A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

reynaud
#107236
Nem látok ott letöltés számlálót ... 😊

ItaloDisco4Ever !

#107235
Bezzeg 84-ben nem zavarta öket,hogy a Foreigner ‎– I Want To Know What Love Is 50x ment egy nap heteken!!!!át.<#smile>
cucurbia
#107234
Hát igen,
Ha elegem van/volt a pörgésből magam is inkább magamhoz meg ilyenekhez nyúltam,mint pl:


Anno a Danubiusban,tini kiviben ezeket szívesen adtuk,szerintem ma is betenném adásba,de ha egy picit is lassabb dallal probálkozom,kereszteket hánynak a "nagy prezenterek".Hát ez van.

Utoljára szerkesztette: cucurbia, 2019.07.18. 16:45:37

#107233
És még mennyi olyan dala van magyarul ami elméletileg csak kazin jelent meg ! <#wink>

Zephyr Retiring
#107232
A játék remek! Én inkább arra céloztam, hogy nem csak az italo stílus létezik.

Ami a Sepultura kultzenét illeti, akár ők is lehet erre jó példa. Vélhetően egyetlen italo disco előadó sem fog soha annyi lemezt eladni, mint például ők. Nem amiatt, mert az italo disco-val bármi gond lenne, hanem csak azért, mert az italo-t csak egy szűk réteg hallgatja. A rockhoz képest szűk.

De értékelem, hogy segíteni próbálsz, mi való zenei stílusba nekem.<#nevetes1>
Jó a Sepultura is, de azt én is inkább csak egy szűkebb baráti társaságban hallgatom. Az évjárat nagyjából viszont stimmel, hisz 80-as évek...

Íme itt egy kiváló példa, hogy (persze az italo mellett) mi az a stílusirányzat, amit én még kedvelek:



Itt pedig szintén tőle az egyik 90-es évekbeli legismertebb slágere:



Az pedig, hogy az ipse mennyire trendi napjainkban, megnézhető a spoiler alatt akit érdekel..

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Szerintem a közel 200 milliós megtekintés mindent elmond.
De remélem, azért nincs harag...<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107231
Én kivételesen nem köszönöm meg, italomucsácsó meg úgyis tudja miért is.<#nevetes1>
Krasznai Kriszti hangjáért viszont örök hálám nekem is.<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

cucurbia
#107230
Persze én is.Minden morzsát felcsipegetek😊)
Meg ezek a Krasznai Krisztás dolgok legalább jók voltak a többi Master Voice dologhoz képest.

#107229
Én azért vittem ! ..és KÖSZÖNÖM ! :-)
zsoltford
#107228
szia,az a bye bye baby amit a radiorama hit medley-be is beletettek?
most egy kicsit megkevertem magam :-)

#107227
Zsolt, és mfn, az én kedvencem meg a "One More Time" Coveri-tól. De a Bye Bye Baby-t is nagyon szeretem <#awink>
zsoltford
#107226
anno nekem is kuldott ket figura listat 3-4 hetente es abbol valogattam ossze alltalaban 2 kazettat,meg diakkent ugy kb.1990 korul volt az utolso lista amikortol mar nem nagyon akart senki italo vagy eurodiszkot jatszani,sot cikinek ereztek...jott az mtv-s amerikai akarmi...volt abban is jo de nekem mar csak szigoruan modjaval...

#107225
Hello!Nekem is!<#wave> meg a Bye Bye Baby a Radiorama albumról!Ez a Run to the sun mindig egy kakukk tojás volt nekem.Ez az olasz lemez nem tudom hogyan keveredett az akkori lemezcsempészekhez akkoriban.Mert általában németböl hozták a zenéket a kazetta másolók<#nevetes1>
zsoltford
#107224
udv, tole a kedvencem a run to the sun es a one more time.

#107223
Hát akkor nézz át a 90-es topicba és nézd meg mennyien töltik a Max Coverit<#nevetes1>
Tényleg senkit sem érdekel ott az Eurobeat!!! Tudod TE hogy miről beszélsz???<#nevetes1>
reynaud
#107222
Ezekre szokták volt mondani : " Az italo-disco második aranykorszakának dalai"
Meglehetősen sokan kedvelik ezeket is italo-disco körökben,de a 80s évek klasszikus dalai nyilván népszerűbbek,érthető módon.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107221
Zenét is ajánlót .... erre válaszoltam.

