A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Segítsetek beazonósítani az alábbi dalt:
https://data.hu/get/11326789/20180722_001.m4a
Köszi
Üdv Ati
662461 2 Columbia Records. Vagy ő lenne az (katt)
Asszem a 4. track csak cd-n jelent meg, tehát azt vinylről nem hallgathatom.
De ha már vinyl a téma, mutatok én neked olyan vinylt, ami után a legtöbb gyűjtő is csak sír,
olyan nehéz beszerezni..<#vigyor>#vigyor>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Azt remélem mondanom sem kell, hogy ez saját pédány<#crazya>#crazya>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.23. 13:38:07
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mondjuk az meg CD. De nem derül ki, hogy mi lenne, aminek a kedvenc verziója a negyedik. Ez egy kép-részlet...
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.07.23. 12:48:22
imo :) science fiction is science fact
Újabban valami rossz fiúnak tartasz, aki csak zöldségeket hadovál?
Szerencséd van, hogy amúgy is pár fotót fel kell tötikézzek a netre..<#hehe>#hehe>
Zef bácsi albuma hamarosan Luisa Fernandezhez ér..
De hála hitetlenségednek, már meg is van a következő zene amit hallgatni fogok..
Legyen mondjuk erről a 4. track. Azt a verziót úgyis csípem..<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
(Most mi van? Nem reggeliztem, így ma korábban van az ebéd.<#nyes>#nyes>)
Jelenleg a Clout 1978-as bemutatkozó lemezének címadódala adja a jó hangulatot..
Ez a Substitute.
Nekem jó étvágyat, nektek meg jó zenéket.<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Már csak az a kérdés ki E.Restle ?
ItaloDisco4Ever !
Nagyon tetszik, köszi szépen.<#worship>#worship>
Remek, köszi szépen.<#worship>#worship>
Az én tippem egy Gianni Coraini nevű fickó ,de teljesen bizonytalanul.
Milyen jó lenne ha a korong címkéjére rávésték volna ... vocals ..... xy.
Köszi.
ItaloDisco4Ever !
10 feletti trackek helyett,én a rádió verziókból raktam volna fel,de klassz ez így is!
ItaloDisco4Ever !
Blue Sunbeam - Before The Night Is Gone
ItaloDisco4Ever !
Ez a ("De Niro"😉 muzsika az egyik ,a másik (Danny Keith - Lean On Me)
Gratulálok a lemezhez !!! <#eljen>#eljen> <#taps>#taps>
ItaloDisco4Ever !
igy lehetetlen bárminemű folytatás...
hogy a jó zene nem kor vagy nemfüggő dolog...<#hawaii>#hawaii>
Ugyanakkor felesleges bármit is komolyan venni. Tőlem meg pláne..<#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.22. 07:56:15
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Tőlük a Big Boys Don't Cry-t '87-ből még manapság is jó hallgatni..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Egyébként hol tartasz MT és BS maxi ügyileg jelenleg?
Beszereztél már minden maxi verziót belőlük?<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mára már annyi ejnye bejnyét kaptam a youtube-tol hogy elment tőle a kedvem.
Ami nem jelenti azt hogy nem ténykedem otthon csak már nem publikusak.
De valóban a Radióra is legyen igaz a mondat. Never Say Goodbye <#eljen>#eljen>
Mondjuk én nem először élek meg ilyet,már szinte rutin..a Fiataloknak c.kívánságműsornál még legalább előre szóltak,így el lehetett mondani,hogy az utolsó, a Vasárnapi koktélnál már nem.ott csak az utolsó adás felvétele után közölték,így nem volt idő elbúcsúzni.
A Danubiusnál az utolsó Tini kivánságműsornál adás előtt kb egy órával közölték,így még volt időm megírni egy a főnökségnek odaszúrós nekrológot amit az Andi a végén felolvasott,igaz már felvételről,előre felvéve még kezdés előtt,mivel ő a műsor végén már sirt a studióban nem bírta volna.....
Szóval miben is reménykedhetnénk...mint
Hallgatom ezt a Magic disco radiot.....hát látom tudnak ujrahasznositani zenéket,ötleteket a régmultbol 😊)).Nincs uj a nap alatt😊)
ez se olyan rossz<#awink>#awink>
Euro Disco - The Lost Legends Vol 1- 20.
Italo Disco / The Lost Legends vol 1-20
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
imo :) science fiction is science fact
Élt 24 Évet!
Vasárnap szólt utoljára a Fehérvár Rádióban a zeneturmix Kiss Gyuri műsora !
24 év után ennek is vége sajnos.
Helyette a Radio 1 fog szólni.
Ugye tudjuk hogy ki a tulajdonosa.
Sajnos erre is rátette a kezét a télapó!
