben. az nem egyértelmű, hogy cd,dvd,bd,vinyl, md vagy ld lemezre gondoltál-e?!<#vigyor>
reynaud
#104625
Szimplán érdeklődés szintjén,van itt valaki akinek ez van a lemeztárában?

ItaloDisco4Ever !

#104624
Egy felvétel az albumról<#smile>

Harold F.
reynaud
#104623
upsz,ha ez neked tetszik,fokozva a minőséget,én ajánlok egy ennél sokkal jobbat melyben Michael érintett.
klikk

Leütheted 1 € -ért ,hajrá! <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

#104622
Az elsőt külföldön vettem mikor megjelent,aztán kaptam belölle egy példányt közvetlen utánna szülinapra.A harmadik Ebay leütés volt több lemezes pakk között.Elférnek van hely<#smile>
Zephyr Retiring
#104621
Remélem, a plusz lemezeket hirdeted valahol 😊

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104620
<#szeret>
#104619
A minap M. Jacksonról olvastam az Origón.Az énekes vezeti a legjobban kereső elhunyt sztárok listáját.Érdekes,hogy Elvis már 1977 óta halott,de csak most tudták őt kiszorítani a harmadik helyről.Ha már Jackson akkor forogjon legnagyobb sikerének remek feldolgozása egy másik klasszikussal ötvözve<#szeret>

Local Boy
#104618
Nem baj!Velem is előfordult már,hogy többször vettem meg ugyanazt a lemezt.Sokszór azt sem tudom már mim van<#taps>
reynaud
#104617
"O" Yeah ! <#eljen> <#taps>

Belelapoznék a lemezgyűjteményedbe,lehetséges mire végére érnék,eltelne néhány nap! 😊

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104616
Jó példa helyett egy jó zene inkább?<#hehe>

Luv - Trojan horse (1978)


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104615
Ez abban az esetben teljesen rendben is van, ha megelégszel a maxikon is megjelent zenékkel.
De nem minden jó album zene jelenik meg sajnos maxin.
Mondjak egy jó példát, vagy elég lesz a spoilered alatti?<#vigyor>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.03. 12:26:40

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Wind 67
#104614
Az albumoknál Én is többre értékelem a maxikat, de vannak alap tételek, és a változatosság gyönyörködtet.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Csak a WAV peregjen

reynaud
#104613
A minap jól leértékelted az egyik Ottawan lemezem.
Kicsit körülnéztem az említett oldalon,én ezt !!! az egyetlen darabot találtam,nem 1 € !
Ottawan lemezekért ez az ár sem ritka,nem adják ezeket olcsón,amit említettél 1 €-ért annak elvileg nyoma kell legyen,de én nem találtam.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104612
Én így ismertem ,Kanadai kiadású CD album borítója is ilyen.
De látom!
(Runaway) Orlando egyik legjobb szerzeménye.

ItaloDisco4Ever !

#104611
Az nem maxi,hanem album.
reynaud
#104610
Okay ! bízom a jó zenei ízlésedben !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104609
Én ezeket a CD albumokat nem mostanában vásároltam,zömét a kiadás,megjelenés idején,nálam nincs semmiféle probléma a legrégebbiekkel sem,oda kell figyelni a megfelelő tárolásra.

A bal felső sarokban One Two Three - melyik dal?

ItaloDisco4Ever !

#104608
Ma volt egy kis időm kotorászni.Egy pár albumot lefotóztam,de én mondjuk nem vagyok egy album gyűjtő.A maxikat jobban szeretem!Alul van a Mike Mareen korong meg a cd is.Na azon a 30 éves kiadványon már meghalt az első szám.Már lejött egy pici réteg róla.A bakelit lemezt még mindig problémamentesen le lehet játszani.Szerintem ilyen öreg cd-kre már nem szabad pénzt kiadni.Bármikor meghalhatnak!
cucurbia
#104607
Kattintottam.

#104606
Jönni fognak, csak pici türelmedet kérem a hétvégéig, amíg ki kell bányásznom a CD-s szekrényt, van benne Sparks lemez bőven, majd kiválogatom Neked a legjobbakat!!!

<#wave>
reynaud
#104605
Izgatottan várom az ajánlataidat ! <#wave>

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104604
És akkor diszkózzunk is egy kicsit Sandra néniékkel<#nevetes1>

A 4. albumról..

Arabesque - Midnight dancer (1980)



A saját vinyl albumom tőlük biztosan tiltólistán szerepel, mert nem találtam a Discogs-on<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104603
Helló!
Azt mondja az ipse, kattints az üzijeidre!<#nevetes1>

Apropó helló...ki emlékszik még erre?

Mouth & MacNeal - Hello-A (1972)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104602
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nezd az uze
neteidet!
Utoljára szerkesztette: studiohits, 2017.11.02. 07:47:54
cucurbia
#104601
Továbbá is keresőlistán😄ejá Vu:Night time princess

johnlennon
#104600
Akkor hallgasd meg ezt a verziót: I Feel Love/Culture Dub

#104599
Nagy hiba, hogy csak párat ismersz, nagyon sok jó zenéjük volt!!!

Majd ha időm engedi, teszek fel párat!!

<#wow1>
reynaud
#104598
Sparks ,egy 80s + 90s sláger tőlük,én talán még egy dalt ismerek tőlük (When i kiss you)





ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104597
Beléptünk a hónap utolsó napjába. Odakint érezni is már a novembert..de itt még nyár van<#nevetes1>

Moroder örök klasszikusát, amit Donna Summer vitt sikerre számtalan előadó feldolgozta már.
Hozzám legközelebb a Kylie Minogue és a Madonna által elkövetett feldolgozások állnak leginkább.