Tévedésben vagy,a 90s topicban ezekre senki nem kíváncsi,ott az eurodance a menő "style"!
Egyébként pedig : 70-es és 80-as stb. évek zenéi ... egyszer ezt már letárgyaltuk.
s ez csak a játék kedvéért,meg megemlíteném 17-ből 16 találat.
Miről is beszélsz ??? <#nevetes1> <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#107220
Ezek még a hallgatható, '80-as utánérzetű zenék. Az "igazi" '80-as évekbeli muzsikákat viszont én is jobban kedvelem.

imo :) science fiction is science fact

#107219
Szerintem Zef azt akarta mondani neked,hogy ne szord tele az oldalt 90-es zenékkel! Azokra van külön 90-es oldal.Onnan meg a koruknál fogva az emberek könnyebben nyomnák a megfejtéseket neked.
reynaud
#107218
E játékban a siker azoké akik felismerik ezen rövid részletekből a dalokat.

Ez a 89-es "kultzene" számomra inkább szörnyű csörömpölés,megfűszerezve némi hörgéssel.
Pont neked való Zef mágus ! <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107217

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#107216
Mindenféle más.A studiószalagokról összeválogatott cd-k egyike.

Zephyr Retiring
#107215
Már csak egy kérdés maradt tisztázatlanul.
Milyen zenék vannak még azon a lemezen, amin ez a track 5.-ként szerepel?<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107214
Biztosan csak amiatt, hogy az már 90-es évek volt...<#hehe>

Esetleg egy '89-es kultzenével több sikered lett volna...
Pl. ezt is mindenki ismeri (itt meg pláne)<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#107213

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#107212
Még 1 jó zene az italo-disco második aranykorszakából,remélem ezt felismeritek.
sample 17

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#107211
#107162
Kivételesen erre most nem érkezett találat.
Ez lett volna :
Colin Newman ‎– Jail Bait

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#107210
Jaja! <#nyes>

imo :) science fiction is science fact

cucurbia
#107209
Hát ha nem érdemlem meg,akkor le sem szedem😊)
Azért ez érdekes,ez 3-4 trackkel több,mint az 1993-as kiadás mégis ugyanaz a lemezszáma?Hm.micsoda jogdijmizéria😊)
Hát ha ez volt a kilencvenes évek kedvence........akkor inkább a Modern Hungária,vagy Rony😊)

#107208
Kösz hogy megmutattad ezt a zenét, nem ismertem, és tetszik! Betettem egyből a kívánságlistába <#awink>
#107207
Sokunk Magyar kedvencét nem túl elegáns leszarozni! <#nevetes2>
Rengeteg emlék fűz ezekhez a MasterVoice nótákhoz különféle Balatoni és egyéb tábor Disco-k kapcsán. <#wink>
Ezek után nem is biztos hogy megérdemled. <#nyes>

A Dal erről a 2017-es promó CD-ről származik!
Egyenesen Hajni István kezéből átvéve stílusosan egy Balatoni Italo Party Buliban! <#wink>

Balaton

Discogs
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.07.16. 15:59:40

cucurbia
#107206
Nem fáradság,ezek a sz******-ok egy dobozban vannak a szekrény tetején😊),csak valamiért lelassult a net,most már vagy 5 perce alig 1-2 % ot tölt nem tudom miért.De mivel már régebben más is kért ezekből,ha felér kiteszem,hátha kell másnak is.

Na felért.Tessék(2 napig fenthagyom,mielőtt törlöm)
Master Voice HI 001:

Utoljára szerkesztette: cucurbia, 2019.07.16. 14:06:43

cucurbia
#107205
Ennek a magyar változata viszont nincs meg,azt elfogadom wav-ban,akinek megvan.

#107204
Még a Balaton című zene volt ami bejött, az Every Summer annak az angol nyelvű változata... Egy kis retró feeling, mert másra tényleg nem való, sajnos....
#107203
Ez van meg nálam is , az enyém Haluska Imi egy példányának a mentett változata ... De azért köszi a fáradozást !
#107202
Valamit elqrtam, de akkor még egyszer : Master Voice feat Kristina - Every Summer

ja és wav. :-)
cucurbia
#107201
Na amig elmentem a közértbe látom megoldódott a dolog.De addig én is előkerítettem azt az 1993-as cd-t amit anno a Hajni osztogatott a rádióban,,maradt belőle kettő is itthon.Mindjárt felrakom.
Számomra ezek ugyis a gagyi netovábbjai voltak a kilencvenes években.A Haluska bepromozta őket a pillantásba mert ez volt az érdeke,de másra nem használtuk őket.

