A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

reynaud
#107185
Örülők hogy segíthettem !

Fair Control dalba belehallgatva ,ez " mashup" szerű,én ebben több dalból felhasznált anyagot hallok.
pld. "Murray Head ‎– One Night In Bangkok " acapelláját ,de ezt te is tudod,hallod.
Logikusan átgondolva, 1987-es kazettán az elődleges forrás a bakelit kell legyen,akkortájt még a vinyl formátum aranykorszakában voltunk.
Elképzelhetőnek tartom hogy ez felkerült egy kiadott korongra és onnan kimásolta valaki szalagra,kazettára.
Valószínű egy ügyes DJ munkája,ami szintén nem zárja ki a lehetőséget hogy mondjuk egy
"unofficial" kiadványra felrakták.
Józsi,ez egy különálló track,a felvételből nem egyértelmű?
Tetszik nekem is,jó volna ezt begyűjteni,majd érdeklődöm néhány DJ havernál.

ItaloDisco4Ever !

#107184
A WolfBack's remixet ismertem! Amit keresek az lehet hogy nem ennyire jó, de én régen sokat hallgattam, és nekem az már nosztalgia zene abban a formában. Persze az eredeti is jó.
#107183
Nálam csak ez a Ballerina van: Discogs

Szerintem maszek lesz ez is:



Mert úgy tudom csak kislemez van belőle, ami van nekem is, és csak 3:35 perces
Zephyr Retiring
#107182
És még egy...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107181
Szóljon ismét egy egykori hazai gyöngyszem '85-ből...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107180
Nem rólad volt szó.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#107179
"őt inkább a drága ritka maxik érdeklik, még akkor is, ha zeneileg egyébként semmi extra sincs bennük."

Tőlem lehet az 1 Euros lemez is ha tetszik.
Soha nem gyűjtöttem olyan zenéket ami nem tetszettek csak mert minőségben hozzáfértem.
Sok sok olyan ripet kaptam már ami nem tetszett és nem tartottam meg .
Pedig nem is volt olcsó és gyakorinak se mondható éppen a polcokon.<#wink>

Ezt a Extended Verziót viszont már egy ideje üldözöm.
Tartok tőle hogy ez így szintén maxek! <#fejvakaras><#sir>

Chinese Theatre - Ballerina (Extended Version)



#107178
Szia!

Az elsőt ahogy látom már megírták neked! ( Nekem nem ment volna) Mert nem tetszik így soha nem kerestem.
A második a Symphony Of Love (Ismeretlen verzió) hát én úgy hallom hogy ez semmilyen verzió hanem egyszerűen végig ráúsztattak egy Jingles & Effects dolgot. Nem is túl szerencsésen szerintem. Nem gondolnám hogy létezik ilyen verzió.
Aztán majd lehet hogy valaki megcáfol. <#fejvakaras>

Inkább egy másik verziót ajánlanék neked ha esetleg nem ismernéd.
Szerintem ebben sokkal több fantázia van mint az általad keresettben.

#107177
Roland, te egy mágus vagy, köszi. Gondolhattam volna hogy Wakelin zene, az Africa Man meg is van tőle lemezen, és az In Zaire nótáját is ismerem. Valamivel majd meghálálom a segítségedet. De sajnos a másik az nehezebb, abban nem bízok annyira.
Musachy
#107176
Aah <#guluszem1><#vigyor>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#107175
Ismét egy jó zenével szakítjuk meg mai fórumozásunkat..<#vigyor>



Kellemes hétvégét mindenkinek!

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#107174
Ez a lemez nekem nincs meg,de természetesen a dalt ismerem!
Köszi.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107173
#107172
Rendben megmondom: Discogs

"A" oldalon a house mixből egy részlet.
Utoljára szerkesztette: italomanjoco, 2019.07.14. 12:00:39
#107171
Van egy ajánlatom, ha tudnál nekem segíteni kitalálni 2 zenét, ígérem felveszem neked az első 4-et jó minőségben, sőt még ezen kívül 4 másik teljes lemezt is amit választasz!
Kb 10 éve keresem ezeket:

Ezt egy ismerősöm vette fel egy szalagos magnóról: Hey Girl

Ezt pedig én másoltam le egy régi kaziról: Fair Control - Symphony Of Love (Ismeretlen verzió)

Az utóbbinak a címét tudom, csak éppen nem tudom hogy melyik verzió, és ezt kellene kitalálni, vagy hogy milyen lemezen található. Lehet hogy ez is valami hongkongi mix lehet? A kazetta kb 87-es lehet amiről felvettem.

Esetleg ha valaki más is tudja a többiek közül, nem leszek hálátlan!!
reynaud
#107170
... nem próbálkozom tovább,tessék megmondani mi ez a dal.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107169
Már én sem emlékszem mi volt az 😊)) mert "hide" opcióba kapcsoltad a discogs-os fiókodban a kollekciódat!

