A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

cucurbia
#106733
Hát anno én vittem még a bakelitet a rádióba,de már az eredeti bakelit is elég tompán szolt.Bár kijátszottam magamnak is,itthon megvan,de nem találtam azóta még belőle tisztán szóló változatot,hogy lecseréljem...Talán valakinek megvan az eredeti bakelit,vagy egy jobb verziója.

#106732
Nincs meg valakinek ez a kiadvány !<#fejvakaras>

https://www.discogs.com/Grant-Miller-Best-Of/release/2691776

Csak egy dal érdekelne róla Special Bonus Tracks : Her Name Is Just Madonna (Feat. Blue Vanity)
Written-By – G. Miller*
4:18

Ennek örülnék ha valaki megosztaná velem.

#106731
Akkor én is várnék ERRE a feladványra egy megfejtést.<#finom>
Annyi segítség hogy tudtommal semmi másra nem került rá idáig mint a maxi vinyl!<#wink>

reynaud
#106730
Sejtettem hogy nincs jó napod .... s majd ha legközelebb lesz kedvem rejtvényt feladni,egy jó nehezet választok,s számon fogom kérni ha nem tudod megfejteni,visszavágok a pimaszságodért ! 😊))
Jó pihenést,aztán majd ha a hasfájáson túl leszel,mesélj a Moroder koncertről,az sovány infó hogy kellemes volt.

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#106729
hát meg...de most több általam ismert de megszokott dolog miatt nagyon fáj a hasam,ki kell feküdnöm,igy nem röhögök,inkább megyek aludni.

Moroder papa tegnap kellemes volt.

reynaud
#106728
Írtam hogy ez nem nehéz .... de ha megtudtalak röhögtetni e feladvánnyal akkor már megérte a dolog! <#law> <#integet2>

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#106727
Ne röhögtess már ki,ebben mi a rejtvény??Tipikus Zanetti,Wilson Ferguson:Sometimes

reynaud
#106726
Ezt még kíváncsian várom sikerül é valakinek felismerni,tán nem is oly nehéz.
sample 8

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106725
Szívesen !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106724
Jogos és korrekt észrevétel ! ... sorry!
Monica Stucchi & Dora Carofiglio személyét már nem először sikeresen tévesztem 😊
Pedig tudom hogy ... #102338

Nem egyszerű az italo-disco zenei ösvényén kiigazodni, te is ti is tudjátok,egy-egy művésznév alatt is más-más énekes tolja a vokált,hogy túl messzire ne menjek ,Michael Dream egy másik dalában "Eyes in the Sky" Giancarlo Pasquini,de Edyta sorrendben harmadik maxiját sem Dora énekelte már.

Köszönjük az infót.

ItaloDisco4Ever !

#106723
Koszi
Wind 67
#106722
A vokált Dora Carofiglio énekelte, a képen látható hölgy csak a színpadon billegett Den Harrow módjára....

Csak a WAV peregjen

reynaud
#106721
Szia,
Szép megfejtés! <#eljen>
Igen, (Gianni Coraini) Ken Laszlo énekli a vokált.
Gratulálok !!!

ItaloDisco4Ever !

#106720
Szia!
Michael Dream (Ken Laszlo) - Never Say Never
reynaud
#106719
Ha valahol megvan az a bizonyos bakelit lemez,lehet még az ujjlenyomatod is rajt van. <#nevetes1>
A részletekre most nem térnék ki,röviden annyit ,Komjáthy műsorban,és a "pillantásban" is lement.
Az italo-disco ezen korszakából is vannak nagyon jó zenék,sőt számomra a 80s évek közepén kiadott, vontatott,unalomba fulladó,álmosító zenék helyett ,inkább ezek a pörgősebbek mostanában zenehallgatáskor a nyerők.

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#106718
Lehet.Mittudomén.Ha beesett 4 hetente egy Haluskacsomag,akkor nagyjábol 3-4 óra állt rendelkezésre azt az 50-60 lemezt meghallgatni és ami kellett rögziteni. Ami nem fért bele ebbe az időbe,ment a levesbe. Számomra ezek,bármennyire is szerettem egy idő után már egyik fülembe be,másikba ki zenék voltak.

reynaud
#106717
Itt van még egy fejtörő,nagy tétben mernék rá fogadni hogy anno aktuálisan ez a lemez Cucurbia kezében megfordult.

sample 7

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106716
Début de Soirée <#eljen> ..... egyébként így van!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106715
Azt gondolom ezek neked való zenék . (soundcloud link)
Ezt kiemelem,egész jó.
Toney Lee - Reach Up (CMAN Edit) sc
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2019.05.15. 17:41:51

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106714
A tipp helyes ! <#taps>
Edyta - Come Back
Netán valaki nem tudná,a vokált a fotón látható hölgy énekli a dalban.



A felsorolt dalok közt látom azt a kettőt amire céloztam ,mint hasonló dallamvezetés.
Gratulálok!
s ha már Alan Barry ,július 5-én dob piacra a " Greatest Hits & Remixes " sorozat legújabb darabjaként a ZYX kiadó ,az előadó dalaiból egy dupla CD-s válogatást.

ItaloDisco4Ever !