#107200
Miután feltettem a kérdést, elkezdtem keresni itthon és lőn, megtaláltam !!! Akkor most én adok :

Master Voice feat Kristina : Every Summer
#107199
De ha már a Master Voice Szóba került : a formáció Every Summer c.nótája nincs meg valakinek véletlenül, megosztható minőségben ? 320 mp3 teljesen jó lenne, csak én szeretném döngetni ! Köszi !
#107198
Én is vittem ! Köszönöm ! :-)
Zephyr Retiring
#107197
És ha már megemlítettem, szóljon ismét az idén már 41 éves! rockhimnusz.<#eljen>


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107196
Prince 1986-os "Kiss" című dalát több mint 1 millió példányban értékesítették, 11 országban került slágerlistára, és az Egyesült Királyságban több zenei Billboard lista (dance, hip hop, elektonikus stb.) első helyéig is eljutott.

Ennek ellenére szerintem Prince-nek voltak jobb zenéi is (pl. Purple Rain vagy a Batdance akár, de sorolhatnám még)
Az a verzió, ami minket most érdekel, 1988-ban látott napvilágot az Art of Noise tolmácsolásában Tom Jones vokáljával megspékelve. Az ipse világsztár ez tény, olyan hanggal megáldva, ami 1000 másik közül is elsőre felismerhető.
Persze őt sem kedvelheti mindenki, italomucsácsót például a víz veri ki már csak a neve hallatán is..<#nyes>

És innentől válik ketté az a nézet, hogy míg nekem féltett kincseim a Tom jones vinylem vagy a dupla lemezes Best of cd-m, másnak meg 2 forintot sem érnek. Vagy talán épp 2 forintot, ahogy azt a P. Mobil is megénekelte egykoron..<#vigyor>

Így a mai tízórai szüneten túl, pörögjön most a cd-kről, vinylekről vagy kinek min van épp meg (ha meg van egyáltalán) a 8'10"-es AON mix verzió...



Jó zenéket és szép napot mára is mindenkinek!<#integet2>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107195
Én ezt köszönettel elvittem hallgatni.<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

cucurbia
#107194
Na hogy ne csak azt a borzalmas videováltozatot kelljen hallgatni,amin még az egyik csatorna is hiányzik,íme a keresett mű.
Nehezen találom meg,mert anno a rádióba mi Christine és a Kalozok néven kaptuk a studiószalagot a Hajni Pistitől,így Krisztinaként nem adta ki a cimjegyzékem.Érdekes, a kilencvenes években a Hajniék kiadtak egy válogatáscd-t néhány dalukkal,de azon sem ez a változat volt rajta.
Christine és a Kalózok:Áll a híd

#107192
Mikor törölték a youtube fiókomat ennek a dalnak a feljavított videóját is törölték .<#falbav>
Tökéletes hangot tettem rá. Ugyan az a video verzió készült el audióban, mint az eredeti klipp alatt hallható
Még Kriszta is külön megköszönte hogy elkészítettem és feljavítottam.
Ma már csak a saját gyűjteményemben hallható ez is .

This is youtube!<#gunyos1>

#107191
Ezt az érzést ismerem.
Nekem kazin volt meg először a Krasznai Kriszta - Áll a híd a folyó felett című óriási kedvenc.
Amiben volt egy csúnya besípolás.
Valószínűleg mikrofon hibából kifolyólag volt benne.
De nagyon megszoktam és amikor meglett a CD akkor már szinte hiányzott belőle az a hiba.<#nevetes1>
Mert úgy szoktam meg.

#107190

Még egy feldolgozás<#szeret>Tiffany - I Saw Him Standing There
Zephyr Retiring
#107189

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#107188

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#107187
Amennyire én hallom, ez biztos, hogy nem hivatalos, inkább alkalmi lokál dj verzió, aminek az alapja kiegészítve néhány borzalmas mikrofon hátterű röfögéssel, és az elkövető hangjáva, továbbá jingle és még ami épp kéznél volt effekttel, de a több helyen is vágott változat zenei alapja megegyezik az Ultrasound Extended Remix-el.
#107186