A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.13. 11:52:20
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
AT 440MLA + clearaudio smart v2 külső tápos , de akár akkuról is megtáplálható és egy Pio asztali cd író. Nekem ez is megfelel.
forever vinyl Állampolgári jogom hülyének lenni!
a Desireless 1989-es François albumáról is ismert Voyage, Voyage slágert...oroszul<#vigyor>#vigyor>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.13. 07:49:06
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
És pont ez a lényeg. Egyébként sem szoktam sosem rád hallgatni, ezt te is tudod<#eplus2>#eplus2>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ennek hiányában, maradnak a klasszikus módszerek vinyl digitalizálásra:
A) lemez + hangszedő + bármilyen phono erősítő + alaplapi kínai integrált hangkari + szoftver = lossless wav.
vagy..
😎 lemez + hangszedő + önálló phono erősítő + külső HD félprofi/profi hangkari + szoftver = (akár HD) lossless wav is.
De azért nem árt lecsekkolni a
C) lemez + hangszedő + audiophlie interfész + szoftver = már akár audiophile lossless wav is<#vigyor>#vigyor>
szegmenst is.
Talán nem lesz semmivel sem jobb, C) mint A). Igen, meglehet. De mivel C)-t sem te, sem én eddig nem csekkoltuk még,
így ezen legutóbbi kijelentésed se nem megalapozott, se nem tény még, legfeljebb előrelátó lehet.
Utóbbi is csak akkor, ha feleslegesen használta a neves német cég az audiophile jelzőt egyébként meglepően OLCSÓ terméke mellé<#nyes>#nyes>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.13. 07:31:54
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
ha rám hallgatsz,a zenélgetésen kívül mást nem is teszel, de hát te mindig csak haladni és haladni akarsz, mint akit kergetnek, hol a korral, hol meg alkohollal, aztán lesz itt belőle mindenféle szépség vagy csúnyaság, de nem zenélés. <#vigyor>#vigyor><#hamm>#hamm>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
..és így dől le a fal a rock és a diszkó között..<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Egy dolog az adott hardver, és egy másik a hozzá használható profi szoftver.
És ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy egy olyan cég termékéről beszélünk, aki amúgy is nagy név már a hangtechnikai szakmában, akkor én azt mondom mindenképp érdemes egy próbát tenni vele.
Legfeljebb nem történik semmi extra...
Én azért figyeltem fel erre az interfészre, mert integrálva lett bele egy phono előerősítő is, így felesleges a lemezjátszó és a laptop közé még egy plusz phono erősítőt (vagy phono-s erősítőt) tenni, ami plusz zajt generálhat. (Ez ugye meg pont egy olyan opció, amit a profi hangkarik sem igen tudnak.) Ez usb-ről kapja a tápot, és oda is löki vissza a hangot, amit rögzítés előtt 192/24-en feldolgoz.
Aztán, hogy elég e cd audio minőségben elmenteni vagy sem, az más kérdés.
Nem túlszakértek, csak igyekszem haladni korunk technikai lehetőségeivel.
Egyéb kérdés, vagy zenélhetünk végre? <#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
20 kHzig a leggagyibb cumó is képes frekvenciát rögzíteni, itt egyértelmű a gond, nem lossless volt a forrás.
ezt nem kell túlszakértened zeff szaki.
neked meg mihez kell audiofülnek hívott külső egység? amikor az eddig felvonultatott gyerekjáték herkentyűiddel nem is tudnád kihasználni. <#nevetes1>#nevetes1> vagy csak el akarsz majd dicsekedni vele? <#vigyor>#vigyor>
Esetleg valami más?
Én épp most várok egy (a gyártó szerint) audiophile külső egységet, amit kifejezetten vinyl lemez digizéshez fejlesztettek ki.
