A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#105131
Te viszont megjöttél<#nevetes1>
És csak így üres kézzel?<#nyes>
Semmi jó zene?

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

zsoltford
#105130
:-( o is elment... :-(

bigivan
#105129
Íme egy klasszikus, ami még sosem szerepelz erre ! Esetleg, ha a sok év alatt fel nem raktam valamikor ....<#taps><#falbav>

Már ivás el?tt rettegni a másnaptól : az nem félelem, csak tapasztalat !

Zephyr Retiring
#105128
Isten éltesse Előd bátyánkat<#eljen>

Közben lassan ideje "boys"-kodni is egy kicsit..<#taps>

Gimme Gimme Your Lovin' - Bad Boys Blue

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#105127
80 éves lett a héten Juhász Előd a Zenebutik volt müsorvezetője.Még emlékszem a legelső müsorára amit láttam tőle még a 80-as évek legelején.Legjobban a Kajagoogoo klippje fogott meg belőle.Ekkor már benne volt a levegőben a zenei "Wind of Change" <#smile>

Kajagoogoo - Ooh To Be Ah (Extended)
Zephyr Retiring
#105126
Young MC - Bust A Move (1989)<#eljen>



"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#105125
R.I.P.

imo :) science fiction is science fact

Wind 67
#105124

Csak a WAV peregjen

boytronic
#105123
Ez az, köszönöm szépen !!! Régen megvolt de egy "huszárvágással" kinyírtam egy pár gigányi zenét legnagyobb bánatomra ! Mégegyszer köszi !!!

Zephyr Retiring
#105122
Holly Johnson egykori slágere 16 év elteltével (2010-ben) is még ugyanúgy szólt..

Holly Johnson - Americanos



2018-ra pedig ez lett a legkeresettebb verzió belőle a zenegyűjtők közt..


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#105121
Zephyr Retiring
#105119
És ugyanebből az évből egy másik is..

The Flirts - Helpless (1985)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#105118
Pörögjön most egy régi kedvencem..
Max Him - Lady Fantasy (1985)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#105117
Köszönöm! <#worship> És valóban 😊 Pedig túrtam a régi zenéimet de nem találtam 😊 Nagyon jó kis muzsika volt ez szerintem 😊

#105116
beugrott: Denise Motto- Miss Demeanor

#105115
Sziasztok!
Talán itt tudja valaki hogy ebben a mixben 5.52-6.20-ig mi ez a muzsika? Valahol megvan nekem de nem emlékszem az előadóra, és nem hagy nyugodni a dolog.
Előre is köszi az infót!

Zephyr Retiring
#105114
Csepregi Éva - Elmentél (1989)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

shirak
#105112

Play it loud!!

shirak
#105111
egyebkent a StarCraft-bol vagtak bele effekteket.

Play it loud!!

shirak
#105110
este feltoltom, ha addig senki <#papakacsint>

Play it loud!!

reynaud
#105109
Akkor jöjjön a megfejtés : Edyta - Come Back

ItaloDisco4Ever !

boytronic
#105108
Sziasztok ! Egy zezét keresnék Fabia Nesti - Heig-ho azon változatát amiben lövöldözés van valami kommandós "jelenettel" van összemixelve annak idején AlterEgo5561 Kollégánk tolta fel Előre is köszönöm a segítséget !!!

Zephyr Retiring
#105107
Ma van a magyar költészet napja..
Kiáltsa világgá, aki csak hallja.
A zenék szövegét is költők írják,
Szívüket s néha lelküket is beleadják.

Rájuk emlékezünk a mai napon,
Emelem minden költő előtt a kalapom...

Cseh Tamás: József Attila



Épp 8 éve, hogy Tamás is itthagyott minket.
A "Születtem Magyarországon" szerzőjére ezzel a dalával emlékezek.
Szomorú, ám mégis szép emlékek ezek..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#105106
Segítek.
A megjelenés mindkét korong esetében 1990.
A keresett dalban egy jól ismert olasz énekesnő vokálozik,aki természetesen elsősorban italo-disco stílusban jeleskedett!

ItaloDisco4Ever !

#105105
Valószínű hogy nekem is megvan de sajnos még mindig nagyon rossz a felismerő készségem a dalok kapcsán!<#sir>

reynaud
#105104
Ez egy jó zene és valóban hasonló dallamvezetésű,de amire én gondolok az szinte egy az egyben ugyanaz a dalok kezdő másodperceiben.
Te ismered is,nekem meg is van,lehet neked is ....

ItaloDisco4Ever !

#105103
Szerintem!