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#107168
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
őt inkább a drága ritka maxik érdeklik, még akkor is, ha zeneileg egyébként semmi extra sincs bennük..<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107167
Akit belehallgatni egyébként érdekel Meno bácsitól:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107166
Csak a saját tapasztalataimat tudom veled ennek kapcsán megosztani: az ember a kisujját nyújtja, de már a karját is vinnék...<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#107165
Úgy látom már nem aktuális neki a Roger Meno, mert a teljes lemez kell neki.
#107164
Ezek után már nem tudom kitalálni hogy mire volna szükséged, ha még a Calling zene sem tetszett!
#107163

Sokat forog a Retro bulikon Buster Poindexter - Hit The Road Jack
reynaud
#107162
Érkezik a 16-os számú fejtörő.
Nem egy nagyon ismert dal,ezért a vokális részből vágtam.
sample 16

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107161
De jól megválaszoltál ! <#taps>

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#107160
<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#107159
Musachy
#107158
Van.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
'80-as zenék

imo :) science fiction is science fact

#107157
Elnézést ha félreérthető voltam.
Az 1.es és a 3.as komplett lemeze hiányzik még.
Mivel teljes lemez rippeket gyűjtök egy - egy track-el én nem sok mindent tudok kezdeni.
De neked köszönöm azért a Grant Miller-t-is a többi letöltő nevében.

Zephyr Retiring
#107156
Hogy nehogy diszkóbubussá váljak teljesen, egy kicsit más zenei irányzat '89-ből...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107155
Mit szívtál? Jó anyag lehet...van még belőle?<#hehe>
Eleve más az album verzió és a maxi is. Kinek ez jön be, kinek meg amaz. De a kettő közül melyik a megszokott? <#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#107154
Nekem még mindig az eredeti változatok a jobbak. Ezek csak azért nagy valamik, mert nem a már megszokott, ezerszer meghallgatott verziók.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#107153
Szuperek ezek a "p mix" verziók.
Italomucsácsó miatt dobd már fel a Roger Meno track-et is ha lehet...<#nyes>

Talán tévedek, de nem 1 és 3 track kell neki, hanem 1-től 3-ig (azaz a 2. is)...<#vigyor5>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107152
Akkor Roger Meno nevében is én kérek elnézést...<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#107151
Úgy érted hogy az 1-es, és 3-as track a lemezről? Mert akkor már csak a 3-as kell. Lásd kivel van dolgod <#circling>

A3. Grant Miller - Colder Than Ice (A=P Mix) (1986)

Egy kicsit leharcolt a lemez, és nem olyan jó minőség mint mondjuk egy maxi lemez, de azért szól. Ez a zöld lemezről való, majd előkeresem a fehéret is mert az is van valahol, lehet hogy az jobb állapotban van, már nem emlékszem. Vagy pedig ezt lemosom, és akkor ez sem serceg ennyire, és aztán újra másolom. Ha időm engedi.
reynaud
#107150
Okay,próbálkozok majd ....

ItaloDisco4Ever !

#107149
Egy kicsit még hadd csigázzalak, szerintem ki fogod találni <#integet2>
reynaud
#107148
1989 ??? hmmmm ... a kedvenc évjáratom!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107147
Józsi cimborám,ne csigázz tovább,a nyelvem szélén van már a megfejtés,de megakad. .)

ItaloDisco4Ever !

#107146
Igen, ez valóban a The Calling zene, ezek szerint mégis otthonos vagy a 80-as években <#taps>

Discogs

Gondolom az évszám sokat segített.
Próbáljuk meg a másikat is évszám alapján, hátha segít. 1989-es.
Utoljára szerkesztette: italomanjoco, 2019.07.13. 13:23:46
reynaud
#107145
Jó érzés amikor visszaigazolva látom az állításom. <#eljen>
Merthogy ilyen jó lemezeid vannak,mint a fotón látható. <#taps>

De nem én volnék ha elmulasztanék egy kis csipkelődést ... azaz azt akarom mondani,majd feltölthetnél valami olyat amire én is ugrok illetve kattintok a "download" gombra,vannak olyanok a kollekciódban,de találd ki mire volna szükségem 😊 . <#integet2>

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#107144
Na még jó, hogy nem írtam a tippem, mert totál nem találtam el... <#nevetes2>

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#107143
(A2 ) Ken Heaven - The Calling (Space Version) 0:50 (a linkelt videóban,természetesen (A1)

A megfejtésért jutalmul.áruld el nekem #107120 ez mely dal ,ismerem de nem villan be.
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2019.07.13. 13:14:29

ItaloDisco4Ever !

#107142
Hollywood East Star Trax 1- 4 pazar zenék különleges verziókban.<#finom>
Utánna sajnos már felejtősek lettek.

Köszi a bemutatót nekem még az 1- 3-as ripet be kell gyűjtenek .

#107141
Ezt biztos nem fogom én kitalálni, nem is ismerős. Talán másnak szerencséje lesz.

A (Space Version) amúgy 86-os, ha ez segít valamit.
Musachy
#107140
Akkor én is felteszek egy mintát felismerésre... nem italo, de 1987-es

kvíz

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#107138
Jól vágod,annyi kiigazítással a 80s évek vége,90s elején kiadott italo zenékre vagyok mostanság hangolva + new-italo .
Utóbbi elsőbbséget élvezz zenehallgatáskor,én nyitott vagyok a stílusban jól sikerült újdonságokra.
A 80s aranykorszak zenéit jelen állapot szerint kissé unom,de majd változik a helyzet ! 😊

A zenei ízléseddel, én véleményem szerint semmi probléma ,sőt ha abból indulok ki mit láttam a kollekciódból,akár azt is mondhatom,közeli a zenei ízlésvilágunk.
A pörgősebb italo-disco zenéket én mindig favorizáltam.

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#107137
Á, tuti nem az, csak volt benne egy kis dallam, ami ismerősnek tűnt. Úgyhogy mindegy.
Meg az nem is italo.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.07.12. 19:42:14

imo :) science fiction is science fact

#107136
Mi lett volna a tipped?