Amint lecsekkoltam mit tud (a hangkártyákhoz képest), dobok róla egy részletesebb tesztet valahová, ahol nincs "útban"<#wink>#wink>
Talán az kiküszöböli az ilyesfajta "hibákat"..<#heureka>#heureka>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.12. 19:04:43
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
sokat nem tudsz tenni,legközelebb megvárod valakitől a lecsekkolt infót, és csak utána rendelsz vagy nem rendelsz.
nyilván technikailag nem ért hozzá és mással csináltatja a gyártást is, neki ezt a hangfájlt küldte el az előadó, a vinlyre előkészítő sem foglalkozott vele, rárakta,ahogy kapta, a kiadó meg csak értékesít és számolja a befolyt aprópénzt. sajnos ezek ebben a szegmensben így működnek.
Mit érdemel az a bűnös ( kiadó ) aki a kiadványán elkövet a vásárlóval szembe egy ilyen dolgot!<#wow1>#wow1>
Pár példát, ha lehetne..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Akkor marad a hallgatás..vagy a zenehallgatás, már akinek 😊
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Aztán majd eldöntik, eredeti e vagy sem, akik akarják. Vagy akit ez érdekel..és ha már annyira dobálózni lesz kedved, bedobhatod azt a japán cd-s változatot is..hátha csak a füled csapott be 😊
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Van egy cd-s változat is,japán nyomásu,de annak a spektruma sem tetszik nekem,és furán is szol a fülemnek,igy ezért mondtam,hogy valamiért mindkettő gyanus😞(((
Igen,abban a bizonyos korszakban amikor ez a dal is készült ezres nagyságrendű megjelenésekről beszélhetünk,melyeknek a dallamvezetése hasonló volt,ami ezt a dalt a többi fölé emeli a jó zenei alap mellett, a kitűnő vokál és háttér vokál ,utóbbit az italo-disco berkeiben nagy elismerésnek örvendő,kiváló énekesnő Clara Moroni-tól halljuk a dalban.
Valamiért engem ez a dal hallgatás közben megfog és 6 percig magával sodor.
Ez a dal függetlenül attól hogy neten elérhető avagy nem,(remélem nem!),egyáltalán nem ritkaság!
A ritkaságokkal kapcsolatban talán már tőlem is olvashattál olyan megállapítást,hogy a minőségi zene és a ritkább korongokon hallható zenék,nagy arányban,nem járnak kéz a kézben,azok nagy általánosságban azért ritkaságok mert a megjelenés idején a lőtéri kutya sem figyelt fel rájuk.
P.S. : Azért egy italo-disco stílusú daltól ne várj eget verő zenei színvonalat,a stílus sajátossága az egyszerű ,könnyed,dallamos synth alap,ha azt egy ilyen jó vokállal megspékelve dobják fel,akkor beszélhetünk a maga stílusában kiemelkedő produkcióról,pont mint e dal esetében.
fullamaxszubjektív gondolatod tiszteletben tartva <#nevetes1>#nevetes1>,nem osztom a véleményed!
Hallanod kéne jó minőségben!!! ugorj át hozzám ha teheted ,és lejátszom neked ! <#wave>#wave>
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
tudom, kivételek mindig vannak, sokat ismerek én is, de szerintem ez pont nem az. de ez tényleg csak fullamaxszubjektív gondolat <#vigyor0>#vigyor0><#worship>#worship>
ItaloDisco4Ever !
Köszönöm szépen a segítő szándékod! <#worship>#worship>
ItaloDisco4Ever !
A zenei alap ötletes,dallamos,a vokál is jó színvonalú ,kellemes,még is őszeségében egy nyálhenger járja át az egész dalt,aminek betetőzése a 2.54 min.-tól az a borzalmas rámondó szöveg,ami aztán végképp agyoncsapja az egész produkciót!
Ennek mellőzésével csak az énekes vokál rész felhasználásával,az eredeti dallamok alapjait modernebb synth alapra helyezve,egy tehetséges zenész,ebből nagyon jó remixet csinálhatna.
A másik észrevételem a kislemez beárazásával kapcsolatos.