Mitch & Melanie - Coming For Your Love <#szeret>

reynaud
#105102
italo-disco fanoknak egy kis játék,nem oly nehéz,vajon bevillan é valakinek? ... remélem.

Melyik italo-disco dalnak az eleje,szinte teljesen megegyező hangjegyeken alapulva indul így mint a linkelt dal?

JY - LC

ItaloDisco4Ever !

#105101
Szia!

Köszi szépen, pont erre gondoltam.<#worship>

#105100
es egy kedvenc!

Aril - Ritmo De Cuba (vocal) (1985)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
#105099
szia! nekem csak igy van meg es igy volt ismeros !

Yvonne Koomen (Backing Vocals Anthony's Games) - Lost Night (Vocal)
https://www96.zippyshare.com/v/7Ru6fkhr/file.html
#105098
Üdvözlök mindenkit!

Ezt a remek muzsikát keresem jó minőségben:
Anthony's Game-Last Night
Előre is köszönöm.

Musachy
#105097
Fav!

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#105096
A Rózsaszín Párduc 55 éves lett..



Üdvözöl itt is mindenkit, és ide ezt hozta ajándékba <#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#105095
Annyira sárba tiporták "odaát" szegény SD zenekart, hogy mindenképp be kell linkeljem
az egyik kedvencemet tőle..<#falbav><#nyes>

Igen, ők nem italo disco, csak synth-pop. De milyen! Hát ilyen:

Silicon Dream - Andromeda (1988)



Ha csak fele ilyen jók lennének a mai új generációs italo disco zenészek nagy többsége...<#vigyor5>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#105094
Én már el is felejtettem ezeket a ferde hajlabambamúakat..<#hehe>
Koni-chi-wa<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#105093
sejtésem szerint japán és dél-koreai pop vagy italo sikerek ritkán járnak errefelé, főleg olyanok,ami a mi fülünknek is emészthető tartományban mozog, ezt a tendenciát picit megtörve néhány érdekesebb dalocskával emlékezek, hogy ti se felejtsétek el <#vigyor>

hiteles módon hozza a korabeli táncdal szférát

Maria Anzai / 安西マリア ‎– 涙の太陽 The day of tears A könnyek napja




'igazi' italo

Bunny Girls - Sera sera / 바니걸즈 - 쎄라 쎄라



és egy évvel az eredeti sláger nemzetközi sikerei után megszületett a távol-keleti változat is <#kacsint>

Yoon Hee & Yoon Mi - 로미오 Romeo




Kim Wan Sun / 김완선 - 그 사람 미워요 utálom ezt a fickót című slágere


reynaud
#105092
Jujjjj !

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#105091
Az nem én voltam, mert én fejhallgató nélkül aludtam el rá<#hehe>
Amúgy valahol meg van még a kazi is..

Ha van kedved, néha kukkants be ide is.<#wave>
Akad ott egy két nyalánkság neked is<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#105090
Ismertem valakit, aki rendszeresen fejhallgatóval Bathory -ra aludt el esténként <#idiota>
Zephyr Retiring
#105089
Lájtos kis esti dallamok<#hehe><#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#105088
Egy másolt kazetta térített el, szintén 1988-ban, azonnal megszerettem őket, bocs ha csalódást okoz:


Aztán akadtak egészen extrémek is, jó anyámat az idegbajba kergette. Még ma is előveszem feszültségoldásnak (1988):

Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.04.05. 20:32:10
Zephyr Retiring
#105087
Italozzunk egy kicsit..<#nyes>

RAY ALLEN & PAUL FABER - HAPPY MUSIC

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#105086
A 95-ben kiadott best of kazijukat szó szerint rongyosra hallgattam már rég..
Jó, hogy emlékeztetsz, ideje lesz beszerezni újra, csak már lemezen is.<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#105085
Nem is értelek,miért hagytad hogy más irány ragadjon el,csak remélni merem nem P.Mobil.Beatrice stb. ha már a Neoton pehelykönnyű volt számodra.

Maradjunk ill. térjünk vissza a jó zenékhez ....

ItaloDisco4Ever !

#105084
Ezt annak idején még hallgattam, azt gondoltam nagyon kemény. (Jó persze a Neotonhoz képest 😊Aztán teljesen más irány ragadott el:
(Silicon Dream - Albert Einstein)
#105083
Zephyr Retiring
#105082
Lépj (már) tovább az nem volt még a 80-as években..<#hehe>
De Menj tovább! már igen..
A P. Mobil 1984-es slágerét Nagy Feró tolmácsolja napjainkban.<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."