A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
Nem elég hangos!
Hangerő vagy dinamika cikk.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 19:05:54
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
ha a 2 rossz közül muszáj választani, akkor a loudnesswar-os nyerőbb, mert annak legalább valamennyire egyben van a mélye, és van teste, ettől még nagyon rossz hallgatni, míg a másik olyan mintha loudness Eq-val meg lenne küldve a magas és mély, közepe és teste viszont nincs, olyan vékonyan szól, mintha ciceregne, mindeközben mintha valamilyen tölcsérből szólna. ezt nyilván nagy hangfalon lehet jól hallani.
a dinamika jó egy filmnél, jó a legtöbb akusztikus alapú zenénél, de az ilyen vagy a 4millió másik elektronikusnál sokkal kisebb a szerepe,mint amekkora hangsúlyt érdemes fektetni a vizsgálatába. tehát lehet bármilyen zene jól szóló kicsi dinamikával is, ha nincs eszetlenül torzításig túlvezérelve,vagy túlkompresszálva.amit viszont nagyon jól lehet hallani vizsgálgatás,elemzés nélkül is.
a vinylen eleve azért nagyobb az átlag dinamika pl. a cd verziójához képest,mert oda teljesen más a maszter, eleve a kompressziót nem is tolerálja a gyártási eljárás,tudom,mert régebben,amikor még gyártatni akartam, ezeken a gondokon átestem. ettől még teljesen simán fel lehet rakni egy cédére is olyan dinamikával rendelkező zenét,mintha vinyl lenne, de mint mondtam, direkt más masztert kapnak a cédék. sajnos 00 után valamikortól kezdve a mai napig néhány tucat kontár stúdió miatt sok lemezre kerülnek fel minősíthetetlen tozítással zenék. ámbár sokat hallottam olyat is,ami igencsak jól szól.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Igaz, rég találkoztunk, de akkor még pasi voltál. Bár nem voltál egy Adonisz, de hát én sem vagyok egy matyóhímzés elismerem<#hehe>#hehe> Maradj inkább önmagad. Az jobban áll.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 19:00:47
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
..de az én szavaimmal ez amolyan dinamikamérő féleség.
Egy adott (általad kiválasztott) zene, vagy zenekönyvtár (wav és mp3) állományainak a zenei dinamika mérésére szolgál.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 18:49:45
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Biztosan úgy van ha te mondod.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
(offline módban csak 44,1 kHz/16 bitet enged, de az neked bőven elég lesz<#wave>#wave>)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.15. 18:34:55
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:22:00
Biztosan úgy van ha te mondod.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Biztosan úgy van ha te mondod.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:15:23
Biztosan úgy van ha te mondod.
Pont mint egy Jimmy Ross soul..<#nyes>#nyes>
Jimmy Ross - First True Love Affair (1981)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: Rozoga1, 2017.11.15. 18:07:02
Biztosan úgy van ha te mondod.
A kérdés csak az, hogy a két rossz közül melyik a jobb? A "szétekúzott" vagy a "loudness-es"? <#rolleyes>#rolleyes>
imo :) science fiction is science fact
Ilyet senki itt sem állított, de ha mégis (és én elsiklottam volna felette) az illető tévedett. Vinylen ugyanúgy lehet bármi sz@r, mint cdda-n. A különbség a hanghordozón tárolható maximális hangminőségben leledzik. De persze erről is hiába mutattam már neked vidit (vinyl digizés 96/24-en élő spektrumképpel) , jött a lassan már szokásos szkeptikus véleményed a dologról (magasról téve rá arra a spektrumgörbére, ami a vidin is jól kivehető)
Szerintem ezzel a témával inkább ne is erőlködj. Számodra a digitális lossless az Isten és minden egyéb tök felesleges.
Megértettük és elfogadta mindenki, hogy te így gondolod...<#vigyor>#vigyor>
Amúgy ma csörgött rám az ipse akitől rendeltem a külső phono interfészt. Sűrű bocsánatkérések közepette jelezte, hogy csak ma tudta postára dobni. Megnyugtattam, hogy semmi vész, én türelmes vagyok, (bár van pár kolléga aki már tűkön ül, hogy ugyan most akkor jobb, vagy sem mint egy külső hangkari az az izé<#hehe>#hehe>)
Nem szeretnék előre találgatásokba bocsátkozni, de átfutottam a gyártó cég többi termékét, és nem látok arra utaló jeleket, hogy csalódnom kelljen a termékükben.