Aki tapasztalattal bír a vinyl bizniszben,ugyan árulja már el nekem mi kerül ebben a középszerű zenében 650 €-ba? a (😎 oldal zenei színvonala minősíthetetlen,ilyet egy kezdő zenész pár perc alatt összecsap!
Ebből 20 vagy 50 példányt nyomtak piacra vagy ??? .... tényleg nem értem.
Egyébként pedig,kedves Tgolyó gratulálok a lemezhez,és a kritikám nem a személyed ellen szól,hanem a zenének!
ItaloDisco4Ever !
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.11.11. 08:56:26
Gratula Zoli! <#eljen>#eljen>
Most nagyon irigy lennék ha.....
A többit már tudod. <#wink>#wink>
Én csak 30 után lettem SG sztár, tehát erről a 15 évesen sztárságról nem nyilatkozhatom 😄
Az exclusiv SG szülcsinapcsi ajándékom viszont majd kárpótol idővel emiatt..
Azt sutyorogják a verebek, hogy egy 80-as évekbeli ritka és szép SG-1 jön majd a gyűjteményembe..persze én még nem tudok semmiről sem.. 😉
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
forever vinyl Állampolgári jogom hülyének lenni!
Nekem sajnos nincsenek ilyen jó zenéim,a youtube-on hallgatom ezeket,és csak sóvárgok hogy egyszer talán nekem is lesznek olyan jó lemezeim mint itt sokatoknak,bár látom a "Teen Rock - Make Up Your Mind" kifogott a lemezgyűjtő csapaton!
Maradva a 90s évek remek italo-disco zenéinél,a korszak szerintem egyik legjobb produkciója,a vokált az a Luigi Raimondi énekli,aki a 80s években az Aleph formáció tagja volt (puskáztam a discogs-ról az infót!)!
Sajnos nekem ez sincs meg,de legalább a videómegosztón lehetőségem van meghallgatni.
A betyárját,ezt még maxi CD-n is kiadták Japánban.
Szóval ..... Chester és a Right Time <#eljen>#eljen> <#finom>#finom>
ItaloDisco4Ever !
majd én is szeretnék 70 közelében így virítani, igaz őt már vagy 2x felvarrták,de akkor is.<#vigyor>#vigyor>
14-15 évesen világsztrának lenni,nem lehetett olyan rossz. <#vigyor0>#vigyor0>
Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.08. 15:28:12
És átadom mfn-nek a háládat ha összefutnánk netán valamikor...<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Nyissunk ma délután egy kis nosztalgiával..
"Little" Peggy March - I Will Follow Him (1963)
Aztán pedig jöhet is az 50. évfordulóra kiadott verzió is akár<#vigyor>#vigyor>
Peggy March - I Will Follow Him (50th Anniversary Recording) 2013
Akkor hány éves is most az öreglány?..<#vigyor>#vigyor>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.08. 13:19:10
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
(Die Hundertausend-PS-Show 06.09.1986)
Akkor:300 SL! Most meg csak lesel<#nevetes1>#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.05. 17:56:48
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
OFF - Time Operator (WWF-Club 1988)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Alexander Robotnick - Problèmes d'amour 1983
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Aleph - Bad Power
ItaloDisco4Ever !
a 4.50est meg nem hallottam még korai 86os vinylen, de ahogy írod is, simán elképzelem, hogy elcsesztek valamit a maszterén.
azért próbálkozz.
Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.04. 21:01:37
Erősen gyanakszom,ez alapban már egy elcseszett felvétel,BO zenéi közt ez nem ritka jelenség 😊
Amennyiben a gyanakvásom megdőlne,hajlandó volnék magam meggyőzni egy példány beszerzésére,na nem aranyárban <#nevetes1>#nevetes1>.
Ehhez a tervhez volna szűkségem egy sample hozzám csapásához,valakitől akinek meg van a korong.
ItaloDisco4Ever !