A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#104729
Na te is befutottál végre? Veled is csak eggyel többen vagyunk..<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104728
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A titkod köztünk marad. Ezt megígérhetem Dávidnak is<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104727
Nem értem félre...Sőt
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Rozoga az a keresztnevemből ered mivel Rozália vagyis Rozinak hívnak.2006-ban külföldre mentünk a barátommalNo de, a lényeg.Ez év tavaszáig mint potyazeneszerető emberke olvasgattam az sg-t is és ha volt mit leszedni azt megtettem.Utólagos köszönet minden feltöltőnek. Tiszteletben tartom hogy jól blöffölsz.Éppen kérdeztem a páromtól Dávidtól hogy tudod ki ez a jó ember?A válasz leírásától már eltekintek tisztelettel <#nyes>

Biztosan úgy van ha te mondod.

Zephyr Retiring
#104726
Nem csak nekünk.. egy érthetőbb magyarázat:

Nem elég hangos!
Hangerő vagy dinamika cikk.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 19:05:54

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104725
Minek ez neketek?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Mármint neked és a Mucsácsónak?<#hehe> Én lezúzom a netről a mjúzikot és tojok rá hogy szól valami.Nekten nem mindegy?

Biztosan úgy van ha te mondod.

amaximus
#104724
a dinamika itt annyira mindegy, ha már valami eleve nem jó, nem a dinamika fogja megmenteni.
ha a 2 rossz közül muszáj választani, akkor a loudnesswar-os nyerőbb, mert annak legalább valamennyire egyben van a mélye, és van teste, ettől még nagyon rossz hallgatni, míg a másik olyan mintha loudness Eq-val meg lenne küldve a magas és mély, közepe és teste viszont nincs, olyan vékonyan szól, mintha ciceregne, mindeközben mintha valamilyen tölcsérből szólna. ezt nyilván nagy hangfalon lehet jól hallani.
a dinamika jó egy filmnél, jó a legtöbb akusztikus alapú zenénél, de az ilyen vagy a 4millió másik elektronikusnál sokkal kisebb a szerepe,mint amekkora hangsúlyt érdemes fektetni a vizsgálatába. tehát lehet bármilyen zene jól szóló kicsi dinamikával is, ha nincs eszetlenül torzításig túlvezérelve,vagy túlkompresszálva.amit viszont nagyon jól lehet hallani vizsgálgatás,elemzés nélkül is.
a vinylen eleve azért nagyobb az átlag dinamika pl. a cd verziójához képest,mert oda teljesen más a maszter, eleve a kompressziót nem is tolerálja a gyártási eljárás,tudom,mert régebben,amikor még gyártatni akartam, ezeken a gondokon átestem. ettől még teljesen simán fel lehet rakni egy cédére is olyan dinamikával rendelkező zenét,mintha vinyl lenne, de mint mondtam, direkt más masztert kapnak a cédék. sajnos 00 után valamikortól kezdve a mai napig néhány tucat kontár stúdió miatt sok lemezre kerülnek fel minősíthetetlen tozítással zenék. ámbár sokat hallottam olyat is,ami igencsak jól szól.
Zephyr Retiring
#104723
Te, félre ne értsd..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
..de ilyen névvel, hogy rozoga1, én az életben el nem hiszem, hogy te csajszi lettél<#nevetes1>
Igaz, rég találkoztunk, de akkor még pasi voltál. Bár nem voltál egy Adonisz, de hát én sem vagyok egy matyóhímzés elismerem<#hehe> Maradj inkább önmagad. Az jobban áll.

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 19:00:47

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104722
ááá...dehogy
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
a vonat és a barátom szokott késni.

Biztosan úgy van ha te mondod.

