A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Senki se ugráljon tovább, hogy mi is lehet az. Ez a Jump.
Amiről nem árt tudni, hogy gyorsan felugrott a Billboard listára is anno...<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Amúgy is van bőven rádió választék globális szinten. Mondom globális szinten (katt)
Persze emellett azért leginkább mégis legtöbben a slágereket szeretjük mi zenehallgatók.
Kivételek természetesen, mint mindig: a jelenlevők...<#hehe>#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.12.23. 07:24:54
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ja, ezzel az albummal jött ki egy dupla CD album is, az egyiken az LP számai plusz 4 bónusz, a másikon meg remixek és korábban kiadatlan BBC session-ök vannak. Nagyon jó lett ez.
Bronski Beat
imo :) science fiction is science fact
A-Nature - Don't Let Computers Grow
https://www24.zippyshare.com/v/yqagqrAb/file.html
https://www3.zippyshare.com/v/R1SkgM7R/file.html
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
szóljon egy 1982-es sláger is Shakin' Stevens-től.<#kacsint>#kacsint>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Nálam most egy Sandra best of pörög. Arról több zene is bejövős nekem..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Bronski Beat debüt album 35. évfordulós újrakiadás, jó kis pink vinylen <#nyes>#nyes>
imo :) science fiction is science fact
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
nekem megvannak !
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.12.19. 15:20:35
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Amúgy nem vicceltem, tényleg mobilon hallgatom.
Méghozzá Onkyo minőségben.<#vigyor>#vigyor> Ha netán kételkednél, katt ide 😊
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ez pont jó lesz hallgatni a telón...<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Egyik kedvenc duettjével emlékezek rá s a közösen eltöltött időnkre.
Nyugodj békében C.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
bár volt egy nagyon is jellegzetes zenés szignálja is...
Spoiler alatt a friss sztori az SC-ről..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
...itt meg a régi ismerős zenés szignál:
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Jive Bunny and the Mastermixers - Rock and Roll Party Mix
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ne félj, légy férfi....vagy épp egy nő.<#vigyor>#vigyor>
Van is erről egy jó nóta, hogy aszongya'....
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
56 évesen tüdöemboliában elhunyt Stefanie Tücking a volt Formel 1 német zenei müsor vezetöje.
https://www.youtube.com/watch?v=klF8Uc9hg1s
Mondjuk a video disco mint olyan eleve halott ötlet volt. Emlékszem az elsőre ahol jártam, tánc helyett csak álltunk és bámultuk a nagy kivetítőn a nyugati klipeket ...<#nyes>#nyes>...aztán irány haza: vhs és parabola beizzít, MTV (music television) és VIVA channel beizzít és vadásztuk Modern Talking és társait..<#vigyor5>#vigyor5>
Scotch, Ken Lackó, Madonna, Jackó és társaik jöttek, majd követték őket a 2Unlimited, a Captain Hollywood meg a Leila K...
Rick Astley, Black és a Bros alap volt, belőttük mi is a sérókat olyanra..<#hehe>#hehe>
Amúgy ez a Top 100 Dance nem is igazán dance. Simán beletettek egy két klasszikus rock slágert is mint látom...<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
3 fontos dolgot kell a Dr. Feelgood albumról tudni:
1) Amerikában 6 millió példányt értékesítettek belőle.
2) Nem is igazi férfi az, akinek nincs ott ez a lemez a gyűjteményében a polcon...<#nyes>#nyes>
3) A Kickstart My Heart egy baromi pörgős jó kis nóta lett.<#eljen>#eljen>
...és nem mellesleg ők domborítanak a Ford Fairlane kalandjai elején Fekete Dögvész álnéven is...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mistery - You Have The Way (Mix Version)
Én most egy kevésbé játszott F.F. diszkó nótát hallgatok idehaza. Természetesen fekete korongról...<#vigyor>#vigyor>
Szóljon tehát itt a 80-asok sávszélességén is (egyelőre még csak klip formájában) most ez a bizonyos Boney M. nóta..
Ami pedig nem más, mint a Going Back West 1982-ből...
...és akkor most tegye fel a kezét az, akinek szintén meg van ez bakeliten...
Ugyehogy ugye?<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Sebaj. Ettől függetlenül teszteltem a memóriámat én is...
A 80-ból 10 kapásból meg is van. Tetszik is, néha meghallgatom őket csak úgy a magam szórakoztatására.
A következő 20 részlet ismerős valahonnét, vagy azok is meg vannak nekem, vagy valamelyik italo disco-s gyűjtő kollégánál hallhattam őket...<#vigyor1>#vigyor1>
Másik 30 zenerészlet részleteit életemben nem hallottam még, de biztosan amúgy jó zenék, ha már bekerültek a "top 80-ba"...<#nyes>#nyes>
És végül de nem utolsó sorban (a megbántási szándék legkisebb jele nélkül) a maradék 20 zene meg egészen biztosan ingyen sem kéne...<#hehe>#hehe>
Mindezen tényezők oka pedig csupán annyi, hogy a magam részéről az italo disco mellett számtalan egyéb zenei stílusnak is helyet kell fenn tartanom a memóriámban...<#ravasz1>#ravasz1>
Remélem, elnézitek ezt nekem..de ez a "memo-italo-játék" tényleg szuper volt. <#eljen>#eljen>
Ennyi italo után jöjjön hát enyhülésként egy '88-as hazai sláger.
Vagy inkább zakatoljon....<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."