Donna Summer - I Feel Love 1977



De csak mert ma jó napom van..egye fene spoiler alatt megmutatom nektek
a világ egyik legkreatívabb és szerintem máig legjobb feldolgozását<#eljen>

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104596
Na'jakkó zenéljünk is egy kicsit.
J.Hoelzer szövege többeket is megihletett..

Ronnie Jones - Don't Turn Around (The Kommissar) (1982)



Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.30. 11:43:17

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104595
Na jól van, ha már ennyire tukmálod, én elviszem<#hehe>
Amúgy észrevetted, hogy a 17. track is..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
teljesen rendben van?<#vigyor>
Látnod kéne milyen képet vágtál..<#hehe>


Tudtam én, hogy a lelked legmélyén valahol kedveled te a jó zenéket is,
nem csak azt a tucc tucc bumm bumm trance-t..<#vigyor>

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.30. 09:54:14

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104594
Hű b@szki, ezt nem mondod!
Hogy a francba lehet, hogy nem ismertem fel egy zenét az egymillióból Elvistől?<#falbav><#nyes>

Ez tarthatatlan állapot..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
na menj te a pi...<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104593
Én viszont egyetértek most veled, mert valóban vannak zenék, amiket csak többszöri meghallgatás után kedvel meg az ember..
Egyébként sem a zenei ízlésed pöcögtettem, hisz nagyon sok zenében egy az ízlésünk neked és nekem.

De ettől függetlenül vannak kivételek. Az én szívem sokszor a keményebb, rockosabb zenékhez húz,
máskor meg a líraibb balladák felé. Harmadnapon meg italo disco orrba szájba és fülbe persze<#hehe>
Most mit tegyek, ha majdnem minden zenét kedvelek?<#falbav><#nyes>

De mint említettem vannak kivételek. És ez így van rendben. Minden zenét még én sem szerethetek<#nevetes1>

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.30. 09:37:17

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

cucurbia
#104592
THX

#104591
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nezd az uzeneteidet!
#104590
van valami!
cucurbia
#104589
Esetleg a Dejá Vu nevű osztrák együttestől valami???

#104587
Örülök, hogy újat tudtam Neked (és talán másoknak is...) mutatni!
Nekem ez nagy kedvencem volt mindig is tőlük ez a krokodilos zene, de viszonylag kevés válogatás lemezükre került fel!
Érthetetlen módon, pedig nagyon ott van, szerintem.... Zeffel nem értek most egyet, mivel ha meghallgatja az ember ötször-hatszor, úgyanúgy a fülébe eszi magát, mint a D.I.S.C.O, vagy a You're O.K., vagy akár a Hands Up, maximum nem játszották agyonra a rádiók, ezért kevéssé ismert...

Szép délutánt mindenkinek! Itt épp ítélet idő van, száz kilométeres széllel....szobafogság, zenéléssel....

<#integet2>



#104586
..szinten egy nagy muzsika !

Osibisa - Sunshine Day (82' Version) 12
#104585
#104584
nekem ezek vannak meg .
Pam N' Pat - Super Superman Meli Melo ,Vinyl 7 (1981)
Pam N' Pat - Super Superman # Meli Melo (Vinyl, 12'', Promo - 1981)
de csak rovid versio van rajta nem tudok hoszabb verziorol!
reynaud
#104583
Szia Fülcsi!

Ez az Ottawan dal a francia válogatás lemezükön sincs rajt,én nem is ismertem!
Nagyon jó! <#eljen>
Köszi hogy bedobtad! <#kacsint>

Ottawan kapcsán megemlíteném e kislemezt francia nyelven ,különösen a Méli-Mélo nagy kedvencem,meg is van,de ezzel kapcsolatban kérdezném a tagokat, (Méli-Mélo) létezik hosszabb verzióban?

<#integet2>

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104582
Ez pontosan így van,ha nem előzöl meg ,talán ugyanezt írtam volna! <#eljen>
Én magam is buliztam e két dalra,akkortájt sokat játszották a klubokban !

ItaloDisco4Ever !

#104581
nem rossz !
amaximus
#104580
és akkor ma tőlem kivételesen összedobtam egy eredeti 70,korai 80 disco classic csokrot néhány kedvencemből, a disco, funky, soul témakörökben
lossless FLAC untouched, valóban minőségi darabokból

néhányuk megélt pár feldolgozást is a 80-as 90-es években

kellemes hallgatást

FLAC

aktuális lista

Supermax - Lovemachine
Gino Soccio - Dancer (12 inch version)
Giorgio Moroder - From Here To Eternity

Candi Staton - Young Hearts Run Free
Candido - Jingo
Chaka Khan - I'm Every Woman (12 inch version)
Chic - Everybody Dance (12 inch version)
Freddie James - Get Up & Boogie (12 inch version)

Harold Melvin & The Blue Notes - Don't Leave Me This Way
Herbie Mann - Superman (12 inch LP version)
Janis Ian - Fly To High
John Davis & The Monster Orchestra - Ain't That Enough For You
Laura Branigan - Gloria
Lou Rawls - You'll Never Find Another Love Like Mine
Patrice Rushen - I Was Tired Of Being Alone
Sheila & B Devotion - Spacer (12 inch version)
Sister Sledge - We Are Family (12 inch version)
Sparks - Beat The Clock
Suzi Lane - Harmony
Terri Wells - I'll Be Around
The Manhattan Transfer - Twilight Zone
The Meters - Disco Is The Thing Today
The Salsoul Orchestra - Getaway
Trussel - Love Injection (12 inch LP version)
Walter Murphy - A Fifth Of Beethoven