Ha minden jól megy, hamarosan történelmet írok a vinyl digizés területén..<#eplus2>#eplus2>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ha nem vinyl rip volt musachyé,akkor elnézést, sőt, most hogy ezután jobban megnéztem, igen, ez tök ugyanaz a forrás zene, csak m-féle nagyon el lett eqzva.de ahogy én is és te is írtad, ez alapból szar felvétel, én a leprofibb vinyl rendszeren sem tudnám elképzelni, hogy jól szólna.
ItaloDisco4Ever !
De van egy bökkenő ,ez nem vinyl rip,Musachy barátom remélem megerősíti ,a forrás ez a CD kiadvány.
No persze a CD-re nagyon nagy valószínűséggel az 1986-ban rögzített felvétel került fel egy kissé megvariálva,
Akira Yokota &Tetsuya Tamura melóját én remixnek nem is nevezném!
Tehát ahogy azt én sejtem,ez alapban egy elcseszett ,rossz technikával (vagy mit tudom én),rögzített felvétel!
Ez esetben pedig a vinylen sem várhatunk csodát!
ItaloDisco4Ever !
a gondjuk oka lehetett esetleg nem kompatibilis dearchiver (mire töltötték le? pc,mobil, mac), rossz passz a szerver vagy szolgáltatói oldalon (hibásan letöltött fájl), stb. vagy egyéb meg nem nevezett, de az biztos, ez az első pillanattól hibátlan volt!
nem úgy a benne lévő felvétel,ami nem a te hibád persze.
nagyon szép digizés!
de ezen sem a dinamika, sem a vinyl forrás sem segít, ennyit arról,hogy vinylen minden jobb<#vigyor0>#vigyor0>.
rms katasztrófa, eqzott hangkép, a másik, cd verzió már jobban egyben van, de kb az is fele annak,ahogyan minimálisan is kéne szólnia, és az is látszik, hogy mindkettő fft menete rettentően hasonlít egymásra (12,5 kilótól szétszaladnak a csatornák),tehát valószínű ugyanaz volt valaha a közös stúdió eredetijük,amit már alapból is jól elcsesztek.
imo :) science fiction is science fact
megköszöntem a fáradozásod!
valamit elcsesztél a csomagolásnál,de jó arc vagy te,mindig is bírtalak <#love11>#love11>,lásd. kérésemre felpakoltad ahogy kértem!
1 zenét tényleg tök felesleges csomagolgatni ! <#wave>#wave>
ItaloDisco4Ever !
Barbie & The Kens - Just A Gigolo
Mer'hát csak akkor van értelme csomizni, nemdebár? <#hehe>#hehe>
Na mindegy is, nem próbálkozok többet ilyenekkel.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.14. 20:44:20
imo :) science fiction is science fact
Tényleg nem ment a kicsomagolás,de ezek szerint másnak sem!
Csak úgy spontán a csomagolás és kicsomagolásról nekem inkább ,pláne hogy már az üzletek,és a reklámok erősen sugalják a közeledtét,ez jutott eszembe!
P.S. : azért köszi .

ItaloDisco4Ever !
Mondjuk egy db zenét akkor van értelme becsomagolni,ha azt levédik jelszóval!
ItaloDisco4Ever !
imo :) science fiction is science fact
imo :) science fiction is science fact
Bár Király nem nyert vele versenyt, újabb rajongókat mindenképp..
Király Viktor és Karácsony János: Álomarcú lány
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
alaplapi integrált, vagy külső usb hangkártya.
Melyik sántít? Nem mindenki digizik cd recorderre. Van, aki wav-eket gyűjt 😄
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Talán a jóval,csekkoltam ez lossless!
Folytatva a rosszal, az a felvétel minősége,jól hallod!
Éppen ezért gyanítom,amit korábban már leírtam,ez vinylen is nagy valószínűséggel így szól,mert alapban már egy elcseszett felvétel!
A dolog fonákja ,ezt a dalt anno kedvenc disco klubomban ,aktuálisan,rendszeresen játszotta a DJ,tán nem meglepő módon magnókazettáról,és egész jól szólt...
Thanks Cucurbia!
ItaloDisco4Ever !
Make up your mind
Akarsz a barátom lenni? <#ravasz1>#ravasz1> <#law>#law>
Mily jó dolgom volna,én is eldicsekedhetnék azzal hogy " a barátomnak meg a haverjának az ismerősének megvan " egy monitor print screen képet mellékelve! <#nevetes1>#nevetes1>
ItaloDisco4Ever !
forever vinyl Állampolgári jogom hülyének lenni!