Zephyr Retiring
#104721
Mucsácsó mester jobban el tudná magyarázni, én nem vagyok a szavak embere..
..de az én szavaimmal ez amolyan dinamikamérő féleség.
Egy adott (általad kiválasztott) zene, vagy zenekönyvtár (wav és mp3) állományainak a zenei dinamika mérésére szolgál.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 18:49:45

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104720
Elkéstél katt <#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104719
Hát ez meg mire való?<#nemtudom>

Biztosan úgy van ha te mondod.

#104718
Van egy tippem
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
lottózzál Nagyobb eséllyel eltalálod a nyerőszámokat.

Biztosan úgy van ha te mondod.

Zephyr Retiring
#104717
Algorithmix progi. Csekkold..katt
(offline módban csak 44,1 kHz/16 bitet enged, de az neked bőven elég lesz<#wave>)

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 18:34:55

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104716
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Amikor utoljára láttam (meg ne sértődj,de) elég nagy kupi volt rajta. Üres és írott audiocd lemezek mindenfelé. Volt ott egy asztali író és egy ezüst pörgető is többek között. Bár igaz, rég volt, azóta már átvariálhattad<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104715
??????????
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Látom világotjárt ember vagy.Ahol én élek még gyanús hogy nem jártál.Habár,habár hmmm milyen asztalkám van?

Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:22:00

Biztosan úgy van ha te mondod.

#104714
Üdv!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ez valami pulzusmérő?

Biztosan úgy van ha te mondod.

Zephyr Retiring
#104713
Majd kölcsönkérek arra a pár percre pár minőségi vinylt tőled. Láttam párat még anno ott az asztalkádon<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104712
Hááát jah...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
de.ahhoz hogy valami jól szóljon nemcsak az szükséges ) i...fész(ek) ide vagy amoda <#hehe>

Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:15:23

Biztosan úgy van ha te mondod.

Zephyr Retiring
#104711
Te is tudod, hogy ez pont olyan, mint a lottóötös: vagy bejön, vagy nem. De ha bejön, az nagyot szól<#hehe>

Pont mint egy Jimmy Ross soul..<#nyes>

Jimmy Ross - First True Love Affair (1981)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104710
Uhhhh <#nyes>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha minden jól megy, hamarosan történelmet írok a vinyl digizés területén' (hát nem fogsz) <#hehe>'

Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:07:02

Biztosan úgy van ha te mondod.

Musachy
#104709
A CD-n viszont ez a dinamika fogad és a már ismert hangzás:


A kérdés csak az, hogy a két rossz közül melyik a jobb? A "szétekúzott" vagy a "loudness-es"? <#rolleyes>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104708
<#wow3> " ennyit arról,hogy vinylen minden jobb.."

Ilyet senki itt sem állított, de ha mégis (és én elsiklottam volna felette) az illető tévedett. Vinylen ugyanúgy lehet bármi sz@r, mint cdda-n. A különbség a hanghordozón tárolható maximális hangminőségben leledzik. De persze erről is hiába mutattam már neked vidit (vinyl digizés 96/24-en élő spektrumképpel) , jött a lassan már szokásos szkeptikus véleményed a dologról (magasról téve rá arra a spektrumgörbére, ami a vidin is jól kivehető)
Szerintem ezzel a témával inkább ne is erőlködj. Számodra a digitális lossless az Isten és minden egyéb tök felesleges.
Megértettük és elfogadta mindenki, hogy te így gondolod...<#vigyor>

Amúgy ma csörgött rám az ipse akitől rendeltem a külső phono interfészt. Sűrű bocsánatkérések közepette jelezte, hogy csak ma tudta postára dobni. Megnyugtattam, hogy semmi vész, én türelmes vagyok, (bár van pár kolléga aki már tűkön ül, hogy ugyan most akkor jobb, vagy sem mint egy külső hangkari az az izé<#hehe>)
Nem szeretnék előre találgatásokba bocsátkozni, de átfutottam a gyártó cég többi termékét, és nem látok arra utaló jeleket, hogy csalódnom kelljen a termékükben.