Barnabás Bereczk
"Sajnos utoljára teszem fel ezt a Zeneturmixos képet, hiszen a hírekből valószínűleg mindenki tudja, hogy a Fehérvár Rádió megszűnik. A Zeneturmix és benne a 80-as évek diszkózenéi című műsor múlt vasárnap hangzott el utoljára…
Ezt a műsort szinte a kezdetektől figyelemmel kísértem, sokszor vendége voltam és segítettem zenékkel. Úgy gondoltam, e szomorú esemény kapcsán megemlékezem, melyhez csatolok pár fotót az elmúlt időkből.
Az egész történet ott kezdődött, amikor 1995 február elején megszólalt a 94,5-ön is a Fehérvár Rádió, én pedig rendszeresen hallgattam, mint egy új, helyi rádiót. Hamar feltűnt Gyuri műsora a 80-as évek diszkózenéivel, amely akkor még szerda délután jelentkezett. Többször kértem zenéket az akkori leveles kívánságműsorban is, valamint egy olyan kéréssel fordultam Gyurihoz, hogy kazettán lévő számrészletek előadói, címei felismerésében tudna e segíteni. Készségesen rendelkezésemre állt, ekkor jártam először a stúdióban, amely még a Petőfi Sándor utcában volt. Az akkori csekély cd gyűjteményemből is vittem be néhányat, melyekről pár felvétel adásba is került. Tulajdonképpen ez késztetett arra, hogy cd-n kezdjem el gyűjteni a zenéket, és ahogyan gyarapodott, úgy jártam be én is egyre gyakrabban a műsorba. Kis időre átkerült hétfő délutánra a 80-as műsor (a videó hanganyagán ez szól), majd sokáig péntek este volt hallható 2 óra hosszában. Közben bakelit lemezjátszót és asztali cd írót is beszereztem, így ilyen hanghordozóról is tudtam felvételeket vinni a műsorhoz. Végül az összeállítás átkerült a Zeneturmix keretébe és 18 órától volt hallható, sokszor bent jártam az évek alatt és vittem az újonnan szerzett régi zenéket, vagy éppen kérésekre válogattam össze belőlük. Hát így lettem én Gyuri egyik „jobb keze”, hiszen rajtam kívűl még sokan mások is színesítették az összeállítást, ki-ki a maga módján. Jó volt az elmúlt közel 24 év, sok embert megismertem ez idő alatt, az állandó hallgatók közül is és persze a „csipet-csapatot” is. Jó és kedves emlékek egyaránt fűződnek az összeállításhoz.
…és most itt vagyunk a jelenben, sajnos egy Rádiót és benne egy műsort elvettek tőlünk, amelyet sokan szívesen hallgattunk. De azt a szeretetet, amit a 80-as évek diszkózenéi iránt érzünk, senki nem veheti el tőlünk!"
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.07.21. 09:29:55
Kérdés: saját rip vinylről, grab cd-ről, vagy csak egy neten fellelt ismeretlen eredetű kópiához van szerencsénk?
Nem mintha bármelyikkel is gond lenne (pláne ha ingyen van), csak úgy érdeklődöm kíváncsiságból mielőtt majd még valamikor meghallgatom..<#worship>#worship>
Egyébként Laserdance-t szeressük. Van is kéznél belőle vinyl maxi. Az sosem árt..<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Elvált és van egy szép kislánya is. Zárójelben: remélem, hogy kerüli azon balhékat, amiket az apja 14 évesen nem..<#nevetes1>#nevetes1>
De ami a lényeg, ő mutatta nekem elsőként az S.D.I. 1986-os bemutatkozó albumát a cím alapján is már sokat sejtető Satans Defloration Incorporated-et..<#mf1>#mf1>
Persze akkoriban még csak szigorúan kaziról<#nevetes1>#nevetes1>
Én az ezt követő albumot szereztem be valamelyik piacon (sanszos, hogy másolt kaziról, bár igen jó minőségben)
Viszont az első albumon volt egy ikonikus zenemű, amit akkoriban még az is ismert, aki egyébként thrash-t nem hallgatott.
A pofám leszakad, hogy ezek közel 30 év elteltével nemhogy még mindig játszák azt a bizonyos zenét, de ráadásul még Budapesten is..<#love11>#love11>
A dal címét azóta ezrek meglovagolták, átírták és átzenésítették a rap-től a dancefloor-ig, de akkor és ott '86-ban többünknek Ők voltak az Istenek<#eljen>#eljen>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Persze nem lett világsztár. Nem lett milliárdos sem.
Ugyanakkor a fél világ ismeri és milliárdnyi ember hallotta már egykori zenéjét ilyen vagy olyan formában feldolgozva.
Szoljon tehát a Rain itt az SG-n.<#taps>#taps>
A mikrofonnál az öreg Zef. Kár, hogy nem működik, és ez nem a rádió..<#hehe>#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.19. 08:13:01
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