#106713
Coeo - She Keeps It Good.flac
Ez nem italo meg nem regi de extra atdolgozas, aki szereti szivesen adom <#awink>
#106712
Edyta - Come Back lehet, de még a Joe yellow - Last Call is hasonló alapok. Kicsit olyan kettős hasonlóság,
mint a Mindy Love - It's A Shame, és az Alan Barry - Innocent .
cucurbia
#106711
Igen,még a Lisa:I believe in music ami számomra hasonló,de abban van egy kis gitáralap is,ami ebben az instruban nálam nem volt fellelhető.

cucurbia
#106710
Na ez a válogatás valamiért elkerülte a figyelmemet.

cucurbia
#106709
Tudom.És milyen jól lehetne kötni az alapja miatt egy Debut de Soireé-re.

reynaud
#106708
Konkrétan van 2 olyan dal ,amiknek a dallamvezetése alig eltérő attól ami a rejtvény tárgya.
s jól írod ,sok hasonló sablonalap volt,de nem ez a dal.

ItaloDisco4Ever !

#106707
szinten egy kedvenc!

The Piranhas - Zambezi
Zephyr Retiring
#106706
Megszakítjuk szokásos fórumozásunkat egy jó zene erejéig..<#vigyor>
1977..



2012..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Részemről mára ennyi. További jó zenéket.<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#106705
Köszönöm szépen a gyors infót.
Egy CD válogatásán rajt van ( link ) ,de ezen is csak a rövid verzió mint a kislemezen.

Ezt kidobni a lejátszóból ..... ? bitang jó zene!

ItaloDisco4Ever !

#106704
cucurbia
#106703
Nekem csak a radioverzio van meg és nem ismerek belőle maxi változatot,főleg,hogy ez csak kislemezen jelent meg és egyetlen Andrews válogatásra vagy cd-re nem került fel tudtommal.
Egyébként hónapok óta mindig akartam játszani,de mindig kidobták a müsorvezető urak ezt is a lejátszóbol.)

cucurbia
#106702
Nem ismerem az instrumental verziot,és ez az alap szinte a kilencvenes évek italo dalainak 50%-ára ráhuzható sablonalap,de a dallamvezetés alapján én erre tippelek.

reynaud
#106701
Chris Andrews - Let Go! zenéjét én csak néhány napja ismerem <#nevetes1>.
Készült ebből "extended" verzió is vagy csak ez a rövid létezik?

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106700
Hi Guys,
Let's play again !

Ezt a dalt egy italo-disco fan számára szinte kötelező ismerni,viszont felismerni 33 mp-ből nem oly könnyű.
Annyit segítek e rövid részletet a dal "instrumental" verziójából vágtam ki.
sample6

Jó fejtörést !
Remélem sikerül megfejteni.

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#106699
Diszkózzunk..<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#106698
Ha már a bohém rapszódiában nem is tettek róla említést, azért mi tudjuk, hogy bizony Madonna is ott volt azon a bizonyos '85-ös nagykoncerten.

A film és benne a Queen zenéi hozták a tőlem elvárt szintet (bár itt ott nem egészen úgy történt minden mint a filmen) ha csak kikapcsolódásként és nem Sherlock Holmes-ként nézzük, egész jó lett.

Szóval felsorolnak pár nagy nevet a fellépők közül, csak szegény Madonnát nem tartották sztárnak.
Pedig...


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#106697
Szia!

Köszi szépen, ez remek.<#finom>

#106696

Very Important Reggae<#smile><#szeret>
Little Carlos - Shake Your Body Down

Utoljára szerkesztette: mfn, 2019.05.11. 20:45:34
reynaud
#106695




ItaloDisco4Ever !

reynaud
#106694
A zseniális Bobby Orlando ...

ItaloDisco4Ever !

#106692
#106690

Ez se egy rossz maxi verzsön<#smile>
Zephyr Retiring
#106689
Alsón hezitáltam én is, aztán itt priviben átküldték a 18 dodós Very Best Of P.H. biztonsági lossless változatát. Azon a "19" három verzióban is szerepel.
Így történt, hogy ezért nem vettem meg ezt az extended verziót...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#106688
Nekem csak ennyi az infóm:

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#106687
1985. A legenda szerint a zenét betiltották Amerikában a vietnámi háború borzalmai miatt.
Ha erről van pontosabb infó bárkinek, ne fogja magát vissza...<#idiota>

Egyébként nálam máig nagy kedvenc:



Természetesen meg is van veszteségmentesen többféle verzióban is.

19 évre rá egy Oliver Moldan nevű fazon kidobott egy progresszív house zenét, amit Paul Hardcastle egykori slágere ihletett.
Ezen Oliver Moldan nótát keresem égre-földre vinylen, de kizárólag a spoiler alatti verzióban!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Ha tud bárki megbízható elérhetőséget hozzá, privibe keressen. <#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#106686

Egy duett Gilla-val<#szeret>Sweet Mix - Hot Love

Utoljára szerkesztette: mfn, 2019.05.10. 21:31:20
#106685

Kellemes<#smile>Paul Coxx - Dancin

Utoljára szerkesztette: mfn, 2019.05.10. 21:03:58