Ha minden jól megy, hamarosan történelmet írok a vinyl digizés területén..<#eplus2>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104707
annyira nem elemeztem, csak miután meghallgattam hangfalon, futtában rápillantottam, hogy mi okozhatja azt,amit hallok.
ha nem vinyl rip volt musachyé,akkor elnézést, sőt, most hogy ezután jobban megnéztem, igen, ez tök ugyanaz a forrás zene, csak m-féle nagyon el lett eqzva.de ahogy én is és te is írtad, ez alapból szar felvétel, én a leprofibb vinyl rendszeren sem tudnám elképzelni, hogy jól szólna.
reynaud
#104706
Szinte ingyen adják,vegyétek-vigyétek!



forrás

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104705
Maradjunk,áldásom rá,ezen nem fogunk összekülönbözni!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104704
Szép fájl elemzés Maxika!
De van egy bökkenő ,ez nem vinyl rip,Musachy barátom remélem megerősíti ,a forrás ez a CD kiadvány.

No persze a CD-re nagyon nagy valószínűséggel az 1986-ban rögzített felvétel került fel egy kissé megvariálva,
Akira Yokota &Tetsuya Tamura melóját én remixnek nem is nevezném!
Tehát ahogy azt én sejtem,ez alapban egy elcseszett ,rossz technikával (vagy mit tudom én),rögzített felvétel!
Ez esetben pedig a vinylen sem várhatunk csodát!

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#104703
nem tudom mi lehetett a többiek baja a kicsomaggal,nekem elsőre és minden nap újbóli letöltése után 4jére is sikerült.<#nevetes1>
a gondjuk oka lehetett esetleg nem kompatibilis dearchiver (mire töltötték le? pc,mobil, mac), rossz passz a szerver vagy szolgáltatói oldalon (hibásan letöltött fájl), stb. vagy egyéb meg nem nevezett, de az biztos, ez az első pillanattól hibátlan volt!
nem úgy a benne lévő felvétel,ami nem a te hibád persze.
nagyon szép digizés!
de ezen sem a dinamika, sem a vinyl forrás sem segít, ennyit arról,hogy vinylen minden jobb<#vigyor0>.
rms katasztrófa, eqzott hangkép, a másik, cd verzió már jobban egyben van, de kb az is fele annak,ahogyan minimálisan is kéne szólnia, és az is látszik, hogy mindkettő fft menete rettentően hasonlít egymásra (12,5 kilótól szétszaladnak a csatornák),tehát valószínű ugyanaz volt valaha a közös stúdió eredetijük,amit már alapból is jól elcsesztek.
Musachy
#104702
Felesleges. Maradjunk abban azért, hogy szerintem nem. <#eljen>

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#104701
nem felhúzni az orrod.és nem duzzog Musachy!
megköszöntem a fáradozásod!
valamit elcsesztél a csomagolásnál,de jó arc vagy te,mindig is bírtalak <#love11>,lásd. kérésemre felpakoltad ahogy kértem!
1 zenét tényleg tök felesleges csomagolgatni ! <#wave>

ItaloDisco4Ever !

#104700
Még 1 felvétel lemaradt a már prezentált Bobby O Cd-ről.Mondjuk ez már más stílus<#smile>
Barbie & The Kens - Just A Gigolo

Musachy
#104699
A francba... pedig nekem még mobilon is megy. Lehet, hogy tényleg valami láthatatlan jelszó van rajta, amit be se kell írnom. <#nyes>
Mer'hát csak akkor van értelme csomizni, nemdebár? <#hehe>
Na mindegy is, nem próbálkozok többet ilyenekkel.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.14. 20:44:20

imo :) science fiction is science fact

cucurbia
#104698
a 4,50-es vinylt inkább fel sem rakom.Rádioadásban lejátszható de annak a spektruma láthatóan butitott,hiába hallani a sercegésből,hogy anno valaki bakelitről digitalizálta.

reynaud
#104697
Haladunk egy hallgathatóbb minőség felé,bár beljebb ezzel sem vagyok,mivel vinyl (A) az érdeklődés igazi tárgya!

Tényleg nem ment a kicsomagolás,de ezek szerint másnak sem!
Csak úgy spontán a csomagolás és kicsomagolásról nekem inkább ,pláne hogy már az üzletek,és a reklámok erősen sugalják a közeledtét,ez jutott eszembe!

P.S. : azért köszi .

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104696
Köszönöm hogy ezt leírtad,már azt gondoltam mivel túl nagy tapasztalatom nincs töltikézésben,én rontok el valamit.
Mondjuk egy db zenét akkor van értelme becsomagolni,ha azt levédik jelszóval!


ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#104695
Kibonthatatlan hibás file,mindig ezt irja ki.

Musachy
#104694
Mivel állítólag a kibontás nem megy, itt a minta csomagolás nélkül...

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#104693
ez + ez a megjelenési dátumokat csekkolva,több mint érdekes.
Akinek több infója van ,szólaljon meg,remélem nem kamu.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#104692
Ment 1 p.ü.

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104691
Mint egy egész elfogadható HI NRG számot, ha nem is lenne sosem a kedvencem, de meg lehet hallgatni néha-néha.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104690
Az Álomarcú lány egy méltó feldolgozása. Talán még Somló is büszke lenne rá<#eljen>
Bár Király nem nyert vele versenyt, újabb rajongókat mindenképp..

Király Viktor és Karácsony János: Álomarcú lány


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104689
Neked ez tetszik? Mármint maga a zene..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104688
Lehet, hogy EZ kicsivel talán hallgathatóbb. A dinamikája is majdnem a duplája.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104687
Fogalmaztam érthetőbben is:
alaplapi integrált, vagy külső usb hangkártya.
Melyik sántít? Nem mindenki digizik cd recorderre. Van, aki wav-eket gyűjt 😄

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104686
Néha én is úgy vagyok vele,hogy inkább nem szólok mert nem olyan a minőség.Ennek pl recseg az eleje<#szomoru1>
reynaud
#104685
Van egy jó hírem és egy rossz. Melyikkel kezdjem? 😊
Talán a jóval,csekkoltam ez lossless!
Folytatva a rosszal, az a felvétel minősége,jól hallod!

Éppen ezért gyanítom,amit korábban már leírtam,ez vinylen is nagy valószínűséggel így szól,mert alapban már egy elcseszett felvétel!
A dolog fonákja ,ezt a dalt anno kedvenc disco klubomban ,aktuálisan,rendszeresen játszotta a DJ,tán nem meglepő módon magnókazettáról,és egész jól szólt...
Thanks Cucurbia!

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#104684
Na itt van az ominózus....egy ilyet feltenni japán cd-re,szóval hm..nekem fülesen mégcsak nem is középről szol,de a minőségével sokkal nagyobb bajom van.
Make up your mind

cucurbia
#104683
Nem tudom,de ha valaki belehallgat a nemrég legutobb megjelent ZYX-es New Italo dupla válogatás lemezre,és spektrumanalizálja a dalokat akkor hanyatt fog dőlni néhol.

reynaud
#104682
Komoly lemezgyűjtő hírében állsz!
Akarsz a barátom lenni? <#ravasz1> <#law>

Mily jó dolgom volna,én is eldicsekedhetnék azzal hogy " a barátomnak meg a haverjának az ismerősének megvan " egy monitor print screen képet mellékelve! <#nevetes1>

ItaloDisco4Ever !

tgolyo
#104681
Nekem sem ez volt előtte , hanem egy másik tip. aminek az ára 17.000Ft most is. Én csak azért vettem meg , mert 31.000 Ft-ot kértek érte. Ezekhez a disco zenékhez teljesen felesleges.

forever vinyl Állampolgári jogom hülyének lenni!

Wind 67
#104680
" Milyen cuccal digizted be? " <#nemtudom>

Ez már itt sántít..

Csak a WAV peregjen